Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

1535 stemmen
Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

Na de oefeninterland tegen Griekenland kreeg Thomas Meunier er flink van langs op social media. Nochtans werkte de flankverdediger van Borussia Dortmund een efficiënte wedstrijd af. De concurrentiestrijd tussen Meunier en Timothy Castagne wordt op die manier bijzonder interessant om te volgen.


LICHTPUNTJES

Ondanks het mindere spelbeeld en het teleurstellende resultaat in de oefenwedstrijd tegen Griekenland, zal bondscoach Roberto Martinez vorige donderdag ongetwijfeld enkele positieve elementen vastgesteld hebben. De Rode Duivels bekampten de Grieken met een experimenteel elftal met verschillende spelers die weinig wedstrijdritme in de benen hadden, maar toch waren er verschillende aanknopingspunten die nuttig kunnen worden op het aankomende Euro 2020.

Zo speelde Dennis Praet een sterke wedstrijd als een soort box-to-box middenvelder, hoewel de prestatie van de speler van Leicester City niet helemaal onbesproken bleef. Daarnaast was de wisselwerking op de Belgische linker- en rechterflank alvast veelbelovend. Yannick Carrasco en Thorgan Hazard vonden elkaar bijna moeiteloos, terwijl Thomas Meunier en Jérémy Doku ook een goede tandem vormden. Beide flanken zorgden bijvoorbeeld voor enkele gevaarlijke aanvallen.



Ondanks die goede samenwerking op de rechterflank met Jérémy Doku was Thomas Meunier op social media dé gebeten hond bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund kreeg tijdens de wedstrijd tegen Griekenland flink wat kritiek te slikken, hoewel hij toch een efficiënte wedstrijd afwerkte. De achterban wil dan ook vooral Timothy Castagne zien als de vaste rechtsachter op het EURO 2020, maar toch mag Meunier niet afgeschreven worden in de concurrentiestrijd.

EFFICIËNT MAAR VRAAGTEKENS

De kritiek op Thomas Meunier is enigszins te begrijpen omdat hij dit seizoen bij Borussia Dortmund weinig aan de bak kwam. Hij werkte in Dortmund namelijk 2.648 speelminuten af, een aantal dat veertien andere Rode Duivels in de EK-selectie overstijgen. Die middelmatige speelgelegenheid is uiteraard niet dramatisch maar bij Borussia sukkelde hij toch wat met zijn vorm. Dat hoeft ook niet problematisch te zijn want Meunier bleek op het WK 2018 een echte toernooispeler te zijn.

Daarom is het ook geen al te groot probleem dat Thomas Meunier momenteel nog wat zoekt naar zijn beste vorm. In de oefenmatch tegen Griekenland viel de 29-jarige verdediger in negatieve zin op door zijn veelvuldig balverlies. Meunier verloor donderdag maar liefst tien keer de bal aan een Griekse tegenstander, en dat aantal was meteen het hoogste onder alle andere Rode Duivels. Yannick Carrasco (9) en Dennis Praet (7) waren de Duivels die tegen Griekenland het meeste balverlies leden.



Dat aanzienlijk balverlies, samen met zijn matig wedstrijdritme, zorgde dus voor wrevel bij analisten, waarnemers en fans van de Rode Duivels. Maar toch was Thomas Meunier tegen Griekenland één van de meest efficiëntste spelers. Hij won bijvoorbeeld 69% van al zijn aangegane duels en hij was succesvol in 71% van zijn offensieve duels. In deze beide onderdelen was Meunier donderdag de best presterende Rode Duivel tegen de Grieken. Hoewel zijn prestatie niet van het hoogste niveau was, duelkracht en efficiëntie blijven belangrijke elementen in het moderne voetbal.

VERDEELDHEID BIJ ANALISTEN

De veelbesproken prestatie van Thomas Meunier tegen Griekenland bevat dus enkele negatieve punten maar zeker ook meerdere positieve elementen. Ook de analisten van de Rode Duivels hebben verdeelde meningen over Meunier. “Het was een betere Meunier dan ik de laatste paar interlands gezien heb, maar ik vrees dat hij nog te ver van zijn beste niveau zit om een concurrent te kunnen zijn voor Castagne”, was de mening van Peter Vandenbempt bij Sporza.

Marc Degryse was dan weer een tikkeltje harder voor Thomas Meunier. “Meunier moest toch een keer bewijzen dat hij nog steeds de echte Meunier is, en dat hij Castagne het vuur aan de schenen kan leggen”, verklaarde de voormalige Rode Duivel aan Het Laatste Nieuws. “Wel, ik vond hem niet overtuigend. Hij lag al meteen aan de basis van de tweede kans voor de Grieken, kon te weinig zijn wil doordrukken op de rechterkant. Nee, Meunier heeft me niet overtuigd”, aldus Degryse.



Gert Verheyen baadde zichzelf in Het Nieuwsblad dan weer in neutraliteit over de concurrentieslag tussen Thomas Meunier en Timothy Castagne. Volgens Verheyen is het namelijk nog lang niet gezegd dat Timothy Castagne boven Thomas Meunier staat in de rangorde. De eerstvolgende oefenpartij tegen Kroatië zal ons wellicht meer leren over de tweestrijd tussen Meunier en Castagne. Al moeten we in het achterhoofd houden dat Meunier een echte toernooispeler is en de Rode Duivels op het WK 2018 grote diensten bewees.

LEES OOK: “We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

Wie moet de vaste rechtsachter worden op het EK?

Meest recent

'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

38
38
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

37
37
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

176
176
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

312
312
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

115
115
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

78
78
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

201
201
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

166
166
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

170
170
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

234
234
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

556
556
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

466
466
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

492
492
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

202
202
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

756
756
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

660
660
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

235
235
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

150
150
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

259
259
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

458
458
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

524
524
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

195
195
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

129
129
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

480
480

Meer sportnieuws