Verbeke staat voor problematische transferopdracht

621 stemmen
Verbeke staat voor problematische transferopdracht

Exit Lukas Nmecha. Anderlecht droomde ervan om de huurling van Mancheser City ook volgend seizoen te houden in het Lotto Park, maar uiteindelijk moet Sporting op zoek gaan naar een nieuwe aanvalsleider. Het vertrek van Nmecha zorgt bijgevolg voor grote problemen bij de Belgische recordkampioen.


DE BESLISSING VAN NMECHA

Het behalen van een Europees ticket was vorig seizoen een must voor RSC Anderlecht. Uiteindelijk slaagde Sporting ook in die opzet, want de ploeg van Vincent Kompany kon zich kwalificeren voor de nieuwe en veelbesproken Conference League, het kleine broertje van de Champions en Europa League dat bijgevolg ook minder inkomsten oplevert. Toch bezorgt het Europees voetbal volgend seizoen terug wat extra reputatie en aanzien in het Lotto Park. Iets wat niet onbelangrijk is omdat Anderlecht nog flink wat transferhuiswerk te doen heeft in de komende zomermercato.

Albert Sambi Lokonga lijkt een miljoenentransfer te maken en een nieuwe huurdeal of permanente transfer van Matt Miazga (Chelsea) oogt onmogelijk. Maar het vertrek van Lukas Nmecha is wellicht nog doorslaggevender. De Duitse huurling van Manchester City maakte dinsdag bekend dat hij niet meer terugkeert naar het Lotto Park. “Ik voel veel liefde voor Anderlecht”, maakte Nmecha bekend op Instagram. “Ik heb veel respect voor Vincent Kompany, het management en de technische staf, maar het is beter om elders mijn carrière te vervolgen.”



En dat betekent een fikse domper voor Anderlecht, want de Belgische recordkampioen had heel wat kapitaal vrijgemaakt om Lukas Nmecha definitief aan boord te halen. Ook al beschikt Sporting vandaag nog altijd niet over de de beste financiële papieren, de club was bereid om een aanzienlijke inspanning te leveren voor de Duitse belofte-international. Maar al die voorbereidende arbeid met het oog op een definitieve transfer van Nmecha waren dus tevergeefs. Anderlecht staat nu voor een quasi onmogelijke opdracht om een vervanger te zoeken met nagenoeg dezelfde kwaliteiten.

DE GOK VAN KOMPANY 

Lukas Nmecha kwam vorig jaar op voorspraak van Vincent Kompany naar RSC Anderlecht, waarbij de technische staff overigens ook helemaal overtuigd was van diens intrinsiek talent. Kompany kende Nmecha bijzonder goed van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, toen de Duitse aanvaller er nog één van de meest veelbelovende talenten was. In 2018 trainde Nmecha als achttienjarig talent mee bij de A-kern van Manchester City, waar Kompany hem als leider van het team onder zijn vleugels nam. De voormalige Rode Duivel hielp Nmecha, als één van de opwindendste talenten van Manchester City, bij zijn individuele ontwikkeling met als ultiem doel om zijn spel naar een hoger niveau te tillen. 



Toen al geloofde Vincent Kompany hard in de kwaliteiten van Lukas Nmecha, en in de zomer van 2020 haalde de hoofdcoach van Anderlecht hem uiteindelijk naar het Lotto Park. In eerste instantie rezen er veel vragen over het aantrekken van Nmecha. Ondanks zijn status als veelbelovend talent was hij namelijk nog verre van een afgewerkt product, waarbij er vooral nog veel schaafwerk vereist was op het vlak van efficiëntie voor doel. In de jeugdreeksen bij Manchester City U23 reeg Nmecha nochtans de doelpunten aan elkaar, maar tijdens zijn voorbije uitleenbeurten bij Wolfsburg VfL als Middlesbrough kon hij geen enkel doelpunt maken. Dat lukte hem wél enkel in het seizoen 2018/2019 bij Preston North End in de Championship, maar ook toen lukte hij slechts drie goals in 41 competitiematchen.

GEEN KILLER IN DE BOX 

Vincent Kompany hielp met Lukas Nmecha's schrijnend gebrek aan doelpunten, waarop de huurling van Manchester City vorig seizoen de clubtopschutter werd bij RSC Anderlecht. Nmecha lukte 18 doelpunten: 14 met links en 4 met links. De helft van zijn doelpuntenproductie kwamen er via strafschoppen, een spelfacet waarin Nmecha stilaan een specialist geworden is. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kon vorig seizoen diens 9 gescoorde penalty's overtreffen, alsook zijn hoge betreffende omzettingsratio van 81%. Nmecha kende met 18 gescoorde doelpunten aldus veruit zijn productiefste jaargang op het professionele niveau, waardoor zijn passage bij Anderlecht op papier alvast een groot succes was. Zo'n eerste topseizoen vraagt uiteraard om bevestiging, maar Nmecha waagt zich aldus aan een nieuw avontuur, dat hoogstwaarschijnlijk in de Duitse Bundesliga komt te liggen.



Want ondanks zijn immense kwaliteiten heeft Lukas Nmecha nog heel wat vooruitgang te boeken bij het afwerken in de box. Hij scoorde vorig seizoen weliswaar 18 doelpunten bij Anderlecht, maar de helft daarvan kwamen er via strafschoppen. Dat betekent dus dat Nmecha 'slechts' 9 veldgoals kon scoren, wat als pure centrale aanvaller niet meteen een indrukwekkende statistiek is. Zelfs met inbegrip van zijn 9 gelukte strafschoppen was Nmecha vorig seizoen 'maar' de dertiende vlotst scorende spits in de Jupiler Pro League. Zijn progressiemarge in de box wordt zelfs nog duidelijker door zijn matige omzetting van doelkansen naar effectieve doelpunten, die een lage 17% bedraagt. Met die ratio was Nmecha slechts de negentiende efficiëntste aanvaller uit de Belgische competitie.

DE BESTE SINDS MBOKANI 

Lukas Nmecha krikte bij RSC Anderlecht zijn statistieken gevoelig op, maar het is nog de vraag of die progressie voldoende zal zijn om straks ook te slagen in een grotere Europese competitie. Een extra bevestigingsjaar bij Sporting zou een logischere stap geweest zijn, want in het Lotto Park was Nmecha een cruciale schakel. En dat was niet alleen door zijn 18 gescoorde doelpunten. De Duitse belofte-international is geen goalgetter pur sang, maar hij heeft wel andere specifieke kwaliteiten waarmee hij het verschil maakt. Eén van de spelonderdelen waarin Nmecha het meest uitblinkt is bijvoorbeeld het wegdraaien met de man in de rug. Ook snelheid, diepgang en beweeglijkheid behoren tot de sterke punten van Nmecha. Ook al is hij geen echte doelpuntenmachine, Nmecha is wel een aanvaller met bijzonder veel quality.



Door het gebrek aan echte offensieve kwaliteit bij Anderlecht, droeg Lukas Nmecha vorig seizoen zowat de ganse Paars-Witte aanvalslinie op zijn eentje. De 22-jarige spits presteerde op een aanzienlijk hoger niveau dan zijn collega's Abdoulay Diaby en Mohammed Dauda. Alleen al in die optiek Nmecha zal volgend seizoen onmisbaar blijken voor Anderlecht. KV Mechelen-trainer Wouter Vrancken noemde Lukas Nmecha in de voorbije maanden zelfs de beste spits in de Jupiler Pro League. En Franstalige krant La Dernière Heure durfde zelfs te beweren dat hij door zijn breed arsenaal aan hoogwaardige kwaliteiten de beste nummer 9 is bij RSC Anderlecht sinds Dieumerci Mbokani in het seizoen 2012-2013.

MISSION IMPOSSIBLE 

RSC Anderlecht staat aldus voor de aartsmoeilijke opdracht om een adequate vervanger te zoeken voor Lukas Nmecha. Het wordt alvast een grote uitdaging voor Peter Verbeke en zijn team om een  aanvaller te vinden met enigszins vergelijkbare kwaliteiten, want Nmecha paste als gegoten in de visie en het spelsysteem van coach Vincent Kompany. Anderlecht had daarbij het grote voordeel dat coach Kompany hem goed kende van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, maar zo'n droomscenario zal zich niet elk jaar herhalen. De druk komt daarbij opnieuw bij het scoutingsteam van Peter Verbeke & Co. te liggen, dat met een beperkt financieel budget een nieuwe kwalitatieve spits moet halen. En dergelijke profielen zijn nu eenmaal dure vogels op de transfermarkt. 

LEES OOK: Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

Zal Anderlecht een goede vervanger kunnen halen voor Nmecha?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

43
43
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

57
57
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

21
21
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

56
56
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

186
186
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

402
402
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

64
64
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

258
258
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

394
394
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

353
353
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

352
352
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

261
261
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

237
237
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

457
457
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

311
311
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

289
289
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

305
305
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

80
80
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

196
196
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

178
178
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

322
322
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

502
502

Meer sportnieuws