Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

door
Box-to-box zorgt voor discussie bij Duivels

De Rode Duivels startten hun eerste oefenwedstrijd in de aanloop naar het Europees Kampioenschap met een experimenteel elftal. Dennis Praet was één van de grote verrassingen in het starterselftal van België en zijn prestatie was overwegend positief. 


WEDSTRIJDRITME

Bondscoach Roberto Martinez benutte de oefenwedstrijd tegen Griekenland om te zien welke spelers het meest in aanmerking kunnen komen als back-up van de gebruikelijke titularissen. Dennis Praet kreeg op die manier nog eens zijn kans bij de Rode Duivels en de middenvelder van Leicester City ontgoochelde allerminst. Toch viel er bij de achterban verrassend genoeg wat kritiek te horen bij de prestatie van Praet.

In de eerste 45 minuten werkte Dennis Praet nochtans een puike speelhelft af, maar nadien deemsterde hij weg. Logisch ook, gelet op zijn beperkt wedstrijdritme dit seizoen. "Ik voelde het fysiek toch in de tweede helft”, verklaarde Praet voor de camera van VTM. “Ik heb de afgelopen maanden weinig gespeeld en kwam terug uit een lange blessure. In de eerste helft ging het nog goed, maar in de tweede helft voelde ik het toch in de kuiten.”



Ondanks een duidelijk gebrek aan wedstrijdritme, wat overigens enkel het grootste ‘kritiekpunt’ is op Dennis Praet, behoorde hij toch tot de betere Belgen. En dat ondanks het feit dat Praet slechts 1.472 minuten in de benen had bij Leicester City. In de 26-koppige selectie van de Rode Duivels tellen Eden Hazard (825), Thomas Vermaelen (813), Michy Batshuayi (670) en Matz Sels (583) in het afgelopen seizoen enkel nog minder minuten dan Praet.

LOF VOOR PRAET

 In de oefenwedstrijd tegen Griekenland scoorde Dennis Praet vooral punten in de eerste helft. De ex-speler van RSC Anderlecht onderscheidde zich met zijn dynamiek en een grote mate van infiltratie. Hij was bijvoorbeeld veel meer aanwezig dan Leander Dendoncker. Praet wierp zich tegen de Grieken op als een soort van box-to-box-speler en die rol leek hem wel te liggen. Ook radiocommentator Peter Vandenbempt denkt daar zo over.



“Praet was alomtegenwoordig. Hij heeft veel gelopen en gewerkt, goed aangesloten en aardige dingen laten zien aan de bal. Dat was ook veelbelovend”, verklaarde Peter Vandenbempt namelijk aan Sporza. Dennis Praet bewees donderdag aldus een goede back-up te zijn voor Youri Tielemans, mocht dat nodig zijn op het EURO 2020. Ook bondscoach Roberto Martinez toonde zich na afloop trouwens verheugd over Praet.

STERK DEFENSIEF

Dennis Praet liet zich aldus in een positieve zin opmerken en dat geldt niet enkel in het offensief gebied met onder meer zijn infiltratievermogen. Ook defensief droeg de middenvelder van Leicester City zijn steentje bij. In de eerste helft was hij bijvoorbeeld 100% efficiënt in al zijn aangegane defensieve acties. Bovendien telde hij ook het meeste aantal geslaagde intercepties van alle Rode Duivels. 



In het experimentele Belgische elftal was Dennis Praet één van de schaarse lichtpuntjes, en dat ondanks een gebrek aan wedstrijdritme. Dat gold trouwens voor meerdere Rode Duivels die in actie kwamen tegen Griekenland, wat meteen de grootste oorzaak was van het gebrek aan spelkwaliteit. Praet zakte in de tweede helft wat terug qua intensiteit en aanwezigheid, maar dat is nochtans erg logisch gezien het mankeren van wedstrijdritme. Praet kan bouwen op zijn goede prestatie in de eerste 45 minuten maar dat vraagt dus nog om bevestiging.

LEES OOK: Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Bent u positief over de prestatie van Praet?

Meest recent

Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

7
7
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

14
14
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

46
46
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

234
234
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

224
224
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

312
312
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

77
77
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

578
578
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

511
511
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

380
380
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

306
306
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

109
109
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

331
331
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

63
63
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

566
566
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

328
328
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

415
415
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

266
266
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

456
456
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

243
243
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

236
236
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1682
1682
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

747
747
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

738
738

Meer sportnieuws