TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Noticias de Alava houdt Club Brugge de prestaties van Facundo Pellistri nog steeds in het oog. Het Uruguayaanse toptalent van Manchester United wordt naar alle waarschijnlijkheid (opnieuw) uitgeleend volgend seizoen. Ondertussen komt de komst van Michel-Ange Balikwisha steeds dichter bij. Volgens SudInfo zijn Club en Standard het naar verluidt over een transfersom van 6 à 7 miljoen euro. En ook met de speler zelf zou een overgang naar Brugge best zien zitten. Het Waalse medium verwacht men dan ook dat de transfer deze week nog beklonken kan worden.

RSC Anderlecht probeert al een tijdje tevergeefs om het contract van Yari Verschaeren op te breken. Volgens La Dernière Heure stevenen beide partijen nu ook op een akkoord af. Inmiddels zitten de betrokken echter weer rond tafel en de gesprekken zouden volgens LDH in een constructief klimaat gevoerd worden. Lukas Nmecha houden wordt dan weer veel moeilijker. Volgens Het Laatste Nieuws maakt Paars-Wit enkel nog kans indien de speler duidelijk maakt dat hij enkel en alleen voor Anderlecht wil gaan spelen. Ondertussen probeert Sporting CP hem op andere gedachten te brengen.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand doen, Joseph Paintsil is er één van. De flankaanvaller is grof wild in Turkije. Zo lokte hij eerder al de interesse van Adana Demirspor, maar ook Rizespor wil de Ghanees vastleggen. Genk zou nog ongeveer 800.000 euro hopen te ontvangen voor de speler. Ondertussen zou Theo Bongonda een contractverlenging aangeboden hebben gekregen, waarbij hij de best verdienende speler in de clubgeschiedenis kan worden. De aanvaller mikt echter op het buitenland en houdt de boot voorlopig af.

Niklas Dorsch vertrekt na één seizoen alweer bij AA Gent. Tegenover Het Laatste Nieuws bevestigt Michel Louwagie alvast dat de speler zelf aangegeven heeft dat hij een stap hogerop wil zetten. Gent hoopt in ieder geval om een gouden zaak te doen. Dorsch speelde een sterk EK U21 en pakt daar met Jong Duitsland de titel. Op die manier kon hij zijn marktwaarde flink opkrikken. De Buffalo's zouden dus een aardige winst kunnen maken ten opzichte van de 3.5 miljoen euro die ze vorige zomer zelf betaalden om Dorsch over te nemen van Heidenheim.

STVV speurt de markt af op zoek naar betaalbare versterking. De afgelopen maanden huurde het Junior Pius van Antwerp FC en het had een aankoopoptie. Die lichtte de club niet, wellicht wegens te duur. Maar STVV wil volgens Het Belang van Limburg de 25-jarige centrale verdediger wel nog een jaar huren van de Great Old. Pius ligt nog tot medio 2023 onder contract bij RAFC.

BUITENLAND
Erling Haaland geldt als één van de grootste talenten ter wereld en mogelijk zet hij deze zomer de stap naar een absolute. Chelsea FC ligt alvast op de loer. De kersverse Champions League-winnaar is volgens tal van Britse media van plan om Haaland richting Londen te halen. Chelsea zou van plan zijn om een bod van 175 (!) miljoen euro neer te leggen bij Borussia Dortmund. Het is nog niet duidelijk of de Noor zelf interesse heeft in zo'n zomerse transfer.

Paris Saint-Germain lijkt helemaal wakker te zijn geschoten op de transfermarkt. De Franse grootmacht zou op punt staan om Georginio Wijnaldum onder contract te leggen, dinsdag zou de transfervrije middenvelder medisch gekeurd worden op het oefenkamp van de Nederlandse nationale ploeg. En ook Gianluigi Donnarumma is op komst. Hij kan voor vijf jaar tekenen en zijn basissalaris zou volgens Sky Sport Italia tien miljoen euro bedragen.

Volgens ESPN twijfelt Cristiano Ronaldo nog steeds over een verlengd verblijf bij Juventus. Het medium meldt dan ook dat twee ex-clubs van Ronaldo alvast staan te popelen om de onderhandelingen met de steraanvaller te starten. Zowel Real Madrid als Manchester United zien CR7 maar al te graag terugkeren. Beide ex-clubs krijgen wel nog het gezelschap van Paris Saint-Germain.

Hakan Calhanoglu trekt mogelijk van AC Milan naar de Premier League. Hij zou volgens CBS Sports op de shortlist van Arsenal-manager Mikel Arteta staan. De Turkse international had afgelopen seizoen een groot aandeel in de tweede plaats van de opgeleefde grootmacht in de Serie A. De 27-jarige middenvelder is komende zomer transfervrij en Arsenal wil zich ook in de strijd gaan mengen.

LEES OOK: Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog in de JPL speelt?

Meest recent

Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

3
3
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

30
30
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

114
114
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

73
73
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

41
41
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

75
75
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

85
85
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

39
39
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

440
440
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

572
572
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

347
347
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

122
122
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

32
32
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

610
610
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

525
525
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

198
198
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

245
245
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

637
637
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

348
348
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

560
560
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

153
153
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

44
44
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

214
214
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

210
210
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

145
145

Meer sportnieuws