Verbeke staat voor problematische transferopdracht

door
Verbeke staat voor problematische transferopdracht

Exit Lukas Nmecha. Anderlecht droomde ervan om de huurling van Mancheser City ook volgend seizoen te houden in het Lotto Park, maar uiteindelijk moet Sporting op zoek gaan naar een nieuwe aanvalsleider. Het vertrek van Nmecha zorgt bijgevolg voor grote problemen bij de Belgische recordkampioen.


DE BESLISSING VAN NMECHA

Het behalen van een Europees ticket was vorig seizoen een must voor RSC Anderlecht. Uiteindelijk slaagde Sporting ook in die opzet, want de ploeg van Vincent Kompany kon zich kwalificeren voor de nieuwe en veelbesproken Conference League, het kleine broertje van de Champions en Europa League dat bijgevolg ook minder inkomsten oplevert. Toch bezorgt het Europees voetbal volgend seizoen terug wat extra reputatie en aanzien in het Lotto Park. Iets wat niet onbelangrijk is omdat Anderlecht nog flink wat transferhuiswerk te doen heeft in de komende zomermercato.

Albert Sambi Lokonga lijkt een miljoenentransfer te maken en een nieuwe huurdeal of permanente transfer van Matt Miazga (Chelsea) oogt onmogelijk. Maar het vertrek van Lukas Nmecha is wellicht nog doorslaggevender. De Duitse huurling van Manchester City maakte dinsdag bekend dat hij niet meer terugkeert naar het Lotto Park. “Ik voel veel liefde voor Anderlecht”, maakte Nmecha bekend op Instagram. “Ik heb veel respect voor Vincent Kompany, het management en de technische staf, maar het is beter om elders mijn carrière te vervolgen.”



En dat betekent een fikse domper voor Anderlecht, want de Belgische recordkampioen had heel wat kapitaal vrijgemaakt om Lukas Nmecha definitief aan boord te halen. Ook al beschikt Sporting vandaag nog altijd niet over de de beste financiële papieren, de club was bereid om een aanzienlijke inspanning te leveren voor de Duitse belofte-international. Maar al die voorbereidende arbeid met het oog op een definitieve transfer van Nmecha waren dus tevergeefs. Anderlecht staat nu voor een quasi onmogelijke opdracht om een vervanger te zoeken met nagenoeg dezelfde kwaliteiten.

DE GOK VAN KOMPANY 

Lukas Nmecha kwam vorig jaar op voorspraak van Vincent Kompany naar RSC Anderlecht, waarbij de technische staff overigens ook helemaal overtuigd was van diens intrinsiek talent. Kompany kende Nmecha bijzonder goed van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, toen de Duitse aanvaller er nog één van de meest veelbelovende talenten was. In 2018 trainde Nmecha als achttienjarig talent mee bij de A-kern van Manchester City, waar Kompany hem als leider van het team onder zijn vleugels nam. De voormalige Rode Duivel hielp Nmecha, als één van de opwindendste talenten van Manchester City, bij zijn individuele ontwikkeling met als ultiem doel om zijn spel naar een hoger niveau te tillen. 



Toen al geloofde Vincent Kompany hard in de kwaliteiten van Lukas Nmecha, en in de zomer van 2020 haalde de hoofdcoach van Anderlecht hem uiteindelijk naar het Lotto Park. In eerste instantie rezen er veel vragen over het aantrekken van Nmecha. Ondanks zijn status als veelbelovend talent was hij namelijk nog verre van een afgewerkt product, waarbij er vooral nog veel schaafwerk vereist was op het vlak van efficiëntie voor doel. In de jeugdreeksen bij Manchester City U23 reeg Nmecha nochtans de doelpunten aan elkaar, maar tijdens zijn voorbije uitleenbeurten bij Wolfsburg VfL als Middlesbrough kon hij geen enkel doelpunt maken. Dat lukte hem wél enkel in het seizoen 2018/2019 bij Preston North End in de Championship, maar ook toen lukte hij slechts drie goals in 41 competitiematchen.

GEEN KILLER IN DE BOX 

Vincent Kompany hielp met Lukas Nmecha's schrijnend gebrek aan doelpunten, waarop de huurling van Manchester City vorig seizoen de clubtopschutter werd bij RSC Anderlecht. Nmecha lukte 18 doelpunten: 14 met links en 4 met links. De helft van zijn doelpuntenproductie kwamen er via strafschoppen, een spelfacet waarin Nmecha stilaan een specialist geworden is. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kon vorig seizoen diens 9 gescoorde penalty's overtreffen, alsook zijn hoge betreffende omzettingsratio van 81%. Nmecha kende met 18 gescoorde doelpunten aldus veruit zijn productiefste jaargang op het professionele niveau, waardoor zijn passage bij Anderlecht op papier alvast een groot succes was. Zo'n eerste topseizoen vraagt uiteraard om bevestiging, maar Nmecha waagt zich aldus aan een nieuw avontuur, dat hoogstwaarschijnlijk in de Duitse Bundesliga komt te liggen.



Want ondanks zijn immense kwaliteiten heeft Lukas Nmecha nog heel wat vooruitgang te boeken bij het afwerken in de box. Hij scoorde vorig seizoen weliswaar 18 doelpunten bij Anderlecht, maar de helft daarvan kwamen er via strafschoppen. Dat betekent dus dat Nmecha 'slechts' 9 veldgoals kon scoren, wat als pure centrale aanvaller niet meteen een indrukwekkende statistiek is. Zelfs met inbegrip van zijn 9 gelukte strafschoppen was Nmecha vorig seizoen 'maar' de dertiende vlotst scorende spits in de Jupiler Pro League. Zijn progressiemarge in de box wordt zelfs nog duidelijker door zijn matige omzetting van doelkansen naar effectieve doelpunten, die een lage 17% bedraagt. Met die ratio was Nmecha slechts de negentiende efficiëntste aanvaller uit de Belgische competitie.

DE BESTE SINDS MBOKANI 

Lukas Nmecha krikte bij RSC Anderlecht zijn statistieken gevoelig op, maar het is nog de vraag of die progressie voldoende zal zijn om straks ook te slagen in een grotere Europese competitie. Een extra bevestigingsjaar bij Sporting zou een logischere stap geweest zijn, want in het Lotto Park was Nmecha een cruciale schakel. En dat was niet alleen door zijn 18 gescoorde doelpunten. De Duitse belofte-international is geen goalgetter pur sang, maar hij heeft wel andere specifieke kwaliteiten waarmee hij het verschil maakt. Eén van de spelonderdelen waarin Nmecha het meest uitblinkt is bijvoorbeeld het wegdraaien met de man in de rug. Ook snelheid, diepgang en beweeglijkheid behoren tot de sterke punten van Nmecha. Ook al is hij geen echte doelpuntenmachine, Nmecha is wel een aanvaller met bijzonder veel quality.



Door het gebrek aan echte offensieve kwaliteit bij Anderlecht, droeg Lukas Nmecha vorig seizoen zowat de ganse Paars-Witte aanvalslinie op zijn eentje. De 22-jarige spits presteerde op een aanzienlijk hoger niveau dan zijn collega's Abdoulay Diaby en Mohammed Dauda. Alleen al in die optiek Nmecha zal volgend seizoen onmisbaar blijken voor Anderlecht. KV Mechelen-trainer Wouter Vrancken noemde Lukas Nmecha in de voorbije maanden zelfs de beste spits in de Jupiler Pro League. En Franstalige krant La Dernière Heure durfde zelfs te beweren dat hij door zijn breed arsenaal aan hoogwaardige kwaliteiten de beste nummer 9 is bij RSC Anderlecht sinds Dieumerci Mbokani in het seizoen 2012-2013.

MISSION IMPOSSIBLE 

RSC Anderlecht staat aldus voor de aartsmoeilijke opdracht om een adequate vervanger te zoeken voor Lukas Nmecha. Het wordt alvast een grote uitdaging voor Peter Verbeke en zijn team om een  aanvaller te vinden met enigszins vergelijkbare kwaliteiten, want Nmecha paste als gegoten in de visie en het spelsysteem van coach Vincent Kompany. Anderlecht had daarbij het grote voordeel dat coach Kompany hem goed kende van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, maar zo'n droomscenario zal zich niet elk jaar herhalen. De druk komt daarbij opnieuw bij het scoutingsteam van Peter Verbeke & Co. te liggen, dat met een beperkt financieel budget een nieuwe kwalitatieve spits moet halen. En dergelijke profielen zijn nu eenmaal dure vogels op de transfermarkt. 

LEES OOK: 'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Zal Anderlecht een goede vervanger kunnen halen voor Nmecha?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

136
136
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

31
31
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

55
55
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

152
152
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

29
29
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

77
77
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

137
137
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

74
74
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

138
138
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

84
84
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

158
158
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

330
330
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

392
392
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

178
178
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

366
366
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

269
269
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

420
420
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

113
113
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

104
104
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

573
573
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws