Zware domper Anderlecht: Nmecha kondigt vertrek aan

1561 stemmen
Zware domper Anderlecht: Nmecha kondigt vertrek aan

RSC Anderlecht heeft een forse tik moeten incasseren op de transfermarkt. Zo zullen de Brusselaars dan toch afscheid moeten nemen van topschutter Lukas Nmecha. Tegenover Het Laatste Nieuws en SudPresse laat de Duitse spits weten dat hij niet meer terugkeert, zijn toekomst zou in de Bundesliga liggen.


Nmecha werd vorig seizoen op huurbasis overgenomen van Manchester City en zijn komst werd een schot in de roos. De Duitse belofte-international groeide vrijwel meteen uit tot een vaste sterkhouder. Met 18 competitietreffers en 3 assist had hij ook een groot aandeel in het behalen van een Europees ticket. Paars-Wit wou dan ook een flinke inspanning doen om hem langer aan boord te houden. Maar de voorbije weken werden die kansen almaar kleiner. Zeker gezien zijn sterke prestaties op het EK U21.

En nu heeft de 22-jarige dus beslist om het Lotto Park uit te zwaaien. "Ik heb heel veel respect voor Kompany, het management en de technische staf, maar het is beter om elders mijn carrière te vervolgen. Het is moeilijk om Anderlecht te verlaten, maar ik zal de club blijven volgen en wens iedereen veel succes. Anderlecht zit voor eeuwig in mijn hart", klinkt het in een statement dat hij aan verschillende sportredacties bezorgde.

Anderlecht zal dus op zoek moeten gaan naar een nieuwe spits. Niet evident gezien het gebrek aan grote middelen. Nmecha zelf zou dan weer goed op weg zijn naar een Duitse club. Het is voorlopig niet bekend om welke ploeg het gaat.

LEES OOK: ‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Nmecha was de beste Anderlecht-spits van de laatste vijf jaar ...

Meest recent

'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

38
38
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

58
58
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

79
79
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

527
527
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

936
936
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

49
49
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

427
427
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

131
131
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

279
279
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

554
554
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

143
143
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

129
129
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

300
300
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

200
200
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

205
205
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

243
243
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

718
718
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

502
502
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

578
578
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

257
257
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

295
295
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

901
901
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

740
740
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

242
242

Meer sportnieuws