Oranje zet puntjes op de i, Oostenrijk treft Italië

door
Oranje zet puntjes op de i, Oostenrijk treft Italië

Op het EK zijn ook in Groep C de kaarten geschud. Nederland was al zeker van groepswinst en zette tegen Noord-Macedonië de puntjes op de i door met 0-3 te winnen. Oostenrijk haalde het dan weer met het kleinste verschil van Oekraïne: het legde daardoor beslag op de tweede plaats en neemt het in de volgende rond op tegen Italië.


Noord Macedonië-Nederland: 0-3
In Amsterdam was het zowaar Noord-Macedonië dat als eerste een doelpunt maakte via Ivan Trickovski, maar dat werd afgekeurd wegens buitenspel. Even later raakte Aleksandar Trajkovski de paal. Toch sloeg Oranje niet veel later toe: via Donyel Malen en Memphis Depay ging de bal een eerste keer tegen de touwen. Al leek er wel een fout van Daley Blind aan de actie vooraf te gaan.

Al snel in de tweede helft kwam Nederland op 0-2, na een pass van Depay kon Georginio Wijnaldum niet missen. Een paar minuten later tekende de kersverse middenvelder van Paris Saint-Germain ook voor zijn tweede van de avond. Daarna was het tijd voor het afscheid van Goran Pandev, die voor het allerlaatst in actie kwam in zijn rijke carrière.

Hij kreeg een erehaag van de spelers van Noord-Macedonië en werd luid toegezongen. Toch was het Oranje dat aan het langste einde trok, aanstaande zondag om 18u komen de Nederlanders in actie voor de 1/8ste finales.

Oekraïne-Oostenrijk: 0-1
Even was er de 'angst' dat de Oekraïners en Oostenrijkers er een salonremise van zouden maken, dan zouden beide lande quasi zeker doorstoten. Maar daar was dus geen sprake van. Oekraïne creëerde bijna geen kansen, waar de Oostenrijkers behoorlijk wat kansen kregen. Met Marko Arnautovic in de basis zag het aanvalsspel van Oostenrijk er ook wat beter uit.

Halverwege de eerste helft werd Oostenrijk beloond voor het veldoverwicht: Chistoph Baumgartner werkte binnen uit een corner. De verdediger van het Duitse TSG 1899 Hoffenheim moest de strijd vervolgens wél staken met een blessure. In de tweede helft moest Oekraïne op zoek naar een doelpunt, maar het team van bondscoach Andriy Shevchenko kon gewoonweg geen vuist maken.

Het bleef dan ook 0-1. Oostenrijk stoot zo door als nummer twee uit de poule en neemt het komende zaterdag op tegen het sterke Italië. Oekraïne lijkt met slechts drie puntjes uitgeschakeld, maar zal daarover pas uitsluitsel krijgen als nagenoeg alle groepswedstrijden achter de rug zijn.

LEES OOK: Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Denkt u dat Nederland het EK kan winnen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

35
35
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

16
16
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

39
39
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

211
211
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

192
192
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

115
115
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

164
164
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

148
148
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

90
90
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

111
111
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

492
492
Waarom DAZN-bom wél positief effect kan hebben op JPL

Het Belgische voetbal kent (alweer) woelige maanden. DAZN zorgde voor een enorme bom. Tot het einde ...

197
197
‘Club Brugge haalt La Liga-topper: bom in kleedkamer?’

Hij is international, heeft sterke prestaties in La Liga op zijn cv, maar speelt dit seizoen amper. ...

755
755
Grote uitverkoop dreigt in de Jupiler Pro League

Het jaar 2026 zal wellicht jaar worden dat de Jupiler Pro League-clubs nog gretiger dan anders ...

128
128
Anderlecht en Hasi hopen: twee ‘aanwinsten’ voor 2026

Bij RSC Anderlecht is er versterking nodig. Er moet aanvallend kwaliteit bij, op de rechterflank en ...

332
332
Garcia verrast: 'vergeten' Rode Duivel schittert in Bundesliga

Bondscoach Rudi Garcia heeft zeer veel weelde centraal op het middenveld. De trainer krijgt er nog ...

287
287
Vechten RSCA en Club Brugge weldra om buitenkans?

RSC Anderlecht en Club Brugge zouden beiden wel een extra winger kunnen gebruiken. Gaan de twee eens ...

349
349
RSCA, Club en Genk dromen: meer dan 100 miljoen euro

In de Jupiler Pro League gaan er in 2026 weer tal van transfers afgerond worden. Bij RSC Anderlecht, ...

476
476
Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Sébastien Pocognoli verraste in oktober vriend en vijand door plots te vertrekken bij Union. ...

866
866
De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Belgische clubs genieten op dit moment van een welverdiende winterstop, maar in onder meer ...

88
88
Saintfiet naar kwartfinale Africa Cup na penaltythriller

Er staat alvast minstens één Belg straks in de kwartfinales van de Africa Cup. ...

104
104
'Nieuwe miljoenentransfer voor Cercle Brugge'

Cercle Brugge beleeft op sportief vlak alweer een moeilijk seizoen. De Vereniging staat na twee ...

199
199
'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Voor Lucas Stassin is het voorbije halfjaar bijzonder frustrerend geweest. De 21-jarige spits hoopte ...

131
131
Anderlecht trekt op stage met één grote verrassing

Anderlecht sloot 2025 af met een flinke kater. Het verloor in zijn laatste wedstrijd van het ...

229
229
'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

372
372

Meer sportnieuws