Oranje zet puntjes op de i, Oostenrijk treft Italië

door
Oranje zet puntjes op de i, Oostenrijk treft Italië

Op het EK zijn ook in Groep C de kaarten geschud. Nederland was al zeker van groepswinst en zette tegen Noord-Macedonië de puntjes op de i door met 0-3 te winnen. Oostenrijk haalde het dan weer met het kleinste verschil van Oekraïne: het legde daardoor beslag op de tweede plaats en neemt het in de volgende rond op tegen Italië.


Noord Macedonië-Nederland: 0-3
In Amsterdam was het zowaar Noord-Macedonië dat als eerste een doelpunt maakte via Ivan Trickovski, maar dat werd afgekeurd wegens buitenspel. Even later raakte Aleksandar Trajkovski de paal. Toch sloeg Oranje niet veel later toe: via Donyel Malen en Memphis Depay ging de bal een eerste keer tegen de touwen. Al leek er wel een fout van Daley Blind aan de actie vooraf te gaan.

Al snel in de tweede helft kwam Nederland op 0-2, na een pass van Depay kon Georginio Wijnaldum niet missen. Een paar minuten later tekende de kersverse middenvelder van Paris Saint-Germain ook voor zijn tweede van de avond. Daarna was het tijd voor het afscheid van Goran Pandev, die voor het allerlaatst in actie kwam in zijn rijke carrière.

Hij kreeg een erehaag van de spelers van Noord-Macedonië en werd luid toegezongen. Toch was het Oranje dat aan het langste einde trok, aanstaande zondag om 18u komen de Nederlanders in actie voor de 1/8ste finales.

Oekraïne-Oostenrijk: 0-1
Even was er de 'angst' dat de Oekraïners en Oostenrijkers er een salonremise van zouden maken, dan zouden beide lande quasi zeker doorstoten. Maar daar was dus geen sprake van. Oekraïne creëerde bijna geen kansen, waar de Oostenrijkers behoorlijk wat kansen kregen. Met Marko Arnautovic in de basis zag het aanvalsspel van Oostenrijk er ook wat beter uit.

Halverwege de eerste helft werd Oostenrijk beloond voor het veldoverwicht: Chistoph Baumgartner werkte binnen uit een corner. De verdediger van het Duitse TSG 1899 Hoffenheim moest de strijd vervolgens wél staken met een blessure. In de tweede helft moest Oekraïne op zoek naar een doelpunt, maar het team van bondscoach Andriy Shevchenko kon gewoonweg geen vuist maken.

Het bleef dan ook 0-1. Oostenrijk stoot zo door als nummer twee uit de poule en neemt het komende zaterdag op tegen het sterke Italië. Oekraïne lijkt met slechts drie puntjes uitgeschakeld, maar zal daarover pas uitsluitsel krijgen als nagenoeg alle groepswedstrijden achter de rug zijn.

Denkt u dat Nederland het EK kan winnen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

53
53
'Topdeal Club Brugge: AS Roma klopt aan'

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

2
2
Anderlecht: deze kern heeft nog toekomst in Brussel

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

16
16
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

25
25
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

59
59
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

205
205
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

82
82
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

84
84
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

135
135
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

246
246
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

165
165
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

212
212
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

404
404
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

228
228
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

577
577
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

122
122
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

40
40
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

225
225
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

221
221
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

150
150
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

196
196
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

47
47
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

157
157
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

640
640

Meer sportnieuws