Emotioneel interview Blind zorgt voor kippenvel

door
Emotioneel interview Blind zorgt voor kippenvel

Nederland is zondagavond op sterke wijze aan het EK begonnen en haalde het in zijn eerste groepswedstrijd met 3-2 van Oekraïne. Oranje gooide wel een dubbele voorsprong te grabbel, maar trok uiteindelijk toch aan het langste einde na een erg aangename match. Al zorgde de wissel van Daley Blind wel voor een erg emotioneel moment.


De ervaren verdediger werd na dik een uur spelen naar de kant gehaald en verliet het veld in tranen. Blind is dan ook nog maar net terug na het nodige blessureleed, maar daar hadden zijn emoties niets mee te maken. De Ajacied is namelijk goed bevriend met Christian Eriksen, die een dag eerder in mekaar stuikte wegens een hartstilstand. Bovendien kampt Blind ook met hartproblemen. Eind 2019 ging hij zelf tegen de grond wegens een ontsteking aan de hartspier. Sindsdien speelt hij met een defribilator.

In een emotioneel interview achteraf bij de NOS gaf Blind ook toe dat hij er even aan dacht om niet te starten. "Ik heb er zeker over nagedacht om niet mee te doen. De beelden en het moment hadden heel veel impact en ik heb er ook niet heel lekker door geslapen. Ik heb echt een grote horde moeten nemen om dit te doen. Ik had er heel veel moeite mee, maar ik ben trots dat ik het heb gedaan. Dan komt alle emotie er even uit", verklaarde Blind zijn tranen.

Het feit dat Eriksen vrij snel weer aan de betere hand was, stimuleerde hem wel om toch te spelen. "Het heeft zo veel impact. Het is voor mij heel herkenbaar en dat maakte het heftig. Ook voor mijn familie. Mijn ouders, mijn vrouw. Als het niet goed zou gaan, zou het nog meer gaan spoken in je hoofd. Hij moedigt nu zelfs zijn teamgenoten aan om te gaan spelen. Daarom heb ik zelf ook de knoop doorgehakt om te spelen."

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

De Boer had hem beter op de bank gezet ...

Meest recent

'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

9
9
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

18
18
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

55
55
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

26
26
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

92
92
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

133
133
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

151
151
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

177
177
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

202
202
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

338
338
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

160
160
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

45
45
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

90
90
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

540
540
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

74
74
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

761
761
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

552
552
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

31
31
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

79
79
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

169
169
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

413
413
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

215
215
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

729
729
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

589
589

Meer sportnieuws