Verbeke staat voor problematische transferopdracht

621
Verbeke staat voor problematische transferopdracht

Exit Lukas Nmecha. Anderlecht droomde ervan om de huurling van Mancheser City ook volgend seizoen te houden in het Lotto Park, maar uiteindelijk moet Sporting op zoek gaan naar een nieuwe aanvalsleider. Het vertrek van Nmecha zorgt bijgevolg voor grote problemen bij de Belgische recordkampioen.


DE BESLISSING VAN NMECHA

Het behalen van een Europees ticket was vorig seizoen een must voor RSC Anderlecht. Uiteindelijk slaagde Sporting ook in die opzet, want de ploeg van Vincent Kompany kon zich kwalificeren voor de nieuwe en veelbesproken Conference League, het kleine broertje van de Champions en Europa League dat bijgevolg ook minder inkomsten oplevert. Toch bezorgt het Europees voetbal volgend seizoen terug wat extra reputatie en aanzien in het Lotto Park. Iets wat niet onbelangrijk is omdat Anderlecht nog flink wat transferhuiswerk te doen heeft in de komende zomermercato.

Albert Sambi Lokonga lijkt een miljoenentransfer te maken en een nieuwe huurdeal of permanente transfer van Matt Miazga (Chelsea) oogt onmogelijk. Maar het vertrek van Lukas Nmecha is wellicht nog doorslaggevender. De Duitse huurling van Manchester City maakte dinsdag bekend dat hij niet meer terugkeert naar het Lotto Park. “Ik voel veel liefde voor Anderlecht”, maakte Nmecha bekend op Instagram. “Ik heb veel respect voor Vincent Kompany, het management en de technische staf, maar het is beter om elders mijn carrière te vervolgen.”



En dat betekent een fikse domper voor Anderlecht, want de Belgische recordkampioen had heel wat kapitaal vrijgemaakt om Lukas Nmecha definitief aan boord te halen. Ook al beschikt Sporting vandaag nog altijd niet over de de beste financiële papieren, de club was bereid om een aanzienlijke inspanning te leveren voor de Duitse belofte-international. Maar al die voorbereidende arbeid met het oog op een definitieve transfer van Nmecha waren dus tevergeefs. Anderlecht staat nu voor een quasi onmogelijke opdracht om een vervanger te zoeken met nagenoeg dezelfde kwaliteiten.

DE GOK VAN KOMPANY 

Lukas Nmecha kwam vorig jaar op voorspraak van Vincent Kompany naar RSC Anderlecht, waarbij de technische staff overigens ook helemaal overtuigd was van diens intrinsiek talent. Kompany kende Nmecha bijzonder goed van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, toen de Duitse aanvaller er nog één van de meest veelbelovende talenten was. In 2018 trainde Nmecha als achttienjarig talent mee bij de A-kern van Manchester City, waar Kompany hem als leider van het team onder zijn vleugels nam. De voormalige Rode Duivel hielp Nmecha, als één van de opwindendste talenten van Manchester City, bij zijn individuele ontwikkeling met als ultiem doel om zijn spel naar een hoger niveau te tillen. 



Toen al geloofde Vincent Kompany hard in de kwaliteiten van Lukas Nmecha, en in de zomer van 2020 haalde de hoofdcoach van Anderlecht hem uiteindelijk naar het Lotto Park. In eerste instantie rezen er veel vragen over het aantrekken van Nmecha. Ondanks zijn status als veelbelovend talent was hij namelijk nog verre van een afgewerkt product, waarbij er vooral nog veel schaafwerk vereist was op het vlak van efficiëntie voor doel. In de jeugdreeksen bij Manchester City U23 reeg Nmecha nochtans de doelpunten aan elkaar, maar tijdens zijn voorbije uitleenbeurten bij Wolfsburg VfL als Middlesbrough kon hij geen enkel doelpunt maken. Dat lukte hem wél enkel in het seizoen 2018/2019 bij Preston North End in de Championship, maar ook toen lukte hij slechts drie goals in 41 competitiematchen.

GEEN KILLER IN DE BOX 

Vincent Kompany hielp met Lukas Nmecha's schrijnend gebrek aan doelpunten, waarop de huurling van Manchester City vorig seizoen de clubtopschutter werd bij RSC Anderlecht. Nmecha lukte 18 doelpunten: 14 met links en 4 met links. De helft van zijn doelpuntenproductie kwamen er via strafschoppen, een spelfacet waarin Nmecha stilaan een specialist geworden is. Geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kon vorig seizoen diens 9 gescoorde penalty's overtreffen, alsook zijn hoge betreffende omzettingsratio van 81%. Nmecha kende met 18 gescoorde doelpunten aldus veruit zijn productiefste jaargang op het professionele niveau, waardoor zijn passage bij Anderlecht op papier alvast een groot succes was. Zo'n eerste topseizoen vraagt uiteraard om bevestiging, maar Nmecha waagt zich aldus aan een nieuw avontuur, dat hoogstwaarschijnlijk in de Duitse Bundesliga komt te liggen.



Want ondanks zijn immense kwaliteiten heeft Lukas Nmecha nog heel wat vooruitgang te boeken bij het afwerken in de box. Hij scoorde vorig seizoen weliswaar 18 doelpunten bij Anderlecht, maar de helft daarvan kwamen er via strafschoppen. Dat betekent dus dat Nmecha 'slechts' 9 veldgoals kon scoren, wat als pure centrale aanvaller niet meteen een indrukwekkende statistiek is. Zelfs met inbegrip van zijn 9 gelukte strafschoppen was Nmecha vorig seizoen 'maar' de dertiende vlotst scorende spits in de Jupiler Pro League. Zijn progressiemarge in de box wordt zelfs nog duidelijker door zijn matige omzetting van doelkansen naar effectieve doelpunten, die een lage 17% bedraagt. Met die ratio was Nmecha slechts de negentiende efficiëntste aanvaller uit de Belgische competitie.

DE BESTE SINDS MBOKANI 

Lukas Nmecha krikte bij RSC Anderlecht zijn statistieken gevoelig op, maar het is nog de vraag of die progressie voldoende zal zijn om straks ook te slagen in een grotere Europese competitie. Een extra bevestigingsjaar bij Sporting zou een logischere stap geweest zijn, want in het Lotto Park was Nmecha een cruciale schakel. En dat was niet alleen door zijn 18 gescoorde doelpunten. De Duitse belofte-international is geen goalgetter pur sang, maar hij heeft wel andere specifieke kwaliteiten waarmee hij het verschil maakt. Eén van de spelonderdelen waarin Nmecha het meest uitblinkt is bijvoorbeeld het wegdraaien met de man in de rug. Ook snelheid, diepgang en beweeglijkheid behoren tot de sterke punten van Nmecha. Ook al is hij geen echte doelpuntenmachine, Nmecha is wel een aanvaller met bijzonder veel quality.



Door het gebrek aan echte offensieve kwaliteit bij Anderlecht, droeg Lukas Nmecha vorig seizoen zowat de ganse Paars-Witte aanvalslinie op zijn eentje. De 22-jarige spits presteerde op een aanzienlijk hoger niveau dan zijn collega's Abdoulay Diaby en Mohammed Dauda. Alleen al in die optiek Nmecha zal volgend seizoen onmisbaar blijken voor Anderlecht. KV Mechelen-trainer Wouter Vrancken noemde Lukas Nmecha in de voorbije maanden zelfs de beste spits in de Jupiler Pro League. En Franstalige krant La Dernière Heure durfde zelfs te beweren dat hij door zijn breed arsenaal aan hoogwaardige kwaliteiten de beste nummer 9 is bij RSC Anderlecht sinds Dieumerci Mbokani in het seizoen 2012-2013.

MISSION IMPOSSIBLE 

RSC Anderlecht staat aldus voor de aartsmoeilijke opdracht om een adequate vervanger te zoeken voor Lukas Nmecha. Het wordt alvast een grote uitdaging voor Peter Verbeke en zijn team om een  aanvaller te vinden met enigszins vergelijkbare kwaliteiten, want Nmecha paste als gegoten in de visie en het spelsysteem van coach Vincent Kompany. Anderlecht had daarbij het grote voordeel dat coach Kompany hem goed kende van hun gezamenlijke periode bij Manchester City, maar zo'n droomscenario zal zich niet elk jaar herhalen. De druk komt daarbij opnieuw bij het scoutingsteam van Peter Verbeke & Co. te liggen, dat met een beperkt financieel budget een nieuwe kwalitatieve spits moet halen. En dergelijke profielen zijn nu eenmaal dure vogels op de transfermarkt. 

LEES OOK: Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

Zal Anderlecht een goede vervanger kunnen halen voor Nmecha?

Meest recent

De Meyer onder vuur? Bazdar geeft stevig signaal

STVV opent donderdag zijn campagne in de Conference League met een duel tegen Iberia. Een haalbare ...

0
0
Luis Enrique heeft héél duidelijke visie over Man City-schandaal

Manchester City en PSG nemen het vanavond op tegen elkaar. Beide ploegen werden groot dankzij de ...

15
15
Siquet looft ploegmaat: "Club slechts een opstapje voor hem"

Wat een avond voor Club Brugge. Deze zege bij Inter zal nog heel nazinderen en zal heel de club een ...

43
43
'Straf gerucht: Anderlecht aast op terugkeer oude bekende'

Gaat RSC Anderlecht zich in januari roeren op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. Volgens ...

130
130
Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

175
175
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

126
126
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

23
23
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

336
336
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

216
216
Kompany niet te spreken: Olise compleet over de schreef

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

210
210
Leko klopt zich op de borst: "Al vanaf dag één zeg ik ..."

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

239
239
'De Jong richting Premier League: miljoenensom onthuld'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

179
179
Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat helemaal los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

822
822
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

964
964
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

415
415
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

176
176
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

834
834
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

68
68
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

313
313
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

237
237
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

115
115
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

194
194
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

126
126
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

67
67
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

205
205

Meer sportnieuws