TRANSFERUURTJE: 'Standard wil seizoensrevelatie, pittige concurrent Courtois'

door
TRANSFERUURTJE: 'Standard wil seizoensrevelatie, pittige concurrent Courtois'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Standard zou zijn zinnen hebben gezet op een nieuwe spits. De Turkse journalist Yagiz Sabuncuoglu meldt immers dat de Rouches Michael Frey willen binnenhalen. De Zwitserse spits was vorig seizoen op huurbasis actief bij Waasland-Beveren, waar hij indruk maakte door zeventien keer te scoren in 32 matchen. Dat was wel onvoldoende om de degradatie af te wenden. De 26-jarige Frey is eigendom van Fenerbahçe en het is met die club dat Standard dus rond de tafel zal moeten zitten.

KV Oostende heeft opnieuw afscheid genomen van een aantal spelers. Zo wordt nu ook de samenwerking met Bram Castro, Francois Marquet en Sindrit Guri niet verlengd. Dat maakte Oostende zaterdagmiddag bekend via de clubwebsite. Marvin Dewaele en Jorben Vanhulle trekken de poort van de Diaz Arena eveneens achter zich toe en gaan hun kans wagen op een lager niveau bij Winkel Sport en KFC Dender.

Charleroi versterkte zich vrijdag nog met de Zwitserse verdediger Stefan Knezevic, daags nadien is ook de volgende aanwinst een feit. Zo hebben de Carolo's de deal rond Aboubakar Keita helemaal beklonken. De middenvelder wordt voor één seizoen gehuurd van OH Leuven, in de overeenkomst werd ook een aankoopoptie opgenomen.

BUITENLAND
Sevilla FC zou volgens SPORT geïnteresseerd zijn in de diensten van onze landgenoot Divock Origi. Bij Sevilla moet de aanvaller een mogelijk vertrek van de Nederlander Luuk de Jong opvangen en een tandem vormen met de Marrokaan Youssef En-Nesyri. Origi is bij Liverpool al een hele tijd op een zijspoor beland. Dit seizoen kwam hij maar negen keer in actie in de Premier League. Hij wist daarin niet te scoren. De kans is dan ook reëel dat de spits deze zomer vertrekt.

Basaksehir is ondanks al zijn vele blessures best wel tevreden met de inbreng van Nacer Chadli en het beloont hem dan ook met een contractverlenging. Aan de vooravond van de match tegen Rusland maakte de Turkse subtopper bekend dat zijn overeenkomst met één jaar verlengd werd tot medio 2023. Daarmee is de nabije toekomst van de Rode Duivel alvast voor de start van het toernooi verzekerd.

Thibaut Courtois heeft wederom een weergaloos seizoen achter de rug bij Real Madrid. Bij de Spaanse grootmacht wordt hij dan ook op handen gedragen, al zou de Koninklijke wel overwegen een stevige concurrent aan te trekken. Volgens Bernabéu Digital ziet de Real het wel zitten in André Onana. De Kameroener van Ajax liep begin dit kalenderjaar een dopingschorsing op, maar speler en club gingen met succes in beroep. Zo werd zijn schorsing verkort, waardoor een zomertransfer plots weer een optie is.

LEES OOK: Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Origi moet sowieso vertrekken bij Liverpool ...

Meest recent

Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

6
6
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

33
33
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

95
95
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

62
62
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

109
109
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

156
156
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

134
134
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

127
127
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

25
25
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

167
167
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

340
340
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

284
284
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

159
159
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

54
54
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

148
148
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

119
119
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

452
452
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

148
148
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

285
285
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

56
56
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

71
71
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

403
403
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

100
100
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

405
405

Meer sportnieuws