Emotioneel interview Blind zorgt voor kippenvel

door
Emotioneel interview Blind zorgt voor kippenvel

Nederland is zondagavond op sterke wijze aan het EK begonnen en haalde het in zijn eerste groepswedstrijd met 3-2 van Oekraïne. Oranje gooide wel een dubbele voorsprong te grabbel, maar trok uiteindelijk toch aan het langste einde na een erg aangename match. Al zorgde de wissel van Daley Blind wel voor een erg emotioneel moment.


De ervaren verdediger werd na dik een uur spelen naar de kant gehaald en verliet het veld in tranen. Blind is dan ook nog maar net terug na het nodige blessureleed, maar daar hadden zijn emoties niets mee te maken. De Ajacied is namelijk goed bevriend met Christian Eriksen, die een dag eerder in mekaar stuikte wegens een hartstilstand. Bovendien kampt Blind ook met hartproblemen. Eind 2019 ging hij zelf tegen de grond wegens een ontsteking aan de hartspier. Sindsdien speelt hij met een defribilator.

In een emotioneel interview achteraf bij de NOS gaf Blind ook toe dat hij er even aan dacht om niet te starten. "Ik heb er zeker over nagedacht om niet mee te doen. De beelden en het moment hadden heel veel impact en ik heb er ook niet heel lekker door geslapen. Ik heb echt een grote horde moeten nemen om dit te doen. Ik had er heel veel moeite mee, maar ik ben trots dat ik het heb gedaan. Dan komt alle emotie er even uit", verklaarde Blind zijn tranen.

Het feit dat Eriksen vrij snel weer aan de betere hand was, stimuleerde hem wel om toch te spelen. "Het heeft zo veel impact. Het is voor mij heel herkenbaar en dat maakte het heftig. Ook voor mijn familie. Mijn ouders, mijn vrouw. Als het niet goed zou gaan, zou het nog meer gaan spoken in je hoofd. Hij moedigt nu zelfs zijn teamgenoten aan om te gaan spelen. Daarom heb ik zelf ook de knoop doorgehakt om te spelen."

LEES OOK: Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

De Boer had hem beter op de bank gezet ...

Meest recent

Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

15
15
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

109
109
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

26
26
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

92
92
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

68
68
Transfer naar Anderlecht of Club Brugge? "Fake news"

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

88
88
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

98
98
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

185
185
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

197
197
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

211
211
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

95
95
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

43
43
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1405
1405
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

205
205
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

257
257
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

310
310
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

34
34
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

157
157
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

787
787
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

42
42
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

44
44
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

192
192
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

110
110
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

131
131

Meer sportnieuws