TRANSFERUURTJE: 'Juve wil sterkhouder Duivels, Club klopt in La Liga'

644 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Juve wil sterkhouder Duivels, Club klopt in La Liga'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In de zoektocht naar een nieuwe spits bewandelt Anderlecht opnieuw een bekende piste. Zo meldt La Dernière Heure dat de recordkampioen zijn zinnen op Dieumerci Mbokani heeft gezet. De tweevoudige Gouden Schoen beschikt bij Antwerp FC over een aflopend contract. De Great Old wil die overeenkomst weliswaar verlengen, maar volgens LDH verlopen die onderhandelingen momenteel erg moeizaam. Anderlecht zou dan ook opnieuw contact hebben opgenomen om te informeren naar een stand van zaken. “Ik kan je zeggen dat ik met de drie grootste clubs van België praat”, reageert Mbokani zelf bij Het Laatste Nieuws.

De transfer van Albert Sambi Lokonga naar Arsenal is ondertussen aanstaande. Verscheidene Engelse media maken intussen gewag van een naderend akkoord op clubniveau. Zo onder meer ook de Italiaanse journalist Rudy Galetti. Die meent ook de transferprijs van Lokonga te kennen. Zo zou de middenvelder Anderlecht immers 17 à 18 miljoen euro gaan opleveren. Hetzelfde bedrag circuleert ook in Engelse kringen.

Club Brugge heeft volgens Marca een bod neergelegd bij Real Sociedad om Aihen Muñoz weg te halen. Dat is een 23-jarige Spaanse linksachter die er nog tot medio 2022 onder contract ligt. Daarnaast rondde de landskampioen ook een grote uitgaande transfer af. Blauw-Zwart maakte namelijk bekend dat een princiepsakkoord werd bereikt met Watford FC omtrent Emmanuel Dennis. De Nigeriaan zou zo'n 4 miljoen euro opbrengen. Voor Michael Krmencik heeft Slavia Praag zich dan weer officieel aan het front gemeld. En met Vitesse lopen gesprekken over een verlengde huurbeurt van Loïs Openda.

KRC Genk heeft één van zijn jonge talenten laten gaan. Zo gaat bijvoorbeeld Jamil Takidine zijn kans in Nederland wagen. Roda JC laat weten dat het de 19-jarige rechtsachter bij Genk weggehaald heeft. In Kerkrade mag hij wel meteen aansluiten bij de A-kern. De jonge verdediger is de broer van Ilias Takidine, die vorig jaar Genk al verlaten had voor Anderlecht.

AA Gent beleeft een bijzonder drukke transferperiode. De Buffalo’s stelden maandag Joseph Okumu ook officieel voor, en daar blijft het niet bij. Zo zal Diego Torres voor één seizoen worden gehuurd van het Paraguayaanse Olimpia. De 18-jarige linksbuiten beleefde een topseizoen in zijn thuisland, en wordt daar ook aanzien als een groot opkomend talent. Gent bedong ook een aankoopoptie bij Olimpia.
Zulte Waregem is erg op dreef op de transfermarkt en sloeg maandag weer toe. Het heeft zoals verwacht Lasse Vigen voorgesteld. De Deense middenvelder komt over van Brøndby en tekent een contract van twee jaar plus optie aan de Gaverbeek. Hoeveel de 26-jarige kostte, werd niet vermeld.

KV Oostende heeft de komst van Zech Medley nu ook officieel medegedeeld. De 20-jarige verdediger komt definitief over van Arsenal en tekende een contract tot 2025. "Zech stond al een hele tijd op onze radar. Hij was één van onze belangrijkste targets in de mercato", toont sterke man Gauthier Ganaye zich uiterst tevreden.

BUITENLAND
Manchester City gaat deze zomer voor een voltreffer op de transfermarkt. Transfergoeroe Fabrizio Romano stelt dat er een officieel bod is uitgebracht op Harry Kane van Tottenham Hotspur. City zou gegarandeerd honderd miljoen pond (zo'n 116 miljoen euro) hebben geboden. Ook wil de Engelse kampioen spelers in de deal betrekken. Daarbij worden namen als Raheem Sterling, Gabriel Jesus en Aymeric Laporte genoemd, zo weet Romano. Tottenham Hotspur heeft voorlopig géén intentie om dit bod te accepteren.

Bij Corriere dello Sport bevestigen ze dat Youri Tielemans op het verlanglijstje van Juventus staat. De Oude Dame zou willen profiteren van de contractsituatie van de Rode Duivel. Tielemans ligt nog tot 2023 vast bij Leicester, maar de onderhandelingen over een nieuwe verbintenis lijken moeizaam te verlopen. Ze moeten wel zien af te rekenen met de concurrentie van Liverpool, dat in het voordeel zou zijn als meer kapitaalkrachtige club.

De straffe transfer van Hakan Calhanoglu lijkt er echt te gaan komen. Volgens Di Marzio heeft Internazionale al een akkoord bereikt met de Turkse middenvelder over een driejarig contract, dat de speler elk jaar 5 miljoen euro plus 1 miljoen aan bonussen kan opleveren. Dinsdag zou Calhanoglu, die transfervrij overkomt van aartsvijand AC Milan, zijn medische testen al afleggen.

Sergio Ramos heeft deze maand officieel afscheid genomen van Real Madrid. Even leek een transfer naar Paris Saint-Germain in de maak, maar volgens La Gazzetta dello Sport lonkt een overstap naar AS Roma. Coach José Mourinho heeft volgens de roze sportkrant aangedrongen op de komst van Ramos.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Mbokani kan zeker nog een seizoen op Belgisch topniveau aan ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

54
54
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

3
3
Kerkhofs legt uit waarom Courtois en Hasselt op niets uitliepen

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

23
23
Marokko verrast iedereen met onverwachte Anderlecht-oproep

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

74
74
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

44
44
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

88
88
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

67
67
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

323
323
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

265
265
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

181
181
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

221
221
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

59
59
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

277
277
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

162
162
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

505
505
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

120
120
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

99
99
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

402
402
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

141
141
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

809
809
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

241
241
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

138
138
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

224
224
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

257
257
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1788
1788

Meer sportnieuws