Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

door
Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

De Rode Duivels hebben donderdagavond in Denemarken ook hun tweede groepswedstrijd op het EK gewonnen. Na vroege tegentreffer en bijzonder zwakke eerste helft, zag het er nochtans lange tijd erg slecht uit. Maar onder impuls van een fenomenaal ingevallen Kevin De Bruyne trokken de Belgen alsnog aan het langste einde.


De aanloop naar de wedstrijd stond volledig in teken van Christian Eriksen. Vlak voor de aftrap klonk 'You'll Never Walk Alone' door de speakers van het stadion in Kopenhagen. De Deense aanvoerder Simon Kjaer kreeg dan weer een ingelijst Duivels-shirt met handtekeningen van collega Jan Vertonghen. Na tien minuten klonk er ook nog applaus vanaf het veld én tribunes als steunbetuiging voor Eriksen, die zaterdag werd getroffen door een hartstilstand.

Vooraf was de grote vraag of Denemarken zich kon opladen na de toestand rond Eriksen. Op het veld maakte de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand meteen duidelijk dat het daartoe in staat was, want al in de tweede minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Jason Denayer verspeelde de bal in de opbouw en uiteindelijk kreeg Yussuf Poulsen de gelegenheid om de 1-0 achter Thibaut Courtois te schieten.

België kwam in de eerste helft bijzonder zwak voor de dag en mocht van geluk spreken dat Denemarken het slappe spel niet nogmaals afstrafte. Voor bondscoach Roberto Martinez was de tegenvallende eerste helft aanleiding om De Bruyne in het veld te brengen. De spelmaker van Manchester City liep in de finale van de Champions League een gebroken oogkas op, maar was dankzij een ingreep in staat om zonder masker te spelen.

De invalbeurt van De Bruyne was duidelijk de ommekeer. De sterspeler wist Thorgan Hazard de gelijkmaker te bezorgen na een knappe actie met Lukaku, waar hij zelf de 1-2 tegen de touwen schoot. Na een aanval over meerdere schijven was het de eveneens ingevallen Eden Hazard die de laatste pass leverde en met links kon De Bruyne eenvoudig voor de tweede Belgische treffer zorgen.

Ondanks een slotoffensief van de thuisploeg veranderde er daarna niets meer aan de score. België is met zes punten zeker van een plek in de achtste finales, waar het nog puntloze Denemarken bij een zege op Rusland nog kans maakt om bij de beste nummers drie te eindigen.

Scoreverloop:
1-0 (2') Yussuf Poulsen
1-1 (54') Thorgan Hazard
1-2 (70') Kevin De Bruyne

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Wie was de beste Duivel op het veld?

Meest recent

Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

2
2
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

15
15
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

34
34
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

30
30
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

180
180
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

134
134
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

43
43
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

132
132
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

42
42
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

129
129
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

80
80
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

189
189
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

519
519
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

423
423
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

51
51
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

385
385
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

136
136
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

62
62
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

122
122
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

106
106
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

381
381
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

251
251
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

303
303
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

209
209

Meer sportnieuws