Droomaffiche België-Nederland lijkt (bijna) uitgesloten

door
Droomaffiche België-Nederland lijkt (bijna) uitgesloten

In navolging van Italië heeft België zich donderdagavond als tweede land geplaatst voor de 1/8ste finales van het EK. Na een felbevochten wedstrijd haalden de Rode Duivels het met 1-2 op het veld van Denemarken. De mannen van bondscoach Roberto Martinez pakken zo 6 op 6 en zijn quasi zeker van groepswinst.

Tenzij er op de slotspeeldag van de groepsfase met zware cijfers verloren wordt van Finland, geven de Belgen de groepswinst niet meer uit handen. En dus kunnen we stilaan vooruit kijken naar de 1/8ste finale. Die wordt normaal gezien afgewerkt op zondag 27 juni om 21u in het bloedhete Sevilla. De tegenstander daarin wordt één van de beste derdes uit groep A, D, E of F. In het slechtste geval wordt dat Portugal, Frankrijk of Duitsland uit de 'Poule des Doods' (F).

Indien de Belgen dan de kwartfinales halen, wacht normaal gezien de winnaar van Groep A: Italië. Een loodzware opdracht, La Squadra is momenteel één van de best voetballende ploegen op het EK. En ook de winnaar van de 'Poule des Doods' maakt deel uit van deze tabelhelft. De eindzege is momenteel dus nog ver weg.

Indien de Belgen in een bijzonder onwaarschijnlijk scenario alsnog tweede worden, zouden ze zaterdag 16 juni om 18u al aan de bak moeten in de 1/8ste finales. De nummer twee uit Groep A (op dit moment Wales) zou dan de tegenstander vormen. Maar die kans is dus nagenoeg onbestaande.

UPDATE 23u45

Zoals gezegd is de kans door de felbevochten 1-2 zege tegen Denemarken nu wel erg klein geworden dat de Rode Duivels hun groep straks niet zullen winnen. Al zeker gezien er met Finland een meer dan te pakken tegenstander wacht als laatste groepsduel. Mogelijk levert ons dat straks echter wel een moeilijker parcours op, en zouden we dan ook geen ‘Duel der Lage Landen’ kunnen uitvechten met Nederland.

Dat zou immers enkel het geval kunnen zijn wanneer de Duivels tweede worden in hun groep, nu Nederland al zeker eerste wordt in de zijne. Op die manier zou een kwartfinale – als beide landen de 1/8 finale zouden overleven uiteraard – namelijk een duel tussen België en Nederland opleveren. Helemaal uitgesloten is dat op dit moment dus nog niet, maar voor een duel tegen Oranje lijken we vooral op een finale te moeten hopen. Pas dan kunnen beide landen elkaar pas treffen wanneer ook de Duivels groepswinnaar zouden worden.

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

België-Nederland in de finale?

Meest recent

Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

31
31
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

27
27
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

68
68
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

116
116
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

110
110
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

97
97
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

24
24
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

128
128
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

283
283
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

260
260
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

150
150
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

49
49
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

129
129
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

107
107
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

428
428
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

142
142
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

268
268
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

56
56
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

69
69
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

393
393
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

98
98
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

391
391
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

248
248
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

232
232

Meer sportnieuws