Mertens zorgt voor groot mysterie bij Duivels

door
Mertens zorgt voor groot mysterie bij Duivels

Dries Mertens is de knuffelbeer van het Belgische voetbalpubliek, maar Ciro heeft er niet zijn beste seizoen opzitten bij zijn club Napoli. Zijn speelminuten en doelpunten(regelmaat) kregen een flinke knauw en dat nefast kan zijn voor zijn speelkansen bij de Rode Duivels op het aanstaande Europees Kampioenschap.

GEEN TYPE-HAZARD

Dinsdag arriveerde Dries Mertens zorgeloos op het nationaal oefencentrum van Tubeke. De 34-jarige zwaaide enthousiast naar de verzamelde pers en ook vriendin Kat Kerkhofs en hond Juliette stalen de show. Mertens vertoeft duidelijk graag bij de nationale ploeg, hoewel hij er nochtans zelden een onbetwiste basisspeler is. Zelfs met een niet topfitte Eden Hazard vandaag, is het eerder onzeker dat Mertens op het aanstaande EURO 2020 aanspraak zal maken op een basisplaats.

Eddy Snelders, huidig analist en ex-assistent bij de Rode Duivels, staaft die stelling in het weekblad HUMO. “Mertens is Mertens”, aldus Snelders. “Als hij goed is, flitst hij; anders zie je hem niet. Hij heeft altijd moeten vechten voor een basisplaats, dat frustreert hem: Martinez is geen Mertens-fan hé. Als hij eens niet op de tippen van zijn tenen loopt, wordt hij meteen vervangen. Ik vind die frustratie enigszins terecht.”



Nochtans zou Dries Mertens op papier een logische vervanger kunnen zijn voor Eden Hazard, mocht die in de eerste weken nog kampen met wat kwaaltjes. Mertens is namelijk goed vertrouwd met een positie op de flanken, maar hij is echter niet helemaal hetzelfde type zoals de vedette van Real Madrid. Mertens is bijvoorbeeld veel doelgerichter dan Hazard, en in de huidige selectie van de Rode Duivels neigt Leandro Trossard het meest naar het profiel van Hazardinho.

INVALLER BIJ NAPOLI

Dries Mertens heeft bovendien ook het nadeel dat hij tegenwoordig niet bepaald in een bloedvorm steekt. Dit seizoen was hij bijvoorbeeld 18 keer basisspeler bij zijn club Napoli, terwijl hij ook 11 keer invaller was. Die wisselvalligheid in speelgelegenheid kan grotendeels verklaard worden door de enkelblessure waardoor hij van 11 december tot eind februari onbeschikbaar was. Maar ook nadien kwam hij niet bijster veel meer in actie bij Napoli. 



In de laatste zes competitiewedstrijden van de Italiaanse Serie A verscheen Dries Mertens immers geen enkele keer meer aan de aftrap. Tegen Torino (36 minuten), Cagliari (22 minuten), Spezia (7 minuten), Udinese (22 minuten), Fiorentina (18 minuten) en Hellas Verona (25 minuten) moest hij zich telkens tevreden stellen met korte invalbeurten. Een ideale aanloop naar het belangrijke Europees Kampioenschap is dat dus allerminst niet.

MINDER VLOT SCOREN

Bovendien is de doelpuntenproductie van Dries Mertens ook niet meer wat die geweest is. Tijdens zijn topjaren bij Napoli scoorde de 34-jarige in de edities van de Serie A 2016-2017, 2017-2018 en 2018-2019 respectievelijk 34, 22 en 19 doelpunten. En ook vorig seizoen lukte Mertens tevens een aardig doelpuntenaantal van 16 stuks. Maar dit jaar vond de 96-voudige Rode Duivel opvallend minder de weg naar het doel. De enkelblessure die hem meer dan twee maanden aan de kant hield, heeft daar uiteraard veel mee te maken.

Naarmate de jaren vorderen neemt de doelpuntenproductie van Dries Mertens bij Napoli dus stevig af en ook in de betreffende verhouding qua speelminuten is er een opmerkelijke daling te constateren. Ciro heeft over een periode van zes jaar tijd namelijk net zijn minst regelmatige seizoen afgewerkt op het gebied van doelpuntenregelmaat. Met 0,44 doelpunt per 90 minuten - over alle competities heen - is zijn frequentie nog steeds behoorlijk, maar in vergelijking met de voorgaande vijf seizoenen is er toch een groot verschil merkbaar.

2020-2021: 0,44 doelpunt per 90 minuten

2019-2020: 0,54 doelpunt per 90 minuten

2018-2019: 0,53 doelpunt per 90 minuten

2017-2018: 0,49 doelpunt per 90 minuten

2016-2017: 0,91 doelpunt per 90 minuten

2015-2016: 0,54 doelpunt per 90 minuten



Ondanks zijn opvallende verminderde regelmaat in doelpunten scoren, eindigde Dries Mertens toch nog als veertiende vlotst scorende centrumspits in de Serie A. Daarbij troefde hij enkele klinkende namen af zoals onder meer Edin Dzeko (AS Roma), Joaquin Correa (Lazio) en Alvaro Morata (Juventus). Bovendien is de context van het EURO 2020 ook helemaal anders dan het voetbal op clubniveau. De eerstvolgende oefenwedstrijden van de Rode Duivels tegen Griekenland (2 juni) en Kroatië (6 juni) zullen ons wellicht meer leren over de individuele vorm én de potentiële rol van Mertens op het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Zal Mertens knallen op het EK?

Meest recent

Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

14
14
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

26
26
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

58
58
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

128
128
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

40
40
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

96
96
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

367
367
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

33
33
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

322
322
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

110
110
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

112
112
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

280
280
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

202
202
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

99
99
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

238
238
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

21
21
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

99
99
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

479
479
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

134
134
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

232
232
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

99
99
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

348
348
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

195
195
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

177
177
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

545
545

Meer sportnieuws