Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

door
Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

De Rode Duivels hebben donderdagavond in Denemarken ook hun tweede groepswedstrijd op het EK gewonnen. Na vroege tegentreffer en bijzonder zwakke eerste helft, zag het er nochtans lange tijd erg slecht uit. Maar onder impuls van een fenomenaal ingevallen Kevin De Bruyne trokken de Belgen alsnog aan het langste einde.


De aanloop naar de wedstrijd stond volledig in teken van Christian Eriksen. Vlak voor de aftrap klonk 'You'll Never Walk Alone' door de speakers van het stadion in Kopenhagen. De Deense aanvoerder Simon Kjaer kreeg dan weer een ingelijst Duivels-shirt met handtekeningen van collega Jan Vertonghen. Na tien minuten klonk er ook nog applaus vanaf het veld én tribunes als steunbetuiging voor Eriksen, die zaterdag werd getroffen door een hartstilstand.

Vooraf was de grote vraag of Denemarken zich kon opladen na de toestand rond Eriksen. Op het veld maakte de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand meteen duidelijk dat het daartoe in staat was, want al in de tweede minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Jason Denayer verspeelde de bal in de opbouw en uiteindelijk kreeg Yussuf Poulsen de gelegenheid om de 1-0 achter Thibaut Courtois te schieten.

België kwam in de eerste helft bijzonder zwak voor de dag en mocht van geluk spreken dat Denemarken het slappe spel niet nogmaals afstrafte. Voor bondscoach Roberto Martinez was de tegenvallende eerste helft aanleiding om De Bruyne in het veld te brengen. De spelmaker van Manchester City liep in de finale van de Champions League een gebroken oogkas op, maar was dankzij een ingreep in staat om zonder masker te spelen.

De invalbeurt van De Bruyne was duidelijk de ommekeer. De sterspeler wist Thorgan Hazard de gelijkmaker te bezorgen na een knappe actie met Lukaku, waar hij zelf de 1-2 tegen de touwen schoot. Na een aanval over meerdere schijven was het de eveneens ingevallen Eden Hazard die de laatste pass leverde en met links kon De Bruyne eenvoudig voor de tweede Belgische treffer zorgen.

Ondanks een slotoffensief van de thuisploeg veranderde er daarna niets meer aan de score. België is met zes punten zeker van een plek in de achtste finales, waar het nog puntloze Denemarken bij een zege op Rusland nog kans maakt om bij de beste nummers drie te eindigen.

Scoreverloop:
1-0 (2') Yussuf Poulsen
1-1 (54') Thorgan Hazard
1-2 (70') Kevin De Bruyne

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Wie was de beste Duivel op het veld?

Meest recent

JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

8
8
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

116
116
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

23
23
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

569
569
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

67
67
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

72
72
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

234
234
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

137
137
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

584
584
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

50
50
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

46
46
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

43
43
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

317
317
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

168
168
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

416
416
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

221
221
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

240
240
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

73
73
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

310
310
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

313
313
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

354
354
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

91
91
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

474
474
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

464
464
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

510
510

Meer sportnieuws