België druipt af op EK 2016: "Echt alles zat tegen in die partij tegen Wales"

110 stemmen
België druipt af op EK 2016:

België hoopt op het EK 2020 met de hoofdprijs te gaan lopen, maar ook op het EK 2016 was dat al de ambitie. Wales schoot die droom aan diggelen en het was daardoor exit Marc Wilmots. Voetbalnieuws sprak vorig jaar met Vital Borkelmans, toenmalig assistent van Wilmots, over heden en verleden. Tijd om het artikel net voor het EK nog eens boven te halen.

Het duo Wilmots/Borkelmans loodste België voor het eerst in 12 jaar naar een WK en behaalde daar meteen de kwartfinale. Argentinië was toen net te sterk, maar toch was het de tweede beste prestatie ooit op een WK van de Belgen. Twee jaar geleden was in de kwartfinale op het EK Wales het eindstation. Nadien nam Roberto Martinez het roer over nadat de kritiek op Wilmots & co enorm groot was. 

"Marc en ik zaten altijd in de vuurlinie bij de nationale ploeg. Ik blijf erbij: ze mogen het allemaal opnieuw proberen met de generatie die we het aan bouwen waren. In 2012 hadden we toen met die zeer jonge ploeg een sterke kwalificatiegroep met Kroatië en Servië en we plaatsten ons voor het WK 2014. Doe het maar met zo een jonge ploeg. Nadien hebben we ook zo geen poule meer gehad in de kwalificatiereeksen. Dan haalden we de kwartfinale op dat WK en nog was het niet genoeg. Wij hebben ook een makkelijke groep gehad richting EK 2016, maar met deze ervaren groep was het veel eenvoudiger om je te plaatsen dan wij toen met Servië en Kroatië." 

"Als je de kern van nu vergelijkt met die van het EK 2016, dan is daar amper verandering in gekomen. Ik ben echt enorm blij voor die jongens dat ze allemaal zo goed zijn doorgegroeid." Enkel Radja Nainggolan, Marouane Fellaini, Divock Origi, Christian Kabasele, Mousa Dembélé, Jean-François Gillet, Laurent Ciman en Jordan Lukaku zullen deze zomer niet naar het EK gaan. Op het EK 2021 zullen er dus nog 15 van de 23 uit 2016 van de partij.



Alles ging plots mis tegen Wales 

België zat op het EK 2016 op het goede ‘spoor’. Het verloor de openingswedstrijd tegen Italië, wat toen veel kritiek oogste. Nadien werd gewonnen van Ierland en Zweden en in de 1/8ste finales werd Hongarije helemaal weggespeeld: 0-4. Toen kwam Wales en daar ging het mis. België miste jongens als Vincent Kompany, Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen. Achterin kon het dat gebrek aan klasse niet opvangen en na een goede start van de partij ging het helemaal mis… De 0-1 van Nainggolan werd tenietgedaan door Williams, Robson-Kanu en Vokes. Exit België. 

"Het EK verliep zeer goed tot de partij tegen Wales. Als we die partij winnen, dan is Wilmots de ‘koning’ maar door deze nederlaag werd hij de pineut. Ik ben van mening dat Marc dit niet verdiende, maar soit, dat is voetbal. Het was wel een slopende periode met al die kritiek, maar ik vond het vooral erg voor Marc. Ik blijf hem altijd steunen en hij heeft veel gedaan voor België. Ik kijk wel met veel plezier terug op mijn periode van 4,5 jaar bij de Rode Duivels."

"Tegen Wales speelden we het eerste half uur zeer goed en moesten we eigenlijk 2-0 voor staan (Nainggolan bracht België op 1-0, nvdr.) en dan slikten we een doelpunt op stilstaande fase. Ik deed de stilstaande fases bij de Rode Duivels en dat was onze eerste tegengoal die wij in 49 matchen tegenkregen op hoekschop. Nadien ondergingen we die wedstrijd en dat gebeurt nu eenmaal in het voetbal. De spelers probeerden dan allerlei zaken, maar dan ga je dingen doen die je niet moet doen. We moesten dan ook spelers zonder ervaring inzetten (Jordan Lukaku en Jason Denayer, nvdr.) die fouten maken die we normaal nooit zouden maken en dan krijg je dergelijke matchen. Dan mag je als coach zoveel roepen als je wil, maar dat verandert weinig. Ik ben zelf voetballer geweest en soms heb je matchen waarin alles lukt, maar er zijn ook wedstrijden bij waarin het allemaal tegenzit." 



"Kijk naar de Brazilianen tegen België op het WK 2018 en tegen Duitsland op het WK 2014. Net hetzelfde. (België kende tegen Japan hetzelfde probleem als tegen Wales, maar wist het desondanks te redden in het slot, nvdr.). Waarom zou dat dan bij ons niet kunnen gebeuren? Zoals tegen Zwitserland in de Nations League? Net hetzelfde, maar we werden daardoor wel volledig afgemaakt door de media." 

Het vervolg is bekend: Wilmots en Borkelmans out, Martinez met zijn assistenten in. België kende geen problemen in de zwakke kwalificatiegroepen en bekoorde de hele wereld op het WK 2018. Het werd knap derde en speelde het beste voetbal. Maar net zoals Argentinië in 2014 was Frankrijk leper in de halve finale. Weg droom. Derde keer, goede keer op EURO 2020?

CR

LEES OOK: Rode Duivels aan zet: Legendarische prestatie van 1980 overtreffen
LEES OOK:  De vernedering van 2000: België roemloos uitgeschakeld op 'eigen' EK

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hadden de Belgen daar beter moeten doen?

Meest recent

Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

12
12
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

20
20
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

19
19
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

27
27
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

39
39
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

56
56
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

58
58
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

133
133
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

79
79
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

434
434
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

112
112
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

501
501
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

475
475
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

59
59
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

174
174
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

326
326
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

252
252
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

162
162
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

345
345
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

53
53
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

94
94
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

54
54
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

162
162
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

48
48
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

394
394

Meer sportnieuws