Droomassist Nmecha helpt Duitsland voorbij Oranje

door
Droomassist Nmecha helpt Duitsland voorbij Oranje

Jong Oranje heeft de stunt tegen topfavoriet Jong Frankrijk geen vervolg kunnen geven. In de halve finale van het EK U21 bleken de leeftijdsgenoten van Duitsland donderdagavond met 1-2 te sterk.

In de groepsfase stonden de buurlanden al tegenover elkaar op het jeugd-EK. De Duitsers wisten die avond pas in de slotfase langszij te komen, maar ditmaal sloeg het elftal al in de openingsfase keihard toe. Na slechts 29 seconden schoot Florian Wirtz de 0-1 achter doelman Justin Bijlow, na een prachtassist van Lukas Nmecha. Na acht minuten was de Oranje-doelman opnieuw kansloos bij de 2-0 van dezelfde doelpuntenmaker.

Jong Duitsland had de mogelijkheid om het duel al in de eerste helft te beslissen, ware het niet dat Mërgim Berisha een vrije trap vol op de paal mikte. Feyenoorder Bijlow hield Wirtz bovendien van een hattrick af. Gedurende de eerste helft ontstonden er wel kansen voor Jong Oranje, maar Finn Dahmen wist de pogingen van Justin Kluivert en Myron Boadu te pareren. Dani de Wit schoot in kansrijke positie bovendien naast. 

In de tweede helft bleef Jong Oranje in de wedstrijd, mede doordat Berisha voor de tweede en derde keer deze avond de paal trof. De Duitsers vergaten de halve finale in het slot te gooien en daar profiteerde de formatie van bondscoach Erwin van de Looi van. Ruim twintig minuten voor tijd schoot Ajax-verdediger met hulp van doelman Dahmen de 1-2 tegen de touwen.

Jong Oranje ging logischerwijs op jacht naar de gelijkmaker. AZ'er Myron Boadu, tegen de Fransen nog bepalend met twee goals, liet echter na om vrijwel meteen voor de 2-2 te zorgen. De spits van Jong Oranje wist de bal vlak voor tijd alsnog tegen de touwen te werken, maar een vlagsignaal van de assistent-scheidsrechter werd hem fataal.

Scoreverloop: 0-1 (1') Florian Wirtz, 0-2 (8') Florian Wirtz, 1-2 (67') Perr Schuurs

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Nu zal Nmecha zeker niet meer bij Anderlecht blijven...

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

24
24
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

28
28
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

19
19
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

18
18
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

104
104
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

34
34
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

105
105
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

166
166
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

323
323
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

110
110
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

164
164
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

116
116
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

570
570
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

567
567
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

376
376
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

177
177
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

211
211
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

238
238
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

470
470
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

607
607
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

130
130
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws