België druipt af op EK 2016: "Echt alles zat tegen in die partij tegen Wales"

door
België druipt af op EK 2016:

België hoopt op het EK 2020 met de hoofdprijs te gaan lopen, maar ook op het EK 2016 was dat al de ambitie. Wales schoot die droom aan diggelen en het was daardoor exit Marc Wilmots. Voetbalnieuws sprak vorig jaar met Vital Borkelmans, toenmalig assistent van Wilmots, over heden en verleden. Tijd om het artikel net voor het EK nog eens boven te halen.

Het duo Wilmots/Borkelmans loodste België voor het eerst in 12 jaar naar een WK en behaalde daar meteen de kwartfinale. Argentinië was toen net te sterk, maar toch was het de tweede beste prestatie ooit op een WK van de Belgen. Twee jaar geleden was in de kwartfinale op het EK Wales het eindstation. Nadien nam Roberto Martinez het roer over nadat de kritiek op Wilmots & co enorm groot was. 

"Marc en ik zaten altijd in de vuurlinie bij de nationale ploeg. Ik blijf erbij: ze mogen het allemaal opnieuw proberen met de generatie die we het aan bouwen waren. In 2012 hadden we toen met die zeer jonge ploeg een sterke kwalificatiegroep met Kroatië en Servië en we plaatsten ons voor het WK 2014. Doe het maar met zo een jonge ploeg. Nadien hebben we ook zo geen poule meer gehad in de kwalificatiereeksen. Dan haalden we de kwartfinale op dat WK en nog was het niet genoeg. Wij hebben ook een makkelijke groep gehad richting EK 2016, maar met deze ervaren groep was het veel eenvoudiger om je te plaatsen dan wij toen met Servië en Kroatië." 

"Als je de kern van nu vergelijkt met die van het EK 2016, dan is daar amper verandering in gekomen. Ik ben echt enorm blij voor die jongens dat ze allemaal zo goed zijn doorgegroeid." Enkel Radja Nainggolan, Marouane Fellaini, Divock Origi, Christian Kabasele, Mousa Dembélé, Jean-François Gillet, Laurent Ciman en Jordan Lukaku zullen deze zomer niet naar het EK gaan. Op het EK 2021 zullen er dus nog 15 van de 23 uit 2016 van de partij.



Alles ging plots mis tegen Wales 

België zat op het EK 2016 op het goede ‘spoor’. Het verloor de openingswedstrijd tegen Italië, wat toen veel kritiek oogste. Nadien werd gewonnen van Ierland en Zweden en in de 1/8ste finales werd Hongarije helemaal weggespeeld: 0-4. Toen kwam Wales en daar ging het mis. België miste jongens als Vincent Kompany, Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen. Achterin kon het dat gebrek aan klasse niet opvangen en na een goede start van de partij ging het helemaal mis… De 0-1 van Nainggolan werd tenietgedaan door Williams, Robson-Kanu en Vokes. Exit België. 

"Het EK verliep zeer goed tot de partij tegen Wales. Als we die partij winnen, dan is Wilmots de ‘koning’ maar door deze nederlaag werd hij de pineut. Ik ben van mening dat Marc dit niet verdiende, maar soit, dat is voetbal. Het was wel een slopende periode met al die kritiek, maar ik vond het vooral erg voor Marc. Ik blijf hem altijd steunen en hij heeft veel gedaan voor België. Ik kijk wel met veel plezier terug op mijn periode van 4,5 jaar bij de Rode Duivels."

"Tegen Wales speelden we het eerste half uur zeer goed en moesten we eigenlijk 2-0 voor staan (Nainggolan bracht België op 1-0, nvdr.) en dan slikten we een doelpunt op stilstaande fase. Ik deed de stilstaande fases bij de Rode Duivels en dat was onze eerste tegengoal die wij in 49 matchen tegenkregen op hoekschop. Nadien ondergingen we die wedstrijd en dat gebeurt nu eenmaal in het voetbal. De spelers probeerden dan allerlei zaken, maar dan ga je dingen doen die je niet moet doen. We moesten dan ook spelers zonder ervaring inzetten (Jordan Lukaku en Jason Denayer, nvdr.) die fouten maken die we normaal nooit zouden maken en dan krijg je dergelijke matchen. Dan mag je als coach zoveel roepen als je wil, maar dat verandert weinig. Ik ben zelf voetballer geweest en soms heb je matchen waarin alles lukt, maar er zijn ook wedstrijden bij waarin het allemaal tegenzit." 



"Kijk naar de Brazilianen tegen België op het WK 2018 en tegen Duitsland op het WK 2014. Net hetzelfde. (België kende tegen Japan hetzelfde probleem als tegen Wales, maar wist het desondanks te redden in het slot, nvdr.). Waarom zou dat dan bij ons niet kunnen gebeuren? Zoals tegen Zwitserland in de Nations League? Net hetzelfde, maar we werden daardoor wel volledig afgemaakt door de media." 

Het vervolg is bekend: Wilmots en Borkelmans out, Martinez met zijn assistenten in. België kende geen problemen in de zwakke kwalificatiegroepen en bekoorde de hele wereld op het WK 2018. Het werd knap derde en speelde het beste voetbal. Maar net zoals Argentinië in 2014 was Frankrijk leper in de halve finale. Weg droom. Derde keer, goede keer op EURO 2020?

CR

LEES OOK: Rode Duivels aan zet: Legendarische prestatie van 1980 overtreffen
LEES OOK:  De vernedering van 2000: België roemloos uitgeschakeld op 'eigen' EK

LEES OOK: Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Hadden de Belgen daar beter moeten doen?

Meest recent

Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

1
1
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

302
302
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

65
65
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

152
152
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

56
56
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

68
68
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

256
256
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

100
100
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

160
160
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

495
495
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

27
27
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

57
57
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

206
206
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

170
170
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

91
91
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

182
182
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

427
427
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

148
148
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

36
36
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

232
232
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

869
869
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

406
406
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

141
141

Meer sportnieuws