Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

1535 stemmen
Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

Na de oefeninterland tegen Griekenland kreeg Thomas Meunier er flink van langs op social media. Nochtans werkte de flankverdediger van Borussia Dortmund een efficiënte wedstrijd af. De concurrentiestrijd tussen Meunier en Timothy Castagne wordt op die manier bijzonder interessant om te volgen.


LICHTPUNTJES

Ondanks het mindere spelbeeld en het teleurstellende resultaat in de oefenwedstrijd tegen Griekenland, zal bondscoach Roberto Martinez vorige donderdag ongetwijfeld enkele positieve elementen vastgesteld hebben. De Rode Duivels bekampten de Grieken met een experimenteel elftal met verschillende spelers die weinig wedstrijdritme in de benen hadden, maar toch waren er verschillende aanknopingspunten die nuttig kunnen worden op het aankomende Euro 2020.

Zo speelde Dennis Praet een sterke wedstrijd als een soort box-to-box middenvelder, hoewel de prestatie van de speler van Leicester City niet helemaal onbesproken bleef. Daarnaast was de wisselwerking op de Belgische linker- en rechterflank alvast veelbelovend. Yannick Carrasco en Thorgan Hazard vonden elkaar bijna moeiteloos, terwijl Thomas Meunier en Jérémy Doku ook een goede tandem vormden. Beide flanken zorgden bijvoorbeeld voor enkele gevaarlijke aanvallen.



Ondanks die goede samenwerking op de rechterflank met Jérémy Doku was Thomas Meunier op social media dé gebeten hond bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund kreeg tijdens de wedstrijd tegen Griekenland flink wat kritiek te slikken, hoewel hij toch een efficiënte wedstrijd afwerkte. De achterban wil dan ook vooral Timothy Castagne zien als de vaste rechtsachter op het EURO 2020, maar toch mag Meunier niet afgeschreven worden in de concurrentiestrijd.

EFFICIËNT MAAR VRAAGTEKENS

De kritiek op Thomas Meunier is enigszins te begrijpen omdat hij dit seizoen bij Borussia Dortmund weinig aan de bak kwam. Hij werkte in Dortmund namelijk 2.648 speelminuten af, een aantal dat veertien andere Rode Duivels in de EK-selectie overstijgen. Die middelmatige speelgelegenheid is uiteraard niet dramatisch maar bij Borussia sukkelde hij toch wat met zijn vorm. Dat hoeft ook niet problematisch te zijn want Meunier bleek op het WK 2018 een echte toernooispeler te zijn.

Daarom is het ook geen al te groot probleem dat Thomas Meunier momenteel nog wat zoekt naar zijn beste vorm. In de oefenmatch tegen Griekenland viel de 29-jarige verdediger in negatieve zin op door zijn veelvuldig balverlies. Meunier verloor donderdag maar liefst tien keer de bal aan een Griekse tegenstander, en dat aantal was meteen het hoogste onder alle andere Rode Duivels. Yannick Carrasco (9) en Dennis Praet (7) waren de Duivels die tegen Griekenland het meeste balverlies leden.



Dat aanzienlijk balverlies, samen met zijn matig wedstrijdritme, zorgde dus voor wrevel bij analisten, waarnemers en fans van de Rode Duivels. Maar toch was Thomas Meunier tegen Griekenland één van de meest efficiëntste spelers. Hij won bijvoorbeeld 69% van al zijn aangegane duels en hij was succesvol in 71% van zijn offensieve duels. In deze beide onderdelen was Meunier donderdag de best presterende Rode Duivel tegen de Grieken. Hoewel zijn prestatie niet van het hoogste niveau was, duelkracht en efficiëntie blijven belangrijke elementen in het moderne voetbal.

VERDEELDHEID BIJ ANALISTEN

De veelbesproken prestatie van Thomas Meunier tegen Griekenland bevat dus enkele negatieve punten maar zeker ook meerdere positieve elementen. Ook de analisten van de Rode Duivels hebben verdeelde meningen over Meunier. “Het was een betere Meunier dan ik de laatste paar interlands gezien heb, maar ik vrees dat hij nog te ver van zijn beste niveau zit om een concurrent te kunnen zijn voor Castagne”, was de mening van Peter Vandenbempt bij Sporza.

Marc Degryse was dan weer een tikkeltje harder voor Thomas Meunier. “Meunier moest toch een keer bewijzen dat hij nog steeds de echte Meunier is, en dat hij Castagne het vuur aan de schenen kan leggen”, verklaarde de voormalige Rode Duivel aan Het Laatste Nieuws. “Wel, ik vond hem niet overtuigend. Hij lag al meteen aan de basis van de tweede kans voor de Grieken, kon te weinig zijn wil doordrukken op de rechterkant. Nee, Meunier heeft me niet overtuigd”, aldus Degryse.



Gert Verheyen baadde zichzelf in Het Nieuwsblad dan weer in neutraliteit over de concurrentieslag tussen Thomas Meunier en Timothy Castagne. Volgens Verheyen is het namelijk nog lang niet gezegd dat Timothy Castagne boven Thomas Meunier staat in de rangorde. De eerstvolgende oefenpartij tegen Kroatië zal ons wellicht meer leren over de tweestrijd tussen Meunier en Castagne. Al moeten we in het achterhoofd houden dat Meunier een echte toernooispeler is en de Rode Duivels op het WK 2018 grote diensten bewees.

LEES OOK: Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Wie moet de vaste rechtsachter worden op het EK?

Meest recent

Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

8
8
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

41
41
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

13
13
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

58
58
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

80
80
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

56
56
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

326
326
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

312
312
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

347
347
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

220
220
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

354
354
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

621
621
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

464
464
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

40
40
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

265
265
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

776
776
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

329
329
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

417
417
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

274
274
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

233
233
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

281
281
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

675
675
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

304
304

Meer sportnieuws