Verrassende Duivel eist basisplaats op knockout-fase

354 stemmen
Verrassende Duivel eist basisplaats op knockout-fase

De Rode Duivels hebben maandagavond nogmaals de puntjes op de i gezet door met 2-0 te winnen van Finland. Een verdiende overwinning tegen een hecht en vervelend blok van de Finnen. Een aantal spelers wisten zich dan ook te onderscheiden met oog op de 1/8ste finales.


Bondscoach Roberto Martinez had zijn ploeg voor de gelegenheid helemaal overhoop gegooid. Achterin bijvoorbeeld, gunde hij rust aan de vaste sterkhouders Jan Vertonghen en Toby Alderweireld. Thomas Vermaelen mocht hierdoor nog eens opdraven vanaf de aftrap en bedankte door een belangrijke owngoal af te dwingen. Maar in defensief opzicht was het vooral Dedryck Boyata die opnieuw een meer dan degelijke indruk achter liet. De sterkhouder van Hertha Berlijn solliciteerde met zijn prestatie alvast naar een basisplaats in de knockout-fase.

Dat vindt ook analist Peter Vandenbempt, die onder de indruk was van Boyata's prestastie. "In principe zal Martínez de volgende wedstrijd alweer een andere ploeg zetten. Dan ben ik benieuwd wie er in die verdediging zal staan. Ik vind dat Boyata het heel goed gedaan heeft, dus het zou mij niet verbazen dat hij de gegeerde plaats tussen Vertonghen en Alderweireld zal krijgen", klonk het bij Sporza.

De mening wordt eveneens gedeeld door Eddy Snelders, die benadrukt dat Vermaelen zich niet op zijn best voelt in de centrale rol. "Zelf zou ik voor Alderweireld-Vertonghen en centraal voor Boyata gaan. Dan heb je kopbalsterkte en ervaring. Vermaelen is een alternatief, maar die speelt niet graag centraal in die 3. Als Vermaelen speelt, is dat op de positie van Vertonghen."

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Boyata moet in de basis blijven staan ...

Meest recent

Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

26
26
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

69
69
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

29
29
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

27
27
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

99
99
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

99
99
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

36
36
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

312
312
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

259
259
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

63
63
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

243
243
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

317
317
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

100
100
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

59
59
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

391
391
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

58
58
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

251
251
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

480
480
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

138
138
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

767
767
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

308
308
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

390
390
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

648
648

Meer sportnieuws