Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

door
Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

De Rode Duivels hebben donderdagavond in Denemarken ook hun tweede groepswedstrijd op het EK gewonnen. Na vroege tegentreffer en bijzonder zwakke eerste helft, zag het er nochtans lange tijd erg slecht uit. Maar onder impuls van een fenomenaal ingevallen Kevin De Bruyne trokken de Belgen alsnog aan het langste einde.


De aanloop naar de wedstrijd stond volledig in teken van Christian Eriksen. Vlak voor de aftrap klonk 'You'll Never Walk Alone' door de speakers van het stadion in Kopenhagen. De Deense aanvoerder Simon Kjaer kreeg dan weer een ingelijst Duivels-shirt met handtekeningen van collega Jan Vertonghen. Na tien minuten klonk er ook nog applaus vanaf het veld én tribunes als steunbetuiging voor Eriksen, die zaterdag werd getroffen door een hartstilstand.

Vooraf was de grote vraag of Denemarken zich kon opladen na de toestand rond Eriksen. Op het veld maakte de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand meteen duidelijk dat het daartoe in staat was, want al in de tweede minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Jason Denayer verspeelde de bal in de opbouw en uiteindelijk kreeg Yussuf Poulsen de gelegenheid om de 1-0 achter Thibaut Courtois te schieten.

België kwam in de eerste helft bijzonder zwak voor de dag en mocht van geluk spreken dat Denemarken het slappe spel niet nogmaals afstrafte. Voor bondscoach Roberto Martinez was de tegenvallende eerste helft aanleiding om De Bruyne in het veld te brengen. De spelmaker van Manchester City liep in de finale van de Champions League een gebroken oogkas op, maar was dankzij een ingreep in staat om zonder masker te spelen.

De invalbeurt van De Bruyne was duidelijk de ommekeer. De sterspeler wist Thorgan Hazard de gelijkmaker te bezorgen na een knappe actie met Lukaku, waar hij zelf de 1-2 tegen de touwen schoot. Na een aanval over meerdere schijven was het de eveneens ingevallen Eden Hazard die de laatste pass leverde en met links kon De Bruyne eenvoudig voor de tweede Belgische treffer zorgen.

Ondanks een slotoffensief van de thuisploeg veranderde er daarna niets meer aan de score. België is met zes punten zeker van een plek in de achtste finales, waar het nog puntloze Denemarken bij een zege op Rusland nog kans maakt om bij de beste nummers drie te eindigen.

Scoreverloop:
1-0 (2') Yussuf Poulsen
1-1 (54') Thorgan Hazard
1-2 (70') Kevin De Bruyne

LEES OOK: Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Wie was de beste Duivel op het veld?

Meest recent

Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

6
6
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

41
41
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

7
7
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

102
102
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

72
72
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

120
120
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

62
62
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

71
71
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

44
44
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

99
99
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

178
178
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

52
52
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

390
390
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

69
69
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

241
241
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

89
89
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

112
112
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

97
97
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

71
71
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

373
373
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

326
326
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

307
307
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

67
67

Meer sportnieuws