Gracenote: "België wacht topaffiche tegen Portugal in achtste finales"

door
Gracenote:

De Rode Duivels zijn al aan hun voorbereiding begonnen voor hun achtste finale op het EK, die ze zondagavond afwerken in Sevilla. Voorlopig moet Roberto Martinez zijn troepen wel klaarstomen zonder te weten welke tegenstander ze straks zullen treffen. Daarover krijgen ze pas woensdagavond uitsluitsel, want dan worden de laatste speeldagen in groepen E en F afgewerkt.

Die zullen bepalen tegen wie de Belgen straks spelen, want ze komen in Sevilla uit tegen één van de beste derdes. De kans bestaat daarbij dat de ze de nummer drie uit poule F - de zogenaamde groep des doods - treffen en die is dinsdagavond zelfs weer wat groter geworden. Doordat Kroatië won van Schotland is de kans op dat horrorscenario immers gestegen van één op zeven naar één op vier.

Als de nummers drie uit groepen ACDF doorstoten - het scenario dat momenteel op tafel ligt -, treft België de nummer drie uit groep F. Dat zou bij de huidige stand Portugal zijn, maar kan ook nog Frankrijk of Duitsland worden. Er moet wel woensdag nog aan heel wat voorwaarden voldaan worden voor dat scenario een feit is. De kans lijkt dus groter dat de Belgen straks de nummer drie uit groep E treft - op dit moment Spanje, maar ook Zweden, Slowakije en Polen zijn nog mogelijk - of Zwitserland.

UPDATE 23u51
Ondanks dat er dus nog heel wat mogelijke tegenstanders zijn voor de Rode Duivels in de achtste finales, stelt statistiekenbureau Gracenote dat wel degelijk Portugal de meest waarschijnlijke tegenstander van de Belgen is in de achtste finales. Zij schatten de kans op 36 procent dat ons land het straks zal moeten opnemen tegen de titelverdediger. België-Portugal zou volgens hun voorspelling samen met Engeland-Duitsland dé klepper van de achtste finales gaan worden.


LEES OOK: Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

Zouden de Rode Duivels Portugal kunnen verslaan?

Meest recent

'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

2
2
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

41
41
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

29
29
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

232
232
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

86
86
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

768
768
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

210
210
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

64
64
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

306
306
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

368
368
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

55
55
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

130
130
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

48
48
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

379
379
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

584
584
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

377
377
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

286
286
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

439
439
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

80
80
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

281
281
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

226
226
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

192
192
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

417
417

Meer sportnieuws