TRANSFERUURTJE: 'Juve wil sterkhouder Duivels, Club klopt in La Liga'

door
TRANSFERUURTJE: 'Juve wil sterkhouder Duivels, Club klopt in La Liga'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In de zoektocht naar een nieuwe spits bewandelt Anderlecht opnieuw een bekende piste. Zo meldt La Dernière Heure dat de recordkampioen zijn zinnen op Dieumerci Mbokani heeft gezet. De tweevoudige Gouden Schoen beschikt bij Antwerp FC over een aflopend contract. De Great Old wil die overeenkomst weliswaar verlengen, maar volgens LDH verlopen die onderhandelingen momenteel erg moeizaam. Anderlecht zou dan ook opnieuw contact hebben opgenomen om te informeren naar een stand van zaken. “Ik kan je zeggen dat ik met de drie grootste clubs van België praat”, reageert Mbokani zelf bij Het Laatste Nieuws.

De transfer van Albert Sambi Lokonga naar Arsenal is ondertussen aanstaande. Verscheidene Engelse media maken intussen gewag van een naderend akkoord op clubniveau. Zo onder meer ook de Italiaanse journalist Rudy Galetti. Die meent ook de transferprijs van Lokonga te kennen. Zo zou de middenvelder Anderlecht immers 17 à 18 miljoen euro gaan opleveren. Hetzelfde bedrag circuleert ook in Engelse kringen.

Club Brugge heeft volgens Marca een bod neergelegd bij Real Sociedad om Aihen Muñoz weg te halen. Dat is een 23-jarige Spaanse linksachter die er nog tot medio 2022 onder contract ligt. Daarnaast rondde de landskampioen ook een grote uitgaande transfer af. Blauw-Zwart maakte namelijk bekend dat een princiepsakkoord werd bereikt met Watford FC omtrent Emmanuel Dennis. De Nigeriaan zou zo'n 4 miljoen euro opbrengen. Voor Michael Krmencik heeft Slavia Praag zich dan weer officieel aan het front gemeld. En met Vitesse lopen gesprekken over een verlengde huurbeurt van Loïs Openda.

KRC Genk heeft één van zijn jonge talenten laten gaan. Zo gaat bijvoorbeeld Jamil Takidine zijn kans in Nederland wagen. Roda JC laat weten dat het de 19-jarige rechtsachter bij Genk weggehaald heeft. In Kerkrade mag hij wel meteen aansluiten bij de A-kern. De jonge verdediger is de broer van Ilias Takidine, die vorig jaar Genk al verlaten had voor Anderlecht.

AA Gent beleeft een bijzonder drukke transferperiode. De Buffalo’s stelden maandag Joseph Okumu ook officieel voor, en daar blijft het niet bij. Zo zal Diego Torres voor één seizoen worden gehuurd van het Paraguayaanse Olimpia. De 18-jarige linksbuiten beleefde een topseizoen in zijn thuisland, en wordt daar ook aanzien als een groot opkomend talent. Gent bedong ook een aankoopoptie bij Olimpia.
Zulte Waregem is erg op dreef op de transfermarkt en sloeg maandag weer toe. Het heeft zoals verwacht Lasse Vigen voorgesteld. De Deense middenvelder komt over van Brøndby en tekent een contract van twee jaar plus optie aan de Gaverbeek. Hoeveel de 26-jarige kostte, werd niet vermeld.

KV Oostende heeft de komst van Zech Medley nu ook officieel medegedeeld. De 20-jarige verdediger komt definitief over van Arsenal en tekende een contract tot 2025. "Zech stond al een hele tijd op onze radar. Hij was één van onze belangrijkste targets in de mercato", toont sterke man Gauthier Ganaye zich uiterst tevreden.

BUITENLAND
Manchester City gaat deze zomer voor een voltreffer op de transfermarkt. Transfergoeroe Fabrizio Romano stelt dat er een officieel bod is uitgebracht op Harry Kane van Tottenham Hotspur. City zou gegarandeerd honderd miljoen pond (zo'n 116 miljoen euro) hebben geboden. Ook wil de Engelse kampioen spelers in de deal betrekken. Daarbij worden namen als Raheem Sterling, Gabriel Jesus en Aymeric Laporte genoemd, zo weet Romano. Tottenham Hotspur heeft voorlopig géén intentie om dit bod te accepteren.

Bij Corriere dello Sport bevestigen ze dat Youri Tielemans op het verlanglijstje van Juventus staat. De Oude Dame zou willen profiteren van de contractsituatie van de Rode Duivel. Tielemans ligt nog tot 2023 vast bij Leicester, maar de onderhandelingen over een nieuwe verbintenis lijken moeizaam te verlopen. Ze moeten wel zien af te rekenen met de concurrentie van Liverpool, dat in het voordeel zou zijn als meer kapitaalkrachtige club.

De straffe transfer van Hakan Calhanoglu lijkt er echt te gaan komen. Volgens Di Marzio heeft Internazionale al een akkoord bereikt met de Turkse middenvelder over een driejarig contract, dat de speler elk jaar 5 miljoen euro plus 1 miljoen aan bonussen kan opleveren. Dinsdag zou Calhanoglu, die transfervrij overkomt van aartsvijand AC Milan, zijn medische testen al afleggen.

Sergio Ramos heeft deze maand officieel afscheid genomen van Real Madrid. Even leek een transfer naar Paris Saint-Germain in de maak, maar volgens La Gazzetta dello Sport lonkt een overstap naar AS Roma. Coach José Mourinho heeft volgens de roze sportkrant aangedrongen op de komst van Ramos.

LEES OOK: Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Mbokani kan zeker nog een seizoen op Belgisch topniveau aan ...

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

66
66
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

121
121
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

350
350
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

494
494
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

325
325
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

94
94
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

299
299
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

253
253
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

224
224
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

568
568
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

329
329
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

641
641
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

647
647
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

750
750
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

146
146
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

577
577
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1358
1358
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

772
772
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

243
243
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

475
475
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

383
383
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

655
655
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1041
1041
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

363
363
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

885
885

Meer sportnieuws