Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

door
Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

Net zoals in het WK van 2018 hebben de Rode Duivels ook hun EK-poule afgesloten met het maximum van de punten. Een stug Finland maakte het de Belgen maandagavond verrassend lastig, maar ging finaal toch met 2-0 voor de bijl. De geluiden in de buitenlandse media zijn dan ook behoorlijk positief.


In de eerste reacties werd vooral gewezen naar de 'volwassen teamprestatie', daags nadien werden in de Europese pers ook een aantal individuele prestaties uitgelicht. Zo kreeg Kevin De Bruyne uiteraard opnieuw heel wat lof over zich heen. Het Franse L'Equipe noemt hem bijvoorbeeld 'een visionair'. "Hij bediende zijn ploegmaats in de best mogelijke omstandigheden om Finland met 2-0 te kloppen op de derde speeldag van het EK. Met zijn spelinzicht laat hij keer op keer van zich spreken." Het Italiaanse Gazzetta dello Sport kan alleen maar beamen. "De Bruyne lag weeral aan de basis van al het Belgische gevaar. Ondanks frustraties die hij oppikte in de finale van de Champions League, blijft hij de gevaarlijkste speler in de ploeg van Martínez."

Het Nederlandse NOS zag de spelmaker vooral na rust 'excelleren'. Voetbal International deelde dan weer cijfertjes uit en daar haalde De Bruyne, net zoals Romelu Lukaku, de hoogste score van alle spelers: 7.5 op 10. Overigens wordt ook de samenwerking tussen KDB en Lukaku meermaals bejubeld. "Een fenomenaal duo", klinkt het bij Calciomercato. "De Bruyne en Lukaku zijn absoluut van vitaal belang voor het verdere succes van België in dit toernooi", vult ESPN aan.

Bij The Daily Mail zag men dan weer hoe De Bruyne vanaf het middenveld voor metronoom speelde. "De Bruyne dicteerde het tempo en België wachtte geduldig op het explosiemoment. Eén pass van De Bruyne deed de boel ontploffen, zeker als die gaat richting Lukaku, momenteel één van Europa’s meest gevreesde spitsen." Veel lof dus voor het genoemde duo, uiteindelijk was het wel KDB die door de UEFA tot 'Man van de Match' werd verkozen.

LEES OOK: 'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Wie is volgens u de belangrijkste pion op dit moment?

Meest recent

Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

21
21
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

20
20
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

236
236
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

20
20
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

53
53
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

191
191
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

50
50
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

295
295
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

329
329
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

89
89
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

323
323
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

96
96
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

178
178
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

91
91
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

250
250
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

54
54
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

250
250
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

282
282
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

32
32
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

458
458
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

308
308
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

109
109
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

154
154
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

411
411
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

427
427

Meer sportnieuws