TRANSFERUURTJE: 'Standard wil seizoensrevelatie, pittige concurrent Courtois'

528 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Standard wil seizoensrevelatie, pittige concurrent Courtois'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Standard zou zijn zinnen hebben gezet op een nieuwe spits. De Turkse journalist Yagiz Sabuncuoglu meldt immers dat de Rouches Michael Frey willen binnenhalen. De Zwitserse spits was vorig seizoen op huurbasis actief bij Waasland-Beveren, waar hij indruk maakte door zeventien keer te scoren in 32 matchen. Dat was wel onvoldoende om de degradatie af te wenden. De 26-jarige Frey is eigendom van Fenerbahçe en het is met die club dat Standard dus rond de tafel zal moeten zitten.

KV Oostende heeft opnieuw afscheid genomen van een aantal spelers. Zo wordt nu ook de samenwerking met Bram Castro, Francois Marquet en Sindrit Guri niet verlengd. Dat maakte Oostende zaterdagmiddag bekend via de clubwebsite. Marvin Dewaele en Jorben Vanhulle trekken de poort van de Diaz Arena eveneens achter zich toe en gaan hun kans wagen op een lager niveau bij Winkel Sport en KFC Dender.

Charleroi versterkte zich vrijdag nog met de Zwitserse verdediger Stefan Knezevic, daags nadien is ook de volgende aanwinst een feit. Zo hebben de Carolo's de deal rond Aboubakar Keita helemaal beklonken. De middenvelder wordt voor één seizoen gehuurd van OH Leuven, in de overeenkomst werd ook een aankoopoptie opgenomen.

BUITENLAND
Sevilla FC zou volgens SPORT geïnteresseerd zijn in de diensten van onze landgenoot Divock Origi. Bij Sevilla moet de aanvaller een mogelijk vertrek van de Nederlander Luuk de Jong opvangen en een tandem vormen met de Marrokaan Youssef En-Nesyri. Origi is bij Liverpool al een hele tijd op een zijspoor beland. Dit seizoen kwam hij maar negen keer in actie in de Premier League. Hij wist daarin niet te scoren. De kans is dan ook reëel dat de spits deze zomer vertrekt.

Basaksehir is ondanks al zijn vele blessures best wel tevreden met de inbreng van Nacer Chadli en het beloont hem dan ook met een contractverlenging. Aan de vooravond van de match tegen Rusland maakte de Turkse subtopper bekend dat zijn overeenkomst met één jaar verlengd werd tot medio 2023. Daarmee is de nabije toekomst van de Rode Duivel alvast voor de start van het toernooi verzekerd.

Thibaut Courtois heeft wederom een weergaloos seizoen achter de rug bij Real Madrid. Bij de Spaanse grootmacht wordt hij dan ook op handen gedragen, al zou de Koninklijke wel overwegen een stevige concurrent aan te trekken. Volgens Bernabéu Digital ziet de Real het wel zitten in André Onana. De Kameroener van Ajax liep begin dit kalenderjaar een dopingschorsing op, maar speler en club gingen met succes in beroep. Zo werd zijn schorsing verkort, waardoor een zomertransfer plots weer een optie is.

LEES OOK: Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

Origi moet sowieso vertrekken bij Liverpool ...

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

133
133
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

105
105
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

29
29
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

14
14
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

70
70
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

267
267
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

100
100
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

433
433
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

356
356
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

179
179
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

54
54
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

31
31
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

39
39
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

156
156
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

546
546
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

202
202
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

90
90
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

162
162
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

42
42
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

734
734
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

125
125
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

140
140
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

104
104
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

533
533
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

431
431

Meer sportnieuws