TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Noticias de Alava houdt Club Brugge de prestaties van Facundo Pellistri nog steeds in het oog. Het Uruguayaanse toptalent van Manchester United wordt naar alle waarschijnlijkheid (opnieuw) uitgeleend volgend seizoen. Ondertussen komt de komst van Michel-Ange Balikwisha steeds dichter bij. Volgens SudInfo zijn Club en Standard het naar verluidt over een transfersom van 6 à 7 miljoen euro. En ook met de speler zelf zou een overgang naar Brugge best zien zitten. Het Waalse medium verwacht men dan ook dat de transfer deze week nog beklonken kan worden.

RSC Anderlecht probeert al een tijdje tevergeefs om het contract van Yari Verschaeren op te breken. Volgens La Dernière Heure stevenen beide partijen nu ook op een akkoord af. Inmiddels zitten de betrokken echter weer rond tafel en de gesprekken zouden volgens LDH in een constructief klimaat gevoerd worden. Lukas Nmecha houden wordt dan weer veel moeilijker. Volgens Het Laatste Nieuws maakt Paars-Wit enkel nog kans indien de speler duidelijk maakt dat hij enkel en alleen voor Anderlecht wil gaan spelen. Ondertussen probeert Sporting CP hem op andere gedachten te brengen.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand doen, Joseph Paintsil is er één van. De flankaanvaller is grof wild in Turkije. Zo lokte hij eerder al de interesse van Adana Demirspor, maar ook Rizespor wil de Ghanees vastleggen. Genk zou nog ongeveer 800.000 euro hopen te ontvangen voor de speler. Ondertussen zou Theo Bongonda een contractverlenging aangeboden hebben gekregen, waarbij hij de best verdienende speler in de clubgeschiedenis kan worden. De aanvaller mikt echter op het buitenland en houdt de boot voorlopig af.

Niklas Dorsch vertrekt na één seizoen alweer bij AA Gent. Tegenover Het Laatste Nieuws bevestigt Michel Louwagie alvast dat de speler zelf aangegeven heeft dat hij een stap hogerop wil zetten. Gent hoopt in ieder geval om een gouden zaak te doen. Dorsch speelde een sterk EK U21 en pakt daar met Jong Duitsland de titel. Op die manier kon hij zijn marktwaarde flink opkrikken. De Buffalo's zouden dus een aardige winst kunnen maken ten opzichte van de 3.5 miljoen euro die ze vorige zomer zelf betaalden om Dorsch over te nemen van Heidenheim.

STVV speurt de markt af op zoek naar betaalbare versterking. De afgelopen maanden huurde het Junior Pius van Antwerp FC en het had een aankoopoptie. Die lichtte de club niet, wellicht wegens te duur. Maar STVV wil volgens Het Belang van Limburg de 25-jarige centrale verdediger wel nog een jaar huren van de Great Old. Pius ligt nog tot medio 2023 onder contract bij RAFC.

BUITENLAND
Erling Haaland geldt als één van de grootste talenten ter wereld en mogelijk zet hij deze zomer de stap naar een absolute. Chelsea FC ligt alvast op de loer. De kersverse Champions League-winnaar is volgens tal van Britse media van plan om Haaland richting Londen te halen. Chelsea zou van plan zijn om een bod van 175 (!) miljoen euro neer te leggen bij Borussia Dortmund. Het is nog niet duidelijk of de Noor zelf interesse heeft in zo'n zomerse transfer.

Paris Saint-Germain lijkt helemaal wakker te zijn geschoten op de transfermarkt. De Franse grootmacht zou op punt staan om Georginio Wijnaldum onder contract te leggen, dinsdag zou de transfervrije middenvelder medisch gekeurd worden op het oefenkamp van de Nederlandse nationale ploeg. En ook Gianluigi Donnarumma is op komst. Hij kan voor vijf jaar tekenen en zijn basissalaris zou volgens Sky Sport Italia tien miljoen euro bedragen.

Volgens ESPN twijfelt Cristiano Ronaldo nog steeds over een verlengd verblijf bij Juventus. Het medium meldt dan ook dat twee ex-clubs van Ronaldo alvast staan te popelen om de onderhandelingen met de steraanvaller te starten. Zowel Real Madrid als Manchester United zien CR7 maar al te graag terugkeren. Beide ex-clubs krijgen wel nog het gezelschap van Paris Saint-Germain.

Hakan Calhanoglu trekt mogelijk van AC Milan naar de Premier League. Hij zou volgens CBS Sports op de shortlist van Arsenal-manager Mikel Arteta staan. De Turkse international had afgelopen seizoen een groot aandeel in de tweede plaats van de opgeleefde grootmacht in de Serie A. De 27-jarige middenvelder is komende zomer transfervrij en Arsenal wil zich ook in de strijd gaan mengen.

LEES OOK: Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog in de JPL speelt?

Meest recent

Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

28
28
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

28
28
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

133
133
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

27
27
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

162
162
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

64
64
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

78
78
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

723
723
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

419
419
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

190
190
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1341
1341
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

514
514
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

294
294
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

994
994
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

2106
2106
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

780
780
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1252
1252
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1143
1143
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1981
1981
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2749
2749
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2342
2342
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1289
1289
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

924
924
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

288
288

Meer sportnieuws