Droomassist Nmecha helpt Duitsland voorbij Oranje

door
Droomassist Nmecha helpt Duitsland voorbij Oranje

Jong Oranje heeft de stunt tegen topfavoriet Jong Frankrijk geen vervolg kunnen geven. In de halve finale van het EK U21 bleken de leeftijdsgenoten van Duitsland donderdagavond met 1-2 te sterk.

In de groepsfase stonden de buurlanden al tegenover elkaar op het jeugd-EK. De Duitsers wisten die avond pas in de slotfase langszij te komen, maar ditmaal sloeg het elftal al in de openingsfase keihard toe. Na slechts 29 seconden schoot Florian Wirtz de 0-1 achter doelman Justin Bijlow, na een prachtassist van Lukas Nmecha. Na acht minuten was de Oranje-doelman opnieuw kansloos bij de 2-0 van dezelfde doelpuntenmaker.

Jong Duitsland had de mogelijkheid om het duel al in de eerste helft te beslissen, ware het niet dat Mërgim Berisha een vrije trap vol op de paal mikte. Feyenoorder Bijlow hield Wirtz bovendien van een hattrick af. Gedurende de eerste helft ontstonden er wel kansen voor Jong Oranje, maar Finn Dahmen wist de pogingen van Justin Kluivert en Myron Boadu te pareren. Dani de Wit schoot in kansrijke positie bovendien naast. 

In de tweede helft bleef Jong Oranje in de wedstrijd, mede doordat Berisha voor de tweede en derde keer deze avond de paal trof. De Duitsers vergaten de halve finale in het slot te gooien en daar profiteerde de formatie van bondscoach Erwin van de Looi van. Ruim twintig minuten voor tijd schoot Ajax-verdediger met hulp van doelman Dahmen de 1-2 tegen de touwen.

Jong Oranje ging logischerwijs op jacht naar de gelijkmaker. AZ'er Myron Boadu, tegen de Fransen nog bepalend met twee goals, liet echter na om vrijwel meteen voor de 2-2 te zorgen. De spits van Jong Oranje wist de bal vlak voor tijd alsnog tegen de touwen te werken, maar een vlagsignaal van de assistent-scheidsrechter werd hem fataal.

Scoreverloop: 0-1 (1') Florian Wirtz, 0-2 (8') Florian Wirtz, 1-2 (67') Perr Schuurs

LEES OOK: 'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Nu zal Nmecha zeker niet meer bij Anderlecht blijven...

Meest recent

'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

2
2
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

29
29
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

19
19
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

32
32
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

26
26
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

46
46
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

197
197
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

152
152
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

131
131
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

225
225
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

83
83
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

61
61
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

424
424
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

186
186
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

300
300
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

284
284
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

903
903
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

72
72
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

520
520
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

184
184
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

132
132
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

251
251
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

426
426

Meer sportnieuws