Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

397 stemmen
Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

RSC Anderlecht speelt volgend seizoen in Europa, wat een bijzonder groot succes is. Paars-Wit droomde van een tweede plaats, maar Club Brugge en KRC Genk staan voorlopig nog een stuk verder. Voor sportief directeur Peter Verbeke breken er drukke weken aan. Anderlecht heeft een ploeg met zeer veel talent en als deze basisploeg kan samengehouden worden, mag RSCA dromen van een mooi volgend seizoen. 

Dat is echter bijzonder moeilijk. Verbeke zal al zijn onderhandelingskwaliteiten moeten bovenhalen. We beginnen met de twee enige huurlingen die echt overtuigden. Matt Miazga bewees met zijn kracht en coaching dat hij een profiel heeft dat nodig is in de Jupiler Pro League. Hij overtuigde, ook al maakte hij ook de nodige foutjes zoals tegen Genk en Club Brugge. Verbeke zei al dat Chelsea 3 à 4 miljoen euro zou vragen.



Dé grote vraag is of Anderlecht Lukas Nmecha kan houden. De Duitser kent met 21 goals en 3 assists in 40 wedstrijden een sterk seizoen. Hij is dé beste transfer in jaren. Anderlecht wil hem houden en zou een grote inspanning willen doen. RSCA zou een goede zaak doen als het beide huurlingen kan houden. Zij maken de ploeg beter. 

Nieuwe contracten? 

Dan zijn er de contracten van Yari Verschaeren en Sambi Lokonga. De eerste heeft nog maar één jaar contract en tekende nog niet bij. Verschaeren is bepalender geworden met goals en assists, maar moet zich nog meer laten gelden als spelbepaler. Hij is duidelijk nog niet klaar voor het buitenland. Hij kan nog een jaar groeien met Europees voetbal en hem houden zou een goede zaak zijn voor de club én speler. Verbeke krijgt echter te maken met een management dat de boot wat afhoudt. 

Sambi Lokonga is dan weer de metronoom van Anderlecht. Hij is dit seizoen uitgegroeid tot misschien wel de beste controlerende middenvelder in de Belgische competitie. Een leider op en naast het veld. In een ideale wereld kan RSCA hem nog een jaar houden, maar ook hier is er een contractprobleem. De speler ligt nog maar tot medio 2023 onder contract. RSCA kan deze zomer nog de jackpot vragen (15-20 miljoen euro), maar een jaar voor het einde van zijn contract is dat niét meer het geval. Kan Verbeke Lokonga misschien overtuigen om een jaar aan verbeterde voorwaarden – zijn contract is al pittig maar dat is hij waard - bij te tekenen? Misschien kan een opstapclausule in het contract, waar beide partijen tevreden mee zijn, soelaas brengen? Lokonga vervangen zou bijzonder moeilijk zijn, al is de kans groot dat hij RSCA gaat verlaten. Het is geen toeval dat RSCA in verband wordt gebracht met centrale middenvelders. 



Nood aan een betere bank 

Deze vier basisspelers gaan dus bepalen hoe ver Anderlecht volgend jaar mag mikken. Achteraan komen Hendrik Van Crombrugge en Hannes Delcroix terug uit blessure en er staat dus wel iets in Brussel. Bovendien komt Lior Refaelov er ook nog eens bij. Dat is een serieuze kwaliteitsinjectie, die mogelijk nefast kan zijn voor Majeed Ashimeru. De middenvelder wordt gehuurd van RB Salzburg en is een raadsel. Hij speelde 2-3 goede matchen, maar ook héél wat zwakke matchen zoals tegen KRC Genk en Club Brugge. Ashimeru loopt zelf goed en slim, maar ziét soms de ruimte rondom zich niet en voert dan de verkeerde passing uit. Daar is nog werk aan, net als aan zijn fysiek vermogen. Hij lijkt vaak na een uur al einde Latijn. Anderlecht gaat de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro wellicht lichten, maar Ashimeru zal komend seizoen wel een hoger niveau moeten halen om een volwaardige basisspeler te zijn. Refaelov kan immers ook op zijn positie spelen. Ashimeru heeft wel het nodige potentieel en in een druk Europees seizoen zal hij genoeg aan bod komen. 



De andere huurlingen werden gewogen en te licht bevonden. Paul Mukairu toonde zich even, maar bracht te weinig. Abdoulay Diaby en Jacob Bruun Larsen waren twee flops. Zij brachten amper tot niets bij, de Deen speelde enkel 30 minuten sterk tegen Club Brugge, ook al scoorde hij ook nog de 3-3 tegen Club. Verbeke is samen met zijn scouting op zoek naar versterking en er doen enkele zeer interessante namen de ronde. 

RSCA heeft naast bovenstaande dossiers ook andere versterkingen nodig. De bank oogt wat licht, want met jongens als Mohammed Dauda zal het niet lukken. Er mag nog een linksachter, een dribbelvaardige en efficiënte flankaanvaller en naast Nmecha nog een extra spits bij. Die dossiers zijn echter minder prioriteit dan die van Verschaeren, Lokonga, Nmecha en Miazga. 

De vele uitgeleende spelers die terugkeren kunnen mogelijk, zoals Landry Dimata, nog wat extra geld opbrengen. Van dat geld kan Verbeke dan mogelijk de markt opgaan om de kern in de breedte terug wat sterker te maken en de gehuurde vertrekkers te vervangen. Het beloven alvast drukke weken te worden voor de jonge sportief directeur, maar dit jaar heeft hij toch alvast iets meer geld.

CR

LEES OOK: Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Gaat RSCA Lokonga kunnen houden?

Meest recent

Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

86
86
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

105
105
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

49
49
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

229
229
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

376
376
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

345
345
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

137
137
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

50
50
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

127
127
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

644
644
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

80
80
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

222
222
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

307
307
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

215
215
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

527
527
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

137
137
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

113
113
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

71
71
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

191
191
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

324
324
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

140
140
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

64
64
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

86
86
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

289
289
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

127
127

Meer sportnieuws