Droomaffiche België-Nederland lijkt (bijna) uitgesloten

door
Droomaffiche België-Nederland lijkt (bijna) uitgesloten

In navolging van Italië heeft België zich donderdagavond als tweede land geplaatst voor de 1/8ste finales van het EK. Na een felbevochten wedstrijd haalden de Rode Duivels het met 1-2 op het veld van Denemarken. De mannen van bondscoach Roberto Martinez pakken zo 6 op 6 en zijn quasi zeker van groepswinst.

Tenzij er op de slotspeeldag van de groepsfase met zware cijfers verloren wordt van Finland, geven de Belgen de groepswinst niet meer uit handen. En dus kunnen we stilaan vooruit kijken naar de 1/8ste finale. Die wordt normaal gezien afgewerkt op zondag 27 juni om 21u in het bloedhete Sevilla. De tegenstander daarin wordt één van de beste derdes uit groep A, D, E of F. In het slechtste geval wordt dat Portugal, Frankrijk of Duitsland uit de 'Poule des Doods' (F).

Indien de Belgen dan de kwartfinales halen, wacht normaal gezien de winnaar van Groep A: Italië. Een loodzware opdracht, La Squadra is momenteel één van de best voetballende ploegen op het EK. En ook de winnaar van de 'Poule des Doods' maakt deel uit van deze tabelhelft. De eindzege is momenteel dus nog ver weg.

Indien de Belgen in een bijzonder onwaarschijnlijk scenario alsnog tweede worden, zouden ze zaterdag 16 juni om 18u al aan de bak moeten in de 1/8ste finales. De nummer twee uit Groep A (op dit moment Wales) zou dan de tegenstander vormen. Maar die kans is dus nagenoeg onbestaande.

UPDATE 23u45

Zoals gezegd is de kans door de felbevochten 1-2 zege tegen Denemarken nu wel erg klein geworden dat de Rode Duivels hun groep straks niet zullen winnen. Al zeker gezien er met Finland een meer dan te pakken tegenstander wacht als laatste groepsduel. Mogelijk levert ons dat straks echter wel een moeilijker parcours op, en zouden we dan ook geen ‘Duel der Lage Landen’ kunnen uitvechten met Nederland.

Dat zou immers enkel het geval kunnen zijn wanneer de Duivels tweede worden in hun groep, nu Nederland al zeker eerste wordt in de zijne. Op die manier zou een kwartfinale – als beide landen de 1/8 finale zouden overleven uiteraard – namelijk een duel tussen België en Nederland opleveren. Helemaal uitgesloten is dat op dit moment dus nog niet, maar voor een duel tegen Oranje lijken we vooral op een finale te moeten hopen. Pas dan kunnen beide landen elkaar pas treffen wanneer ook de Duivels groepswinnaar zouden worden.

LEES OOK: Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

België-Nederland in de finale?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

87
87
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

89
89
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

116
116
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

143
143
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

181
181
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

47
47
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

217
217
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

211
211
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

230
230
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

153
153
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

326
326
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

136
136
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

103
103
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

146
146
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

282
282
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

510
510
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

516
516
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

301
301
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

255
255
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

72
72
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

205
205
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

551
551
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

229
229
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

155
155

Meer sportnieuws