RSCA aast veelbelovende spits: 'Type-Zlatan'

door
RSCA aast veelbelovende spits: 'Type-Zlatan'

RSC Anderlecht laat er geen gras over groeien. Nadat Sporting eerder Lior Refaelov van Antwerp FC onder contract legde, haalde de Belgische recordkampioen ook al uit met de komst van Wesley Hoedt. En er mogen nog meerdere nieuwkomers verwacht worden in het Lotto Park. Een nieuwe centrale spits bijvoorbeeld. In die optiek wordt de naam van Evann Guessand alvast gelinkt aan Anderlecht.

NIEUWE SPITS(EN)

Peter Verbeke en zijn technisch departement staan voor een mission impossible. RSC Anderlecht kan volgend seizoen namelijk niet meer rekenen op Lukas Nmecha, waardoor de Head of Sports dringend op zoek moet naar een nieuwe aanvalsleider. Het is echter quasi onbegonnen werk om straks een identiek type-Nnmecha te halen, zowel op vlak van scouting als financiën, want zijn kwaliteiten en mentaliteit zaten gegoten in de visie en het spelsysteem van coach Vincent Kompany.



De technische cel onder leiding van Peter Verbeke staat aldus voor een aartsmoeilijke opdracht om volgend seizoen een nieuwe centrale spits van niveau aan te trekken. Maar daarnaast staat er ook een extra back-up in de voorhoede hoog genoteerd op het verlanglijstje van de Head of Sports. Volgens verschillende Belgische media prijkt de naam van Evann Guessand alvast op de shortlist van Sporting. De 19-jarige lijkt op het eerste zicht financieel haalbaar én hij bezit bovendien nog een ruime progressiemarge.

MEER DAN SCOREN

Voorlopig werden er nog geen centrale aanvallers concreet genoemd bij RSC Anderlecht, enkel de naam van Evann Guessand wordt de voorbije dagen gelinkt aan Sporting. En de piste van de 19-jarige Ivoriaanse Fransman lijkt alvast heel interessant te zijn. De grote spits (hij meet 1 meter 87) was één van de zes OGC Nice-spelers die vorig seizoen werden uitgeleend aan de Zwitserse zusterclub FC Lausanne Sports. En daar deed Guessand het uitstekend.



Evann Guessand lukte in de Super League 7 doelpunten en 5 assists in 34 competitiewedstrijden, wat knappe statistieken zijn in diens eerste seizoen als basisspeler. Maar de Franse jeugdinternational is een aanvaller die nog meer te bieden heeft dan doelpunten en assists. In deze optiek kan Guessand enigszins vergeleken worden met Lukas Nmecha, die vorig seizoen uitblonk door zijn spelinzicht, techniek, snelheid en duelkracht.

TECHNIEK 

Evann Guessand wordt eveneens geroemd door zijn grote mate van techniek, waarmee hij in Zwitserland – met lichte zin voor overdrijving uiteraard – ietwat vergeleken wordt met Zlatan Ibrahimovic. Guessand haalde in mei bijvoorbeeld de Zwitserse headlines omdat hij een prachtig doelpunt lukte met een zogenaamde scorpion kick, een technisch hoogstandje waar Zlatan eerder ook succesvol mee was. Het doelpunt kan je onderaan dit artikel alvast bekijken.

Op het voetbaltechnisch vlak haalt Evann Guessand alvast een hoog niveau, en daarnaast bezit hij een grote mate van snelheid, is hij krachtig en ook fysiek. Zijn kwaliteiten zijn alvast veelbelovend, maar hij kan nog grote stappen zetten op het gebied van aanvallende efficiëntie en maturiteit – wat overigens logisch is op een leeftijd van pas 19 jaar. Door die werkpunten is Guessand nog geen afgewerkt product, maar anderzijds is hij net daarom wel betaalbaar voor Anderlecht.



In de box heeft Evann Guessand bijvoorbeeld nog veel stappen te zetten. Bij Lausanne was hij niet meteen een killer in de zestien, want op basis van de expected goals had Guessand normaal 12 doelpunten moeten scoren. Dat zijn er dus 5 stuks minder dan zijn reëel eindtotaal van 7 gescoorde doelpunten. Het is dan ook weinig verrassend dat Guessand slechts 10% van zijn doelkansen omzet in een effectief doelpunt: die ratio is niet bepaald een indrukwekkende parameter voor een centrale spits.

IDEALE SPITS VOOR KOMPANY

De actuele marktwaarde van Evann Guessand wordt vandaag geschat op anderhalf miljoen euro, en dat is wel een haalbaar bedrag voor Anderlecht. Daarnaast kan de jonge Fransman zich onder de vleugels van Vincent Kompany volledig ontplooien in het Lotto Park, waardoor Sporting op termijn deze investering dubbel en dik kan terugverdienen. Bovendien wordt Guessand niet beschouwd als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg, maar wordt er voor hem vooral een rol in de schaduw gereserveerd. De ideale omstandigheden voor een jonge en veelbelovende spits dus.

LEES OOK: 'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

7
7
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

65
65
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

49
49
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

151
151
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

181
181
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

115
115
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

50
50
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

264
264
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

89
89
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

57
57
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

204
204
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

293
293
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

354
354
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

288
288
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

330
330
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

129
129
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

382
382
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

210
210
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

257
257
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

231
231
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

180
180
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

114
114
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

549
549
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

473
473

Meer sportnieuws