TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Noticias de Alava houdt Club Brugge de prestaties van Facundo Pellistri nog steeds in het oog. Het Uruguayaanse toptalent van Manchester United wordt naar alle waarschijnlijkheid (opnieuw) uitgeleend volgend seizoen. Ondertussen komt de komst van Michel-Ange Balikwisha steeds dichter bij. Volgens SudInfo zijn Club en Standard het naar verluidt over een transfersom van 6 à 7 miljoen euro. En ook met de speler zelf zou een overgang naar Brugge best zien zitten. Het Waalse medium verwacht men dan ook dat de transfer deze week nog beklonken kan worden.

RSC Anderlecht probeert al een tijdje tevergeefs om het contract van Yari Verschaeren op te breken. Volgens La Dernière Heure stevenen beide partijen nu ook op een akkoord af. Inmiddels zitten de betrokken echter weer rond tafel en de gesprekken zouden volgens LDH in een constructief klimaat gevoerd worden. Lukas Nmecha houden wordt dan weer veel moeilijker. Volgens Het Laatste Nieuws maakt Paars-Wit enkel nog kans indien de speler duidelijk maakt dat hij enkel en alleen voor Anderlecht wil gaan spelen. Ondertussen probeert Sporting CP hem op andere gedachten te brengen.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand doen, Joseph Paintsil is er één van. De flankaanvaller is grof wild in Turkije. Zo lokte hij eerder al de interesse van Adana Demirspor, maar ook Rizespor wil de Ghanees vastleggen. Genk zou nog ongeveer 800.000 euro hopen te ontvangen voor de speler. Ondertussen zou Theo Bongonda een contractverlenging aangeboden hebben gekregen, waarbij hij de best verdienende speler in de clubgeschiedenis kan worden. De aanvaller mikt echter op het buitenland en houdt de boot voorlopig af.

Niklas Dorsch vertrekt na één seizoen alweer bij AA Gent. Tegenover Het Laatste Nieuws bevestigt Michel Louwagie alvast dat de speler zelf aangegeven heeft dat hij een stap hogerop wil zetten. Gent hoopt in ieder geval om een gouden zaak te doen. Dorsch speelde een sterk EK U21 en pakt daar met Jong Duitsland de titel. Op die manier kon hij zijn marktwaarde flink opkrikken. De Buffalo's zouden dus een aardige winst kunnen maken ten opzichte van de 3.5 miljoen euro die ze vorige zomer zelf betaalden om Dorsch over te nemen van Heidenheim.

STVV speurt de markt af op zoek naar betaalbare versterking. De afgelopen maanden huurde het Junior Pius van Antwerp FC en het had een aankoopoptie. Die lichtte de club niet, wellicht wegens te duur. Maar STVV wil volgens Het Belang van Limburg de 25-jarige centrale verdediger wel nog een jaar huren van de Great Old. Pius ligt nog tot medio 2023 onder contract bij RAFC.

BUITENLAND
Erling Haaland geldt als één van de grootste talenten ter wereld en mogelijk zet hij deze zomer de stap naar een absolute. Chelsea FC ligt alvast op de loer. De kersverse Champions League-winnaar is volgens tal van Britse media van plan om Haaland richting Londen te halen. Chelsea zou van plan zijn om een bod van 175 (!) miljoen euro neer te leggen bij Borussia Dortmund. Het is nog niet duidelijk of de Noor zelf interesse heeft in zo'n zomerse transfer.

Paris Saint-Germain lijkt helemaal wakker te zijn geschoten op de transfermarkt. De Franse grootmacht zou op punt staan om Georginio Wijnaldum onder contract te leggen, dinsdag zou de transfervrije middenvelder medisch gekeurd worden op het oefenkamp van de Nederlandse nationale ploeg. En ook Gianluigi Donnarumma is op komst. Hij kan voor vijf jaar tekenen en zijn basissalaris zou volgens Sky Sport Italia tien miljoen euro bedragen.

Volgens ESPN twijfelt Cristiano Ronaldo nog steeds over een verlengd verblijf bij Juventus. Het medium meldt dan ook dat twee ex-clubs van Ronaldo alvast staan te popelen om de onderhandelingen met de steraanvaller te starten. Zowel Real Madrid als Manchester United zien CR7 maar al te graag terugkeren. Beide ex-clubs krijgen wel nog het gezelschap van Paris Saint-Germain.

Hakan Calhanoglu trekt mogelijk van AC Milan naar de Premier League. Hij zou volgens CBS Sports op de shortlist van Arsenal-manager Mikel Arteta staan. De Turkse international had afgelopen seizoen een groot aandeel in de tweede plaats van de opgeleefde grootmacht in de Serie A. De 27-jarige middenvelder is komende zomer transfervrij en Arsenal wil zich ook in de strijd gaan mengen.

LEES OOK: Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog in de JPL speelt?

Meest recent

Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

1
1
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

105
105
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

143
143
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

60
60
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

12
12
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

66
66
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

76
76
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

112
112
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

426
426
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

156
156
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

112
112
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

288
288
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

286
286
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

384
384
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

63
63
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

258
258
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

80
80
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

127
127
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

132
132
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

58
58
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

658
658
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

93
93
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

251
251
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

155
155

Meer sportnieuws