TRANSFERUURTJE: 'Juve wil sterkhouder Duivels, Club klopt in La Liga'

644 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Juve wil sterkhouder Duivels, Club klopt in La Liga'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In de zoektocht naar een nieuwe spits bewandelt Anderlecht opnieuw een bekende piste. Zo meldt La Dernière Heure dat de recordkampioen zijn zinnen op Dieumerci Mbokani heeft gezet. De tweevoudige Gouden Schoen beschikt bij Antwerp FC over een aflopend contract. De Great Old wil die overeenkomst weliswaar verlengen, maar volgens LDH verlopen die onderhandelingen momenteel erg moeizaam. Anderlecht zou dan ook opnieuw contact hebben opgenomen om te informeren naar een stand van zaken. “Ik kan je zeggen dat ik met de drie grootste clubs van België praat”, reageert Mbokani zelf bij Het Laatste Nieuws.

De transfer van Albert Sambi Lokonga naar Arsenal is ondertussen aanstaande. Verscheidene Engelse media maken intussen gewag van een naderend akkoord op clubniveau. Zo onder meer ook de Italiaanse journalist Rudy Galetti. Die meent ook de transferprijs van Lokonga te kennen. Zo zou de middenvelder Anderlecht immers 17 à 18 miljoen euro gaan opleveren. Hetzelfde bedrag circuleert ook in Engelse kringen.

Club Brugge heeft volgens Marca een bod neergelegd bij Real Sociedad om Aihen Muñoz weg te halen. Dat is een 23-jarige Spaanse linksachter die er nog tot medio 2022 onder contract ligt. Daarnaast rondde de landskampioen ook een grote uitgaande transfer af. Blauw-Zwart maakte namelijk bekend dat een princiepsakkoord werd bereikt met Watford FC omtrent Emmanuel Dennis. De Nigeriaan zou zo'n 4 miljoen euro opbrengen. Voor Michael Krmencik heeft Slavia Praag zich dan weer officieel aan het front gemeld. En met Vitesse lopen gesprekken over een verlengde huurbeurt van Loïs Openda.

KRC Genk heeft één van zijn jonge talenten laten gaan. Zo gaat bijvoorbeeld Jamil Takidine zijn kans in Nederland wagen. Roda JC laat weten dat het de 19-jarige rechtsachter bij Genk weggehaald heeft. In Kerkrade mag hij wel meteen aansluiten bij de A-kern. De jonge verdediger is de broer van Ilias Takidine, die vorig jaar Genk al verlaten had voor Anderlecht.

AA Gent beleeft een bijzonder drukke transferperiode. De Buffalo’s stelden maandag Joseph Okumu ook officieel voor, en daar blijft het niet bij. Zo zal Diego Torres voor één seizoen worden gehuurd van het Paraguayaanse Olimpia. De 18-jarige linksbuiten beleefde een topseizoen in zijn thuisland, en wordt daar ook aanzien als een groot opkomend talent. Gent bedong ook een aankoopoptie bij Olimpia.
Zulte Waregem is erg op dreef op de transfermarkt en sloeg maandag weer toe. Het heeft zoals verwacht Lasse Vigen voorgesteld. De Deense middenvelder komt over van Brøndby en tekent een contract van twee jaar plus optie aan de Gaverbeek. Hoeveel de 26-jarige kostte, werd niet vermeld.

KV Oostende heeft de komst van Zech Medley nu ook officieel medegedeeld. De 20-jarige verdediger komt definitief over van Arsenal en tekende een contract tot 2025. "Zech stond al een hele tijd op onze radar. Hij was één van onze belangrijkste targets in de mercato", toont sterke man Gauthier Ganaye zich uiterst tevreden.

BUITENLAND
Manchester City gaat deze zomer voor een voltreffer op de transfermarkt. Transfergoeroe Fabrizio Romano stelt dat er een officieel bod is uitgebracht op Harry Kane van Tottenham Hotspur. City zou gegarandeerd honderd miljoen pond (zo'n 116 miljoen euro) hebben geboden. Ook wil de Engelse kampioen spelers in de deal betrekken. Daarbij worden namen als Raheem Sterling, Gabriel Jesus en Aymeric Laporte genoemd, zo weet Romano. Tottenham Hotspur heeft voorlopig géén intentie om dit bod te accepteren.

Bij Corriere dello Sport bevestigen ze dat Youri Tielemans op het verlanglijstje van Juventus staat. De Oude Dame zou willen profiteren van de contractsituatie van de Rode Duivel. Tielemans ligt nog tot 2023 vast bij Leicester, maar de onderhandelingen over een nieuwe verbintenis lijken moeizaam te verlopen. Ze moeten wel zien af te rekenen met de concurrentie van Liverpool, dat in het voordeel zou zijn als meer kapitaalkrachtige club.

De straffe transfer van Hakan Calhanoglu lijkt er echt te gaan komen. Volgens Di Marzio heeft Internazionale al een akkoord bereikt met de Turkse middenvelder over een driejarig contract, dat de speler elk jaar 5 miljoen euro plus 1 miljoen aan bonussen kan opleveren. Dinsdag zou Calhanoglu, die transfervrij overkomt van aartsvijand AC Milan, zijn medische testen al afleggen.

Sergio Ramos heeft deze maand officieel afscheid genomen van Real Madrid. Even leek een transfer naar Paris Saint-Germain in de maak, maar volgens La Gazzetta dello Sport lonkt een overstap naar AS Roma. Coach José Mourinho heeft volgens de roze sportkrant aangedrongen op de komst van Ramos.

LEES OOK: 'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Mbokani kan zeker nog een seizoen op Belgisch topniveau aan ...

Meest recent

Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

117
117
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

14
14
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

138
138
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

50
50
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

47
47
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

124
124
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

166
166
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

186
186
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

68
68
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

61
61
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

64
64
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

68
68
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

119
119
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

76
76
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

230
230
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

124
124
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

548
548
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

130
130
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

632
632
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

548
548
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

67
67
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

212
212
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

373
373
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

271
271
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

189
189

Meer sportnieuws