Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

door
Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

De Rode Duivels startten hun eerste oefenwedstrijd in de aanloop naar het Europees Kampioenschap met een experimenteel elftal. Dennis Praet was één van de grote verrassingen in het starterselftal van België en zijn prestatie was overwegend positief. 


WEDSTRIJDRITME

Bondscoach Roberto Martinez benutte de oefenwedstrijd tegen Griekenland om te zien welke spelers het meest in aanmerking kunnen komen als back-up van de gebruikelijke titularissen. Dennis Praet kreeg op die manier nog eens zijn kans bij de Rode Duivels en de middenvelder van Leicester City ontgoochelde allerminst. Toch viel er bij de achterban verrassend genoeg wat kritiek te horen bij de prestatie van Praet.

In de eerste 45 minuten werkte Dennis Praet nochtans een puike speelhelft af, maar nadien deemsterde hij weg. Logisch ook, gelet op zijn beperkt wedstrijdritme dit seizoen. "Ik voelde het fysiek toch in de tweede helft”, verklaarde Praet voor de camera van VTM. “Ik heb de afgelopen maanden weinig gespeeld en kwam terug uit een lange blessure. In de eerste helft ging het nog goed, maar in de tweede helft voelde ik het toch in de kuiten.”



Ondanks een duidelijk gebrek aan wedstrijdritme, wat overigens enkel het grootste ‘kritiekpunt’ is op Dennis Praet, behoorde hij toch tot de betere Belgen. En dat ondanks het feit dat Praet slechts 1.472 minuten in de benen had bij Leicester City. In de 26-koppige selectie van de Rode Duivels tellen Eden Hazard (825), Thomas Vermaelen (813), Michy Batshuayi (670) en Matz Sels (583) in het afgelopen seizoen enkel nog minder minuten dan Praet.

LOF VOOR PRAET

 In de oefenwedstrijd tegen Griekenland scoorde Dennis Praet vooral punten in de eerste helft. De ex-speler van RSC Anderlecht onderscheidde zich met zijn dynamiek en een grote mate van infiltratie. Hij was bijvoorbeeld veel meer aanwezig dan Leander Dendoncker. Praet wierp zich tegen de Grieken op als een soort van box-to-box-speler en die rol leek hem wel te liggen. Ook radiocommentator Peter Vandenbempt denkt daar zo over.



“Praet was alomtegenwoordig. Hij heeft veel gelopen en gewerkt, goed aangesloten en aardige dingen laten zien aan de bal. Dat was ook veelbelovend”, verklaarde Peter Vandenbempt namelijk aan Sporza. Dennis Praet bewees donderdag aldus een goede back-up te zijn voor Youri Tielemans, mocht dat nodig zijn op het EURO 2020. Ook bondscoach Roberto Martinez toonde zich na afloop trouwens verheugd over Praet.

STERK DEFENSIEF

Dennis Praet liet zich aldus in een positieve zin opmerken en dat geldt niet enkel in het offensief gebied met onder meer zijn infiltratievermogen. Ook defensief droeg de middenvelder van Leicester City zijn steentje bij. In de eerste helft was hij bijvoorbeeld 100% efficiënt in al zijn aangegane defensieve acties. Bovendien telde hij ook het meeste aantal geslaagde intercepties van alle Rode Duivels. 



In het experimentele Belgische elftal was Dennis Praet één van de schaarse lichtpuntjes, en dat ondanks een gebrek aan wedstrijdritme. Dat gold trouwens voor meerdere Rode Duivels die in actie kwamen tegen Griekenland, wat meteen de grootste oorzaak was van het gebrek aan spelkwaliteit. Praet zakte in de tweede helft wat terug qua intensiteit en aanwezigheid, maar dat is nochtans erg logisch gezien het mankeren van wedstrijdritme. Praet kan bouwen op zijn goede prestatie in de eerste 45 minuten maar dat vraagt dus nog om bevestiging.

LEES OOK: Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Bent u positief over de prestatie van Praet?

Meest recent

Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

0
0
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

11
11
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

24
24
El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

58
58
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

65
65
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

168
168
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

101
101
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

216
216
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

97
97
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

53
53
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

92
92
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

91
91
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

143
143
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

99
99
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

274
274
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

160
160
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

75
75
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

275
275
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

165
165
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

333
333
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

104
104
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

103
103
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

342
342
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

272
272

Meer sportnieuws