Mertens zorgt voor groot mysterie bij Duivels

1113 stemmen
Mertens zorgt voor groot mysterie bij Duivels

Dries Mertens is de knuffelbeer van het Belgische voetbalpubliek, maar Ciro heeft er niet zijn beste seizoen opzitten bij zijn club Napoli. Zijn speelminuten en doelpunten(regelmaat) kregen een flinke knauw en dat nefast kan zijn voor zijn speelkansen bij de Rode Duivels op het aanstaande Europees Kampioenschap.

GEEN TYPE-HAZARD

Dinsdag arriveerde Dries Mertens zorgeloos op het nationaal oefencentrum van Tubeke. De 34-jarige zwaaide enthousiast naar de verzamelde pers en ook vriendin Kat Kerkhofs en hond Juliette stalen de show. Mertens vertoeft duidelijk graag bij de nationale ploeg, hoewel hij er nochtans zelden een onbetwiste basisspeler is. Zelfs met een niet topfitte Eden Hazard vandaag, is het eerder onzeker dat Mertens op het aanstaande EURO 2020 aanspraak zal maken op een basisplaats.

Eddy Snelders, huidig analist en ex-assistent bij de Rode Duivels, staaft die stelling in het weekblad HUMO. “Mertens is Mertens”, aldus Snelders. “Als hij goed is, flitst hij; anders zie je hem niet. Hij heeft altijd moeten vechten voor een basisplaats, dat frustreert hem: Martinez is geen Mertens-fan hé. Als hij eens niet op de tippen van zijn tenen loopt, wordt hij meteen vervangen. Ik vind die frustratie enigszins terecht.”



Nochtans zou Dries Mertens op papier een logische vervanger kunnen zijn voor Eden Hazard, mocht die in de eerste weken nog kampen met wat kwaaltjes. Mertens is namelijk goed vertrouwd met een positie op de flanken, maar hij is echter niet helemaal hetzelfde type zoals de vedette van Real Madrid. Mertens is bijvoorbeeld veel doelgerichter dan Hazard, en in de huidige selectie van de Rode Duivels neigt Leandro Trossard het meest naar het profiel van Hazardinho.

INVALLER BIJ NAPOLI

Dries Mertens heeft bovendien ook het nadeel dat hij tegenwoordig niet bepaald in een bloedvorm steekt. Dit seizoen was hij bijvoorbeeld 18 keer basisspeler bij zijn club Napoli, terwijl hij ook 11 keer invaller was. Die wisselvalligheid in speelgelegenheid kan grotendeels verklaard worden door de enkelblessure waardoor hij van 11 december tot eind februari onbeschikbaar was. Maar ook nadien kwam hij niet bijster veel meer in actie bij Napoli. 



In de laatste zes competitiewedstrijden van de Italiaanse Serie A verscheen Dries Mertens immers geen enkele keer meer aan de aftrap. Tegen Torino (36 minuten), Cagliari (22 minuten), Spezia (7 minuten), Udinese (22 minuten), Fiorentina (18 minuten) en Hellas Verona (25 minuten) moest hij zich telkens tevreden stellen met korte invalbeurten. Een ideale aanloop naar het belangrijke Europees Kampioenschap is dat dus allerminst niet.

MINDER VLOT SCOREN

Bovendien is de doelpuntenproductie van Dries Mertens ook niet meer wat die geweest is. Tijdens zijn topjaren bij Napoli scoorde de 34-jarige in de edities van de Serie A 2016-2017, 2017-2018 en 2018-2019 respectievelijk 34, 22 en 19 doelpunten. En ook vorig seizoen lukte Mertens tevens een aardig doelpuntenaantal van 16 stuks. Maar dit jaar vond de 96-voudige Rode Duivel opvallend minder de weg naar het doel. De enkelblessure die hem meer dan twee maanden aan de kant hield, heeft daar uiteraard veel mee te maken.

Naarmate de jaren vorderen neemt de doelpuntenproductie van Dries Mertens bij Napoli dus stevig af en ook in de betreffende verhouding qua speelminuten is er een opmerkelijke daling te constateren. Ciro heeft over een periode van zes jaar tijd namelijk net zijn minst regelmatige seizoen afgewerkt op het gebied van doelpuntenregelmaat. Met 0,44 doelpunt per 90 minuten - over alle competities heen - is zijn frequentie nog steeds behoorlijk, maar in vergelijking met de voorgaande vijf seizoenen is er toch een groot verschil merkbaar.

2020-2021: 0,44 doelpunt per 90 minuten

2019-2020: 0,54 doelpunt per 90 minuten

2018-2019: 0,53 doelpunt per 90 minuten

2017-2018: 0,49 doelpunt per 90 minuten

2016-2017: 0,91 doelpunt per 90 minuten

2015-2016: 0,54 doelpunt per 90 minuten



Ondanks zijn opvallende verminderde regelmaat in doelpunten scoren, eindigde Dries Mertens toch nog als veertiende vlotst scorende centrumspits in de Serie A. Daarbij troefde hij enkele klinkende namen af zoals onder meer Edin Dzeko (AS Roma), Joaquin Correa (Lazio) en Alvaro Morata (Juventus). Bovendien is de context van het EURO 2020 ook helemaal anders dan het voetbal op clubniveau. De eerstvolgende oefenwedstrijden van de Rode Duivels tegen Griekenland (2 juni) en Kroatië (6 juni) zullen ons wellicht meer leren over de individuele vorm én de potentiële rol van Mertens op het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: 'Ajax plant énorme transferbom en gaat voor Lukaku'

Zal Mertens knallen op het EK?

Meest recent

Albert zéér duidelijk over toekomst van Garcia

Rudi Garcia is bijna twee jaar bondscoach en voorlopig was dat een succesverhaal. De resultaten zijn ...

25
25
'Union SG aast op verrassende Belgische transfer'

Union SG was heel actief op de transfermarkt, maar de Brusselaars zijn allerminst klaar met hun ...

32
32
Makelaar Trossard dropt plots transferbommetje

Leandro Trossard kende een zeer goed WK met de Rode Duivels. De Belgische aanvaller werd tijdens dat ...

95
95
Westerlo niet klaar: Charai voorspelt transfervuurwerk

KVC Westerlo kent een héél drukke mercato. De Kemphanen incasseerden bijna dertig ...

35
35
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

34
34
'Ajax baalt na mislopen te dure Club Brugge-pion'

Ajax is heel actief op de transfermarkt. Technisch directeur Jordi Cruijff heeft blijkbaar heel wat ...

207
207
Ontvangt Anderlecht verrassende miljoenen?

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat versterking bij als ze komend seizoen echt willen meedoen ...

456
456
'Nieuwe start Rode Duivels': deze spelers kloppen op de deur

We haalden al aan dat er voor zeven Rode Duivels stilaan een einde aan het komen is bij de nationale ...

351
351
'Nieuwe club Courtois komt meteen in België shoppen'

Thibaut Courtois deed op het WK vooral van zich spreken door te suggereren dat hij zou kunnen ...

122
122
'Club wil stunten met peperdure opvolger Ordoñez'

Bij Club Brugge komt de mercato stilaan helemaal op gang. Er zijn de nodige aanwinsten op komst, ...

328
328
Charleroi slaat weer toe, opvallende transfer Matthys

Binnen iets meer dan drie weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start en ...

27
27
'Duivels zien staflid meteen naar Premier League trekken'

De Rode Duivels zijn vorig weekend naar België teruggekeerd na hun uitschakeling op het WK, ...

54
54
'Openda verrast iedereen met keuze voor nieuwe club'

Loïs Openda moest de wereldbeker vanuit zijn zetel volgen, want de spits werd door Rudi Garcia ...

156
156
'Club weigert Tresoldi-bod, Italianen met voetjes op grond'

Nu het WK in zijn eindfase beland is, lijkt de mercato van Club Brugge helemaal op gang te komen. ...

677
677
'Genk heeft oplossing beet voor floptransfer'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KRC Genk. De Limburgers hopen na het vertrek van Nicky ...

276
276
'Knaltransfer Tielemans: alle details over overgang bekend'

Het was al een tijdje duidelijk dat de uitschakeling tegen Spanje in de kwartfinales van het WK zou ...

435
435
'Cruijff jaagt Bounida naar de uitgang bij Ajax'

Vorig seizoen betekende eindelijk de grote doorbraak van Rayane Bounida. Op zijn 20ste wist het ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Transfervuurwerk bij Club, Genk breekt record'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

298
298
'Fabrizio Romano meldt droomtransfer voor Youri Tielemans'

Youri Tielemans heeft een sterk WK achter de rug. De middenvelder van Aston Villa staat voor een ...

280
280
Yamal zet halve finale op scherp: Frankrijk slaat hard terug

De Rode Duivels gingen in de kwartfinale onderuit tegen Spanje. In de halve finale neemt La Roja het ...

106
106
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

229
229
‘Club zwiert met miljoenen: groot slachtoffer wil plots weg'

Club Brugge is druk in de weer op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat vooral hard op de Zwitserse ...

854
854
Neville ziet WK-sensatie: "Hij is dé superster"

Engeland staat in de halve finale van het WK. De Engelsen rekenen op onder meer Jude Bellingham om ...

102
102
Garcia nog bondscoach? Boskamp geeft zijn oordeel

Rudi Garcia leverde sinds hij bondscoach werd van België uitstekend werk. Een coach die alle ...

310
310
'Drama voor Union SG: monstersom valt plots weg'

Een klein voetbaldrama voor Union SG en Anan Khalaili. De rechterflankspeler leek op weg naar een ...

227
227

Meer sportnieuws