Spaanse media furieus na 'schandalige actie' in EK-opener

door
Spaanse media furieus na 'schandalige actie' in EK-opener

Spanje was maandagavond véél beter dan Zweden, maar het lukte La Furia Roja maar niet om een doelpuntje te maken en zo eindigde hun eerste EK-wedstrijd in 0-0. Álvaro Morata, die een paar opgelegde mogelijkheden miste in het bloedhete Sevilla, werd uitgefloten. Maar dat gedrag van de aanwezige fans wordt flink bekritiseerd.


De spits kampt immers met mentale problemen (onder andere faalangst) en daarom was het boegeroep extra pijnlijk. Diverse Spaanse media én prominenten komen vandaag voor hem op. "Er zijn spelers die falen en dan om de bal blijven vragen. Maar hij leeft van positieve impulsen en negatieve opmerkingen raken hem", stelt oud-doelman Santiago Cañizares bij COPE. Jorge Valdano, voormalig trainer van Real Madrid, vond dan weer dat Morata op het veld had moeten blijven staan. "Die wissel haalt zijn vertrouwen weg. Het was verder een complete prestatie van Spanje. In de gevarenzone ontbrak het aan scherpte, maar de ploeg had niet veel meer kunnen doen."

Ook Marca spreekt schande van het gedrag van de supporters: "We wisten al dat Spanje scorend vermogen mist. Dat is niets nieuws. Dat probleem is er al een tijd en ondanks dat gebrek aan stootkracht hebben we wel twee keer op rij het EK gewonnen en tussendoor het WK. Wat wel hopeloos is, is het uitjoelen van Morata na het missen van de kans vroeg in de tweede helft, nadat hij in de eerste helft al een grote kans gemist had. Dat is echt lastig te begrijpen: 125 euro betalen voor een kaartje en dan de spits van je land uitfluiten, waardoor de nervositeit alleen maar toeneemt."

Morata verdient meer krediet ...

Meest recent

'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

216
216
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

6
6
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

395
395
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

26
26
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

114
114
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

402
402
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

249
249
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

560
560
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

223
223
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

529
529
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

95
95
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

552
552
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

373
373
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

709
709
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

600
600
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

190
190
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

116
116
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

495
495
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

432
432
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

258
258
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

225
225
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

272
272
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

457
457

Meer sportnieuws