Oranje zet puntjes op de i, Oostenrijk treft Italië

door
Oranje zet puntjes op de i, Oostenrijk treft Italië

Op het EK zijn ook in Groep C de kaarten geschud. Nederland was al zeker van groepswinst en zette tegen Noord-Macedonië de puntjes op de i door met 0-3 te winnen. Oostenrijk haalde het dan weer met het kleinste verschil van Oekraïne: het legde daardoor beslag op de tweede plaats en neemt het in de volgende rond op tegen Italië.


Noord Macedonië-Nederland: 0-3
In Amsterdam was het zowaar Noord-Macedonië dat als eerste een doelpunt maakte via Ivan Trickovski, maar dat werd afgekeurd wegens buitenspel. Even later raakte Aleksandar Trajkovski de paal. Toch sloeg Oranje niet veel later toe: via Donyel Malen en Memphis Depay ging de bal een eerste keer tegen de touwen. Al leek er wel een fout van Daley Blind aan de actie vooraf te gaan.

Al snel in de tweede helft kwam Nederland op 0-2, na een pass van Depay kon Georginio Wijnaldum niet missen. Een paar minuten later tekende de kersverse middenvelder van Paris Saint-Germain ook voor zijn tweede van de avond. Daarna was het tijd voor het afscheid van Goran Pandev, die voor het allerlaatst in actie kwam in zijn rijke carrière.

Hij kreeg een erehaag van de spelers van Noord-Macedonië en werd luid toegezongen. Toch was het Oranje dat aan het langste einde trok, aanstaande zondag om 18u komen de Nederlanders in actie voor de 1/8ste finales.

Oekraïne-Oostenrijk: 0-1
Even was er de 'angst' dat de Oekraïners en Oostenrijkers er een salonremise van zouden maken, dan zouden beide lande quasi zeker doorstoten. Maar daar was dus geen sprake van. Oekraïne creëerde bijna geen kansen, waar de Oostenrijkers behoorlijk wat kansen kregen. Met Marko Arnautovic in de basis zag het aanvalsspel van Oostenrijk er ook wat beter uit.

Halverwege de eerste helft werd Oostenrijk beloond voor het veldoverwicht: Chistoph Baumgartner werkte binnen uit een corner. De verdediger van het Duitse TSG 1899 Hoffenheim moest de strijd vervolgens wél staken met een blessure. In de tweede helft moest Oekraïne op zoek naar een doelpunt, maar het team van bondscoach Andriy Shevchenko kon gewoonweg geen vuist maken.

Het bleef dan ook 0-1. Oostenrijk stoot zo door als nummer twee uit de poule en neemt het komende zaterdag op tegen het sterke Italië. Oekraïne lijkt met slechts drie puntjes uitgeschakeld, maar zal daarover pas uitsluitsel krijgen als nagenoeg alle groepswedstrijden achter de rug zijn.

Denkt u dat Nederland het EK kan winnen?

Meest recent

'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

20
20
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

34
34
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

38
38
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

56
56
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

59
59
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

88
88
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

174
174
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

537
537
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

14
14
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

179
179
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

32
32
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

205
205
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

118
118
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

714
714
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

285
285
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

117
117
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

508
508
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

109
109
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

584
584
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

212
212
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

149
149
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

720
720
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

487
487

Meer sportnieuws