TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Noticias de Alava houdt Club Brugge de prestaties van Facundo Pellistri nog steeds in het oog. Het Uruguayaanse toptalent van Manchester United wordt naar alle waarschijnlijkheid (opnieuw) uitgeleend volgend seizoen. Ondertussen komt de komst van Michel-Ange Balikwisha steeds dichter bij. Volgens SudInfo zijn Club en Standard het naar verluidt over een transfersom van 6 à 7 miljoen euro. En ook met de speler zelf zou een overgang naar Brugge best zien zitten. Het Waalse medium verwacht men dan ook dat de transfer deze week nog beklonken kan worden.

RSC Anderlecht probeert al een tijdje tevergeefs om het contract van Yari Verschaeren op te breken. Volgens La Dernière Heure stevenen beide partijen nu ook op een akkoord af. Inmiddels zitten de betrokken echter weer rond tafel en de gesprekken zouden volgens LDH in een constructief klimaat gevoerd worden. Lukas Nmecha houden wordt dan weer veel moeilijker. Volgens Het Laatste Nieuws maakt Paars-Wit enkel nog kans indien de speler duidelijk maakt dat hij enkel en alleen voor Anderlecht wil gaan spelen. Ondertussen probeert Sporting CP hem op andere gedachten te brengen.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand doen, Joseph Paintsil is er één van. De flankaanvaller is grof wild in Turkije. Zo lokte hij eerder al de interesse van Adana Demirspor, maar ook Rizespor wil de Ghanees vastleggen. Genk zou nog ongeveer 800.000 euro hopen te ontvangen voor de speler. Ondertussen zou Theo Bongonda een contractverlenging aangeboden hebben gekregen, waarbij hij de best verdienende speler in de clubgeschiedenis kan worden. De aanvaller mikt echter op het buitenland en houdt de boot voorlopig af.

Niklas Dorsch vertrekt na één seizoen alweer bij AA Gent. Tegenover Het Laatste Nieuws bevestigt Michel Louwagie alvast dat de speler zelf aangegeven heeft dat hij een stap hogerop wil zetten. Gent hoopt in ieder geval om een gouden zaak te doen. Dorsch speelde een sterk EK U21 en pakt daar met Jong Duitsland de titel. Op die manier kon hij zijn marktwaarde flink opkrikken. De Buffalo's zouden dus een aardige winst kunnen maken ten opzichte van de 3.5 miljoen euro die ze vorige zomer zelf betaalden om Dorsch over te nemen van Heidenheim.

STVV speurt de markt af op zoek naar betaalbare versterking. De afgelopen maanden huurde het Junior Pius van Antwerp FC en het had een aankoopoptie. Die lichtte de club niet, wellicht wegens te duur. Maar STVV wil volgens Het Belang van Limburg de 25-jarige centrale verdediger wel nog een jaar huren van de Great Old. Pius ligt nog tot medio 2023 onder contract bij RAFC.

BUITENLAND
Erling Haaland geldt als één van de grootste talenten ter wereld en mogelijk zet hij deze zomer de stap naar een absolute. Chelsea FC ligt alvast op de loer. De kersverse Champions League-winnaar is volgens tal van Britse media van plan om Haaland richting Londen te halen. Chelsea zou van plan zijn om een bod van 175 (!) miljoen euro neer te leggen bij Borussia Dortmund. Het is nog niet duidelijk of de Noor zelf interesse heeft in zo'n zomerse transfer.

Paris Saint-Germain lijkt helemaal wakker te zijn geschoten op de transfermarkt. De Franse grootmacht zou op punt staan om Georginio Wijnaldum onder contract te leggen, dinsdag zou de transfervrije middenvelder medisch gekeurd worden op het oefenkamp van de Nederlandse nationale ploeg. En ook Gianluigi Donnarumma is op komst. Hij kan voor vijf jaar tekenen en zijn basissalaris zou volgens Sky Sport Italia tien miljoen euro bedragen.

Volgens ESPN twijfelt Cristiano Ronaldo nog steeds over een verlengd verblijf bij Juventus. Het medium meldt dan ook dat twee ex-clubs van Ronaldo alvast staan te popelen om de onderhandelingen met de steraanvaller te starten. Zowel Real Madrid als Manchester United zien CR7 maar al te graag terugkeren. Beide ex-clubs krijgen wel nog het gezelschap van Paris Saint-Germain.

Hakan Calhanoglu trekt mogelijk van AC Milan naar de Premier League. Hij zou volgens CBS Sports op de shortlist van Arsenal-manager Mikel Arteta staan. De Turkse international had afgelopen seizoen een groot aandeel in de tweede plaats van de opgeleefde grootmacht in de Serie A. De 27-jarige middenvelder is komende zomer transfervrij en Arsenal wil zich ook in de strijd gaan mengen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog in de JPL speelt?

Meest recent

'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

15
15
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

12
12
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

99
99
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

60
60
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

313
313
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

130
130
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

66
66
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

133
133
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

44
44
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

309
309
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

393
393
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

126
126
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

187
187
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

73
73
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

81
81
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

152
152
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

88
88
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

260
260
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

229
229
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

145
145
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

94
94
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72

Meer sportnieuws