Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

1535 stemmen
Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

Na de oefeninterland tegen Griekenland kreeg Thomas Meunier er flink van langs op social media. Nochtans werkte de flankverdediger van Borussia Dortmund een efficiënte wedstrijd af. De concurrentiestrijd tussen Meunier en Timothy Castagne wordt op die manier bijzonder interessant om te volgen.


LICHTPUNTJES

Ondanks het mindere spelbeeld en het teleurstellende resultaat in de oefenwedstrijd tegen Griekenland, zal bondscoach Roberto Martinez vorige donderdag ongetwijfeld enkele positieve elementen vastgesteld hebben. De Rode Duivels bekampten de Grieken met een experimenteel elftal met verschillende spelers die weinig wedstrijdritme in de benen hadden, maar toch waren er verschillende aanknopingspunten die nuttig kunnen worden op het aankomende Euro 2020.

Zo speelde Dennis Praet een sterke wedstrijd als een soort box-to-box middenvelder, hoewel de prestatie van de speler van Leicester City niet helemaal onbesproken bleef. Daarnaast was de wisselwerking op de Belgische linker- en rechterflank alvast veelbelovend. Yannick Carrasco en Thorgan Hazard vonden elkaar bijna moeiteloos, terwijl Thomas Meunier en Jérémy Doku ook een goede tandem vormden. Beide flanken zorgden bijvoorbeeld voor enkele gevaarlijke aanvallen.



Ondanks die goede samenwerking op de rechterflank met Jérémy Doku was Thomas Meunier op social media dé gebeten hond bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund kreeg tijdens de wedstrijd tegen Griekenland flink wat kritiek te slikken, hoewel hij toch een efficiënte wedstrijd afwerkte. De achterban wil dan ook vooral Timothy Castagne zien als de vaste rechtsachter op het EURO 2020, maar toch mag Meunier niet afgeschreven worden in de concurrentiestrijd.

EFFICIËNT MAAR VRAAGTEKENS

De kritiek op Thomas Meunier is enigszins te begrijpen omdat hij dit seizoen bij Borussia Dortmund weinig aan de bak kwam. Hij werkte in Dortmund namelijk 2.648 speelminuten af, een aantal dat veertien andere Rode Duivels in de EK-selectie overstijgen. Die middelmatige speelgelegenheid is uiteraard niet dramatisch maar bij Borussia sukkelde hij toch wat met zijn vorm. Dat hoeft ook niet problematisch te zijn want Meunier bleek op het WK 2018 een echte toernooispeler te zijn.

Daarom is het ook geen al te groot probleem dat Thomas Meunier momenteel nog wat zoekt naar zijn beste vorm. In de oefenmatch tegen Griekenland viel de 29-jarige verdediger in negatieve zin op door zijn veelvuldig balverlies. Meunier verloor donderdag maar liefst tien keer de bal aan een Griekse tegenstander, en dat aantal was meteen het hoogste onder alle andere Rode Duivels. Yannick Carrasco (9) en Dennis Praet (7) waren de Duivels die tegen Griekenland het meeste balverlies leden.



Dat aanzienlijk balverlies, samen met zijn matig wedstrijdritme, zorgde dus voor wrevel bij analisten, waarnemers en fans van de Rode Duivels. Maar toch was Thomas Meunier tegen Griekenland één van de meest efficiëntste spelers. Hij won bijvoorbeeld 69% van al zijn aangegane duels en hij was succesvol in 71% van zijn offensieve duels. In deze beide onderdelen was Meunier donderdag de best presterende Rode Duivel tegen de Grieken. Hoewel zijn prestatie niet van het hoogste niveau was, duelkracht en efficiëntie blijven belangrijke elementen in het moderne voetbal.

VERDEELDHEID BIJ ANALISTEN

De veelbesproken prestatie van Thomas Meunier tegen Griekenland bevat dus enkele negatieve punten maar zeker ook meerdere positieve elementen. Ook de analisten van de Rode Duivels hebben verdeelde meningen over Meunier. “Het was een betere Meunier dan ik de laatste paar interlands gezien heb, maar ik vrees dat hij nog te ver van zijn beste niveau zit om een concurrent te kunnen zijn voor Castagne”, was de mening van Peter Vandenbempt bij Sporza.

Marc Degryse was dan weer een tikkeltje harder voor Thomas Meunier. “Meunier moest toch een keer bewijzen dat hij nog steeds de echte Meunier is, en dat hij Castagne het vuur aan de schenen kan leggen”, verklaarde de voormalige Rode Duivel aan Het Laatste Nieuws. “Wel, ik vond hem niet overtuigend. Hij lag al meteen aan de basis van de tweede kans voor de Grieken, kon te weinig zijn wil doordrukken op de rechterkant. Nee, Meunier heeft me niet overtuigd”, aldus Degryse.



Gert Verheyen baadde zichzelf in Het Nieuwsblad dan weer in neutraliteit over de concurrentieslag tussen Thomas Meunier en Timothy Castagne. Volgens Verheyen is het namelijk nog lang niet gezegd dat Timothy Castagne boven Thomas Meunier staat in de rangorde. De eerstvolgende oefenpartij tegen Kroatië zal ons wellicht meer leren over de tweestrijd tussen Meunier en Castagne. Al moeten we in het achterhoofd houden dat Meunier een echte toernooispeler is en de Rode Duivels op het WK 2018 grote diensten bewees.

LEES OOK: “We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

Wie moet de vaste rechtsachter worden op het EK?

Meest recent

Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

23
23
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

61
61
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

12
12
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

115
115
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

114
114
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

597
597
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

788
788
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

282
282
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

171
171
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

244
244
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

185
185
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

54
54
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

144
144
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

78
78
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

165
165
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

98
98
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

39
39
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

70
70
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

111
111
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

82
82
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

165
165
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

342
342
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1103
1103
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

240
240
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

128
128

Meer sportnieuws