TU: 'Club strijdt met Milan, twee topclubs willen Tielemans'

door
TU: 'Club strijdt met Milan, twee topclubs willen Tielemans'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou een nieuwe linksback in het vizier hebben. Zo meldt The Scottish Sun dat Blauw-Zwart een oogje heeft laten vallen op Josh Doig. Deze 19-jarige jeugd-international van Schotland verdedigt momenteel de kleuren van Hibernian FC en brak dit seizoen helemaal door in de Premiership. Club is wel niet de enige die het talent in het oog heeft. Zo zou Doig ook kunnen rekenen op Britse interesse, meer bepaald van Stoke City, Cardiff City, Southampton, Leeds United en Aston Villa. Daarnaast wordt ook AC Milan genoemd.

RSC Anderlecht zou een nieuwe vleugelverdediger hebben gevonden in Frankrijk. Het medium Footmercato meldt namelijk dat Paars-Wit zijn zinnen heeft gezet op Akim Zedadka. De 25-jarige back ontbolsterde afgelopen seizoen helemaal bij Clermont Foot 63. Zedadka werd zelfs verkozen tot beste rechtsback in de Ligue 2. Er heerst wel heel wat concurrentie vanuit Frankrijk. Volgens SBI Soccer heeft RSCA ook interesse in Cameron Carter-Vickers. Een 23-jarige Amerikaanse centrale verdediger, die eigendom is van Tottenham.

De kans lijkt groot dat Roman Yaremchuk zaterdag zijn laatste wedstrijd voor AA Gent gespeeld heeft. Een Franse club lijkt de spits alvast stevig in het vizier te hebben. Op Eleven Sports gaf Franky Van der Elst immers aan dat hij voor de wedstrijd een scout van OGC Nice tegenkwam en dat die er overduidelijk voor Yaremchuk was. De scout in kwestie wou dat echter wel niet formeel bevestigen.

Standard gaat komende zomer een aantal spelers van de hand doen. Samuel Bastien bijvoorbeeld. De middenvelder lokte vorig jaar nog interesse, maar momenteel is er amper belangstelling. Standard gaat een keuze moeten maken: Bastien alsnog voor een vrij laag bedrag in de markt zetten of zijn contract openbreken. Ook Mehdi Carcela en Maxime Lestienne mogen allicht vertrekken.

Luka Elsner heeft grote plannen bij KV Kortrijk. De Sloveense trainer wil in zowat elke linie vers bloed verwelkomen, zo liet hij verstaan via de clubkanalen. "We weten dat we heel wat kwaliteit voor het offensieve vak moeten halen want we hebben 15 à 20 doelpunten te weinig gemaakt. We moeten ook defensief versterking halen want we incasseerden veel meer doelpunten dan wat mag om te slagen in onze objectieven", aldus Elsner.

BUITENLAND
Youri Tielemans heeft nog steeds geen kribbel gezet onder een verlengd contract bij Leicester City en ondertussen loeren er kapers op de kust. Zo meldt CalcioMercato dat Tielemans op de verlanglijstjes van FC Barcelona en Liverpool FC staat. Een overgang naar Camp Nou lijkt op dit moment echter onwaarschijnlijk gezien de financiële problemen daar. Liverpool moet hem normaal gezien wel kunnen betalen. Bovendien komt het op het middenveld van de Reds allicht een plekje vrij gezien Georginio Wijnaldum op vertrekken staat.

Volgens Daily Star bekijkt Leeds United momenteel verschillende alternatieven op de transfermarkt. Zo heeft de club de gesprekken geopend met Manchester City over de definitieve overname van Jack Harrison. Dat is een 24-jarige flankspeler dit seizoen bij Leeds als linker- en rechterflank opereerde, waarbij hij 8 doelpunten en 8 assist kon voorleggen.

LEES OOK: Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

Tielemans moet deze zomer een nieuwe stap hogerop zetten ...

Meest recent

Nieuwe spits Anderlecht: Renard krijgt messcherpe voorwaarde

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

46
46
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

221
221
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

64
64
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

207
207
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

41
41
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

471
471
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

102
102
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

162
162
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

821
821
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

287
287
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

295
295
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

193
193
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

513
513
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

540
540
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

259
259
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

130
130
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

199
199
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

603
603
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

397
397
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

216
216
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

372
372
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

129
129
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

314
314
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

292
292
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

117
117

Meer sportnieuws