Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

458
Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

Net zoals in het WK van 2018 hebben de Rode Duivels ook hun EK-poule afgesloten met het maximum van de punten. Een stug Finland maakte het de Belgen maandagavond verrassend lastig, maar ging finaal toch met 2-0 voor de bijl. De geluiden in de buitenlandse media zijn dan ook behoorlijk positief.


In de eerste reacties werd vooral gewezen naar de 'volwassen teamprestatie', daags nadien werden in de Europese pers ook een aantal individuele prestaties uitgelicht. Zo kreeg Kevin De Bruyne uiteraard opnieuw heel wat lof over zich heen. Het Franse L'Equipe noemt hem bijvoorbeeld 'een visionair'. "Hij bediende zijn ploegmaats in de best mogelijke omstandigheden om Finland met 2-0 te kloppen op de derde speeldag van het EK. Met zijn spelinzicht laat hij keer op keer van zich spreken." Het Italiaanse Gazzetta dello Sport kan alleen maar beamen. "De Bruyne lag weeral aan de basis van al het Belgische gevaar. Ondanks frustraties die hij oppikte in de finale van de Champions League, blijft hij de gevaarlijkste speler in de ploeg van Martínez."

Het Nederlandse NOS zag de spelmaker vooral na rust 'excelleren'. Voetbal International deelde dan weer cijfertjes uit en daar haalde De Bruyne, net zoals Romelu Lukaku, de hoogste score van alle spelers: 7.5 op 10. Overigens wordt ook de samenwerking tussen KDB en Lukaku meermaals bejubeld. "Een fenomenaal duo", klinkt het bij Calciomercato. "De Bruyne en Lukaku zijn absoluut van vitaal belang voor het verdere succes van België in dit toernooi", vult ESPN aan.

Bij The Daily Mail zag men dan weer hoe De Bruyne vanaf het middenveld voor metronoom speelde. "De Bruyne dicteerde het tempo en België wachtte geduldig op het explosiemoment. Eén pass van De Bruyne deed de boel ontploffen, zeker als die gaat richting Lukaku, momenteel één van Europa’s meest gevreesde spitsen." Veel lof dus voor het genoemde duo, uiteindelijk was het wel KDB die door de UEFA tot 'Man van de Match' werd verkozen.

LEES OOK: Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

Wie is volgens u de belangrijkste pion op dit moment?

Meest recent

Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

3
3
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

58
58
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

40
40
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

144
144
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

132
132
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

210
210
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

167
167
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

210
210
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

362
362
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

169
169
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

181
181
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

153
153
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

135
135
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

75
75
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

207
207
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

130
130
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

75
75
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

33
33
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

311
311
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

84
84
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

137
137
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

122
122

Meer sportnieuws