TRANSFERUURTJE: 'Juve wil sterkhouder Duivels, Club klopt in La Liga'

door
TRANSFERUURTJE: 'Juve wil sterkhouder Duivels, Club klopt in La Liga'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In de zoektocht naar een nieuwe spits bewandelt Anderlecht opnieuw een bekende piste. Zo meldt La Dernière Heure dat de recordkampioen zijn zinnen op Dieumerci Mbokani heeft gezet. De tweevoudige Gouden Schoen beschikt bij Antwerp FC over een aflopend contract. De Great Old wil die overeenkomst weliswaar verlengen, maar volgens LDH verlopen die onderhandelingen momenteel erg moeizaam. Anderlecht zou dan ook opnieuw contact hebben opgenomen om te informeren naar een stand van zaken. “Ik kan je zeggen dat ik met de drie grootste clubs van België praat”, reageert Mbokani zelf bij Het Laatste Nieuws.

De transfer van Albert Sambi Lokonga naar Arsenal is ondertussen aanstaande. Verscheidene Engelse media maken intussen gewag van een naderend akkoord op clubniveau. Zo onder meer ook de Italiaanse journalist Rudy Galetti. Die meent ook de transferprijs van Lokonga te kennen. Zo zou de middenvelder Anderlecht immers 17 à 18 miljoen euro gaan opleveren. Hetzelfde bedrag circuleert ook in Engelse kringen.

Club Brugge heeft volgens Marca een bod neergelegd bij Real Sociedad om Aihen Muñoz weg te halen. Dat is een 23-jarige Spaanse linksachter die er nog tot medio 2022 onder contract ligt. Daarnaast rondde de landskampioen ook een grote uitgaande transfer af. Blauw-Zwart maakte namelijk bekend dat een princiepsakkoord werd bereikt met Watford FC omtrent Emmanuel Dennis. De Nigeriaan zou zo'n 4 miljoen euro opbrengen. Voor Michael Krmencik heeft Slavia Praag zich dan weer officieel aan het front gemeld. En met Vitesse lopen gesprekken over een verlengde huurbeurt van Loïs Openda.

KRC Genk heeft één van zijn jonge talenten laten gaan. Zo gaat bijvoorbeeld Jamil Takidine zijn kans in Nederland wagen. Roda JC laat weten dat het de 19-jarige rechtsachter bij Genk weggehaald heeft. In Kerkrade mag hij wel meteen aansluiten bij de A-kern. De jonge verdediger is de broer van Ilias Takidine, die vorig jaar Genk al verlaten had voor Anderlecht.

AA Gent beleeft een bijzonder drukke transferperiode. De Buffalo’s stelden maandag Joseph Okumu ook officieel voor, en daar blijft het niet bij. Zo zal Diego Torres voor één seizoen worden gehuurd van het Paraguayaanse Olimpia. De 18-jarige linksbuiten beleefde een topseizoen in zijn thuisland, en wordt daar ook aanzien als een groot opkomend talent. Gent bedong ook een aankoopoptie bij Olimpia.
Zulte Waregem is erg op dreef op de transfermarkt en sloeg maandag weer toe. Het heeft zoals verwacht Lasse Vigen voorgesteld. De Deense middenvelder komt over van Brøndby en tekent een contract van twee jaar plus optie aan de Gaverbeek. Hoeveel de 26-jarige kostte, werd niet vermeld.

KV Oostende heeft de komst van Zech Medley nu ook officieel medegedeeld. De 20-jarige verdediger komt definitief over van Arsenal en tekende een contract tot 2025. "Zech stond al een hele tijd op onze radar. Hij was één van onze belangrijkste targets in de mercato", toont sterke man Gauthier Ganaye zich uiterst tevreden.

BUITENLAND
Manchester City gaat deze zomer voor een voltreffer op de transfermarkt. Transfergoeroe Fabrizio Romano stelt dat er een officieel bod is uitgebracht op Harry Kane van Tottenham Hotspur. City zou gegarandeerd honderd miljoen pond (zo'n 116 miljoen euro) hebben geboden. Ook wil de Engelse kampioen spelers in de deal betrekken. Daarbij worden namen als Raheem Sterling, Gabriel Jesus en Aymeric Laporte genoemd, zo weet Romano. Tottenham Hotspur heeft voorlopig géén intentie om dit bod te accepteren.

Bij Corriere dello Sport bevestigen ze dat Youri Tielemans op het verlanglijstje van Juventus staat. De Oude Dame zou willen profiteren van de contractsituatie van de Rode Duivel. Tielemans ligt nog tot 2023 vast bij Leicester, maar de onderhandelingen over een nieuwe verbintenis lijken moeizaam te verlopen. Ze moeten wel zien af te rekenen met de concurrentie van Liverpool, dat in het voordeel zou zijn als meer kapitaalkrachtige club.

De straffe transfer van Hakan Calhanoglu lijkt er echt te gaan komen. Volgens Di Marzio heeft Internazionale al een akkoord bereikt met de Turkse middenvelder over een driejarig contract, dat de speler elk jaar 5 miljoen euro plus 1 miljoen aan bonussen kan opleveren. Dinsdag zou Calhanoglu, die transfervrij overkomt van aartsvijand AC Milan, zijn medische testen al afleggen.

Sergio Ramos heeft deze maand officieel afscheid genomen van Real Madrid. Even leek een transfer naar Paris Saint-Germain in de maak, maar volgens La Gazzetta dello Sport lonkt een overstap naar AS Roma. Coach José Mourinho heeft volgens de roze sportkrant aangedrongen op de komst van Ramos.

LEES OOK: ‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Mbokani kan zeker nog een seizoen op Belgisch topniveau aan ...

Meest recent

STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

0
0
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

17
17
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

15
15
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

132
132
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

15
15
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

13
13
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

55
55
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

16
16
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

48
48
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

36
36
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

99
99
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

57
57
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

167
167
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

181
181
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

72
72
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

109
109
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

106
106
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

85
85
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

201
201
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

172
172
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

259
259
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

426
426
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

141
141
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

249
249
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

212
212

Meer sportnieuws