België druipt af op EK 2016: "Echt alles zat tegen in die partij tegen Wales"

door
België druipt af op EK 2016:

België hoopt op het EK 2020 met de hoofdprijs te gaan lopen, maar ook op het EK 2016 was dat al de ambitie. Wales schoot die droom aan diggelen en het was daardoor exit Marc Wilmots. Voetbalnieuws sprak vorig jaar met Vital Borkelmans, toenmalig assistent van Wilmots, over heden en verleden. Tijd om het artikel net voor het EK nog eens boven te halen.

Het duo Wilmots/Borkelmans loodste België voor het eerst in 12 jaar naar een WK en behaalde daar meteen de kwartfinale. Argentinië was toen net te sterk, maar toch was het de tweede beste prestatie ooit op een WK van de Belgen. Twee jaar geleden was in de kwartfinale op het EK Wales het eindstation. Nadien nam Roberto Martinez het roer over nadat de kritiek op Wilmots & co enorm groot was. 

"Marc en ik zaten altijd in de vuurlinie bij de nationale ploeg. Ik blijf erbij: ze mogen het allemaal opnieuw proberen met de generatie die we het aan bouwen waren. In 2012 hadden we toen met die zeer jonge ploeg een sterke kwalificatiegroep met Kroatië en Servië en we plaatsten ons voor het WK 2014. Doe het maar met zo een jonge ploeg. Nadien hebben we ook zo geen poule meer gehad in de kwalificatiereeksen. Dan haalden we de kwartfinale op dat WK en nog was het niet genoeg. Wij hebben ook een makkelijke groep gehad richting EK 2016, maar met deze ervaren groep was het veel eenvoudiger om je te plaatsen dan wij toen met Servië en Kroatië." 

"Als je de kern van nu vergelijkt met die van het EK 2016, dan is daar amper verandering in gekomen. Ik ben echt enorm blij voor die jongens dat ze allemaal zo goed zijn doorgegroeid." Enkel Radja Nainggolan, Marouane Fellaini, Divock Origi, Christian Kabasele, Mousa Dembélé, Jean-François Gillet, Laurent Ciman en Jordan Lukaku zullen deze zomer niet naar het EK gaan. Op het EK 2021 zullen er dus nog 15 van de 23 uit 2016 van de partij.



Alles ging plots mis tegen Wales 

België zat op het EK 2016 op het goede ‘spoor’. Het verloor de openingswedstrijd tegen Italië, wat toen veel kritiek oogste. Nadien werd gewonnen van Ierland en Zweden en in de 1/8ste finales werd Hongarije helemaal weggespeeld: 0-4. Toen kwam Wales en daar ging het mis. België miste jongens als Vincent Kompany, Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen. Achterin kon het dat gebrek aan klasse niet opvangen en na een goede start van de partij ging het helemaal mis… De 0-1 van Nainggolan werd tenietgedaan door Williams, Robson-Kanu en Vokes. Exit België. 

"Het EK verliep zeer goed tot de partij tegen Wales. Als we die partij winnen, dan is Wilmots de ‘koning’ maar door deze nederlaag werd hij de pineut. Ik ben van mening dat Marc dit niet verdiende, maar soit, dat is voetbal. Het was wel een slopende periode met al die kritiek, maar ik vond het vooral erg voor Marc. Ik blijf hem altijd steunen en hij heeft veel gedaan voor België. Ik kijk wel met veel plezier terug op mijn periode van 4,5 jaar bij de Rode Duivels."

"Tegen Wales speelden we het eerste half uur zeer goed en moesten we eigenlijk 2-0 voor staan (Nainggolan bracht België op 1-0, nvdr.) en dan slikten we een doelpunt op stilstaande fase. Ik deed de stilstaande fases bij de Rode Duivels en dat was onze eerste tegengoal die wij in 49 matchen tegenkregen op hoekschop. Nadien ondergingen we die wedstrijd en dat gebeurt nu eenmaal in het voetbal. De spelers probeerden dan allerlei zaken, maar dan ga je dingen doen die je niet moet doen. We moesten dan ook spelers zonder ervaring inzetten (Jordan Lukaku en Jason Denayer, nvdr.) die fouten maken die we normaal nooit zouden maken en dan krijg je dergelijke matchen. Dan mag je als coach zoveel roepen als je wil, maar dat verandert weinig. Ik ben zelf voetballer geweest en soms heb je matchen waarin alles lukt, maar er zijn ook wedstrijden bij waarin het allemaal tegenzit." 



"Kijk naar de Brazilianen tegen België op het WK 2018 en tegen Duitsland op het WK 2014. Net hetzelfde. (België kende tegen Japan hetzelfde probleem als tegen Wales, maar wist het desondanks te redden in het slot, nvdr.). Waarom zou dat dan bij ons niet kunnen gebeuren? Zoals tegen Zwitserland in de Nations League? Net hetzelfde, maar we werden daardoor wel volledig afgemaakt door de media." 

Het vervolg is bekend: Wilmots en Borkelmans out, Martinez met zijn assistenten in. België kende geen problemen in de zwakke kwalificatiegroepen en bekoorde de hele wereld op het WK 2018. Het werd knap derde en speelde het beste voetbal. Maar net zoals Argentinië in 2014 was Frankrijk leper in de halve finale. Weg droom. Derde keer, goede keer op EURO 2020?

CR

LEES OOK: Rode Duivels aan zet: Legendarische prestatie van 1980 overtreffen
LEES OOK:  De vernedering van 2000: België roemloos uitgeschakeld op 'eigen' EK

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Hadden de Belgen daar beter moeten doen?

Meest recent

Van der Elst geeft Garcia tip: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

2
2
'Engels grof wild: interesse neemt enorm toe'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

13
13
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

99
99
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

78
78
'Neemt KRC Genk afscheid? Drie spelers ontevreden'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

173
173
Engelse pers zet bepalende Trossard in de bloemetjes

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

66
66
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

189
189
Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

38
38
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

228
228
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

359
359
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

463
463
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

110
110
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

193
193
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

23
23
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

336
336
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

293
293
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

295
295
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

220
220
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

389
389
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

85
85
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

122
122
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

123
123
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

65
65
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

123
123
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

101
101

Meer sportnieuws