Droomassist Nmecha helpt Duitsland voorbij Oranje

door
Droomassist Nmecha helpt Duitsland voorbij Oranje

Jong Oranje heeft de stunt tegen topfavoriet Jong Frankrijk geen vervolg kunnen geven. In de halve finale van het EK U21 bleken de leeftijdsgenoten van Duitsland donderdagavond met 1-2 te sterk.

In de groepsfase stonden de buurlanden al tegenover elkaar op het jeugd-EK. De Duitsers wisten die avond pas in de slotfase langszij te komen, maar ditmaal sloeg het elftal al in de openingsfase keihard toe. Na slechts 29 seconden schoot Florian Wirtz de 0-1 achter doelman Justin Bijlow, na een prachtassist van Lukas Nmecha. Na acht minuten was de Oranje-doelman opnieuw kansloos bij de 2-0 van dezelfde doelpuntenmaker.

Jong Duitsland had de mogelijkheid om het duel al in de eerste helft te beslissen, ware het niet dat Mërgim Berisha een vrije trap vol op de paal mikte. Feyenoorder Bijlow hield Wirtz bovendien van een hattrick af. Gedurende de eerste helft ontstonden er wel kansen voor Jong Oranje, maar Finn Dahmen wist de pogingen van Justin Kluivert en Myron Boadu te pareren. Dani de Wit schoot in kansrijke positie bovendien naast. 

In de tweede helft bleef Jong Oranje in de wedstrijd, mede doordat Berisha voor de tweede en derde keer deze avond de paal trof. De Duitsers vergaten de halve finale in het slot te gooien en daar profiteerde de formatie van bondscoach Erwin van de Looi van. Ruim twintig minuten voor tijd schoot Ajax-verdediger met hulp van doelman Dahmen de 1-2 tegen de touwen.

Jong Oranje ging logischerwijs op jacht naar de gelijkmaker. AZ'er Myron Boadu, tegen de Fransen nog bepalend met twee goals, liet echter na om vrijwel meteen voor de 2-2 te zorgen. De spits van Jong Oranje wist de bal vlak voor tijd alsnog tegen de touwen te werken, maar een vlagsignaal van de assistent-scheidsrechter werd hem fataal.

Scoreverloop: 0-1 (1') Florian Wirtz, 0-2 (8') Florian Wirtz, 1-2 (67') Perr Schuurs

LEES OOK: Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Nu zal Nmecha zeker niet meer bij Anderlecht blijven...

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

52
52
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

106
106
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

46
46
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

88
88
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

31
31
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

260
260
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

183
183
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

246
246
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

263
263
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

33
33
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

170
170
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

342
342
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

215
215
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

58
58
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

68
68
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

161
161
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

154
154
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

419
419
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

69
69
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

152
152
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

130
130
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

173
173
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

299
299

Meer sportnieuws