Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

door
Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

Net zoals in het WK van 2018 hebben de Rode Duivels ook hun EK-poule afgesloten met het maximum van de punten. Een stug Finland maakte het de Belgen maandagavond verrassend lastig, maar ging finaal toch met 2-0 voor de bijl. De geluiden in de buitenlandse media zijn dan ook behoorlijk positief.


In de eerste reacties werd vooral gewezen naar de 'volwassen teamprestatie', daags nadien werden in de Europese pers ook een aantal individuele prestaties uitgelicht. Zo kreeg Kevin De Bruyne uiteraard opnieuw heel wat lof over zich heen. Het Franse L'Equipe noemt hem bijvoorbeeld 'een visionair'. "Hij bediende zijn ploegmaats in de best mogelijke omstandigheden om Finland met 2-0 te kloppen op de derde speeldag van het EK. Met zijn spelinzicht laat hij keer op keer van zich spreken." Het Italiaanse Gazzetta dello Sport kan alleen maar beamen. "De Bruyne lag weeral aan de basis van al het Belgische gevaar. Ondanks frustraties die hij oppikte in de finale van de Champions League, blijft hij de gevaarlijkste speler in de ploeg van Martínez."

Het Nederlandse NOS zag de spelmaker vooral na rust 'excelleren'. Voetbal International deelde dan weer cijfertjes uit en daar haalde De Bruyne, net zoals Romelu Lukaku, de hoogste score van alle spelers: 7.5 op 10. Overigens wordt ook de samenwerking tussen KDB en Lukaku meermaals bejubeld. "Een fenomenaal duo", klinkt het bij Calciomercato. "De Bruyne en Lukaku zijn absoluut van vitaal belang voor het verdere succes van België in dit toernooi", vult ESPN aan.

Bij The Daily Mail zag men dan weer hoe De Bruyne vanaf het middenveld voor metronoom speelde. "De Bruyne dicteerde het tempo en België wachtte geduldig op het explosiemoment. Eén pass van De Bruyne deed de boel ontploffen, zeker als die gaat richting Lukaku, momenteel één van Europa’s meest gevreesde spitsen." Veel lof dus voor het genoemde duo, uiteindelijk was het wel KDB die door de UEFA tot 'Man van de Match' werd verkozen.

LEES OOK: Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Wie is volgens u de belangrijkste pion op dit moment?

Meest recent

'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

0
0
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

20
20
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

189
189
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

170
170
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

154
154
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

523
523
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

132
132
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

185
185
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

171
171
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

168
168
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

460
460
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

205
205
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

133
133
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

853
853
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

998
998
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

464
464
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

430
430
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

771
771
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

148
148
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

755
755
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

204
204
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

206
206
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

468
468
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

223
223
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

378
378

Meer sportnieuws