Verbeke staat voor problematische transferopdracht

door
Verbeke staat voor problematische transferopdracht

Exit Lukas Nmecha. Anderlecht droomde ervan om de huurling van Mancheser City ook volgend seizoen te houden in het Lotto Park, maar uiteindelijk moet Sporting op zoek gaan naar een nieuwe aanvalsleider. Het vertrek van Nmecha zorgt bijgevolg voor grote problemen bij de Belgische recordkampioen.


DE BESLISSING VAN NMECHA

Het behalen van een Europees ticket was vorig seizoen een must voor RSC Anderlecht. Uiteindelijk slaagde Sporting ook in die opzet, want de ploeg van Vincent Kompany kon zich kwalificeren voor de nieuwe en veelbesproken Conference League, het kleine broertje van de Champions en Europa League dat bijgevolg ook minder inkomsten oplevert. Toch bezorgt het Europees voetbal volgend seizoen terug wat extra reputatie en aanzien in het Lotto Park. Iets wat niet onbelangrijk is omdat Anderlecht nog flink wat transferhuiswerk te doen heeft in de komende zomermercato.

Albert Sambi Lokonga lijkt een miljoenentransfer te maken en een nieuwe huurdeal of permanente transfer van Matt Miazga (Chelsea) oogt onmogelijk. Maar het vertrek van Lukas Nmecha is wellicht nog doorslaggevender. De Duitse huurling van Manchester City maakte dinsdag bekend dat hij niet meer terugkeert naar het Lotto Park. “Ik voel veel liefde voor Anderlecht”, maakte Nmecha bekend op Instagram. “Ik heb veel respect voor Vincent Kompany, het management en de technische staf, maar het is beter om elders mijn carrière te vervolgen.”



En dat betekent een fikse domper voor Anderlecht, want de Belgische recordkampioen had heel wat kapitaal vrijgemaakt om Lukas Nmecha definitief aan boord te halen. Ook al beschikt Sporting vandaag nog altijd niet over de de beste financiële papieren, de club was bereid om een aanzienlijke inspanning te leveren voor de Duitse belofte-international. Maar al die voorbereidende arbeid met het oog op een definitieve transfer van Nmecha waren dus tevergeefs. Anderlecht staat nu voor een quasi onmogelijke opdracht om een vervanger te zoeken met nagenoeg dezelfde kwaliteiten.

DE GOK VAN KOMPANY 

Lukas Nmecha kwam vorig jaar op voorspraak van Vincent Kompany naar RSC Anderlecht, waarbij de technische staff overigens ook helemaal overtuigd was van diens intrinsiek talent. Kompany kende Nmecha bijzonder goed van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, toen de Duitse aanvaller er nog één van de meest veelbelovende talenten was. In 2018 trainde Nmecha als achttienjarig talent mee bij de A-kern van Manchester City, waar Kompany hem als leider van het team onder zijn vleugels nam. De voormalige Rode Duivel hielp Nmecha, als één van de opwindendste talenten van Manchester City, bij zijn individuele ontwikkeling met als ultiem doel om zijn spel naar een hoger niveau te tillen. 



Toen al geloofde Vincent Kompany hard in de kwaliteiten van Lukas Nmecha, en in de zomer van 2020 haalde de hoofdcoach van Anderlecht hem uiteindelijk naar het Lotto Park. In eerste instantie rezen er veel vragen over het aantrekken van Nmecha. Ondanks zijn status als veelbelovend talent was hij namelijk nog verre van een afgewerkt product, waarbij er vooral nog veel schaafwerk vereist was op het vlak van efficiëntie voor doel. In de jeugdreeksen bij Manchester City U23 reeg Nmecha nochtans de doelpunten aan elkaar, maar tijdens zijn voorbije uitleenbeurten bij Wolfsburg VfL als Middlesbrough kon hij geen enkel doelpunt maken. Dat lukte hem wél enkel in het seizoen 2018/2019 bij Preston North End in de Championship, maar ook toen lukte hij slechts drie goals in 41 competitiematchen.

GEEN KILLER IN DE BOX 

Vincent Kompany hielp met Lukas Nmecha's schrijnend gebrek aan doelpunten, waarop de huurling van Manchester City vorig seizoen de clubtopschutter werd bij RSC Anderlecht. Nmecha lukte 18 doelpunten: 14 met links en 4 met links. De helft van zijn doelpuntenproductie kwamen er via strafschoppen, een spelfacet waarin Nmecha stilaan een specialist geworden is. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kon vorig seizoen diens 9 gescoorde penalty's overtreffen, alsook zijn hoge betreffende omzettingsratio van 81%. Nmecha kende met 18 gescoorde doelpunten aldus veruit zijn productiefste jaargang op het professionele niveau, waardoor zijn passage bij Anderlecht op papier alvast een groot succes was. Zo'n eerste topseizoen vraagt uiteraard om bevestiging, maar Nmecha waagt zich aldus aan een nieuw avontuur, dat hoogstwaarschijnlijk in de Duitse Bundesliga komt te liggen.



Want ondanks zijn immense kwaliteiten heeft Lukas Nmecha nog heel wat vooruitgang te boeken bij het afwerken in de box. Hij scoorde vorig seizoen weliswaar 18 doelpunten bij Anderlecht, maar de helft daarvan kwamen er via strafschoppen. Dat betekent dus dat Nmecha 'slechts' 9 veldgoals kon scoren, wat als pure centrale aanvaller niet meteen een indrukwekkende statistiek is. Zelfs met inbegrip van zijn 9 gelukte strafschoppen was Nmecha vorig seizoen 'maar' de dertiende vlotst scorende spits in de Jupiler Pro League. Zijn progressiemarge in de box wordt zelfs nog duidelijker door zijn matige omzetting van doelkansen naar effectieve doelpunten, die een lage 17% bedraagt. Met die ratio was Nmecha slechts de negentiende efficiëntste aanvaller uit de Belgische competitie.

DE BESTE SINDS MBOKANI 

Lukas Nmecha krikte bij RSC Anderlecht zijn statistieken gevoelig op, maar het is nog de vraag of die progressie voldoende zal zijn om straks ook te slagen in een grotere Europese competitie. Een extra bevestigingsjaar bij Sporting zou een logischere stap geweest zijn, want in het Lotto Park was Nmecha een cruciale schakel. En dat was niet alleen door zijn 18 gescoorde doelpunten. De Duitse belofte-international is geen goalgetter pur sang, maar hij heeft wel andere specifieke kwaliteiten waarmee hij het verschil maakt. Eén van de spelonderdelen waarin Nmecha het meest uitblinkt is bijvoorbeeld het wegdraaien met de man in de rug. Ook snelheid, diepgang en beweeglijkheid behoren tot de sterke punten van Nmecha. Ook al is hij geen echte doelpuntenmachine, Nmecha is wel een aanvaller met bijzonder veel quality.



Door het gebrek aan echte offensieve kwaliteit bij Anderlecht, droeg Lukas Nmecha vorig seizoen zowat de ganse Paars-Witte aanvalslinie op zijn eentje. De 22-jarige spits presteerde op een aanzienlijk hoger niveau dan zijn collega's Abdoulay Diaby en Mohammed Dauda. Alleen al in die optiek Nmecha zal volgend seizoen onmisbaar blijken voor Anderlecht. KV Mechelen-trainer Wouter Vrancken noemde Lukas Nmecha in de voorbije maanden zelfs de beste spits in de Jupiler Pro League. En Franstalige krant La Dernière Heure durfde zelfs te beweren dat hij door zijn breed arsenaal aan hoogwaardige kwaliteiten de beste nummer 9 is bij RSC Anderlecht sinds Dieumerci Mbokani in het seizoen 2012-2013.

MISSION IMPOSSIBLE 

RSC Anderlecht staat aldus voor de aartsmoeilijke opdracht om een adequate vervanger te zoeken voor Lukas Nmecha. Het wordt alvast een grote uitdaging voor Peter Verbeke en zijn team om een  aanvaller te vinden met enigszins vergelijkbare kwaliteiten, want Nmecha paste als gegoten in de visie en het spelsysteem van coach Vincent Kompany. Anderlecht had daarbij het grote voordeel dat coach Kompany hem goed kende van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, maar zo'n droomscenario zal zich niet elk jaar herhalen. De druk komt daarbij opnieuw bij het scoutingsteam van Peter Verbeke & Co. te liggen, dat met een beperkt financieel budget een nieuwe kwalitatieve spits moet halen. En dergelijke profielen zijn nu eenmaal dure vogels op de transfermarkt. 

LEES OOK: Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Zal Anderlecht een goede vervanger kunnen halen voor Nmecha?

Meest recent

‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

3
3
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

91
91
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

48
48
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

119
119
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

139
139
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

382
382
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

46
46
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

355
355
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

132
132
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

105
105
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

217
217
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

279
279
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

313
313
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

364
364
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

307
307
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

90
90
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

426
426
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

91
91
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

136
136
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

107
107
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

306
306
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

85
85
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

69
69
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

80
80
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

84
84

Meer sportnieuws