TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

779 stemmen
TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC heeft vrijdag opnieuw stevig uitgepakt. Zo maakte het stamnummer één op zijn website bekend dat Björn Engels overkomt van het Engelse Aston Villa. Als de medische testen goed verlopen, zal het jeugdproduct van Club Brugge een contract ondertekenen tot 2026. Daarnaast komt Jelle Bataille over van KV Oostende. Antwerp aasde al maanden op de rechtsachter, die op zijn beurt tekende tot medio 2024. Een dag eerder werd ook al spits Michael Frey aangetrokken, terwijl het de bedoeling blijft om te verlengen met Dieurmerci Mbokani.

Volgens Het Laatste Nieuws beweegt er één en ander rond Clinton Mata. De krant meldt dat FC Sevilla concreet in de markt is voor de 28-jarige verdediger. Club Brugge wil zijn defensieve steunpilaar pas laten gaan bij een bod van ruim 10 miljoen euro. SudPresse meldt dan weer dat Club een financieel tegenvoorstel heeft gekregen van de entourage van Michel-Ange Balikwisha, er is dus weer ruimte om te onderhandelen met de aanvaller van Standard. Ondertussen liggen er wel kapers op de kust. Zo zou het hongerige Antwerp nadrukkelijk op de loer liggen. Het Roemeense Playtech beweert tot slot dat Blauw-Zwart zich opnieuw aan het front gemeld heeft voor Razvan Marin. Een transfer van de middenvelder lijkt echter zeer onwaarschijnlijk.

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst beet. Zoals verwacht gaat Majeed Ashimeru op permanente basis bij de recordkampioen aan de slag. Anderlecht huurde de Ghanese middenvelder al sinds vorige winter van RB Salzburg. Nu zette hij zijn kribbel onder een contract tot medio 2025. De Brusselaars zetten nu alles op alles om ook een nieuwe spits te strikken. Ondertussen lijkt Peter Zulj goed op weg naar het Turkse Basaksehir.

AA Gent is zeer actief op de transfermarkt. En ook de defensie krijgt er nog vers bloed bij, want volgens BT vertoeft Joseph Okumu in België om er zijn overgang naar Gent af te ronden. Zijn club Elfsborg bevestigt dat de Keniaanse verdediger daarvoor toestemming gekregen heeft. Met zijn komst troeft Gent stevige concurrentie af, want Okumu stond naar verluidt ook in de belangstelling van onder meer Lorient, Celtic en Rangers.

Het lijkt er op dat Faïz Selemani deze zomer vertrekt bij KV Kortrijk. Aan interesse blijkt er alvast geen gebrek. Zo meldt La Dernière Heure dat enkele ploegen uit de Belgische G5 belangstelling hebben in de 27-jarige aanvaller. Er wordt wel niet vermeld om welke clubs het exact gaat. Daarnaast zou er ook interesse heersen vanuit Turkije en Saudi-Arabië.

Onze redactie vernam uit goede bron dat Samuel Asamoah aan de slag gaat bij de Roemeense club Craiova. De middenvelder, die moest vertrekken bij STVV, tekende voor één jaar met optie voor nog eens twee seizoenen. Daar tegenover Aboubakary Koita gaat Waasland-Beveren inruilen voor Sint-Truiden. De Kanaries zouden volgens journalist Sasha Tavolieri 1 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller.

BUITENLAND
De Portugese krant Record pakte vrijdag uit met een spraakmakend gerucht. Het medium beweerde namelijk dat Antwerp FC en KRC Genk willen uitpakken met de komst van Rode Duivel Jan Vertonghen. Zijn huidige club SL Benfica kwam later op de dag echter met een statement om de berichtgeving te ontkennen. "Benfica verduidelijkt dat Jan Vertonghen een speler is van de club en deel uitmaakt van de plannen voor het nieuwe seizoen. In tegenstelling tot wat in sommige media wordt meegedeeld, gaat de speler niet weg, noch is er enige intentie om zijn transfer te vergemakkelijken of toe te staan", klonk het.

Denzel Dumfries maakt flink indruk op het EK. In die mate dat zelf Bayern München interesse toont in hem, zo weet Sky Deutschland te melden. Volgens het medium zou Dumfries goed passen in het systeem van de nieuwe coach Julian Nagelsmannn. PSV Eindhoven zou volgens het Eindhovens Dagblad alvast zo'n vijftien miljoen euro willen vangen voor Dumfries. Maar als hij zijn goede prestaties kan doortrekken in het vervolg van het EURO 2020, dan zal de vraagprijs nog flink kunnen toenemen.

FC Barcelona lijkt al na één seizoen afscheid te nemen van Miralem Pjanic. Een terugkeer naar Juventus zou in de maak zijn. Volgens de Corriere dello Sport heeft Barça laten weten dat het medewerking wil verlenen. Het plan is om de middenvelder voor twee seizoenen te verhuren aan Juve, maar dan moet de Italiaanse topclub wel zijn volledige salaris overnemen. In ruil daarvoor zal Pjanic wel inleveren.

Vrijdag tekende middenvelder Marco van Ginkel een tweejarig contract bij PSV. Het is al voor de vijfde keer dat hij zich aan de Eindhovenaren verbindt, dit keer op permanente basis. Hij komt over van Chelsea.

LEES OOK: Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Club Brugge wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

21
21
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

63
63
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

35
35
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

144
144
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

170
170
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

46
46
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

40
40
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

116
116
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

119
119
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

44
44
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

351
351
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

269
269
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

66
66
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

259
259
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

336
336
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

105
105
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

62
62
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

404
404
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

257
257
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

81
81
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

495
495
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

140
140
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

781
781
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

317
317

Meer sportnieuws