TU: 'Lamkel Zé kondigt transfer aan, ijskoude douche Club Brugge'

1171 stemmen
TU: 'Lamkel Zé kondigt transfer aan, ijskoude douche Club Brugge'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga lijkt deze zomer te vertrekken bij RSC Anderlecht. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de middenvelder intern laten verstaan dat hij een stap hogerop wil zetten. En inmiddels zou ook al een eerste bod zijn binnengekomen, zo zou Arsenal FC een aanbieding hebben gedaan van liefst 15 miljoen euro, weliswaar inclusief bonussen en andere variabelen. Maar Anderlecht zou de aanbieding naast zich neer hebben gelegd. Er heerst immers nog meer concrete interesse, onder meer vanuit Frankrijk en Duitsland, en Paars-Wit hoopt dat de onderlinge concurrentie de prijs zal opdrijven. In beste geval wil RSCA immers zo'n 20 miljoen euro uit de brand slepen.

Volgens diverse bronnen was Club Brugge er nagenoeg uit met Standard omtrent de transfer van Michel-Ange Balikwisha. Maar La Dernière Heure meldt dat de speler zelf voorlopig 'neen' heeft gezegd tegen een transfer naar de landskampioen. De 20-jarige flankaanvaller zou zijn zinnen namelijk op een buitenlands avontuur hebben gezet. Eerder werd al gemeld dat ook enkele Duitse ploegen aan zijn mouw trokken. Het is wel niet duidelijk of de transfer hierdoor definitief van de baan is. Ondertussen brak Club wel het contract van Ruud Vormer open, de aanvoerder ligt nu vast tot medio 2023.

KRC Genk dreigt deze zomer al afscheid te moeten nemen van één van zijn winteraanwinsten. Zo meldt Juancar Navacerrada, journalist van het Spaanstalige medium Marca, dat Angelo Preciado op het verlanglijstje van Boca Juniors staat. De Argentijnse topclub, een absolute grootmacht in het Zuid-Amerikaanse voetbal, zou hem wel niet als plan-A zien. Racing lijkt ook niet van plan om de vleugelverdediger al na een half seizoen te laten gaan.

Didier Lamkel Zé liet in de Kameroense media andermaal verstaan dat hij deze zomer vertrekt bij Antwerp FC. Gezien het feit dat hij nog altijd maar 24 jaar is, fraaie statistieken kan voorleggen én nog een lopend contract heeft tot medio 2023, zal RAFC ongetwijfeld de nodige miljoenen verlangen. Volgens Het Laatste Nieuws kan Aurelio Buta daarnaast rekenen op concrete interesse van Fenerbahçe. De Great Old zou evenwel nog geen officieel bod hebben ontvangen van de Turkse topclub.

Promovendus Seraing maakte maandag een einde aan de samenwerking met Danijel Milicevic. Desondanks zien we hem komend seizoen mogelijk toch weer aan het werk in 1A. Maar dan wel niet langer als speler. Volgens onder meer SudPresse wil AA Gent zijn voormalige kampioenenmaker immers terug in huis halen als ... assistent-trainer van Hein Vanhaezebrouck. In dat geval moet hij wel definitief een punt zetten achter zijn spelerscarrière, maar Milicevic zou van plan zijn het voorstel van Gent te accepteren.

KV Mechelen heeft een nieuwe aanvaller gevonden. Zo maakten de Maneblussers de komst bekend van Hugo Cuypers. De 24-jarige Belgische spits (ex-Standard en -Seraing) komt over van Olympiacos, waar hij nog een contract had tot medio volgend jaar. KVM meldt dat Cuypers een contract tekent voor vier jaar, met mogelijkheid om die overeenkomst met nog een jaar te verlengen.

Zulte Waregem gaat voluit voor Lasse Vigen van Brondby, zo meldt het lokale medium BT. De 27-jarige middenvelder is einde contract bij de Deense kampioen Brondby en hij bracht al een bezoek aan Zulte Waregem. Essevee wil hem dolgraag vastleggen, maar er is de nodige concurrentie. Ondertussen werd Alessandro Ciranni overgenomen van Moeskroen. De flankverdediger tekende voor drie seizoenen.

Op zijn officiële kanalen meldde KV Kortrijk dat Nihad Mujakic teruggekeerd is na een uitleenbeurt aan Hajduk Split. De 23-jarige Bosnische verdediger kwam vorig seizoen regelmatig aan de bak bij de Kroatische topclub en lijkt nu dus een nieuwe kans te gaan krijgen. Bij Kortrijk heeft hij nog een contract tot 2023.

Begin deze maand werd al duidelijk dat Stelios Andreou richting Charleroi zou trekken. Dat is inmiddels ook officieel een feit. Dat maakten de Carolo’s zelf bekend via hun officiële kanalen. Andreou is een centrale verdediger, hij tekende een contract voor drie seizoenen.

BUITENLAND
Gianluigi Buffon wil er maar niet mee ophouden. Ook op zijn 43ste lijkt de Italiaanse doelman maar niet genoeg te krijgen van het voetbalspelletje en staat hij voor een spraakmakende transfer. Volgens journalist Fabrizio Romano keert Buffon terug naar AC Parma, de ploeg waar hij in het begin van zijn profcarrière speelde. De doelman zou zijn grote liefde Juventus uitzwaaien en in de Serie B gaan spelen. Er zou sprake zijn van een contract tot midden 2023.

Manchester United heeft de transfer van Tom Heaton nagenoeg afgerond. Volgens CBS Sports ondergaat de 35-jarige Heaton deze week zijn medische proeven bij de Mancunians, en wordt de transfer in juli wereldkundig gemaakt. Heaton was de voorbije twee jaar actief bij Aston Villa. Bij United moet hij de doublure worden van Dean Henderson, en lijkt David De Gea nu definitief op weg richting de uitgang.

Het bleef de afgelopen weken nog koffiedik kijken wat de toekomst van Memphis Depay betreft. De Nederlander zou een eerste contractvoorstel van FC Barcelona afgewezen hebben, maar daar lijkt nu verandering in te komen. Zo weet Fabrizio Romano dat de Catalanen een verbeterd voorstel indienden bij de entourage van Depay, én dat de Nederlander nu echt op weg lijkt richting Camp Nou.

Media in Oekraïne melden dat de 23-jarige aanvaller Artem Dovbyk interesse geniet van twee Belgische topclubs, dat vertelde zijn makelaar. Het is niet bekend welke ploegen het zijn. De spits geniet ook belangstelling van Olympique Marseille en Besiktas. Dovbyk, twee keer A-international, speelt voor Dnipro in eerste klasse.

LEES OOK: Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Lamkel Zé zou een goede aanwinst zijn voor Club ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

27
27
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

60
60
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

117
117
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

114
114
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

110
110
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

199
199
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

178
178
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

186
186
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

263
263
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

409
409
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

569
569
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

305
305
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

577
577
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws