'Anderlecht doet gouden zaak op transfermarkt'

1067
'Anderlecht doet gouden zaak op transfermarkt'

Hoewel de aandeelhouders een financieel akkoord vonden, blijft RSC Anderlecht met de nodige schulden kampen. En dus zal er ook tijdens de zomermercato behoorlijk creatief gewerkt moeten worden om de nodige versterking aan te werven. Iets waar sportief directeur Peter Verbeke en zijn team voorlopig in slagen.


Met Colin Coosemans en Lior Refaelov konden de Brusselaars immers al twee ervaren aanwinsten transfervrij aantrekken. Daarnaast lijkt RSCA nu ook een goede zaak gedaan te hebben met Majeed Ashimeru. Dinsdag geraakte bekend dat Paars-Wit een akkoord heeft gevonden om de middenvelder, die het voorbije half seizoen gehuurd werd, definitief over te nemen van RB Salzburg. In zijn huurovereenkomst stond oorspronkelijk een aankoopoptie van zo'n 2.5 miljoen euro. Maar Anderlecht heeft nu een lagere transfersom kunnen afdwingen.

Knap werk van Paars-Wit, want volgens La Dernière Heure lagen er ook betere aanbiedingen op tafel. Ashimeru wou zelf echter absoluut blijven en zo werd de concurrentie afgetroefd. Daarnaast profiteerde RSCA van zijn wisselvallige prestaties tegen het einde van het seizoen om een lagere prijs af te dwingen. Die mindere prestaties zijn volgens LDH echter te wijten aan een blessure, zo speelde Ashimeru zelfs een tijdje met een inspuiting.

Bij de start van komend seizoen moet hij normaal gezien weer topfit zijn, maar dat heeft uiteraard geen invloed meer op de transfersom. Anderlecht lijkt dus een gouden zaak te hebben gedaan, al moet Ashimeru nu natuurlijk wel nog bevestigen.

LEES OOK: Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

Een topfitte Ashimeru is bij het huidige Anderlecht een vaste basisspeler ...

Meest recent

Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

20
20
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

29
29
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

39
39
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

33
33
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

140
140
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

273
273
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

43
43
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

16
16
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

89
89
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

62
62
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

115
115
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

138
138
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

270
270
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

509
509
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

220
220
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

172
172
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

482
482
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

86
86
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

439
439
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

49
49
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

73
73
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

128
128
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

284
284
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

84
84

Meer sportnieuws