Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

1535
Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

Na de oefeninterland tegen Griekenland kreeg Thomas Meunier er flink van langs op social media. Nochtans werkte de flankverdediger van Borussia Dortmund een efficiënte wedstrijd af. De concurrentiestrijd tussen Meunier en Timothy Castagne wordt op die manier bijzonder interessant om te volgen.


LICHTPUNTJES

Ondanks het mindere spelbeeld en het teleurstellende resultaat in de oefenwedstrijd tegen Griekenland, zal bondscoach Roberto Martinez vorige donderdag ongetwijfeld enkele positieve elementen vastgesteld hebben. De Rode Duivels bekampten de Grieken met een experimenteel elftal met verschillende spelers die weinig wedstrijdritme in de benen hadden, maar toch waren er verschillende aanknopingspunten die nuttig kunnen worden op het aankomende Euro 2020.

Zo speelde Dennis Praet een sterke wedstrijd als een soort box-to-box middenvelder, hoewel de prestatie van de speler van Leicester City niet helemaal onbesproken bleef. Daarnaast was de wisselwerking op de Belgische linker- en rechterflank alvast veelbelovend. Yannick Carrasco en Thorgan Hazard vonden elkaar bijna moeiteloos, terwijl Thomas Meunier en Jérémy Doku ook een goede tandem vormden. Beide flanken zorgden bijvoorbeeld voor enkele gevaarlijke aanvallen.



Ondanks die goede samenwerking op de rechterflank met Jérémy Doku was Thomas Meunier op social media dé gebeten hond bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund kreeg tijdens de wedstrijd tegen Griekenland flink wat kritiek te slikken, hoewel hij toch een efficiënte wedstrijd afwerkte. De achterban wil dan ook vooral Timothy Castagne zien als de vaste rechtsachter op het EURO 2020, maar toch mag Meunier niet afgeschreven worden in de concurrentiestrijd.

EFFICIËNT MAAR VRAAGTEKENS

De kritiek op Thomas Meunier is enigszins te begrijpen omdat hij dit seizoen bij Borussia Dortmund weinig aan de bak kwam. Hij werkte in Dortmund namelijk 2.648 speelminuten af, een aantal dat veertien andere Rode Duivels in de EK-selectie overstijgen. Die middelmatige speelgelegenheid is uiteraard niet dramatisch maar bij Borussia sukkelde hij toch wat met zijn vorm. Dat hoeft ook niet problematisch te zijn want Meunier bleek op het WK 2018 een echte toernooispeler te zijn.

Daarom is het ook geen al te groot probleem dat Thomas Meunier momenteel nog wat zoekt naar zijn beste vorm. In de oefenmatch tegen Griekenland viel de 29-jarige verdediger in negatieve zin op door zijn veelvuldig balverlies. Meunier verloor donderdag maar liefst tien keer de bal aan een Griekse tegenstander, en dat aantal was meteen het hoogste onder alle andere Rode Duivels. Yannick Carrasco (9) en Dennis Praet (7) waren de Duivels die tegen Griekenland het meeste balverlies leden.



Dat aanzienlijk balverlies, samen met zijn matig wedstrijdritme, zorgde dus voor wrevel bij analisten, waarnemers en fans van de Rode Duivels. Maar toch was Thomas Meunier tegen Griekenland één van de meest efficiëntste spelers. Hij won bijvoorbeeld 69% van al zijn aangegane duels en hij was succesvol in 71% van zijn offensieve duels. In deze beide onderdelen was Meunier donderdag de best presterende Rode Duivel tegen de Grieken. Hoewel zijn prestatie niet van het hoogste niveau was, duelkracht en efficiëntie blijven belangrijke elementen in het moderne voetbal.

VERDEELDHEID BIJ ANALISTEN

De veelbesproken prestatie van Thomas Meunier tegen Griekenland bevat dus enkele negatieve punten maar zeker ook meerdere positieve elementen. Ook de analisten van de Rode Duivels hebben verdeelde meningen over Meunier. “Het was een betere Meunier dan ik de laatste paar interlands gezien heb, maar ik vrees dat hij nog te ver van zijn beste niveau zit om een concurrent te kunnen zijn voor Castagne”, was de mening van Peter Vandenbempt bij Sporza.

Marc Degryse was dan weer een tikkeltje harder voor Thomas Meunier. “Meunier moest toch een keer bewijzen dat hij nog steeds de echte Meunier is, en dat hij Castagne het vuur aan de schenen kan leggen”, verklaarde de voormalige Rode Duivel aan Het Laatste Nieuws. “Wel, ik vond hem niet overtuigend. Hij lag al meteen aan de basis van de tweede kans voor de Grieken, kon te weinig zijn wil doordrukken op de rechterkant. Nee, Meunier heeft me niet overtuigd”, aldus Degryse.



Gert Verheyen baadde zichzelf in Het Nieuwsblad dan weer in neutraliteit over de concurrentieslag tussen Thomas Meunier en Timothy Castagne. Volgens Verheyen is het namelijk nog lang niet gezegd dat Timothy Castagne boven Thomas Meunier staat in de rangorde. De eerstvolgende oefenpartij tegen Kroatië zal ons wellicht meer leren over de tweestrijd tussen Meunier en Castagne. Al moeten we in het achterhoofd houden dat Meunier een echte toernooispeler is en de Rode Duivels op het WK 2018 grote diensten bewees.

LEES OOK: ‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

Wie moet de vaste rechtsachter worden op het EK?

Meest recent

'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

40
40
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

48
48
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

195
195
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

48
48
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

112
112
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

36
36
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

274
274
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

222
222
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

46
46
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

162
162
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

318
318
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

403
403
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

179
179
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

490
490
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

66
66
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

722
722
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

150
150
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

72
72
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

297
297
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

102
102
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

154
154
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

470
470
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

69
69
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

725
725
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

206
206

Meer sportnieuws