Engelsen openen EK met prestigezege tegen Kroaten

203 stemmen
Engelsen openen EK met prestigezege tegen Kroaten

Schaduwfavoriet Engeland is zondagmiddag sterk aan het EK begonnen. De Three Lions konden in het prestigeduel tegen Kroatië revanche nemen voor de verloren halve finale van het WK 2018. In het Wembley-stadion zorgde Raheem Sterling begin tweede helft voor het enige doelpunt van de wedstrijd.


Bondscoach Gareth Southgate koos een verrassende basisploeg, maar toch begon zijn ploeg uitstekend. Op het vertrouwde Wembley kreeg Engeland in de eerste fase van de wedstrijd grote kansen op de openingstreffer. Phil Foden had de pech dat zijn schot de paal raakte, terwijl ook Raheem Sterling en Kalvin Phillips al voor gevaar zorgden.

Kroatië groeide gaandeweg de eerste helft beter in de wedstrijd. Dat leidde tot mogelijkheden voor Ivan Perisic, die zijn vizier duidelijk niet op scherp had staan. Engeland bleef evenwel de betere ploeg en ruim tien minuten na rust mochten de fans van het thuisland eindelijk juichen. Sterling werd bediend door Phillips en maakte het vervolgens koelbloedig af: 1-0.

Engeland had in de fase daarna de drie punten veilig kunnen stellen. Harry Kane leek een voorzet van Mason Mount binnen te kunnen werken bij de tweede paal, maar slaagde er niet in om de bal van dichtbij de juiste koers mee te geven. Door het duel met een meegelopen Kroaat stuitte de spits van Tottenham Hotspur vervolgens ook nog op de paal, maar ondanks pijnlijke ribben kon hij wel door.

Scoreverloop:
1-0 (57') Raheem Sterling

LEES OOK: 'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Engeland hoort bij de drie grootste favorieten voor de eindzege ...

Meest recent

Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

7
7
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

26
26
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

47
47
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

193
193
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

49
49
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

195
195
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

98
98
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

199
199
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

176
176
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

230
230
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

101
101
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

212
212
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

991
991
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

440
440
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

229
229
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

249
249
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

410
410
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

332
332
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

72
72
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

286
286
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

367
367
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

502
502
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

232
232
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

405
405
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

214
214

Meer sportnieuws