Emotioneel interview Blind zorgt voor kippenvel

door
Emotioneel interview Blind zorgt voor kippenvel

Nederland is zondagavond op sterke wijze aan het EK begonnen en haalde het in zijn eerste groepswedstrijd met 3-2 van Oekraïne. Oranje gooide wel een dubbele voorsprong te grabbel, maar trok uiteindelijk toch aan het langste einde na een erg aangename match. Al zorgde de wissel van Daley Blind wel voor een erg emotioneel moment.


De ervaren verdediger werd na dik een uur spelen naar de kant gehaald en verliet het veld in tranen. Blind is dan ook nog maar net terug na het nodige blessureleed, maar daar hadden zijn emoties niets mee te maken. De Ajacied is namelijk goed bevriend met Christian Eriksen, die een dag eerder in mekaar stuikte wegens een hartstilstand. Bovendien kampt Blind ook met hartproblemen. Eind 2019 ging hij zelf tegen de grond wegens een ontsteking aan de hartspier. Sindsdien speelt hij met een defribilator.

In een emotioneel interview achteraf bij de NOS gaf Blind ook toe dat hij er even aan dacht om niet te starten. "Ik heb er zeker over nagedacht om niet mee te doen. De beelden en het moment hadden heel veel impact en ik heb er ook niet heel lekker door geslapen. Ik heb echt een grote horde moeten nemen om dit te doen. Ik had er heel veel moeite mee, maar ik ben trots dat ik het heb gedaan. Dan komt alle emotie er even uit", verklaarde Blind zijn tranen.

Het feit dat Eriksen vrij snel weer aan de betere hand was, stimuleerde hem wel om toch te spelen. "Het heeft zo veel impact. Het is voor mij heel herkenbaar en dat maakte het heftig. Ook voor mijn familie. Mijn ouders, mijn vrouw. Als het niet goed zou gaan, zou het nog meer gaan spoken in je hoofd. Hij moedigt nu zelfs zijn teamgenoten aan om te gaan spelen. Daarom heb ik zelf ook de knoop doorgehakt om te spelen."

De Boer had hem beter op de bank gezet ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

36
36
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

24
24
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

22
22
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

96
96
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

16
16
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

93
93
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

373
373
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

212
212
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

252
252
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

206
206
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

42
42
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

232
232
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

69
69
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

403
403
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

238
238
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

93
93
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

89
89
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

135
135
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

400
400
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

81
81
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

197
197
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

71
71
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

411
411
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

257
257

Meer sportnieuws