Droomaffiche België-Nederland lijkt (bijna) uitgesloten

1092 stemmen
Droomaffiche België-Nederland lijkt (bijna) uitgesloten

In navolging van Italië heeft België zich donderdagavond als tweede land geplaatst voor de 1/8ste finales van het EK. Na een felbevochten wedstrijd haalden de Rode Duivels het met 1-2 op het veld van Denemarken. De mannen van bondscoach Roberto Martinez pakken zo 6 op 6 en zijn quasi zeker van groepswinst.

Tenzij er op de slotspeeldag van de groepsfase met zware cijfers verloren wordt van Finland, geven de Belgen de groepswinst niet meer uit handen. En dus kunnen we stilaan vooruit kijken naar de 1/8ste finale. Die wordt normaal gezien afgewerkt op zondag 27 juni om 21u in het bloedhete Sevilla. De tegenstander daarin wordt één van de beste derdes uit groep A, D, E of F. In het slechtste geval wordt dat Portugal, Frankrijk of Duitsland uit de 'Poule des Doods' (F).

Indien de Belgen dan de kwartfinales halen, wacht normaal gezien de winnaar van Groep A: Italië. Een loodzware opdracht, La Squadra is momenteel één van de best voetballende ploegen op het EK. En ook de winnaar van de 'Poule des Doods' maakt deel uit van deze tabelhelft. De eindzege is momenteel dus nog ver weg.

Indien de Belgen in een bijzonder onwaarschijnlijk scenario alsnog tweede worden, zouden ze zaterdag 16 juni om 18u al aan de bak moeten in de 1/8ste finales. De nummer twee uit Groep A (op dit moment Wales) zou dan de tegenstander vormen. Maar die kans is dus nagenoeg onbestaande.

UPDATE 23u45

Zoals gezegd is de kans door de felbevochten 1-2 zege tegen Denemarken nu wel erg klein geworden dat de Rode Duivels hun groep straks niet zullen winnen. Al zeker gezien er met Finland een meer dan te pakken tegenstander wacht als laatste groepsduel. Mogelijk levert ons dat straks echter wel een moeilijker parcours op, en zouden we dan ook geen ‘Duel der Lage Landen’ kunnen uitvechten met Nederland.

Dat zou immers enkel het geval kunnen zijn wanneer de Duivels tweede worden in hun groep, nu Nederland al zeker eerste wordt in de zijne. Op die manier zou een kwartfinale – als beide landen de 1/8 finale zouden overleven uiteraard – namelijk een duel tussen België en Nederland opleveren. Helemaal uitgesloten is dat op dit moment dus nog niet, maar voor een duel tegen Oranje lijken we vooral op een finale te moeten hopen. Pas dan kunnen beide landen elkaar pas treffen wanneer ook de Duivels groepswinnaar zouden worden.

LEES OOK: Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

België-Nederland in de finale?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

86
86
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

31
31
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

99
99
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

242
242
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

273
273
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

68
68
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

361
361
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

127
127
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

44
44
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

502
502
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

277
277
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

240
240
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

489
489
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

192
192
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

97
97
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

108
108
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

81
81
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

57
57
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

258
258
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

104
104
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

355
355
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

418
418
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

106
106
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

404
404
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

48
48

Meer sportnieuws