TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

980 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club legt miljoenen neer, Gent ruikt gouden zaak'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Noticias de Alava houdt Club Brugge de prestaties van Facundo Pellistri nog steeds in het oog. Het Uruguayaanse toptalent van Manchester United wordt naar alle waarschijnlijkheid (opnieuw) uitgeleend volgend seizoen. Ondertussen komt de komst van Michel-Ange Balikwisha steeds dichter bij. Volgens SudInfo zijn Club en Standard het naar verluidt over een transfersom van 6 à 7 miljoen euro. En ook met de speler zelf zou een overgang naar Brugge best zien zitten. Het Waalse medium verwacht men dan ook dat de transfer deze week nog beklonken kan worden.

RSC Anderlecht probeert al een tijdje tevergeefs om het contract van Yari Verschaeren op te breken. Volgens La Dernière Heure stevenen beide partijen nu ook op een akkoord af. Inmiddels zitten de betrokken echter weer rond tafel en de gesprekken zouden volgens LDH in een constructief klimaat gevoerd worden. Lukas Nmecha houden wordt dan weer veel moeilijker. Volgens Het Laatste Nieuws maakt Paars-Wit enkel nog kans indien de speler duidelijk maakt dat hij enkel en alleen voor Anderlecht wil gaan spelen. Ondertussen probeert Sporting CP hem op andere gedachten te brengen.

KRC Genk wil nog een aantal overbodige spelers van de hand doen, Joseph Paintsil is er één van. De flankaanvaller is grof wild in Turkije. Zo lokte hij eerder al de interesse van Adana Demirspor, maar ook Rizespor wil de Ghanees vastleggen. Genk zou nog ongeveer 800.000 euro hopen te ontvangen voor de speler. Ondertussen zou Theo Bongonda een contractverlenging aangeboden hebben gekregen, waarbij hij de best verdienende speler in de clubgeschiedenis kan worden. De aanvaller mikt echter op het buitenland en houdt de boot voorlopig af.

Niklas Dorsch vertrekt na één seizoen alweer bij AA Gent. Tegenover Het Laatste Nieuws bevestigt Michel Louwagie alvast dat de speler zelf aangegeven heeft dat hij een stap hogerop wil zetten. Gent hoopt in ieder geval om een gouden zaak te doen. Dorsch speelde een sterk EK U21 en pakt daar met Jong Duitsland de titel. Op die manier kon hij zijn marktwaarde flink opkrikken. De Buffalo's zouden dus een aardige winst kunnen maken ten opzichte van de 3.5 miljoen euro die ze vorige zomer zelf betaalden om Dorsch over te nemen van Heidenheim.

STVV speurt de markt af op zoek naar betaalbare versterking. De afgelopen maanden huurde het Junior Pius van Antwerp FC en het had een aankoopoptie. Die lichtte de club niet, wellicht wegens te duur. Maar STVV wil volgens Het Belang van Limburg de 25-jarige centrale verdediger wel nog een jaar huren van de Great Old. Pius ligt nog tot medio 2023 onder contract bij RAFC.

BUITENLAND
Erling Haaland geldt als één van de grootste talenten ter wereld en mogelijk zet hij deze zomer de stap naar een absolute. Chelsea FC ligt alvast op de loer. De kersverse Champions League-winnaar is volgens tal van Britse media van plan om Haaland richting Londen te halen. Chelsea zou van plan zijn om een bod van 175 (!) miljoen euro neer te leggen bij Borussia Dortmund. Het is nog niet duidelijk of de Noor zelf interesse heeft in zo'n zomerse transfer.

Paris Saint-Germain lijkt helemaal wakker te zijn geschoten op de transfermarkt. De Franse grootmacht zou op punt staan om Georginio Wijnaldum onder contract te leggen, dinsdag zou de transfervrije middenvelder medisch gekeurd worden op het oefenkamp van de Nederlandse nationale ploeg. En ook Gianluigi Donnarumma is op komst. Hij kan voor vijf jaar tekenen en zijn basissalaris zou volgens Sky Sport Italia tien miljoen euro bedragen.

Volgens ESPN twijfelt Cristiano Ronaldo nog steeds over een verlengd verblijf bij Juventus. Het medium meldt dan ook dat twee ex-clubs van Ronaldo alvast staan te popelen om de onderhandelingen met de steraanvaller te starten. Zowel Real Madrid als Manchester United zien CR7 maar al te graag terugkeren. Beide ex-clubs krijgen wel nog het gezelschap van Paris Saint-Germain.

Hakan Calhanoglu trekt mogelijk van AC Milan naar de Premier League. Hij zou volgens CBS Sports op de shortlist van Arsenal-manager Mikel Arteta staan. De Turkse international had afgelopen seizoen een groot aandeel in de tweede plaats van de opgeleefde grootmacht in de Serie A. De 27-jarige middenvelder is komende zomer transfervrij en Arsenal wil zich ook in de strijd gaan mengen.

LEES OOK: Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog in de JPL speelt?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

37
37
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

64
64
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

39
39
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

175
175
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

101
101
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

191
191
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

103
103
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

136
136
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

106
106
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

798
798
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1082
1082
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

538
538
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

170
170
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

638
638
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

157
157
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

362
362
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

215
215
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

804
804
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

521
521

Meer sportnieuws