Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

door
Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

RSC Anderlecht speelt volgend seizoen in Europa, wat een bijzonder groot succes is. Paars-Wit droomde van een tweede plaats, maar Club Brugge en KRC Genk staan voorlopig nog een stuk verder. Voor sportief directeur Peter Verbeke breken er drukke weken aan. Anderlecht heeft een ploeg met zeer veel talent en als deze basisploeg kan samengehouden worden, mag RSCA dromen van een mooi volgend seizoen. 

Dat is echter bijzonder moeilijk. Verbeke zal al zijn onderhandelingskwaliteiten moeten bovenhalen. We beginnen met de twee enige huurlingen die echt overtuigden. Matt Miazga bewees met zijn kracht en coaching dat hij een profiel heeft dat nodig is in de Jupiler Pro League. Hij overtuigde, ook al maakte hij ook de nodige foutjes zoals tegen Genk en Club Brugge. Verbeke zei al dat Chelsea 3 à 4 miljoen euro zou vragen.



Dé grote vraag is of Anderlecht Lukas Nmecha kan houden. De Duitser kent met 21 goals en 3 assists in 40 wedstrijden een sterk seizoen. Hij is dé beste transfer in jaren. Anderlecht wil hem houden en zou een grote inspanning willen doen. RSCA zou een goede zaak doen als het beide huurlingen kan houden. Zij maken de ploeg beter. 

Nieuwe contracten? 

Dan zijn er de contracten van Yari Verschaeren en Sambi Lokonga. De eerste heeft nog maar één jaar contract en tekende nog niet bij. Verschaeren is bepalender geworden met goals en assists, maar moet zich nog meer laten gelden als spelbepaler. Hij is duidelijk nog niet klaar voor het buitenland. Hij kan nog een jaar groeien met Europees voetbal en hem houden zou een goede zaak zijn voor de club én speler. Verbeke krijgt echter te maken met een management dat de boot wat afhoudt. 

Sambi Lokonga is dan weer de metronoom van Anderlecht. Hij is dit seizoen uitgegroeid tot misschien wel de beste controlerende middenvelder in de Belgische competitie. Een leider op en naast het veld. In een ideale wereld kan RSCA hem nog een jaar houden, maar ook hier is er een contractprobleem. De speler ligt nog maar tot medio 2023 onder contract. RSCA kan deze zomer nog de jackpot vragen (15-20 miljoen euro), maar een jaar voor het einde van zijn contract is dat niét meer het geval. Kan Verbeke Lokonga misschien overtuigen om een jaar aan verbeterde voorwaarden – zijn contract is al pittig maar dat is hij waard - bij te tekenen? Misschien kan een opstapclausule in het contract, waar beide partijen tevreden mee zijn, soelaas brengen? Lokonga vervangen zou bijzonder moeilijk zijn, al is de kans groot dat hij RSCA gaat verlaten. Het is geen toeval dat RSCA in verband wordt gebracht met centrale middenvelders. 



Nood aan een betere bank 

Deze vier basisspelers gaan dus bepalen hoe ver Anderlecht volgend jaar mag mikken. Achteraan komen Hendrik Van Crombrugge en Hannes Delcroix terug uit blessure en er staat dus wel iets in Brussel. Bovendien komt Lior Refaelov er ook nog eens bij. Dat is een serieuze kwaliteitsinjectie, die mogelijk nefast kan zijn voor Majeed Ashimeru. De middenvelder wordt gehuurd van RB Salzburg en is een raadsel. Hij speelde 2-3 goede matchen, maar ook héél wat zwakke matchen zoals tegen KRC Genk en Club Brugge. Ashimeru loopt zelf goed en slim, maar ziét soms de ruimte rondom zich niet en voert dan de verkeerde passing uit. Daar is nog werk aan, net als aan zijn fysiek vermogen. Hij lijkt vaak na een uur al einde Latijn. Anderlecht gaat de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro wellicht lichten, maar Ashimeru zal komend seizoen wel een hoger niveau moeten halen om een volwaardige basisspeler te zijn. Refaelov kan immers ook op zijn positie spelen. Ashimeru heeft wel het nodige potentieel en in een druk Europees seizoen zal hij genoeg aan bod komen. 



De andere huurlingen werden gewogen en te licht bevonden. Paul Mukairu toonde zich even, maar bracht te weinig. Abdoulay Diaby en Jacob Bruun Larsen waren twee flops. Zij brachten amper tot niets bij, de Deen speelde enkel 30 minuten sterk tegen Club Brugge, ook al scoorde hij ook nog de 3-3 tegen Club. Verbeke is samen met zijn scouting op zoek naar versterking en er doen enkele zeer interessante namen de ronde. 

RSCA heeft naast bovenstaande dossiers ook andere versterkingen nodig. De bank oogt wat licht, want met jongens als Mohammed Dauda zal het niet lukken. Er mag nog een linksachter, een dribbelvaardige en efficiënte flankaanvaller en naast Nmecha nog een extra spits bij. Die dossiers zijn echter minder prioriteit dan die van Verschaeren, Lokonga, Nmecha en Miazga. 

De vele uitgeleende spelers die terugkeren kunnen mogelijk, zoals Landry Dimata, nog wat extra geld opbrengen. Van dat geld kan Verbeke dan mogelijk de markt opgaan om de kern in de breedte terug wat sterker te maken en de gehuurde vertrekkers te vervangen. Het beloven alvast drukke weken te worden voor de jonge sportief directeur, maar dit jaar heeft hij toch alvast iets meer geld.

CR

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Gaat RSCA Lokonga kunnen houden?

Meest recent

'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

4
4
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

180
180
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

50
50
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

40
40
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

284
284
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

376
376
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

300
300
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

416
416
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

640
640
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

799
799
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

522
522
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1266
1266
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

813
813
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

457
457
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1139
1139
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

136
136
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

231
231
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

157
157
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

239
239
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

676
676
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

42
42
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

931
931

Meer sportnieuws