Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

413 stemmen
Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

De Rode Duivels hebben donderdagavond in Denemarken ook hun tweede groepswedstrijd op het EK gewonnen. Na vroege tegentreffer en bijzonder zwakke eerste helft, zag het er nochtans lange tijd erg slecht uit. Maar onder impuls van een fenomenaal ingevallen Kevin De Bruyne trokken de Belgen alsnog aan het langste einde.


De aanloop naar de wedstrijd stond volledig in teken van Christian Eriksen. Vlak voor de aftrap klonk 'You'll Never Walk Alone' door de speakers van het stadion in Kopenhagen. De Deense aanvoerder Simon Kjaer kreeg dan weer een ingelijst Duivels-shirt met handtekeningen van collega Jan Vertonghen. Na tien minuten klonk er ook nog applaus vanaf het veld én tribunes als steunbetuiging voor Eriksen, die zaterdag werd getroffen door een hartstilstand.

Vooraf was de grote vraag of Denemarken zich kon opladen na de toestand rond Eriksen. Op het veld maakte de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand meteen duidelijk dat het daartoe in staat was, want al in de tweede minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Jason Denayer verspeelde de bal in de opbouw en uiteindelijk kreeg Yussuf Poulsen de gelegenheid om de 1-0 achter Thibaut Courtois te schieten.

België kwam in de eerste helft bijzonder zwak voor de dag en mocht van geluk spreken dat Denemarken het slappe spel niet nogmaals afstrafte. Voor bondscoach Roberto Martinez was de tegenvallende eerste helft aanleiding om De Bruyne in het veld te brengen. De spelmaker van Manchester City liep in de finale van de Champions League een gebroken oogkas op, maar was dankzij een ingreep in staat om zonder masker te spelen.

De invalbeurt van De Bruyne was duidelijk de ommekeer. De sterspeler wist Thorgan Hazard de gelijkmaker te bezorgen na een knappe actie met Lukaku, waar hij zelf de 1-2 tegen de touwen schoot. Na een aanval over meerdere schijven was het de eveneens ingevallen Eden Hazard die de laatste pass leverde en met links kon De Bruyne eenvoudig voor de tweede Belgische treffer zorgen.

Ondanks een slotoffensief van de thuisploeg veranderde er daarna niets meer aan de score. België is met zes punten zeker van een plek in de achtste finales, waar het nog puntloze Denemarken bij een zege op Rusland nog kans maakt om bij de beste nummers drie te eindigen.

Scoreverloop:
1-0 (2') Yussuf Poulsen
1-1 (54') Thorgan Hazard
1-2 (70') Kevin De Bruyne

LEES OOK: Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

Wie was de beste Duivel op het veld?

Meest recent

Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

0
0
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

30
30
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

58
58
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

21
21
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

193
193
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

237
237
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

99
99
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

127
127
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

41
41
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

316
316
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

39
39
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

336
336
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

115
115
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

318
318
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

123
123
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

235
235
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

197
197
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

118
118
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

43
43
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

105
105
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

283
283
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

771
771
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

215
215

Meer sportnieuws