Bondscoach: "Foute keuze om te spelen, Christian was even dood"

door
Bondscoach:

Daags na de tragische beelden, kwam de Deense voetbalbond met geruststellend nieuws over Christian Eriksen. De spelmaker kreeg tijdens de wedstrijd tegen Finland inderdaad een hartstilstand. Maar dankzij een razendsnelle reanimatie kon hij gered worden en inmiddels stelt hij het weer goed.


Bondscoach Kasper Hjulmand liet tijdens de persbabbel verstaan dat hij en zijn spelers inmiddels contact hebben gehad met Eriksen via een videogesprek. En de spelmaker kon zijn ploegmaats meteen geruststellen. "Na de gebeurtenissen was hij bezorgd over ons, en natuurlijk zijn familie. Dat is typisch Christian. Hij herinnert zich niets meer en voelt zich goed op dit moment. Hij wilde dat we speelden gisteren en wij wilden spelen voor hem", aldus Hjulmand.

Maar de bondscoach vond het achteraf bekeken toch geen goed idee om de wedstrijd tegen Finland (0-1-nederlaag) alsnog af te werken. De UEFA liet echter weinig keuze over. "We stelden voor om maandag te spelen, maar dat ging niet omdat Finland twee dagen later al terug aan de bak moest. Het was een foute keuze om te spelen. De spelers waren in shock. Ze wisten niet of ze al dan niet een vriend hadden verloren. Ik had er een fout gevoel bij. Christian was even dood, hij had een hartstilstand. Hoe dichtbij het was? Ik weet het niet, maar we hebben hem nu terug."

LEES OOK: Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

De wedstrijd had nooit uitgespeeld mogen worden ...

Meest recent

Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

1
1
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

32
32
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

20
20
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

33
33
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

236
236
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

92
92
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

101
101
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

30
30
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

52
52
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

112
112
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

112
112
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

223
223
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

194
194
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

37
37
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

195
195
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

21
21
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

280
280
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

91
91
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

47
47
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

124
124
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

178
178
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

41
41
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

124
124
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

157
157

Meer sportnieuws