TU: 'Lamkel Zé kondigt transfer aan, ijskoude douche Club Brugge'

door
TU: 'Lamkel Zé kondigt transfer aan, ijskoude douche Club Brugge'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga lijkt deze zomer te vertrekken bij RSC Anderlecht. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de middenvelder intern laten verstaan dat hij een stap hogerop wil zetten. En inmiddels zou ook al een eerste bod zijn binnengekomen, zo zou Arsenal FC een aanbieding hebben gedaan van liefst 15 miljoen euro, weliswaar inclusief bonussen en andere variabelen. Maar Anderlecht zou de aanbieding naast zich neer hebben gelegd. Er heerst immers nog meer concrete interesse, onder meer vanuit Frankrijk en Duitsland, en Paars-Wit hoopt dat de onderlinge concurrentie de prijs zal opdrijven. In beste geval wil RSCA immers zo'n 20 miljoen euro uit de brand slepen.

Volgens diverse bronnen was Club Brugge er nagenoeg uit met Standard omtrent de transfer van Michel-Ange Balikwisha. Maar La Dernière Heure meldt dat de speler zelf voorlopig 'neen' heeft gezegd tegen een transfer naar de landskampioen. De 20-jarige flankaanvaller zou zijn zinnen namelijk op een buitenlands avontuur hebben gezet. Eerder werd al gemeld dat ook enkele Duitse ploegen aan zijn mouw trokken. Het is wel niet duidelijk of de transfer hierdoor definitief van de baan is. Ondertussen brak Club wel het contract van Ruud Vormer open, de aanvoerder ligt nu vast tot medio 2023.

KRC Genk dreigt deze zomer al afscheid te moeten nemen van één van zijn winteraanwinsten. Zo meldt Juancar Navacerrada, journalist van het Spaanstalige medium Marca, dat Angelo Preciado op het verlanglijstje van Boca Juniors staat. De Argentijnse topclub, een absolute grootmacht in het Zuid-Amerikaanse voetbal, zou hem wel niet als plan-A zien. Racing lijkt ook niet van plan om de vleugelverdediger al na een half seizoen te laten gaan.

Didier Lamkel Zé liet in de Kameroense media andermaal verstaan dat hij deze zomer vertrekt bij Antwerp FC. Gezien het feit dat hij nog altijd maar 24 jaar is, fraaie statistieken kan voorleggen én nog een lopend contract heeft tot medio 2023, zal RAFC ongetwijfeld de nodige miljoenen verlangen. Volgens Het Laatste Nieuws kan Aurelio Buta daarnaast rekenen op concrete interesse van Fenerbahçe. De Great Old zou evenwel nog geen officieel bod hebben ontvangen van de Turkse topclub.

Promovendus Seraing maakte maandag een einde aan de samenwerking met Danijel Milicevic. Desondanks zien we hem komend seizoen mogelijk toch weer aan het werk in 1A. Maar dan wel niet langer als speler. Volgens onder meer SudPresse wil AA Gent zijn voormalige kampioenenmaker immers terug in huis halen als ... assistent-trainer van Hein Vanhaezebrouck. In dat geval moet hij wel definitief een punt zetten achter zijn spelerscarrière, maar Milicevic zou van plan zijn het voorstel van Gent te accepteren.

KV Mechelen heeft een nieuwe aanvaller gevonden. Zo maakten de Maneblussers de komst bekend van Hugo Cuypers. De 24-jarige Belgische spits (ex-Standard en -Seraing) komt over van Olympiacos, waar hij nog een contract had tot medio volgend jaar. KVM meldt dat Cuypers een contract tekent voor vier jaar, met mogelijkheid om die overeenkomst met nog een jaar te verlengen.

Zulte Waregem gaat voluit voor Lasse Vigen van Brondby, zo meldt het lokale medium BT. De 27-jarige middenvelder is einde contract bij de Deense kampioen Brondby en hij bracht al een bezoek aan Zulte Waregem. Essevee wil hem dolgraag vastleggen, maar er is de nodige concurrentie. Ondertussen werd Alessandro Ciranni overgenomen van Moeskroen. De flankverdediger tekende voor drie seizoenen.

Op zijn officiële kanalen meldde KV Kortrijk dat Nihad Mujakic teruggekeerd is na een uitleenbeurt aan Hajduk Split. De 23-jarige Bosnische verdediger kwam vorig seizoen regelmatig aan de bak bij de Kroatische topclub en lijkt nu dus een nieuwe kans te gaan krijgen. Bij Kortrijk heeft hij nog een contract tot 2023.

Begin deze maand werd al duidelijk dat Stelios Andreou richting Charleroi zou trekken. Dat is inmiddels ook officieel een feit. Dat maakten de Carolo’s zelf bekend via hun officiële kanalen. Andreou is een centrale verdediger, hij tekende een contract voor drie seizoenen.

BUITENLAND
Gianluigi Buffon wil er maar niet mee ophouden. Ook op zijn 43ste lijkt de Italiaanse doelman maar niet genoeg te krijgen van het voetbalspelletje en staat hij voor een spraakmakende transfer. Volgens journalist Fabrizio Romano keert Buffon terug naar AC Parma, de ploeg waar hij in het begin van zijn profcarrière speelde. De doelman zou zijn grote liefde Juventus uitzwaaien en in de Serie B gaan spelen. Er zou sprake zijn van een contract tot midden 2023.

Manchester United heeft de transfer van Tom Heaton nagenoeg afgerond. Volgens CBS Sports ondergaat de 35-jarige Heaton deze week zijn medische proeven bij de Mancunians, en wordt de transfer in juli wereldkundig gemaakt. Heaton was de voorbije twee jaar actief bij Aston Villa. Bij United moet hij de doublure worden van Dean Henderson, en lijkt David De Gea nu definitief op weg richting de uitgang.

Het bleef de afgelopen weken nog koffiedik kijken wat de toekomst van Memphis Depay betreft. De Nederlander zou een eerste contractvoorstel van FC Barcelona afgewezen hebben, maar daar lijkt nu verandering in te komen. Zo weet Fabrizio Romano dat de Catalanen een verbeterd voorstel indienden bij de entourage van Depay, én dat de Nederlander nu echt op weg lijkt richting Camp Nou.

Media in Oekraïne melden dat de 23-jarige aanvaller Artem Dovbyk interesse geniet van twee Belgische topclubs, dat vertelde zijn makelaar. Het is niet bekend welke ploegen het zijn. De spits geniet ook belangstelling van Olympique Marseille en Besiktas. Dovbyk, twee keer A-international, speelt voor Dnipro in eerste klasse.

LEES OOK: Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Lamkel Zé zou een goede aanwinst zijn voor Club ...

Meest recent

'Genk strijdt met AC Milan om nieuwe parel'

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

2
2
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

5
5
Smaakmaker kondigt zomers vertrek bij Club aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

87
87
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

85
85
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

49
49
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

58
58
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

228
228
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

349
349
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

150
150
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

94
94
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

357
357
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

443
443
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

97
97
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

76
76
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

271
271
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

536
536
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

243
243
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

429
429
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

228
228
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

171
171
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

239
239
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

440
440
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

159
159
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

666
666
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

242
242

Meer sportnieuws