Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

413 stemmen
Fenomenale De Bruyne redt België in loodzware EK-match

De Rode Duivels hebben donderdagavond in Denemarken ook hun tweede groepswedstrijd op het EK gewonnen. Na vroege tegentreffer en bijzonder zwakke eerste helft, zag het er nochtans lange tijd erg slecht uit. Maar onder impuls van een fenomenaal ingevallen Kevin De Bruyne trokken de Belgen alsnog aan het langste einde.


De aanloop naar de wedstrijd stond volledig in teken van Christian Eriksen. Vlak voor de aftrap klonk 'You'll Never Walk Alone' door de speakers van het stadion in Kopenhagen. De Deense aanvoerder Simon Kjaer kreeg dan weer een ingelijst Duivels-shirt met handtekeningen van collega Jan Vertonghen. Na tien minuten klonk er ook nog applaus vanaf het veld én tribunes als steunbetuiging voor Eriksen, die zaterdag werd getroffen door een hartstilstand.

Vooraf was de grote vraag of Denemarken zich kon opladen na de toestand rond Eriksen. Op het veld maakte de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand meteen duidelijk dat het daartoe in staat was, want al in de tweede minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Jason Denayer verspeelde de bal in de opbouw en uiteindelijk kreeg Yussuf Poulsen de gelegenheid om de 1-0 achter Thibaut Courtois te schieten.

België kwam in de eerste helft bijzonder zwak voor de dag en mocht van geluk spreken dat Denemarken het slappe spel niet nogmaals afstrafte. Voor bondscoach Roberto Martinez was de tegenvallende eerste helft aanleiding om De Bruyne in het veld te brengen. De spelmaker van Manchester City liep in de finale van de Champions League een gebroken oogkas op, maar was dankzij een ingreep in staat om zonder masker te spelen.

De invalbeurt van De Bruyne was duidelijk de ommekeer. De sterspeler wist Thorgan Hazard de gelijkmaker te bezorgen na een knappe actie met Lukaku, waar hij zelf de 1-2 tegen de touwen schoot. Na een aanval over meerdere schijven was het de eveneens ingevallen Eden Hazard die de laatste pass leverde en met links kon De Bruyne eenvoudig voor de tweede Belgische treffer zorgen.

Ondanks een slotoffensief van de thuisploeg veranderde er daarna niets meer aan de score. België is met zes punten zeker van een plek in de achtste finales, waar het nog puntloze Denemarken bij een zege op Rusland nog kans maakt om bij de beste nummers drie te eindigen.

Scoreverloop:
1-0 (2') Yussuf Poulsen
1-1 (54') Thorgan Hazard
1-2 (70') Kevin De Bruyne

LEES OOK: Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Wie was de beste Duivel op het veld?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

93
93
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

31
31
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

326
326
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

53
53
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

194
194
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

227
227
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

160
160
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

107
107
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

668
668
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

168
168
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

166
166
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1048
1048
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

675
675
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

445
445
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

840
840
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

831
831
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

136
136
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

490
490
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

804
804
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

395
395

Meer sportnieuws