'Vervanger Vertonghen staat klaar, Martinez denkt aan derde wissel'

913 stemmen
'Vervanger Vertonghen staat klaar, Martinez denkt aan derde wissel'

De Rode Duivels bereiden momenteel hun tweede EK-wedstrijd tegen Denemarken tot in de puntjes voor. Bondscoach Roberto Martinez zal dan wel moeten schuiven met zijn basispionnen. Het toernooi van Timothy Castagne zit er immers al op en ook achter Jan Vertonghen staat een groot vraagteken.


De ervaren verdediger liep afgelopen weekend tegen Rusland een kwetsuur aan de enkel op. Martinez liet al verstaan dat de derde groepsmatch tegen Finland voor hem niet in gevaar komt, maar dat hij wel onzeker is voor het duel met de Denen. Maandag liet Vertonghen de groepstraining alvast aan zich voorbij gaan. Het ziet er momenteel dus naar uit dat hij donderdag hoogstens als invaller zal starten. Volgens La Dernière Heure staat zijn vervanger echter al klaar.

Zo zou Thomas Vermaelen volgens de Waalse krant in de basisploeg komen wanneer Vertonghen onvoldoende hersteld blijkt. De sterkhouder van Vissel Kobe bewees met zijn invalbeurten tegen Kroatië en Rusland alvast dat hij fysiek klaar is om de strijd aan te gaan. En mogelijk komt er nog een wissel in de basiself. Zo stelt ook LDH dat Jérémy Doku wel eens de voorkeur zou kunnen krijgen op Dries Mertens. Die laatste verscheen tegen de Russen aan de aftrap, maar kon niet helemaal overtuigen. Mogelijk profiteert Doku daarvan om zijn eerste speelminuten op een groot tornooi te maken.

LEES OOK: Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

Vermaelen is momenteel het beste alternatief voor Vertonghen ...

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

22
22
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

40
40
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

174
174
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

63
63
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

72
72
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

135
135
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

171
171
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

177
177
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

144
144
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

287
287
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

366
366
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

78
78
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

534
534
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

73
73
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

444
444
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

640
640
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

247
247
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

303
303
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

917
917
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

493
493
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

151
151
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

459
459
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

610
610

Meer sportnieuws