Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

615 stemmen
Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

De Rode Duivels startten hun eerste oefenwedstrijd in de aanloop naar het Europees Kampioenschap met een experimenteel elftal. Dennis Praet was één van de grote verrassingen in het starterselftal van België en zijn prestatie was overwegend positief. 


WEDSTRIJDRITME

Bondscoach Roberto Martinez benutte de oefenwedstrijd tegen Griekenland om te zien welke spelers het meest in aanmerking kunnen komen als back-up van de gebruikelijke titularissen. Dennis Praet kreeg op die manier nog eens zijn kans bij de Rode Duivels en de middenvelder van Leicester City ontgoochelde allerminst. Toch viel er bij de achterban verrassend genoeg wat kritiek te horen bij de prestatie van Praet.

In de eerste 45 minuten werkte Dennis Praet nochtans een puike speelhelft af, maar nadien deemsterde hij weg. Logisch ook, gelet op zijn beperkt wedstrijdritme dit seizoen. "Ik voelde het fysiek toch in de tweede helft”, verklaarde Praet voor de camera van VTM. “Ik heb de afgelopen maanden weinig gespeeld en kwam terug uit een lange blessure. In de eerste helft ging het nog goed, maar in de tweede helft voelde ik het toch in de kuiten.”



Ondanks een duidelijk gebrek aan wedstrijdritme, wat overigens enkel het grootste ‘kritiekpunt’ is op Dennis Praet, behoorde hij toch tot de betere Belgen. En dat ondanks het feit dat Praet slechts 1.472 minuten in de benen had bij Leicester City. In de 26-koppige selectie van de Rode Duivels tellen Eden Hazard (825), Thomas Vermaelen (813), Michy Batshuayi (670) en Matz Sels (583) in het afgelopen seizoen enkel nog minder minuten dan Praet.

LOF VOOR PRAET

 In de oefenwedstrijd tegen Griekenland scoorde Dennis Praet vooral punten in de eerste helft. De ex-speler van RSC Anderlecht onderscheidde zich met zijn dynamiek en een grote mate van infiltratie. Hij was bijvoorbeeld veel meer aanwezig dan Leander Dendoncker. Praet wierp zich tegen de Grieken op als een soort van box-to-box-speler en die rol leek hem wel te liggen. Ook radiocommentator Peter Vandenbempt denkt daar zo over.



“Praet was alomtegenwoordig. Hij heeft veel gelopen en gewerkt, goed aangesloten en aardige dingen laten zien aan de bal. Dat was ook veelbelovend”, verklaarde Peter Vandenbempt namelijk aan Sporza. Dennis Praet bewees donderdag aldus een goede back-up te zijn voor Youri Tielemans, mocht dat nodig zijn op het EURO 2020. Ook bondscoach Roberto Martinez toonde zich na afloop trouwens verheugd over Praet.

STERK DEFENSIEF

Dennis Praet liet zich aldus in een positieve zin opmerken en dat geldt niet enkel in het offensief gebied met onder meer zijn infiltratievermogen. Ook defensief droeg de middenvelder van Leicester City zijn steentje bij. In de eerste helft was hij bijvoorbeeld 100% efficiënt in al zijn aangegane defensieve acties. Bovendien telde hij ook het meeste aantal geslaagde intercepties van alle Rode Duivels. 



In het experimentele Belgische elftal was Dennis Praet één van de schaarse lichtpuntjes, en dat ondanks een gebrek aan wedstrijdritme. Dat gold trouwens voor meerdere Rode Duivels die in actie kwamen tegen Griekenland, wat meteen de grootste oorzaak was van het gebrek aan spelkwaliteit. Praet zakte in de tweede helft wat terug qua intensiteit en aanwezigheid, maar dat is nochtans erg logisch gezien het mankeren van wedstrijdritme. Praet kan bouwen op zijn goede prestatie in de eerste 45 minuten maar dat vraagt dus nog om bevestiging.

LEES OOK: De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

Bent u positief over de prestatie van Praet?

Meest recent

Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

5
5
Pakkende woorden: Gündogan lucht zijn hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

23
23
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

415
415
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

161
161
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

132
132
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

184
184
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

15
15
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

314
314
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

69
69
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

187
187
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

389
389
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

117
117
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

540
540
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

322
322
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

195
195
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

367
367
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

550
550
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

125
125
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

399
399
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

168
168
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

64
64
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

322
322
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

178
178
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

72
72
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

94
94

Meer sportnieuws