'Ferrera haalt opnieuw bekende naam naar Gent'

door
'Ferrera haalt opnieuw bekende naam naar Gent'

AA Gent pakte onlangs uit met de komst van Emilio Ferrera. Die vertrok bij promovendus RFC Seraing om bij de Buffalo's aan de slag te gaan als Head of Football Formation. Maar de jeugdopleiding blijft ondertussen verder opgewaardeerd worden, zo haalde Gent opnieuw een bekend gezicht in huis.


Op hun website melden de Buffalo's immers de komst aan van Barry Boubabar Copa. De Ivoriaan wordt er de nieuwe keeperstrainer voor de bovenbouw van de Gentse jeugd. Hij zal die rol voor de komende twee jaar op zich nemen. Met Copa haalt Gent een fameuze brok keeperservaring in huis die zijn strepen meer dan verdiende in onze competitie. Hij speelde in het recente verleden voor KSK Beveren, Sporting Lokeren en OH Leuven. Op zijn palmares prijken twee bekers met Lokeren.

UPDATE 01/06
Gent heeft dus duidelijk grote plannen met zijn jeugdopleiding en er blijkt nog meer schoon volk op komst. Zo meldt SudPresse dat ook Luigi Pieroni op punt staat om een contract te tekenen. De oud-spits van onder meer Standard, Anderlecht en Gent zelf, zou aan de slag gaan als coach van de Gentse U16 en krijgt naar verluidt een overeenkomst van twee jaar voorgeschoteld. Die deal zou dinsdag zelfs al beklonken kunnen worden.

De keuze om ook Pieroni een rol te geven binnen de vernieuwde jeugdopleiding, is niet toevallig. De voormalige Rode Duivel werkte in het recente verleden immers al nauw samen met Ferrera. Zo was Pieroni één van zijn assistenten bij Seraing en gaat hij aan de slag als coördinator bij de jeugdacademie van Ferrera. Die job zou hij overigens blijven uitoefenen in combinatie met zijn taken als jeugdtrainer in Gent.

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Gent heeft zijn jeugdopleiding te lang verwaarloosd ...

Meest recent

Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

8
8
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

18
18
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

140
140
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

18
18
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

31
31
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

31
31
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

253
253
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

43
43
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

122
122
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

77
77
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

199
199
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

139
139
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

255
255
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

298
298
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

229
229
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

109
109
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

151
151
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

103
103
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

138
138
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

118
118
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

173
173
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

199
199
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

278
278

Meer sportnieuws