Engelsen openen EK met prestigezege tegen Kroaten

door
Engelsen openen EK met prestigezege tegen Kroaten

Schaduwfavoriet Engeland is zondagmiddag sterk aan het EK begonnen. De Three Lions konden in het prestigeduel tegen Kroatië revanche nemen voor de verloren halve finale van het WK 2018. In het Wembley-stadion zorgde Raheem Sterling begin tweede helft voor het enige doelpunt van de wedstrijd.


Bondscoach Gareth Southgate koos een verrassende basisploeg, maar toch begon zijn ploeg uitstekend. Op het vertrouwde Wembley kreeg Engeland in de eerste fase van de wedstrijd grote kansen op de openingstreffer. Phil Foden had de pech dat zijn schot de paal raakte, terwijl ook Raheem Sterling en Kalvin Phillips al voor gevaar zorgden.

Kroatië groeide gaandeweg de eerste helft beter in de wedstrijd. Dat leidde tot mogelijkheden voor Ivan Perisic, die zijn vizier duidelijk niet op scherp had staan. Engeland bleef evenwel de betere ploeg en ruim tien minuten na rust mochten de fans van het thuisland eindelijk juichen. Sterling werd bediend door Phillips en maakte het vervolgens koelbloedig af: 1-0.

Engeland had in de fase daarna de drie punten veilig kunnen stellen. Harry Kane leek een voorzet van Mason Mount binnen te kunnen werken bij de tweede paal, maar slaagde er niet in om de bal van dichtbij de juiste koers mee te geven. Door het duel met een meegelopen Kroaat stuitte de spits van Tottenham Hotspur vervolgens ook nog op de paal, maar ondanks pijnlijke ribben kon hij wel door.

Scoreverloop:
1-0 (57') Raheem Sterling

LEES OOK: ‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Engeland hoort bij de drie grootste favorieten voor de eindzege ...

Meest recent

'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

10
10
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

11
11
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

42
42
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

84
84
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

28
28
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

254
254
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

52
52
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

162
162
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

72
72
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

96
96
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

81
81
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

62
62
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

326
326
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

307
307
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

266
266
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

60
60
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

67
67
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

60
60
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

293
293
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

497
497
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

188
188
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

129
129
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

270
270

Meer sportnieuws