België druipt af op EK 2016: "Echt alles zat tegen in die partij tegen Wales"

110 stemmen
België druipt af op EK 2016:

België hoopt op het EK 2020 met de hoofdprijs te gaan lopen, maar ook op het EK 2016 was dat al de ambitie. Wales schoot die droom aan diggelen en het was daardoor exit Marc Wilmots. Voetbalnieuws sprak vorig jaar met Vital Borkelmans, toenmalig assistent van Wilmots, over heden en verleden. Tijd om het artikel net voor het EK nog eens boven te halen.

Het duo Wilmots/Borkelmans loodste België voor het eerst in 12 jaar naar een WK en behaalde daar meteen de kwartfinale. Argentinië was toen net te sterk, maar toch was het de tweede beste prestatie ooit op een WK van de Belgen. Twee jaar geleden was in de kwartfinale op het EK Wales het eindstation. Nadien nam Roberto Martinez het roer over nadat de kritiek op Wilmots & co enorm groot was. 

"Marc en ik zaten altijd in de vuurlinie bij de nationale ploeg. Ik blijf erbij: ze mogen het allemaal opnieuw proberen met de generatie die we het aan bouwen waren. In 2012 hadden we toen met die zeer jonge ploeg een sterke kwalificatiegroep met Kroatië en Servië en we plaatsten ons voor het WK 2014. Doe het maar met zo een jonge ploeg. Nadien hebben we ook zo geen poule meer gehad in de kwalificatiereeksen. Dan haalden we de kwartfinale op dat WK en nog was het niet genoeg. Wij hebben ook een makkelijke groep gehad richting EK 2016, maar met deze ervaren groep was het veel eenvoudiger om je te plaatsen dan wij toen met Servië en Kroatië." 

"Als je de kern van nu vergelijkt met die van het EK 2016, dan is daar amper verandering in gekomen. Ik ben echt enorm blij voor die jongens dat ze allemaal zo goed zijn doorgegroeid." Enkel Radja Nainggolan, Marouane Fellaini, Divock Origi, Christian Kabasele, Mousa Dembélé, Jean-François Gillet, Laurent Ciman en Jordan Lukaku zullen deze zomer niet naar het EK gaan. Op het EK 2021 zullen er dus nog 15 van de 23 uit 2016 van de partij.



Alles ging plots mis tegen Wales 

België zat op het EK 2016 op het goede ‘spoor’. Het verloor de openingswedstrijd tegen Italië, wat toen veel kritiek oogste. Nadien werd gewonnen van Ierland en Zweden en in de 1/8ste finales werd Hongarije helemaal weggespeeld: 0-4. Toen kwam Wales en daar ging het mis. België miste jongens als Vincent Kompany, Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen. Achterin kon het dat gebrek aan klasse niet opvangen en na een goede start van de partij ging het helemaal mis… De 0-1 van Nainggolan werd tenietgedaan door Williams, Robson-Kanu en Vokes. Exit België. 

"Het EK verliep zeer goed tot de partij tegen Wales. Als we die partij winnen, dan is Wilmots de ‘koning’ maar door deze nederlaag werd hij de pineut. Ik ben van mening dat Marc dit niet verdiende, maar soit, dat is voetbal. Het was wel een slopende periode met al die kritiek, maar ik vond het vooral erg voor Marc. Ik blijf hem altijd steunen en hij heeft veel gedaan voor België. Ik kijk wel met veel plezier terug op mijn periode van 4,5 jaar bij de Rode Duivels."

"Tegen Wales speelden we het eerste half uur zeer goed en moesten we eigenlijk 2-0 voor staan (Nainggolan bracht België op 1-0, nvdr.) en dan slikten we een doelpunt op stilstaande fase. Ik deed de stilstaande fases bij de Rode Duivels en dat was onze eerste tegengoal die wij in 49 matchen tegenkregen op hoekschop. Nadien ondergingen we die wedstrijd en dat gebeurt nu eenmaal in het voetbal. De spelers probeerden dan allerlei zaken, maar dan ga je dingen doen die je niet moet doen. We moesten dan ook spelers zonder ervaring inzetten (Jordan Lukaku en Jason Denayer, nvdr.) die fouten maken die we normaal nooit zouden maken en dan krijg je dergelijke matchen. Dan mag je als coach zoveel roepen als je wil, maar dat verandert weinig. Ik ben zelf voetballer geweest en soms heb je matchen waarin alles lukt, maar er zijn ook wedstrijden bij waarin het allemaal tegenzit." 



"Kijk naar de Brazilianen tegen België op het WK 2018 en tegen Duitsland op het WK 2014. Net hetzelfde. (België kende tegen Japan hetzelfde probleem als tegen Wales, maar wist het desondanks te redden in het slot, nvdr.). Waarom zou dat dan bij ons niet kunnen gebeuren? Zoals tegen Zwitserland in de Nations League? Net hetzelfde, maar we werden daardoor wel volledig afgemaakt door de media." 

Het vervolg is bekend: Wilmots en Borkelmans out, Martinez met zijn assistenten in. België kende geen problemen in de zwakke kwalificatiegroepen en bekoorde de hele wereld op het WK 2018. Het werd knap derde en speelde het beste voetbal. Maar net zoals Argentinië in 2014 was Frankrijk leper in de halve finale. Weg droom. Derde keer, goede keer op EURO 2020?

CR

LEES OOK: Rode Duivels aan zet: Legendarische prestatie van 1980 overtreffen
LEES OOK:  De vernedering van 2000: België roemloos uitgeschakeld op 'eigen' EK

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Hadden de Belgen daar beter moeten doen?

Meest recent

'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

100
100
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

33
33
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

327
327
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

450
450
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

262
262
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

407
407
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

57
57
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

198
198
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

61
61
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

107
107
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

513
513
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

685
685
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

216
216
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

157
157
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

184
184
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

166
166
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

437
437
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

106
106
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

123
123
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

187
187
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

615
615
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

84
84
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

558
558
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

360
360
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

131
131

Meer sportnieuws