Gracenote: "België wacht topaffiche tegen Portugal in achtste finales"

door
Gracenote:

De Rode Duivels zijn al aan hun voorbereiding begonnen voor hun achtste finale op het EK, die ze zondagavond afwerken in Sevilla. Voorlopig moet Roberto Martinez zijn troepen wel klaarstomen zonder te weten welke tegenstander ze straks zullen treffen. Daarover krijgen ze pas woensdagavond uitsluitsel, want dan worden de laatste speeldagen in groepen E en F afgewerkt.

Die zullen bepalen tegen wie de Belgen straks spelen, want ze komen in Sevilla uit tegen één van de beste derdes. De kans bestaat daarbij dat de ze de nummer drie uit poule F - de zogenaamde groep des doods - treffen en die is dinsdagavond zelfs weer wat groter geworden. Doordat Kroatië won van Schotland is de kans op dat horrorscenario immers gestegen van één op zeven naar één op vier.

Als de nummers drie uit groepen ACDF doorstoten - het scenario dat momenteel op tafel ligt -, treft België de nummer drie uit groep F. Dat zou bij de huidige stand Portugal zijn, maar kan ook nog Frankrijk of Duitsland worden. Er moet wel woensdag nog aan heel wat voorwaarden voldaan worden voor dat scenario een feit is. De kans lijkt dus groter dat de Belgen straks de nummer drie uit groep E treft - op dit moment Spanje, maar ook Zweden, Slowakije en Polen zijn nog mogelijk - of Zwitserland.

UPDATE 23u51
Ondanks dat er dus nog heel wat mogelijke tegenstanders zijn voor de Rode Duivels in de achtste finales, stelt statistiekenbureau Gracenote dat wel degelijk Portugal de meest waarschijnlijke tegenstander van de Belgen is in de achtste finales. Zij schatten de kans op 36 procent dat ons land het straks zal moeten opnemen tegen de titelverdediger. België-Portugal zou volgens hun voorspelling samen met Engeland-Duitsland dé klepper van de achtste finales gaan worden.


LEES OOK: Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Zouden de Rode Duivels Portugal kunnen verslaan?

Meest recent

Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

9
9
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

58
58
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

80
80
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

87
87
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

109
109
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

143
143
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

120
120
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

83
83
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

281
281
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

447
447
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

307
307
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

181
181
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

301
301
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

455
455
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

73
73
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

274
274
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

123
123
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

654
654
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

148
148
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

796
796
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

792
792
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

243
243
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

276
276
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

594
594
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

703
703

Meer sportnieuws