Mertens zorgt voor groot mysterie bij Duivels

door
Mertens zorgt voor groot mysterie bij Duivels

Dries Mertens is de knuffelbeer van het Belgische voetbalpubliek, maar Ciro heeft er niet zijn beste seizoen opzitten bij zijn club Napoli. Zijn speelminuten en doelpunten(regelmaat) kregen een flinke knauw en dat nefast kan zijn voor zijn speelkansen bij de Rode Duivels op het aanstaande Europees Kampioenschap.

GEEN TYPE-HAZARD

Dinsdag arriveerde Dries Mertens zorgeloos op het nationaal oefencentrum van Tubeke. De 34-jarige zwaaide enthousiast naar de verzamelde pers en ook vriendin Kat Kerkhofs en hond Juliette stalen de show. Mertens vertoeft duidelijk graag bij de nationale ploeg, hoewel hij er nochtans zelden een onbetwiste basisspeler is. Zelfs met een niet topfitte Eden Hazard vandaag, is het eerder onzeker dat Mertens op het aanstaande EURO 2020 aanspraak zal maken op een basisplaats.

Eddy Snelders, huidig analist en ex-assistent bij de Rode Duivels, staaft die stelling in het weekblad HUMO. “Mertens is Mertens”, aldus Snelders. “Als hij goed is, flitst hij; anders zie je hem niet. Hij heeft altijd moeten vechten voor een basisplaats, dat frustreert hem: Martinez is geen Mertens-fan hé. Als hij eens niet op de tippen van zijn tenen loopt, wordt hij meteen vervangen. Ik vind die frustratie enigszins terecht.”



Nochtans zou Dries Mertens op papier een logische vervanger kunnen zijn voor Eden Hazard, mocht die in de eerste weken nog kampen met wat kwaaltjes. Mertens is namelijk goed vertrouwd met een positie op de flanken, maar hij is echter niet helemaal hetzelfde type zoals de vedette van Real Madrid. Mertens is bijvoorbeeld veel doelgerichter dan Hazard, en in de huidige selectie van de Rode Duivels neigt Leandro Trossard het meest naar het profiel van Hazardinho.

INVALLER BIJ NAPOLI

Dries Mertens heeft bovendien ook het nadeel dat hij tegenwoordig niet bepaald in een bloedvorm steekt. Dit seizoen was hij bijvoorbeeld 18 keer basisspeler bij zijn club Napoli, terwijl hij ook 11 keer invaller was. Die wisselvalligheid in speelgelegenheid kan grotendeels verklaard worden door de enkelblessure waardoor hij van 11 december tot eind februari onbeschikbaar was. Maar ook nadien kwam hij niet bijster veel meer in actie bij Napoli. 



In de laatste zes competitiewedstrijden van de Italiaanse Serie A verscheen Dries Mertens immers geen enkele keer meer aan de aftrap. Tegen Torino (36 minuten), Cagliari (22 minuten), Spezia (7 minuten), Udinese (22 minuten), Fiorentina (18 minuten) en Hellas Verona (25 minuten) moest hij zich telkens tevreden stellen met korte invalbeurten. Een ideale aanloop naar het belangrijke Europees Kampioenschap is dat dus allerminst niet.

MINDER VLOT SCOREN

Bovendien is de doelpuntenproductie van Dries Mertens ook niet meer wat die geweest is. Tijdens zijn topjaren bij Napoli scoorde de 34-jarige in de edities van de Serie A 2016-2017, 2017-2018 en 2018-2019 respectievelijk 34, 22 en 19 doelpunten. En ook vorig seizoen lukte Mertens tevens een aardig doelpuntenaantal van 16 stuks. Maar dit jaar vond de 96-voudige Rode Duivel opvallend minder de weg naar het doel. De enkelblessure die hem meer dan twee maanden aan de kant hield, heeft daar uiteraard veel mee te maken.

Naarmate de jaren vorderen neemt de doelpuntenproductie van Dries Mertens bij Napoli dus stevig af en ook in de betreffende verhouding qua speelminuten is er een opmerkelijke daling te constateren. Ciro heeft over een periode van zes jaar tijd namelijk net zijn minst regelmatige seizoen afgewerkt op het gebied van doelpuntenregelmaat. Met 0,44 doelpunt per 90 minuten - over alle competities heen - is zijn frequentie nog steeds behoorlijk, maar in vergelijking met de voorgaande vijf seizoenen is er toch een groot verschil merkbaar.

2020-2021: 0,44 doelpunt per 90 minuten

2019-2020: 0,54 doelpunt per 90 minuten

2018-2019: 0,53 doelpunt per 90 minuten

2017-2018: 0,49 doelpunt per 90 minuten

2016-2017: 0,91 doelpunt per 90 minuten

2015-2016: 0,54 doelpunt per 90 minuten



Ondanks zijn opvallende verminderde regelmaat in doelpunten scoren, eindigde Dries Mertens toch nog als veertiende vlotst scorende centrumspits in de Serie A. Daarbij troefde hij enkele klinkende namen af zoals onder meer Edin Dzeko (AS Roma), Joaquin Correa (Lazio) en Alvaro Morata (Juventus). Bovendien is de context van het EURO 2020 ook helemaal anders dan het voetbal op clubniveau. De eerstvolgende oefenwedstrijden van de Rode Duivels tegen Griekenland (2 juni) en Kroatië (6 juni) zullen ons wellicht meer leren over de individuele vorm én de potentiële rol van Mertens op het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Zal Mertens knallen op het EK?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

126
126
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

135
135
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

83
83
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

156
156
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

75
75
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

98
98
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

140
140
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

36
36
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

66
66
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

221
221
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1294
1294
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

133
133
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

69
69
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

197
197
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

389
389
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

145
145
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

203
203
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

371
371
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

82
82
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws