TRANSFERUURTJE: 'Standard wil seizoensrevelatie, pittige concurrent Courtois'

door
TRANSFERUURTJE: 'Standard wil seizoensrevelatie, pittige concurrent Courtois'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Standard zou zijn zinnen hebben gezet op een nieuwe spits. De Turkse journalist Yagiz Sabuncuoglu meldt immers dat de Rouches Michael Frey willen binnenhalen. De Zwitserse spits was vorig seizoen op huurbasis actief bij Waasland-Beveren, waar hij indruk maakte door zeventien keer te scoren in 32 matchen. Dat was wel onvoldoende om de degradatie af te wenden. De 26-jarige Frey is eigendom van Fenerbahçe en het is met die club dat Standard dus rond de tafel zal moeten zitten.

KV Oostende heeft opnieuw afscheid genomen van een aantal spelers. Zo wordt nu ook de samenwerking met Bram Castro, Francois Marquet en Sindrit Guri niet verlengd. Dat maakte Oostende zaterdagmiddag bekend via de clubwebsite. Marvin Dewaele en Jorben Vanhulle trekken de poort van de Diaz Arena eveneens achter zich toe en gaan hun kans wagen op een lager niveau bij Winkel Sport en KFC Dender.

Charleroi versterkte zich vrijdag nog met de Zwitserse verdediger Stefan Knezevic, daags nadien is ook de volgende aanwinst een feit. Zo hebben de Carolo's de deal rond Aboubakar Keita helemaal beklonken. De middenvelder wordt voor één seizoen gehuurd van OH Leuven, in de overeenkomst werd ook een aankoopoptie opgenomen.

BUITENLAND
Sevilla FC zou volgens SPORT geïnteresseerd zijn in de diensten van onze landgenoot Divock Origi. Bij Sevilla moet de aanvaller een mogelijk vertrek van de Nederlander Luuk de Jong opvangen en een tandem vormen met de Marrokaan Youssef En-Nesyri. Origi is bij Liverpool al een hele tijd op een zijspoor beland. Dit seizoen kwam hij maar negen keer in actie in de Premier League. Hij wist daarin niet te scoren. De kans is dan ook reëel dat de spits deze zomer vertrekt.

Basaksehir is ondanks al zijn vele blessures best wel tevreden met de inbreng van Nacer Chadli en het beloont hem dan ook met een contractverlenging. Aan de vooravond van de match tegen Rusland maakte de Turkse subtopper bekend dat zijn overeenkomst met één jaar verlengd werd tot medio 2023. Daarmee is de nabije toekomst van de Rode Duivel alvast voor de start van het toernooi verzekerd.

Thibaut Courtois heeft wederom een weergaloos seizoen achter de rug bij Real Madrid. Bij de Spaanse grootmacht wordt hij dan ook op handen gedragen, al zou de Koninklijke wel overwegen een stevige concurrent aan te trekken. Volgens Bernabéu Digital ziet de Real het wel zitten in André Onana. De Kameroener van Ajax liep begin dit kalenderjaar een dopingschorsing op, maar speler en club gingen met succes in beroep. Zo werd zijn schorsing verkort, waardoor een zomertransfer plots weer een optie is.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Origi moet sowieso vertrekken bij Liverpool ...

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

43
43
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

21
21
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

56
56
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

18
18
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

119
119
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

105
105
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

125
125
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

41
41
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

55
55
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

581
581
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

303
303
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

546
546
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

302
302
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

116
116
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

366
366
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

188
188
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

291
291
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

359
359
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

125
125
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

209
209
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

651
651
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

183
183

Meer sportnieuws