Spaanse media furieus na 'schandalige actie' in EK-opener

door
Spaanse media furieus na 'schandalige actie' in EK-opener

Spanje was maandagavond véél beter dan Zweden, maar het lukte La Furia Roja maar niet om een doelpuntje te maken en zo eindigde hun eerste EK-wedstrijd in 0-0. Álvaro Morata, die een paar opgelegde mogelijkheden miste in het bloedhete Sevilla, werd uitgefloten. Maar dat gedrag van de aanwezige fans wordt flink bekritiseerd.


De spits kampt immers met mentale problemen (onder andere faalangst) en daarom was het boegeroep extra pijnlijk. Diverse Spaanse media én prominenten komen vandaag voor hem op. "Er zijn spelers die falen en dan om de bal blijven vragen. Maar hij leeft van positieve impulsen en negatieve opmerkingen raken hem", stelt oud-doelman Santiago Cañizares bij COPE. Jorge Valdano, voormalig trainer van Real Madrid, vond dan weer dat Morata op het veld had moeten blijven staan. "Die wissel haalt zijn vertrouwen weg. Het was verder een complete prestatie van Spanje. In de gevarenzone ontbrak het aan scherpte, maar de ploeg had niet veel meer kunnen doen."

Ook Marca spreekt schande van het gedrag van de supporters: "We wisten al dat Spanje scorend vermogen mist. Dat is niets nieuws. Dat probleem is er al een tijd en ondanks dat gebrek aan stootkracht hebben we wel twee keer op rij het EK gewonnen en tussendoor het WK. Wat wel hopeloos is, is het uitjoelen van Morata na het missen van de kans vroeg in de tweede helft, nadat hij in de eerste helft al een grote kans gemist had. Dat is echt lastig te begrijpen: 125 euro betalen voor een kaartje en dan de spits van je land uitfluiten, waardoor de nervositeit alleen maar toeneemt."

LEES OOK: Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Morata verdient meer krediet ...

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

22
22
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

29
29
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

55
55
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

27
27
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

120
120
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

238
238
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

74
74
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

134
134
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

452
452
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

111
111
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

76
76
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

197
197
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

387
387
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

181
181
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

61
61
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

255
255
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

254
254
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

212
212
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

77
77
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

171
171
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

510
510
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

83
83
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

154
154
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

107
107

Meer sportnieuws