Zware domper Anderlecht: Nmecha kondigt vertrek aan

1561 stemmen
Zware domper Anderlecht: Nmecha kondigt vertrek aan

RSC Anderlecht heeft een forse tik moeten incasseren op de transfermarkt. Zo zullen de Brusselaars dan toch afscheid moeten nemen van topschutter Lukas Nmecha. Tegenover Het Laatste Nieuws en SudPresse laat de Duitse spits weten dat hij niet meer terugkeert, zijn toekomst zou in de Bundesliga liggen.


Nmecha werd vorig seizoen op huurbasis overgenomen van Manchester City en zijn komst werd een schot in de roos. De Duitse belofte-international groeide vrijwel meteen uit tot een vaste sterkhouder. Met 18 competitietreffers en 3 assist had hij ook een groot aandeel in het behalen van een Europees ticket. Paars-Wit wou dan ook een flinke inspanning doen om hem langer aan boord te houden. Maar de voorbije weken werden die kansen almaar kleiner. Zeker gezien zijn sterke prestaties op het EK U21.

En nu heeft de 22-jarige dus beslist om het Lotto Park uit te zwaaien. "Ik heb heel veel respect voor Kompany, het management en de technische staf, maar het is beter om elders mijn carrière te vervolgen. Het is moeilijk om Anderlecht te verlaten, maar ik zal de club blijven volgen en wens iedereen veel succes. Anderlecht zit voor eeuwig in mijn hart", klinkt het in een statement dat hij aan verschillende sportredacties bezorgde.

Anderlecht zal dus op zoek moeten gaan naar een nieuwe spits. Niet evident gezien het gebrek aan grote middelen. Nmecha zelf zou dan weer goed op weg zijn naar een Duitse club. Het is voorlopig niet bekend om welke ploeg het gaat.

LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Nmecha was de beste Anderlecht-spits van de laatste vijf jaar ...

Meest recent

'Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom'

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

0
0
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij vecht wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

39
39
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

182
182
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

224
224
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

175
175
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

322
322
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

512
512
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

386
386
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

34
34
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

241
241
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

681
681
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

67
67
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

283
283
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

362
362
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

248
248
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

222
222
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

248
248
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

647
647
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

290
290
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

342
342
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

371
371
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

620
620
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

447
447
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

169
169

Meer sportnieuws