Mertens zorgt voor groot mysterie bij Duivels

1113 stemmen
Mertens zorgt voor groot mysterie bij Duivels

Dries Mertens is de knuffelbeer van het Belgische voetbalpubliek, maar Ciro heeft er niet zijn beste seizoen opzitten bij zijn club Napoli. Zijn speelminuten en doelpunten(regelmaat) kregen een flinke knauw en dat nefast kan zijn voor zijn speelkansen bij de Rode Duivels op het aanstaande Europees Kampioenschap.

GEEN TYPE-HAZARD

Dinsdag arriveerde Dries Mertens zorgeloos op het nationaal oefencentrum van Tubeke. De 34-jarige zwaaide enthousiast naar de verzamelde pers en ook vriendin Kat Kerkhofs en hond Juliette stalen de show. Mertens vertoeft duidelijk graag bij de nationale ploeg, hoewel hij er nochtans zelden een onbetwiste basisspeler is. Zelfs met een niet topfitte Eden Hazard vandaag, is het eerder onzeker dat Mertens op het aanstaande EURO 2020 aanspraak zal maken op een basisplaats.

Eddy Snelders, huidig analist en ex-assistent bij de Rode Duivels, staaft die stelling in het weekblad HUMO. “Mertens is Mertens”, aldus Snelders. “Als hij goed is, flitst hij; anders zie je hem niet. Hij heeft altijd moeten vechten voor een basisplaats, dat frustreert hem: Martinez is geen Mertens-fan hé. Als hij eens niet op de tippen van zijn tenen loopt, wordt hij meteen vervangen. Ik vind die frustratie enigszins terecht.”



Nochtans zou Dries Mertens op papier een logische vervanger kunnen zijn voor Eden Hazard, mocht die in de eerste weken nog kampen met wat kwaaltjes. Mertens is namelijk goed vertrouwd met een positie op de flanken, maar hij is echter niet helemaal hetzelfde type zoals de vedette van Real Madrid. Mertens is bijvoorbeeld veel doelgerichter dan Hazard, en in de huidige selectie van de Rode Duivels neigt Leandro Trossard het meest naar het profiel van Hazardinho.

INVALLER BIJ NAPOLI

Dries Mertens heeft bovendien ook het nadeel dat hij tegenwoordig niet bepaald in een bloedvorm steekt. Dit seizoen was hij bijvoorbeeld 18 keer basisspeler bij zijn club Napoli, terwijl hij ook 11 keer invaller was. Die wisselvalligheid in speelgelegenheid kan grotendeels verklaard worden door de enkelblessure waardoor hij van 11 december tot eind februari onbeschikbaar was. Maar ook nadien kwam hij niet bijster veel meer in actie bij Napoli. 



In de laatste zes competitiewedstrijden van de Italiaanse Serie A verscheen Dries Mertens immers geen enkele keer meer aan de aftrap. Tegen Torino (36 minuten), Cagliari (22 minuten), Spezia (7 minuten), Udinese (22 minuten), Fiorentina (18 minuten) en Hellas Verona (25 minuten) moest hij zich telkens tevreden stellen met korte invalbeurten. Een ideale aanloop naar het belangrijke Europees Kampioenschap is dat dus allerminst niet.

MINDER VLOT SCOREN

Bovendien is de doelpuntenproductie van Dries Mertens ook niet meer wat die geweest is. Tijdens zijn topjaren bij Napoli scoorde de 34-jarige in de edities van de Serie A 2016-2017, 2017-2018 en 2018-2019 respectievelijk 34, 22 en 19 doelpunten. En ook vorig seizoen lukte Mertens tevens een aardig doelpuntenaantal van 16 stuks. Maar dit jaar vond de 96-voudige Rode Duivel opvallend minder de weg naar het doel. De enkelblessure die hem meer dan twee maanden aan de kant hield, heeft daar uiteraard veel mee te maken.

Naarmate de jaren vorderen neemt de doelpuntenproductie van Dries Mertens bij Napoli dus stevig af en ook in de betreffende verhouding qua speelminuten is er een opmerkelijke daling te constateren. Ciro heeft over een periode van zes jaar tijd namelijk net zijn minst regelmatige seizoen afgewerkt op het gebied van doelpuntenregelmaat. Met 0,44 doelpunt per 90 minuten - over alle competities heen - is zijn frequentie nog steeds behoorlijk, maar in vergelijking met de voorgaande vijf seizoenen is er toch een groot verschil merkbaar.

2020-2021: 0,44 doelpunt per 90 minuten

2019-2020: 0,54 doelpunt per 90 minuten

2018-2019: 0,53 doelpunt per 90 minuten

2017-2018: 0,49 doelpunt per 90 minuten

2016-2017: 0,91 doelpunt per 90 minuten

2015-2016: 0,54 doelpunt per 90 minuten



Ondanks zijn opvallende verminderde regelmaat in doelpunten scoren, eindigde Dries Mertens toch nog als veertiende vlotst scorende centrumspits in de Serie A. Daarbij troefde hij enkele klinkende namen af zoals onder meer Edin Dzeko (AS Roma), Joaquin Correa (Lazio) en Alvaro Morata (Juventus). Bovendien is de context van het EURO 2020 ook helemaal anders dan het voetbal op clubniveau. De eerstvolgende oefenwedstrijden van de Rode Duivels tegen Griekenland (2 juni) en Kroatië (6 juni) zullen ons wellicht meer leren over de individuele vorm én de potentiële rol van Mertens op het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Zal Mertens knallen op het EK?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

86
86
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

64
64
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

84
84
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

21
21
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

45
45
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

162
162
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

39
39
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

181
181
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

76
76
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

341
341
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

337
337
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

144
144
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

192
192
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

365
365
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

193
193
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

111
111
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

412
412
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

406
406
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

636
636
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

745
745
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

292
292
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

450
450
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

308
308

Meer sportnieuws