TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

door
TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC heeft vrijdag opnieuw stevig uitgepakt. Zo maakte het stamnummer één op zijn website bekend dat Björn Engels overkomt van het Engelse Aston Villa. Als de medische testen goed verlopen, zal het jeugdproduct van Club Brugge een contract ondertekenen tot 2026. Daarnaast komt Jelle Bataille over van KV Oostende. Antwerp aasde al maanden op de rechtsachter, die op zijn beurt tekende tot medio 2024. Een dag eerder werd ook al spits Michael Frey aangetrokken, terwijl het de bedoeling blijft om te verlengen met Dieurmerci Mbokani.

Volgens Het Laatste Nieuws beweegt er één en ander rond Clinton Mata. De krant meldt dat FC Sevilla concreet in de markt is voor de 28-jarige verdediger. Club Brugge wil zijn defensieve steunpilaar pas laten gaan bij een bod van ruim 10 miljoen euro. SudPresse meldt dan weer dat Club een financieel tegenvoorstel heeft gekregen van de entourage van Michel-Ange Balikwisha, er is dus weer ruimte om te onderhandelen met de aanvaller van Standard. Ondertussen liggen er wel kapers op de kust. Zo zou het hongerige Antwerp nadrukkelijk op de loer liggen. Het Roemeense Playtech beweert tot slot dat Blauw-Zwart zich opnieuw aan het front gemeld heeft voor Razvan Marin. Een transfer van de middenvelder lijkt echter zeer onwaarschijnlijk.

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst beet. Zoals verwacht gaat Majeed Ashimeru op permanente basis bij de recordkampioen aan de slag. Anderlecht huurde de Ghanese middenvelder al sinds vorige winter van RB Salzburg. Nu zette hij zijn kribbel onder een contract tot medio 2025. De Brusselaars zetten nu alles op alles om ook een nieuwe spits te strikken. Ondertussen lijkt Peter Zulj goed op weg naar het Turkse Basaksehir.

AA Gent is zeer actief op de transfermarkt. En ook de defensie krijgt er nog vers bloed bij, want volgens BT vertoeft Joseph Okumu in België om er zijn overgang naar Gent af te ronden. Zijn club Elfsborg bevestigt dat de Keniaanse verdediger daarvoor toestemming gekregen heeft. Met zijn komst troeft Gent stevige concurrentie af, want Okumu stond naar verluidt ook in de belangstelling van onder meer Lorient, Celtic en Rangers.

Het lijkt er op dat Faïz Selemani deze zomer vertrekt bij KV Kortrijk. Aan interesse blijkt er alvast geen gebrek. Zo meldt La Dernière Heure dat enkele ploegen uit de Belgische G5 belangstelling hebben in de 27-jarige aanvaller. Er wordt wel niet vermeld om welke clubs het exact gaat. Daarnaast zou er ook interesse heersen vanuit Turkije en Saudi-Arabië.

Onze redactie vernam uit goede bron dat Samuel Asamoah aan de slag gaat bij de Roemeense club Craiova. De middenvelder, die moest vertrekken bij STVV, tekende voor één jaar met optie voor nog eens twee seizoenen. Daar tegenover Aboubakary Koita gaat Waasland-Beveren inruilen voor Sint-Truiden. De Kanaries zouden volgens journalist Sasha Tavolieri 1 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller.

BUITENLAND
De Portugese krant Record pakte vrijdag uit met een spraakmakend gerucht. Het medium beweerde namelijk dat Antwerp FC en KRC Genk willen uitpakken met de komst van Rode Duivel Jan Vertonghen. Zijn huidige club SL Benfica kwam later op de dag echter met een statement om de berichtgeving te ontkennen. "Benfica verduidelijkt dat Jan Vertonghen een speler is van de club en deel uitmaakt van de plannen voor het nieuwe seizoen. In tegenstelling tot wat in sommige media wordt meegedeeld, gaat de speler niet weg, noch is er enige intentie om zijn transfer te vergemakkelijken of toe te staan", klonk het.

Denzel Dumfries maakt flink indruk op het EK. In die mate dat zelf Bayern München interesse toont in hem, zo weet Sky Deutschland te melden. Volgens het medium zou Dumfries goed passen in het systeem van de nieuwe coach Julian Nagelsmannn. PSV Eindhoven zou volgens het Eindhovens Dagblad alvast zo'n vijftien miljoen euro willen vangen voor Dumfries. Maar als hij zijn goede prestaties kan doortrekken in het vervolg van het EURO 2020, dan zal de vraagprijs nog flink kunnen toenemen.

FC Barcelona lijkt al na één seizoen afscheid te nemen van Miralem Pjanic. Een terugkeer naar Juventus zou in de maak zijn. Volgens de Corriere dello Sport heeft Barça laten weten dat het medewerking wil verlenen. Het plan is om de middenvelder voor twee seizoenen te verhuren aan Juve, maar dan moet de Italiaanse topclub wel zijn volledige salaris overnemen. In ruil daarvoor zal Pjanic wel inleveren.

Vrijdag tekende middenvelder Marco van Ginkel een tweejarig contract bij PSV. Het is al voor de vijfde keer dat hij zich aan de Eindhovenaren verbindt, dit keer op permanente basis. Hij komt over van Chelsea.

LEES OOK: 'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Club Brugge wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

7
7
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

5
5
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

3
3
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

175
175
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

281
281
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

36
36
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

57
57
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

256
256
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

216
216
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

143
143
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

32
32
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

259
259
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

116
116
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

329
329
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

204
204
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

261
261
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

64
64
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

256
256
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

373
373
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

66
66
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

181
181
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

133
133
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

259
259
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

201
201
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

223
223

Meer sportnieuws