Gracenote: "België wacht topaffiche tegen Portugal in achtste finales"

510 stemmen
Gracenote:

De Rode Duivels zijn al aan hun voorbereiding begonnen voor hun achtste finale op het EK, die ze zondagavond afwerken in Sevilla. Voorlopig moet Roberto Martinez zijn troepen wel klaarstomen zonder te weten welke tegenstander ze straks zullen treffen. Daarover krijgen ze pas woensdagavond uitsluitsel, want dan worden de laatste speeldagen in groepen E en F afgewerkt.

Die zullen bepalen tegen wie de Belgen straks spelen, want ze komen in Sevilla uit tegen één van de beste derdes. De kans bestaat daarbij dat de ze de nummer drie uit poule F - de zogenaamde groep des doods - treffen en die is dinsdagavond zelfs weer wat groter geworden. Doordat Kroatië won van Schotland is de kans op dat horrorscenario immers gestegen van één op zeven naar één op vier.

Als de nummers drie uit groepen ACDF doorstoten - het scenario dat momenteel op tafel ligt -, treft België de nummer drie uit groep F. Dat zou bij de huidige stand Portugal zijn, maar kan ook nog Frankrijk of Duitsland worden. Er moet wel woensdag nog aan heel wat voorwaarden voldaan worden voor dat scenario een feit is. De kans lijkt dus groter dat de Belgen straks de nummer drie uit groep E treft - op dit moment Spanje, maar ook Zweden, Slowakije en Polen zijn nog mogelijk - of Zwitserland.

UPDATE 23u51
Ondanks dat er dus nog heel wat mogelijke tegenstanders zijn voor de Rode Duivels in de achtste finales, stelt statistiekenbureau Gracenote dat wel degelijk Portugal de meest waarschijnlijke tegenstander van de Belgen is in de achtste finales. Zij schatten de kans op 36 procent dat ons land het straks zal moeten opnemen tegen de titelverdediger. België-Portugal zou volgens hun voorspelling samen met Engeland-Duitsland dé klepper van de achtste finales gaan worden.


LEES OOK: België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

Zouden de Rode Duivels Portugal kunnen verslaan?

Meest recent

Rode Duivel verrast iedereen op eerste WK

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

0
0
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

15
15
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

187
187
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

151
151
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

92
92
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

172
172
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

44
44
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

68
68
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

21
21
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

60
60
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

118
118
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

354
354
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

139
139
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

350
350
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

469
469
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

36
36
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1174
1174
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

49
49
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

126
126
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

459
459
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

163
163
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

186
186
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

90
90
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

125
125

Meer sportnieuws