Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

615 stemmen
Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

De Rode Duivels startten hun eerste oefenwedstrijd in de aanloop naar het Europees Kampioenschap met een experimenteel elftal. Dennis Praet was één van de grote verrassingen in het starterselftal van België en zijn prestatie was overwegend positief. 


WEDSTRIJDRITME

Bondscoach Roberto Martinez benutte de oefenwedstrijd tegen Griekenland om te zien welke spelers het meest in aanmerking kunnen komen als back-up van de gebruikelijke titularissen. Dennis Praet kreeg op die manier nog eens zijn kans bij de Rode Duivels en de middenvelder van Leicester City ontgoochelde allerminst. Toch viel er bij de achterban verrassend genoeg wat kritiek te horen bij de prestatie van Praet.

In de eerste 45 minuten werkte Dennis Praet nochtans een puike speelhelft af, maar nadien deemsterde hij weg. Logisch ook, gelet op zijn beperkt wedstrijdritme dit seizoen. "Ik voelde het fysiek toch in de tweede helft”, verklaarde Praet voor de camera van VTM. “Ik heb de afgelopen maanden weinig gespeeld en kwam terug uit een lange blessure. In de eerste helft ging het nog goed, maar in de tweede helft voelde ik het toch in de kuiten.”



Ondanks een duidelijk gebrek aan wedstrijdritme, wat overigens enkel het grootste ‘kritiekpunt’ is op Dennis Praet, behoorde hij toch tot de betere Belgen. En dat ondanks het feit dat Praet slechts 1.472 minuten in de benen had bij Leicester City. In de 26-koppige selectie van de Rode Duivels tellen Eden Hazard (825), Thomas Vermaelen (813), Michy Batshuayi (670) en Matz Sels (583) in het afgelopen seizoen enkel nog minder minuten dan Praet.

LOF VOOR PRAET

 In de oefenwedstrijd tegen Griekenland scoorde Dennis Praet vooral punten in de eerste helft. De ex-speler van RSC Anderlecht onderscheidde zich met zijn dynamiek en een grote mate van infiltratie. Hij was bijvoorbeeld veel meer aanwezig dan Leander Dendoncker. Praet wierp zich tegen de Grieken op als een soort van box-to-box-speler en die rol leek hem wel te liggen. Ook radiocommentator Peter Vandenbempt denkt daar zo over.



“Praet was alomtegenwoordig. Hij heeft veel gelopen en gewerkt, goed aangesloten en aardige dingen laten zien aan de bal. Dat was ook veelbelovend”, verklaarde Peter Vandenbempt namelijk aan Sporza. Dennis Praet bewees donderdag aldus een goede back-up te zijn voor Youri Tielemans, mocht dat nodig zijn op het EURO 2020. Ook bondscoach Roberto Martinez toonde zich na afloop trouwens verheugd over Praet.

STERK DEFENSIEF

Dennis Praet liet zich aldus in een positieve zin opmerken en dat geldt niet enkel in het offensief gebied met onder meer zijn infiltratievermogen. Ook defensief droeg de middenvelder van Leicester City zijn steentje bij. In de eerste helft was hij bijvoorbeeld 100% efficiënt in al zijn aangegane defensieve acties. Bovendien telde hij ook het meeste aantal geslaagde intercepties van alle Rode Duivels. 



In het experimentele Belgische elftal was Dennis Praet één van de schaarse lichtpuntjes, en dat ondanks een gebrek aan wedstrijdritme. Dat gold trouwens voor meerdere Rode Duivels die in actie kwamen tegen Griekenland, wat meteen de grootste oorzaak was van het gebrek aan spelkwaliteit. Praet zakte in de tweede helft wat terug qua intensiteit en aanwezigheid, maar dat is nochtans erg logisch gezien het mankeren van wedstrijdritme. Praet kan bouwen op zijn goede prestatie in de eerste 45 minuten maar dat vraagt dus nog om bevestiging.

LEES OOK: Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

Bent u positief over de prestatie van Praet?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

21
21
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

84
84
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

83
83
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

315
315
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

65
65
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

107
107
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

394
394
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

200
200
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

373
373
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

91
91
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

511
511
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

997
997
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

77
77
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

299
299
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

129
129
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

319
319
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

320
320
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

491
491
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

917
917
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

291
291
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

206
206
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

596
596
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

524
524
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

120
120

Meer sportnieuws