Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

door
Meunier verbaast vriend en vijand bij Duivels

Na de oefeninterland tegen Griekenland kreeg Thomas Meunier er flink van langs op social media. Nochtans werkte de flankverdediger van Borussia Dortmund een efficiënte wedstrijd af. De concurrentiestrijd tussen Meunier en Timothy Castagne wordt op die manier bijzonder interessant om te volgen.


LICHTPUNTJES

Ondanks het mindere spelbeeld en het teleurstellende resultaat in de oefenwedstrijd tegen Griekenland, zal bondscoach Roberto Martinez vorige donderdag ongetwijfeld enkele positieve elementen vastgesteld hebben. De Rode Duivels bekampten de Grieken met een experimenteel elftal met verschillende spelers die weinig wedstrijdritme in de benen hadden, maar toch waren er verschillende aanknopingspunten die nuttig kunnen worden op het aankomende Euro 2020.

Zo speelde Dennis Praet een sterke wedstrijd als een soort box-to-box middenvelder, hoewel de prestatie van de speler van Leicester City niet helemaal onbesproken bleef. Daarnaast was de wisselwerking op de Belgische linker- en rechterflank alvast veelbelovend. Yannick Carrasco en Thorgan Hazard vonden elkaar bijna moeiteloos, terwijl Thomas Meunier en Jérémy Doku ook een goede tandem vormden. Beide flanken zorgden bijvoorbeeld voor enkele gevaarlijke aanvallen.



Ondanks die goede samenwerking op de rechterflank met Jérémy Doku was Thomas Meunier op social media dé gebeten hond bij de Rode Duivels. De speler van Borussia Dortmund kreeg tijdens de wedstrijd tegen Griekenland flink wat kritiek te slikken, hoewel hij toch een efficiënte wedstrijd afwerkte. De achterban wil dan ook vooral Timothy Castagne zien als de vaste rechtsachter op het EURO 2020, maar toch mag Meunier niet afgeschreven worden in de concurrentiestrijd.

EFFICIËNT MAAR VRAAGTEKENS

De kritiek op Thomas Meunier is enigszins te begrijpen omdat hij dit seizoen bij Borussia Dortmund weinig aan de bak kwam. Hij werkte in Dortmund namelijk 2.648 speelminuten af, een aantal dat veertien andere Rode Duivels in de EK-selectie overstijgen. Die middelmatige speelgelegenheid is uiteraard niet dramatisch maar bij Borussia sukkelde hij toch wat met zijn vorm. Dat hoeft ook niet problematisch te zijn want Meunier bleek op het WK 2018 een echte toernooispeler te zijn.

Daarom is het ook geen al te groot probleem dat Thomas Meunier momenteel nog wat zoekt naar zijn beste vorm. In de oefenmatch tegen Griekenland viel de 29-jarige verdediger in negatieve zin op door zijn veelvuldig balverlies. Meunier verloor donderdag maar liefst tien keer de bal aan een Griekse tegenstander, en dat aantal was meteen het hoogste onder alle andere Rode Duivels. Yannick Carrasco (9) en Dennis Praet (7) waren de Duivels die tegen Griekenland het meeste balverlies leden.



Dat aanzienlijk balverlies, samen met zijn matig wedstrijdritme, zorgde dus voor wrevel bij analisten, waarnemers en fans van de Rode Duivels. Maar toch was Thomas Meunier tegen Griekenland één van de meest efficiëntste spelers. Hij won bijvoorbeeld 69% van al zijn aangegane duels en hij was succesvol in 71% van zijn offensieve duels. In deze beide onderdelen was Meunier donderdag de best presterende Rode Duivel tegen de Grieken. Hoewel zijn prestatie niet van het hoogste niveau was, duelkracht en efficiëntie blijven belangrijke elementen in het moderne voetbal.

VERDEELDHEID BIJ ANALISTEN

De veelbesproken prestatie van Thomas Meunier tegen Griekenland bevat dus enkele negatieve punten maar zeker ook meerdere positieve elementen. Ook de analisten van de Rode Duivels hebben verdeelde meningen over Meunier. “Het was een betere Meunier dan ik de laatste paar interlands gezien heb, maar ik vrees dat hij nog te ver van zijn beste niveau zit om een concurrent te kunnen zijn voor Castagne”, was de mening van Peter Vandenbempt bij Sporza.

Marc Degryse was dan weer een tikkeltje harder voor Thomas Meunier. “Meunier moest toch een keer bewijzen dat hij nog steeds de echte Meunier is, en dat hij Castagne het vuur aan de schenen kan leggen”, verklaarde de voormalige Rode Duivel aan Het Laatste Nieuws. “Wel, ik vond hem niet overtuigend. Hij lag al meteen aan de basis van de tweede kans voor de Grieken, kon te weinig zijn wil doordrukken op de rechterkant. Nee, Meunier heeft me niet overtuigd”, aldus Degryse.



Gert Verheyen baadde zichzelf in Het Nieuwsblad dan weer in neutraliteit over de concurrentieslag tussen Thomas Meunier en Timothy Castagne. Volgens Verheyen is het namelijk nog lang niet gezegd dat Timothy Castagne boven Thomas Meunier staat in de rangorde. De eerstvolgende oefenpartij tegen Kroatië zal ons wellicht meer leren over de tweestrijd tussen Meunier en Castagne. Al moeten we in het achterhoofd houden dat Meunier een echte toernooispeler is en de Rode Duivels op het WK 2018 grote diensten bewees.

LEES OOK: Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Wie moet de vaste rechtsachter worden op het EK?

Meest recent

'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

198
198
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

23
23
Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

150
150
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

181
181
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

39
39
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

118
118
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

397
397
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

143
143
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

103
103
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

189
189
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

96
96
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

200
200
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

149
149
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

51
51
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

95
95
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

357
357
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

93
93
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

398
398
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

41
41
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

96
96
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

116
116
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

333
333
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

284
284
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

641
641

Meer sportnieuws