Verrassende Duivel eist basisplaats op knockout-fase

door
Verrassende Duivel eist basisplaats op knockout-fase

De Rode Duivels hebben maandagavond nogmaals de puntjes op de i gezet door met 2-0 te winnen van Finland. Een verdiende overwinning tegen een hecht en vervelend blok van de Finnen. Een aantal spelers wisten zich dan ook te onderscheiden met oog op de 1/8ste finales.


Bondscoach Roberto Martinez had zijn ploeg voor de gelegenheid helemaal overhoop gegooid. Achterin bijvoorbeeld, gunde hij rust aan de vaste sterkhouders Jan Vertonghen en Toby Alderweireld. Thomas Vermaelen mocht hierdoor nog eens opdraven vanaf de aftrap en bedankte door een belangrijke owngoal af te dwingen. Maar in defensief opzicht was het vooral Dedryck Boyata die opnieuw een meer dan degelijke indruk achter liet. De sterkhouder van Hertha Berlijn solliciteerde met zijn prestatie alvast naar een basisplaats in de knockout-fase.

Dat vindt ook analist Peter Vandenbempt, die onder de indruk was van Boyata's prestastie. "In principe zal Martínez de volgende wedstrijd alweer een andere ploeg zetten. Dan ben ik benieuwd wie er in die verdediging zal staan. Ik vind dat Boyata het heel goed gedaan heeft, dus het zou mij niet verbazen dat hij de gegeerde plaats tussen Vertonghen en Alderweireld zal krijgen", klonk het bij Sporza.

De mening wordt eveneens gedeeld door Eddy Snelders, die benadrukt dat Vermaelen zich niet op zijn best voelt in de centrale rol. "Zelf zou ik voor Alderweireld-Vertonghen en centraal voor Boyata gaan. Dan heb je kopbalsterkte en ervaring. Vermaelen is een alternatief, maar die speelt niet graag centraal in die 3. Als Vermaelen speelt, is dat op de positie van Vertonghen."

LEES OOK: Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

Boyata moet in de basis blijven staan ...

Meest recent

Fink slikt bittere pil: smaakmaker Genk maanden out

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

0
0
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

84
84
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

124
124
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

101
101
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

163
163
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

94
94
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

185
185
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

52
52
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

126
126
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

321
321
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

237
237
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

271
271
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

274
274
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

368
368
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

320
320
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

150
150
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

58
58
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

274
274
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

71
71
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

568
568
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

469
469
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

174
174
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1033
1033

Meer sportnieuws