Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

door
Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

Net zoals in het WK van 2018 hebben de Rode Duivels ook hun EK-poule afgesloten met het maximum van de punten. Een stug Finland maakte het de Belgen maandagavond verrassend lastig, maar ging finaal toch met 2-0 voor de bijl. De geluiden in de buitenlandse media zijn dan ook behoorlijk positief.


In de eerste reacties werd vooral gewezen naar de 'volwassen teamprestatie', daags nadien werden in de Europese pers ook een aantal individuele prestaties uitgelicht. Zo kreeg Kevin De Bruyne uiteraard opnieuw heel wat lof over zich heen. Het Franse L'Equipe noemt hem bijvoorbeeld 'een visionair'. "Hij bediende zijn ploegmaats in de best mogelijke omstandigheden om Finland met 2-0 te kloppen op de derde speeldag van het EK. Met zijn spelinzicht laat hij keer op keer van zich spreken." Het Italiaanse Gazzetta dello Sport kan alleen maar beamen. "De Bruyne lag weeral aan de basis van al het Belgische gevaar. Ondanks frustraties die hij oppikte in de finale van de Champions League, blijft hij de gevaarlijkste speler in de ploeg van Martínez."

Het Nederlandse NOS zag de spelmaker vooral na rust 'excelleren'. Voetbal International deelde dan weer cijfertjes uit en daar haalde De Bruyne, net zoals Romelu Lukaku, de hoogste score van alle spelers: 7.5 op 10. Overigens wordt ook de samenwerking tussen KDB en Lukaku meermaals bejubeld. "Een fenomenaal duo", klinkt het bij Calciomercato. "De Bruyne en Lukaku zijn absoluut van vitaal belang voor het verdere succes van België in dit toernooi", vult ESPN aan.

Bij The Daily Mail zag men dan weer hoe De Bruyne vanaf het middenveld voor metronoom speelde. "De Bruyne dicteerde het tempo en België wachtte geduldig op het explosiemoment. Eén pass van De Bruyne deed de boel ontploffen, zeker als die gaat richting Lukaku, momenteel één van Europa’s meest gevreesde spitsen." Veel lof dus voor het genoemde duo, uiteindelijk was het wel KDB die door de UEFA tot 'Man van de Match' werd verkozen.

LEES OOK: Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Wie is volgens u de belangrijkste pion op dit moment?

Meest recent

'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

26
26
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

33
33
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

154
154
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

50
50
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

44
44
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

90
90
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

237
237
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

171
171
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

68
68
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

141
141
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

107
107
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

53
53
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

646
646
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

778
778
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

424
424
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

129
129
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

41
41
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

674
674
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

589
589
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

245
245
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

265
265
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

704
704
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

368
368
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

573
573

Meer sportnieuws