TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

door
TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC heeft vrijdag opnieuw stevig uitgepakt. Zo maakte het stamnummer één op zijn website bekend dat Björn Engels overkomt van het Engelse Aston Villa. Als de medische testen goed verlopen, zal het jeugdproduct van Club Brugge een contract ondertekenen tot 2026. Daarnaast komt Jelle Bataille over van KV Oostende. Antwerp aasde al maanden op de rechtsachter, die op zijn beurt tekende tot medio 2024. Een dag eerder werd ook al spits Michael Frey aangetrokken, terwijl het de bedoeling blijft om te verlengen met Dieurmerci Mbokani.

Volgens Het Laatste Nieuws beweegt er één en ander rond Clinton Mata. De krant meldt dat FC Sevilla concreet in de markt is voor de 28-jarige verdediger. Club Brugge wil zijn defensieve steunpilaar pas laten gaan bij een bod van ruim 10 miljoen euro. SudPresse meldt dan weer dat Club een financieel tegenvoorstel heeft gekregen van de entourage van Michel-Ange Balikwisha, er is dus weer ruimte om te onderhandelen met de aanvaller van Standard. Ondertussen liggen er wel kapers op de kust. Zo zou het hongerige Antwerp nadrukkelijk op de loer liggen. Het Roemeense Playtech beweert tot slot dat Blauw-Zwart zich opnieuw aan het front gemeld heeft voor Razvan Marin. Een transfer van de middenvelder lijkt echter zeer onwaarschijnlijk.

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst beet. Zoals verwacht gaat Majeed Ashimeru op permanente basis bij de recordkampioen aan de slag. Anderlecht huurde de Ghanese middenvelder al sinds vorige winter van RB Salzburg. Nu zette hij zijn kribbel onder een contract tot medio 2025. De Brusselaars zetten nu alles op alles om ook een nieuwe spits te strikken. Ondertussen lijkt Peter Zulj goed op weg naar het Turkse Basaksehir.

AA Gent is zeer actief op de transfermarkt. En ook de defensie krijgt er nog vers bloed bij, want volgens BT vertoeft Joseph Okumu in België om er zijn overgang naar Gent af te ronden. Zijn club Elfsborg bevestigt dat de Keniaanse verdediger daarvoor toestemming gekregen heeft. Met zijn komst troeft Gent stevige concurrentie af, want Okumu stond naar verluidt ook in de belangstelling van onder meer Lorient, Celtic en Rangers.

Het lijkt er op dat Faïz Selemani deze zomer vertrekt bij KV Kortrijk. Aan interesse blijkt er alvast geen gebrek. Zo meldt La Dernière Heure dat enkele ploegen uit de Belgische G5 belangstelling hebben in de 27-jarige aanvaller. Er wordt wel niet vermeld om welke clubs het exact gaat. Daarnaast zou er ook interesse heersen vanuit Turkije en Saudi-Arabië.

Onze redactie vernam uit goede bron dat Samuel Asamoah aan de slag gaat bij de Roemeense club Craiova. De middenvelder, die moest vertrekken bij STVV, tekende voor één jaar met optie voor nog eens twee seizoenen. Daar tegenover Aboubakary Koita gaat Waasland-Beveren inruilen voor Sint-Truiden. De Kanaries zouden volgens journalist Sasha Tavolieri 1 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller.

BUITENLAND
De Portugese krant Record pakte vrijdag uit met een spraakmakend gerucht. Het medium beweerde namelijk dat Antwerp FC en KRC Genk willen uitpakken met de komst van Rode Duivel Jan Vertonghen. Zijn huidige club SL Benfica kwam later op de dag echter met een statement om de berichtgeving te ontkennen. "Benfica verduidelijkt dat Jan Vertonghen een speler is van de club en deel uitmaakt van de plannen voor het nieuwe seizoen. In tegenstelling tot wat in sommige media wordt meegedeeld, gaat de speler niet weg, noch is er enige intentie om zijn transfer te vergemakkelijken of toe te staan", klonk het.

Denzel Dumfries maakt flink indruk op het EK. In die mate dat zelf Bayern München interesse toont in hem, zo weet Sky Deutschland te melden. Volgens het medium zou Dumfries goed passen in het systeem van de nieuwe coach Julian Nagelsmannn. PSV Eindhoven zou volgens het Eindhovens Dagblad alvast zo'n vijftien miljoen euro willen vangen voor Dumfries. Maar als hij zijn goede prestaties kan doortrekken in het vervolg van het EURO 2020, dan zal de vraagprijs nog flink kunnen toenemen.

FC Barcelona lijkt al na één seizoen afscheid te nemen van Miralem Pjanic. Een terugkeer naar Juventus zou in de maak zijn. Volgens de Corriere dello Sport heeft Barça laten weten dat het medewerking wil verlenen. Het plan is om de middenvelder voor twee seizoenen te verhuren aan Juve, maar dan moet de Italiaanse topclub wel zijn volledige salaris overnemen. In ruil daarvoor zal Pjanic wel inleveren.

Vrijdag tekende middenvelder Marco van Ginkel een tweejarig contract bij PSV. Het is al voor de vijfde keer dat hij zich aan de Eindhovenaren verbindt, dit keer op permanente basis. Hij komt over van Chelsea.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Club Brugge wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

36
36
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

6
6
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

50
50
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

345
345
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

113
113
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

81
81
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

155
155
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

24
24
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

336
336
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

71
71
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

195
195
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

262
262
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

391
391
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

383
383
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

44
44
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

112
112
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

289
289
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

55
55
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

114
114
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

98
98
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

246
246
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

334
334
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1257
1257

Meer sportnieuws