Verrassende Duivel eist basisplaats op knockout-fase

354 stemmen
Verrassende Duivel eist basisplaats op knockout-fase

De Rode Duivels hebben maandagavond nogmaals de puntjes op de i gezet door met 2-0 te winnen van Finland. Een verdiende overwinning tegen een hecht en vervelend blok van de Finnen. Een aantal spelers wisten zich dan ook te onderscheiden met oog op de 1/8ste finales.


Bondscoach Roberto Martinez had zijn ploeg voor de gelegenheid helemaal overhoop gegooid. Achterin bijvoorbeeld, gunde hij rust aan de vaste sterkhouders Jan Vertonghen en Toby Alderweireld. Thomas Vermaelen mocht hierdoor nog eens opdraven vanaf de aftrap en bedankte door een belangrijke owngoal af te dwingen. Maar in defensief opzicht was het vooral Dedryck Boyata die opnieuw een meer dan degelijke indruk achter liet. De sterkhouder van Hertha Berlijn solliciteerde met zijn prestatie alvast naar een basisplaats in de knockout-fase.

Dat vindt ook analist Peter Vandenbempt, die onder de indruk was van Boyata's prestastie. "In principe zal Martínez de volgende wedstrijd alweer een andere ploeg zetten. Dan ben ik benieuwd wie er in die verdediging zal staan. Ik vind dat Boyata het heel goed gedaan heeft, dus het zou mij niet verbazen dat hij de gegeerde plaats tussen Vertonghen en Alderweireld zal krijgen", klonk het bij Sporza.

De mening wordt eveneens gedeeld door Eddy Snelders, die benadrukt dat Vermaelen zich niet op zijn best voelt in de centrale rol. "Zelf zou ik voor Alderweireld-Vertonghen en centraal voor Boyata gaan. Dan heb je kopbalsterkte en ervaring. Vermaelen is een alternatief, maar die speelt niet graag centraal in die 3. Als Vermaelen speelt, is dat op de positie van Vertonghen."

LEES OOK: Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

Boyata moet in de basis blijven staan ...

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

27
27
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

51
51
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

190
190
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

67
67
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

76
76
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

141
141
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

175
175
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

183
183
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

146
146
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

370
370
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

80
80
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

76
76
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

446
446
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

643
643
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

248
248
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

921
921
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws