Spaanse media furieus na 'schandalige actie' in EK-opener

door
Spaanse media furieus na 'schandalige actie' in EK-opener

Spanje was maandagavond véél beter dan Zweden, maar het lukte La Furia Roja maar niet om een doelpuntje te maken en zo eindigde hun eerste EK-wedstrijd in 0-0. Álvaro Morata, die een paar opgelegde mogelijkheden miste in het bloedhete Sevilla, werd uitgefloten. Maar dat gedrag van de aanwezige fans wordt flink bekritiseerd.


De spits kampt immers met mentale problemen (onder andere faalangst) en daarom was het boegeroep extra pijnlijk. Diverse Spaanse media én prominenten komen vandaag voor hem op. "Er zijn spelers die falen en dan om de bal blijven vragen. Maar hij leeft van positieve impulsen en negatieve opmerkingen raken hem", stelt oud-doelman Santiago Cañizares bij COPE. Jorge Valdano, voormalig trainer van Real Madrid, vond dan weer dat Morata op het veld had moeten blijven staan. "Die wissel haalt zijn vertrouwen weg. Het was verder een complete prestatie van Spanje. In de gevarenzone ontbrak het aan scherpte, maar de ploeg had niet veel meer kunnen doen."

Ook Marca spreekt schande van het gedrag van de supporters: "We wisten al dat Spanje scorend vermogen mist. Dat is niets nieuws. Dat probleem is er al een tijd en ondanks dat gebrek aan stootkracht hebben we wel twee keer op rij het EK gewonnen en tussendoor het WK. Wat wel hopeloos is, is het uitjoelen van Morata na het missen van de kans vroeg in de tweede helft, nadat hij in de eerste helft al een grote kans gemist had. Dat is echt lastig te begrijpen: 125 euro betalen voor een kaartje en dan de spits van je land uitfluiten, waardoor de nervositeit alleen maar toeneemt."

Morata verdient meer krediet ...

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

56
56
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

40
40
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

25
25
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

67
67
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

184
184
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

42
42
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

120
120
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

62
62
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

450
450
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

276
276
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

259
259
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

248
248
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

487
487
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

52
52
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

89
89
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

567
567
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

169
169
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

104
104
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

175
175
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

522
522
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

151
151

Meer sportnieuws