Ploegmaat Lukaku schenkt Slovakije volle buit tegen Polen

door
Ploegmaat Lukaku schenkt Slovakije volle buit tegen Polen

Polen en Slovakije trapten vandaag om 18.00 uur hun Europees kampioenschap op gang in Sint-Petersburg. Slovakije trok ietwat verrassend aan het langste eind na een prachtige treffer van verdediger Milan Skriniar. 

Polen, met Lewandowski voorin, begon als favoriet aan de wedstrijd. Na 18 minuten werden de Polen echter al koud gepakt. Róbert Mak sneed mooi naar binnen en schoot tegen de paal. Poolse doelman Wojciech Szczęsny zat in de goede hoek, maar kreeg de bal tegen het hoofd. 0-1 bij de rust voor de Slovaken na een ongelukkige owngoal. 

De Polen wilden snel reageren na de koffiepauze en dat deze ze ook. In de eerste minuut na rust legden ze een knappe aanval op de mat, die afgewerkt werd door Karol Linetty. Je zou verwachten dat de Polen zouden doordrukken en Lewandowski een keer in stelling zouden kunnen brengen, maar dat lukte niet. De topspits van Bayern München werd niet bereikt.

Polen kreeg dan een eerste opdoffer te verwerken toen Grzegorz Krychowiak eruit werd gestuurd met rood. Maar de grootste klap moest nog komen. Milan Skriniar, ploegmaat van Romelu Lukaku bij Internazionale, plukte een bal op een corner heerlijk uit de lucht en schoot genadeloos binnen. 1-2 voor de Slovaken, een klap die de Polen niet meer te boven kwamen. Slovakije gaat zo aan kop in groep E, Polen bengelt onderaan. Om 21.00 uur komen Spanje en Zweden nog in actie in dezelfde groep. 

Verdiende zege voor Slovakije?

Meest recent

'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

64
64
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

28
28
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

64
64
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

8
8
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

198
198
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

464
464
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

51
51
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

189
189
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

32
32
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

362
362
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

63
63
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

331
331
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

60
60
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

170
170
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

157
157
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

81
81
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

308
308
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

131
131
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

675
675
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

425
425
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

498
498
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

121
121
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

660
660
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

243
243
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

287
287

Meer sportnieuws