'Reden voor doorsturen Miazga is bekend'

door
'Reden voor doorsturen Miazga is bekend'

RSC Anderlecht wist zich al te versterken met Colin Coosemans en Lior Refaelov, die transfervrij werden weggeplukt bij respectievelijk AA Gent en Antwerp FC. Maar de Brusselaars zullen in de komende weken nog meer aanwinsten trachten aan te trekken. Onder meer een centrale verdediger staat op de verlanglijst.


Wanneer Hannes Delcroix straks weer fit is, beschikt coach Vincent Kompany nochtans over verschillende pionnen in het centrum van de defensie. Maar Paars-Wit zal op zoek moeten gaan naar een opvolger voor Matt Miazga. De Amerikaan werd in het voorbije seizoen gehuurd van Chelsea FC. Het leek er op dat RSCA zou proberen om de samenwerking te verlengen. Maar volgens Het Laatste Nieuws en SudPresse zijn de Brusselaars inmiddels afgestapt van dat plan.

De centrale verdediger staat bij Chelsea nog een jaar onder contract, voorlopig is er echter geen sprake van een verlenging. Een nieuwe huurbeurt lijkt dan ook uitgesloten. En Miazga definitief overnemen was allicht een te kostelijke operatie, ondanks het aandeelhoudersakkoord blijven de middelen immers beperk. Anderlecht zou zich daarom focussen op andere pistes en speurt momenteel de markt af op zoek naar geschikte (betaalbare) alternatieven.

UPDATE 16/06

Matt Miazga speelt volgend seizoen niet voor RSC Anderlecht. De Amerikaanse centrale verdediger was volgens La Capitale aan de dure kant. Peter Verbeke liet eerder vallen dat hij tussen de drie à vier miljoen euro moest kosten. Daarnaast was er het feit dat Vincent Kompany niet helemaal onder de indruk was van de speler van Chelsea. Miazga kende zwakke Play-Offs, met een aantal zeer povere prestaties. In de reguliere competitie liet de niet al te wendbare verdediger ook al geregeld steken vallen die zuur opbraken. RSCA gaat op zoek naar een andere centrale verdediger.

LEES OOK: Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

Logische beslissing?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

28
28
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

218
218
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

60
60
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

72
72
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

51
51
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

192
192
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

32
32
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

47
47
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

210
210
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

165
165
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

101
101
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

168
168
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

244
244
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

144
144
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

181
181
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

312
312
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

219
219
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

577
577
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

325
325
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

349
349
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

309
309
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

357
357
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

169
169

Meer sportnieuws