RSCA aast veelbelovende spits: 'Type-Zlatan'

door
RSCA aast veelbelovende spits: 'Type-Zlatan'

RSC Anderlecht laat er geen gras over groeien. Nadat Sporting eerder Lior Refaelov van Antwerp FC onder contract legde, haalde de Belgische recordkampioen ook al uit met de komst van Wesley Hoedt. En er mogen nog meerdere nieuwkomers verwacht worden in het Lotto Park. Een nieuwe centrale spits bijvoorbeeld. In die optiek wordt de naam van Evann Guessand alvast gelinkt aan Anderlecht.

NIEUWE SPITS(EN)

Peter Verbeke en zijn technisch departement staan voor een mission impossible. RSC Anderlecht kan volgend seizoen namelijk niet meer rekenen op Lukas Nmecha, waardoor de Head of Sports dringend op zoek moet naar een nieuwe aanvalsleider. Het is echter quasi onbegonnen werk om straks een identiek type-Nnmecha te halen, zowel op vlak van scouting als financiën, want zijn kwaliteiten en mentaliteit zaten gegoten in de visie en het spelsysteem van coach Vincent Kompany.



De technische cel onder leiding van Peter Verbeke staat aldus voor een aartsmoeilijke opdracht om volgend seizoen een nieuwe centrale spits van niveau aan te trekken. Maar daarnaast staat er ook een extra back-up in de voorhoede hoog genoteerd op het verlanglijstje van de Head of Sports. Volgens verschillende Belgische media prijkt de naam van Evann Guessand alvast op de shortlist van Sporting. De 19-jarige lijkt op het eerste zicht financieel haalbaar én hij bezit bovendien nog een ruime progressiemarge.

MEER DAN SCOREN

Voorlopig werden er nog geen centrale aanvallers concreet genoemd bij RSC Anderlecht, enkel de naam van Evann Guessand wordt de voorbije dagen gelinkt aan Sporting. En de piste van de 19-jarige Ivoriaanse Fransman lijkt alvast heel interessant te zijn. De grote spits (hij meet 1 meter 87) was één van de zes OGC Nice-spelers die vorig seizoen werden uitgeleend aan de Zwitserse zusterclub FC Lausanne Sports. En daar deed Guessand het uitstekend.



Evann Guessand lukte in de Super League 7 doelpunten en 5 assists in 34 competitiewedstrijden, wat knappe statistieken zijn in diens eerste seizoen als basisspeler. Maar de Franse jeugdinternational is een aanvaller die nog meer te bieden heeft dan doelpunten en assists. In deze optiek kan Guessand enigszins vergeleken worden met Lukas Nmecha, die vorig seizoen uitblonk door zijn spelinzicht, techniek, snelheid en duelkracht.

TECHNIEK 

Evann Guessand wordt eveneens geroemd door zijn grote mate van techniek, waarmee hij in Zwitserland – met lichte zin voor overdrijving uiteraard – ietwat vergeleken wordt met Zlatan Ibrahimovic. Guessand haalde in mei bijvoorbeeld de Zwitserse headlines omdat hij een prachtig doelpunt lukte met een zogenaamde scorpion kick, een technisch hoogstandje waar Zlatan eerder ook succesvol mee was. Het doelpunt kan je onderaan dit artikel alvast bekijken.

Op het voetbaltechnisch vlak haalt Evann Guessand alvast een hoog niveau, en daarnaast bezit hij een grote mate van snelheid, is hij krachtig en ook fysiek. Zijn kwaliteiten zijn alvast veelbelovend, maar hij kan nog grote stappen zetten op het gebied van aanvallende efficiëntie en maturiteit – wat overigens logisch is op een leeftijd van pas 19 jaar. Door die werkpunten is Guessand nog geen afgewerkt product, maar anderzijds is hij net daarom wel betaalbaar voor Anderlecht.



In de box heeft Evann Guessand bijvoorbeeld nog veel stappen te zetten. Bij Lausanne was hij niet meteen een killer in de zestien, want op basis van de expected goals had Guessand normaal 12 doelpunten moeten scoren. Dat zijn er dus 5 stuks minder dan zijn reëel eindtotaal van 7 gescoorde doelpunten. Het is dan ook weinig verrassend dat Guessand slechts 10% van zijn doelkansen omzet in een effectief doelpunt: die ratio is niet bepaald een indrukwekkende parameter voor een centrale spits.

IDEALE SPITS VOOR KOMPANY

De actuele marktwaarde van Evann Guessand wordt vandaag geschat op anderhalf miljoen euro, en dat is wel een haalbaar bedrag voor Anderlecht. Daarnaast kan de jonge Fransman zich onder de vleugels van Vincent Kompany volledig ontplooien in het Lotto Park, waardoor Sporting op termijn deze investering dubbel en dik kan terugverdienen. Bovendien wordt Guessand niet beschouwd als de nieuwe aanvalsleider van de ploeg, maar wordt er voor hem vooral een rol in de schaduw gereserveerd. De ideale omstandigheden voor een jonge en veelbelovende spits dus.

LEES OOK: Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

9
9
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

25
25
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

113
113
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

85
85
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

31
31
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

108
108
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

120
120
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

172
172
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1010
1010
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

70
70
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

233
233
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

277
277
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

65
65
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

190
190
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

337
337
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

76
76
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

188
188
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

101
101
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

614
614
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

376
376
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

298
298
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

326
326
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

631
631
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

280
280
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

70
70

Meer sportnieuws