Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

door
Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

De Rode Duivels startten hun eerste oefenwedstrijd in de aanloop naar het Europees Kampioenschap met een experimenteel elftal. Dennis Praet was één van de grote verrassingen in het starterselftal van België en zijn prestatie was overwegend positief. 


WEDSTRIJDRITME

Bondscoach Roberto Martinez benutte de oefenwedstrijd tegen Griekenland om te zien welke spelers het meest in aanmerking kunnen komen als back-up van de gebruikelijke titularissen. Dennis Praet kreeg op die manier nog eens zijn kans bij de Rode Duivels en de middenvelder van Leicester City ontgoochelde allerminst. Toch viel er bij de achterban verrassend genoeg wat kritiek te horen bij de prestatie van Praet.

In de eerste 45 minuten werkte Dennis Praet nochtans een puike speelhelft af, maar nadien deemsterde hij weg. Logisch ook, gelet op zijn beperkt wedstrijdritme dit seizoen. "Ik voelde het fysiek toch in de tweede helft”, verklaarde Praet voor de camera van VTM. “Ik heb de afgelopen maanden weinig gespeeld en kwam terug uit een lange blessure. In de eerste helft ging het nog goed, maar in de tweede helft voelde ik het toch in de kuiten.”



Ondanks een duidelijk gebrek aan wedstrijdritme, wat overigens enkel het grootste ‘kritiekpunt’ is op Dennis Praet, behoorde hij toch tot de betere Belgen. En dat ondanks het feit dat Praet slechts 1.472 minuten in de benen had bij Leicester City. In de 26-koppige selectie van de Rode Duivels tellen Eden Hazard (825), Thomas Vermaelen (813), Michy Batshuayi (670) en Matz Sels (583) in het afgelopen seizoen enkel nog minder minuten dan Praet.

LOF VOOR PRAET

 In de oefenwedstrijd tegen Griekenland scoorde Dennis Praet vooral punten in de eerste helft. De ex-speler van RSC Anderlecht onderscheidde zich met zijn dynamiek en een grote mate van infiltratie. Hij was bijvoorbeeld veel meer aanwezig dan Leander Dendoncker. Praet wierp zich tegen de Grieken op als een soort van box-to-box-speler en die rol leek hem wel te liggen. Ook radiocommentator Peter Vandenbempt denkt daar zo over.



“Praet was alomtegenwoordig. Hij heeft veel gelopen en gewerkt, goed aangesloten en aardige dingen laten zien aan de bal. Dat was ook veelbelovend”, verklaarde Peter Vandenbempt namelijk aan Sporza. Dennis Praet bewees donderdag aldus een goede back-up te zijn voor Youri Tielemans, mocht dat nodig zijn op het EURO 2020. Ook bondscoach Roberto Martinez toonde zich na afloop trouwens verheugd over Praet.

STERK DEFENSIEF

Dennis Praet liet zich aldus in een positieve zin opmerken en dat geldt niet enkel in het offensief gebied met onder meer zijn infiltratievermogen. Ook defensief droeg de middenvelder van Leicester City zijn steentje bij. In de eerste helft was hij bijvoorbeeld 100% efficiënt in al zijn aangegane defensieve acties. Bovendien telde hij ook het meeste aantal geslaagde intercepties van alle Rode Duivels. 



In het experimentele Belgische elftal was Dennis Praet één van de schaarse lichtpuntjes, en dat ondanks een gebrek aan wedstrijdritme. Dat gold trouwens voor meerdere Rode Duivels die in actie kwamen tegen Griekenland, wat meteen de grootste oorzaak was van het gebrek aan spelkwaliteit. Praet zakte in de tweede helft wat terug qua intensiteit en aanwezigheid, maar dat is nochtans erg logisch gezien het mankeren van wedstrijdritme. Praet kan bouwen op zijn goede prestatie in de eerste 45 minuten maar dat vraagt dus nog om bevestiging.

LEES OOK: Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Bent u positief over de prestatie van Praet?

Meest recent

Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

62
62
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

50
50
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

47
47
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

295
295
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

57
57
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

26
26
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

33
33
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

259
259
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

44
44
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

40
40
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

109
109
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

99
99
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

133
133
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

384
384
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

86
86
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

99
99
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

60
60
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

231
231
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

58
58
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

43
43
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

77
77
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

111
111
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

339
339
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

156
156
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

229
229

Meer sportnieuws