Droomassist Nmecha helpt Duitsland voorbij Oranje

door
Droomassist Nmecha helpt Duitsland voorbij Oranje

Jong Oranje heeft de stunt tegen topfavoriet Jong Frankrijk geen vervolg kunnen geven. In de halve finale van het EK U21 bleken de leeftijdsgenoten van Duitsland donderdagavond met 1-2 te sterk.

In de groepsfase stonden de buurlanden al tegenover elkaar op het jeugd-EK. De Duitsers wisten die avond pas in de slotfase langszij te komen, maar ditmaal sloeg het elftal al in de openingsfase keihard toe. Na slechts 29 seconden schoot Florian Wirtz de 0-1 achter doelman Justin Bijlow, na een prachtassist van Lukas Nmecha. Na acht minuten was de Oranje-doelman opnieuw kansloos bij de 2-0 van dezelfde doelpuntenmaker.

Jong Duitsland had de mogelijkheid om het duel al in de eerste helft te beslissen, ware het niet dat Mërgim Berisha een vrije trap vol op de paal mikte. Feyenoorder Bijlow hield Wirtz bovendien van een hattrick af. Gedurende de eerste helft ontstonden er wel kansen voor Jong Oranje, maar Finn Dahmen wist de pogingen van Justin Kluivert en Myron Boadu te pareren. Dani de Wit schoot in kansrijke positie bovendien naast. 

In de tweede helft bleef Jong Oranje in de wedstrijd, mede doordat Berisha voor de tweede en derde keer deze avond de paal trof. De Duitsers vergaten de halve finale in het slot te gooien en daar profiteerde de formatie van bondscoach Erwin van de Looi van. Ruim twintig minuten voor tijd schoot Ajax-verdediger met hulp van doelman Dahmen de 1-2 tegen de touwen.

Jong Oranje ging logischerwijs op jacht naar de gelijkmaker. AZ'er Myron Boadu, tegen de Fransen nog bepalend met twee goals, liet echter na om vrijwel meteen voor de 2-2 te zorgen. De spits van Jong Oranje wist de bal vlak voor tijd alsnog tegen de touwen te werken, maar een vlagsignaal van de assistent-scheidsrechter werd hem fataal.

Scoreverloop: 0-1 (1') Florian Wirtz, 0-2 (8') Florian Wirtz, 1-2 (67') Perr Schuurs

LEES OOK: Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Nu zal Nmecha zeker niet meer bij Anderlecht blijven...

Meest recent

'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

123
123
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

13
13
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

7
7
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

47
47
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

77
77
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

36
36
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

338
338
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

120
120
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

127
127
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

296
296
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

86
86
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

110
110
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

159
159
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

193
193
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

225
225
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

86
86
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1172
1172
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

144
144
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

344
344
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

416
416
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

285
285
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

347
347
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

136
136

Meer sportnieuws