TU: 'Lamkel Zé kondigt transfer aan, ijskoude douche Club Brugge'

door
TU: 'Lamkel Zé kondigt transfer aan, ijskoude douche Club Brugge'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga lijkt deze zomer te vertrekken bij RSC Anderlecht. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de middenvelder intern laten verstaan dat hij een stap hogerop wil zetten. En inmiddels zou ook al een eerste bod zijn binnengekomen, zo zou Arsenal FC een aanbieding hebben gedaan van liefst 15 miljoen euro, weliswaar inclusief bonussen en andere variabelen. Maar Anderlecht zou de aanbieding naast zich neer hebben gelegd. Er heerst immers nog meer concrete interesse, onder meer vanuit Frankrijk en Duitsland, en Paars-Wit hoopt dat de onderlinge concurrentie de prijs zal opdrijven. In beste geval wil RSCA immers zo'n 20 miljoen euro uit de brand slepen.

Volgens diverse bronnen was Club Brugge er nagenoeg uit met Standard omtrent de transfer van Michel-Ange Balikwisha. Maar La Dernière Heure meldt dat de speler zelf voorlopig 'neen' heeft gezegd tegen een transfer naar de landskampioen. De 20-jarige flankaanvaller zou zijn zinnen namelijk op een buitenlands avontuur hebben gezet. Eerder werd al gemeld dat ook enkele Duitse ploegen aan zijn mouw trokken. Het is wel niet duidelijk of de transfer hierdoor definitief van de baan is. Ondertussen brak Club wel het contract van Ruud Vormer open, de aanvoerder ligt nu vast tot medio 2023.

KRC Genk dreigt deze zomer al afscheid te moeten nemen van één van zijn winteraanwinsten. Zo meldt Juancar Navacerrada, journalist van het Spaanstalige medium Marca, dat Angelo Preciado op het verlanglijstje van Boca Juniors staat. De Argentijnse topclub, een absolute grootmacht in het Zuid-Amerikaanse voetbal, zou hem wel niet als plan-A zien. Racing lijkt ook niet van plan om de vleugelverdediger al na een half seizoen te laten gaan.

Didier Lamkel Zé liet in de Kameroense media andermaal verstaan dat hij deze zomer vertrekt bij Antwerp FC. Gezien het feit dat hij nog altijd maar 24 jaar is, fraaie statistieken kan voorleggen én nog een lopend contract heeft tot medio 2023, zal RAFC ongetwijfeld de nodige miljoenen verlangen. Volgens Het Laatste Nieuws kan Aurelio Buta daarnaast rekenen op concrete interesse van Fenerbahçe. De Great Old zou evenwel nog geen officieel bod hebben ontvangen van de Turkse topclub.

Promovendus Seraing maakte maandag een einde aan de samenwerking met Danijel Milicevic. Desondanks zien we hem komend seizoen mogelijk toch weer aan het werk in 1A. Maar dan wel niet langer als speler. Volgens onder meer SudPresse wil AA Gent zijn voormalige kampioenenmaker immers terug in huis halen als ... assistent-trainer van Hein Vanhaezebrouck. In dat geval moet hij wel definitief een punt zetten achter zijn spelerscarrière, maar Milicevic zou van plan zijn het voorstel van Gent te accepteren.

KV Mechelen heeft een nieuwe aanvaller gevonden. Zo maakten de Maneblussers de komst bekend van Hugo Cuypers. De 24-jarige Belgische spits (ex-Standard en -Seraing) komt over van Olympiacos, waar hij nog een contract had tot medio volgend jaar. KVM meldt dat Cuypers een contract tekent voor vier jaar, met mogelijkheid om die overeenkomst met nog een jaar te verlengen.

Zulte Waregem gaat voluit voor Lasse Vigen van Brondby, zo meldt het lokale medium BT. De 27-jarige middenvelder is einde contract bij de Deense kampioen Brondby en hij bracht al een bezoek aan Zulte Waregem. Essevee wil hem dolgraag vastleggen, maar er is de nodige concurrentie. Ondertussen werd Alessandro Ciranni overgenomen van Moeskroen. De flankverdediger tekende voor drie seizoenen.

Op zijn officiële kanalen meldde KV Kortrijk dat Nihad Mujakic teruggekeerd is na een uitleenbeurt aan Hajduk Split. De 23-jarige Bosnische verdediger kwam vorig seizoen regelmatig aan de bak bij de Kroatische topclub en lijkt nu dus een nieuwe kans te gaan krijgen. Bij Kortrijk heeft hij nog een contract tot 2023.

Begin deze maand werd al duidelijk dat Stelios Andreou richting Charleroi zou trekken. Dat is inmiddels ook officieel een feit. Dat maakten de Carolo’s zelf bekend via hun officiële kanalen. Andreou is een centrale verdediger, hij tekende een contract voor drie seizoenen.

BUITENLAND
Gianluigi Buffon wil er maar niet mee ophouden. Ook op zijn 43ste lijkt de Italiaanse doelman maar niet genoeg te krijgen van het voetbalspelletje en staat hij voor een spraakmakende transfer. Volgens journalist Fabrizio Romano keert Buffon terug naar AC Parma, de ploeg waar hij in het begin van zijn profcarrière speelde. De doelman zou zijn grote liefde Juventus uitzwaaien en in de Serie B gaan spelen. Er zou sprake zijn van een contract tot midden 2023.

Manchester United heeft de transfer van Tom Heaton nagenoeg afgerond. Volgens CBS Sports ondergaat de 35-jarige Heaton deze week zijn medische proeven bij de Mancunians, en wordt de transfer in juli wereldkundig gemaakt. Heaton was de voorbije twee jaar actief bij Aston Villa. Bij United moet hij de doublure worden van Dean Henderson, en lijkt David De Gea nu definitief op weg richting de uitgang.

Het bleef de afgelopen weken nog koffiedik kijken wat de toekomst van Memphis Depay betreft. De Nederlander zou een eerste contractvoorstel van FC Barcelona afgewezen hebben, maar daar lijkt nu verandering in te komen. Zo weet Fabrizio Romano dat de Catalanen een verbeterd voorstel indienden bij de entourage van Depay, én dat de Nederlander nu echt op weg lijkt richting Camp Nou.

Media in Oekraïne melden dat de 23-jarige aanvaller Artem Dovbyk interesse geniet van twee Belgische topclubs, dat vertelde zijn makelaar. Het is niet bekend welke ploegen het zijn. De spits geniet ook belangstelling van Olympique Marseille en Besiktas. Dovbyk, twee keer A-international, speelt voor Dnipro in eerste klasse.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Lamkel Zé zou een goede aanwinst zijn voor Club ...

Meest recent

Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

10
10
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

103
103
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

31
31
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

100
100
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

198
198
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

96
96
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

245
245
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

140
140
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

494
494
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

104
104
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

96
96
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

355
355
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

139
139
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

254
254
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

176
176
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

45
45
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

103
103
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

110
110
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

62
62
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

318
318
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

199
199
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

302
302
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

78
78
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

271
271

Meer sportnieuws