TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

door
TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC heeft vrijdag opnieuw stevig uitgepakt. Zo maakte het stamnummer één op zijn website bekend dat Björn Engels overkomt van het Engelse Aston Villa. Als de medische testen goed verlopen, zal het jeugdproduct van Club Brugge een contract ondertekenen tot 2026. Daarnaast komt Jelle Bataille over van KV Oostende. Antwerp aasde al maanden op de rechtsachter, die op zijn beurt tekende tot medio 2024. Een dag eerder werd ook al spits Michael Frey aangetrokken, terwijl het de bedoeling blijft om te verlengen met Dieurmerci Mbokani.

Volgens Het Laatste Nieuws beweegt er één en ander rond Clinton Mata. De krant meldt dat FC Sevilla concreet in de markt is voor de 28-jarige verdediger. Club Brugge wil zijn defensieve steunpilaar pas laten gaan bij een bod van ruim 10 miljoen euro. SudPresse meldt dan weer dat Club een financieel tegenvoorstel heeft gekregen van de entourage van Michel-Ange Balikwisha, er is dus weer ruimte om te onderhandelen met de aanvaller van Standard. Ondertussen liggen er wel kapers op de kust. Zo zou het hongerige Antwerp nadrukkelijk op de loer liggen. Het Roemeense Playtech beweert tot slot dat Blauw-Zwart zich opnieuw aan het front gemeld heeft voor Razvan Marin. Een transfer van de middenvelder lijkt echter zeer onwaarschijnlijk.

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst beet. Zoals verwacht gaat Majeed Ashimeru op permanente basis bij de recordkampioen aan de slag. Anderlecht huurde de Ghanese middenvelder al sinds vorige winter van RB Salzburg. Nu zette hij zijn kribbel onder een contract tot medio 2025. De Brusselaars zetten nu alles op alles om ook een nieuwe spits te strikken. Ondertussen lijkt Peter Zulj goed op weg naar het Turkse Basaksehir.

AA Gent is zeer actief op de transfermarkt. En ook de defensie krijgt er nog vers bloed bij, want volgens BT vertoeft Joseph Okumu in België om er zijn overgang naar Gent af te ronden. Zijn club Elfsborg bevestigt dat de Keniaanse verdediger daarvoor toestemming gekregen heeft. Met zijn komst troeft Gent stevige concurrentie af, want Okumu stond naar verluidt ook in de belangstelling van onder meer Lorient, Celtic en Rangers.

Het lijkt er op dat Faïz Selemani deze zomer vertrekt bij KV Kortrijk. Aan interesse blijkt er alvast geen gebrek. Zo meldt La Dernière Heure dat enkele ploegen uit de Belgische G5 belangstelling hebben in de 27-jarige aanvaller. Er wordt wel niet vermeld om welke clubs het exact gaat. Daarnaast zou er ook interesse heersen vanuit Turkije en Saudi-Arabië.

Onze redactie vernam uit goede bron dat Samuel Asamoah aan de slag gaat bij de Roemeense club Craiova. De middenvelder, die moest vertrekken bij STVV, tekende voor één jaar met optie voor nog eens twee seizoenen. Daar tegenover Aboubakary Koita gaat Waasland-Beveren inruilen voor Sint-Truiden. De Kanaries zouden volgens journalist Sasha Tavolieri 1 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller.

BUITENLAND
De Portugese krant Record pakte vrijdag uit met een spraakmakend gerucht. Het medium beweerde namelijk dat Antwerp FC en KRC Genk willen uitpakken met de komst van Rode Duivel Jan Vertonghen. Zijn huidige club SL Benfica kwam later op de dag echter met een statement om de berichtgeving te ontkennen. "Benfica verduidelijkt dat Jan Vertonghen een speler is van de club en deel uitmaakt van de plannen voor het nieuwe seizoen. In tegenstelling tot wat in sommige media wordt meegedeeld, gaat de speler niet weg, noch is er enige intentie om zijn transfer te vergemakkelijken of toe te staan", klonk het.

Denzel Dumfries maakt flink indruk op het EK. In die mate dat zelf Bayern München interesse toont in hem, zo weet Sky Deutschland te melden. Volgens het medium zou Dumfries goed passen in het systeem van de nieuwe coach Julian Nagelsmannn. PSV Eindhoven zou volgens het Eindhovens Dagblad alvast zo'n vijftien miljoen euro willen vangen voor Dumfries. Maar als hij zijn goede prestaties kan doortrekken in het vervolg van het EURO 2020, dan zal de vraagprijs nog flink kunnen toenemen.

FC Barcelona lijkt al na één seizoen afscheid te nemen van Miralem Pjanic. Een terugkeer naar Juventus zou in de maak zijn. Volgens de Corriere dello Sport heeft Barça laten weten dat het medewerking wil verlenen. Het plan is om de middenvelder voor twee seizoenen te verhuren aan Juve, maar dan moet de Italiaanse topclub wel zijn volledige salaris overnemen. In ruil daarvoor zal Pjanic wel inleveren.

Vrijdag tekende middenvelder Marco van Ginkel een tweejarig contract bij PSV. Het is al voor de vijfde keer dat hij zich aan de Eindhovenaren verbindt, dit keer op permanente basis. Hij komt over van Chelsea.

LEES OOK: Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Club Brugge wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

0
0
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

112
112
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

35
35
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

68
68
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

66
66
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

101
101
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

121
121
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

70
70
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

318
318
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

70
70
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

74
74
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

543
543
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

93
93
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

225
225
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

279
279
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

147
147
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

448
448
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

334
334
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

308
308
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

80
80
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

118
118
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

59
59
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

378
378
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

280
280
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

324
324

Meer sportnieuws