Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

door
Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

RSC Anderlecht speelt volgend seizoen in Europa, wat een bijzonder groot succes is. Paars-Wit droomde van een tweede plaats, maar Club Brugge en KRC Genk staan voorlopig nog een stuk verder. Voor sportief directeur Peter Verbeke breken er drukke weken aan. Anderlecht heeft een ploeg met zeer veel talent en als deze basisploeg kan samengehouden worden, mag RSCA dromen van een mooi volgend seizoen. 

Dat is echter bijzonder moeilijk. Verbeke zal al zijn onderhandelingskwaliteiten moeten bovenhalen. We beginnen met de twee enige huurlingen die echt overtuigden. Matt Miazga bewees met zijn kracht en coaching dat hij een profiel heeft dat nodig is in de Jupiler Pro League. Hij overtuigde, ook al maakte hij ook de nodige foutjes zoals tegen Genk en Club Brugge. Verbeke zei al dat Chelsea 3 à 4 miljoen euro zou vragen.



Dé grote vraag is of Anderlecht Lukas Nmecha kan houden. De Duitser kent met 21 goals en 3 assists in 40 wedstrijden een sterk seizoen. Hij is dé beste transfer in jaren. Anderlecht wil hem houden en zou een grote inspanning willen doen. RSCA zou een goede zaak doen als het beide huurlingen kan houden. Zij maken de ploeg beter. 

Nieuwe contracten? 

Dan zijn er de contracten van Yari Verschaeren en Sambi Lokonga. De eerste heeft nog maar één jaar contract en tekende nog niet bij. Verschaeren is bepalender geworden met goals en assists, maar moet zich nog meer laten gelden als spelbepaler. Hij is duidelijk nog niet klaar voor het buitenland. Hij kan nog een jaar groeien met Europees voetbal en hem houden zou een goede zaak zijn voor de club én speler. Verbeke krijgt echter te maken met een management dat de boot wat afhoudt. 

Sambi Lokonga is dan weer de metronoom van Anderlecht. Hij is dit seizoen uitgegroeid tot misschien wel de beste controlerende middenvelder in de Belgische competitie. Een leider op en naast het veld. In een ideale wereld kan RSCA hem nog een jaar houden, maar ook hier is er een contractprobleem. De speler ligt nog maar tot medio 2023 onder contract. RSCA kan deze zomer nog de jackpot vragen (15-20 miljoen euro), maar een jaar voor het einde van zijn contract is dat niét meer het geval. Kan Verbeke Lokonga misschien overtuigen om een jaar aan verbeterde voorwaarden – zijn contract is al pittig maar dat is hij waard - bij te tekenen? Misschien kan een opstapclausule in het contract, waar beide partijen tevreden mee zijn, soelaas brengen? Lokonga vervangen zou bijzonder moeilijk zijn, al is de kans groot dat hij RSCA gaat verlaten. Het is geen toeval dat RSCA in verband wordt gebracht met centrale middenvelders. 



Nood aan een betere bank 

Deze vier basisspelers gaan dus bepalen hoe ver Anderlecht volgend jaar mag mikken. Achteraan komen Hendrik Van Crombrugge en Hannes Delcroix terug uit blessure en er staat dus wel iets in Brussel. Bovendien komt Lior Refaelov er ook nog eens bij. Dat is een serieuze kwaliteitsinjectie, die mogelijk nefast kan zijn voor Majeed Ashimeru. De middenvelder wordt gehuurd van RB Salzburg en is een raadsel. Hij speelde 2-3 goede matchen, maar ook héél wat zwakke matchen zoals tegen KRC Genk en Club Brugge. Ashimeru loopt zelf goed en slim, maar ziét soms de ruimte rondom zich niet en voert dan de verkeerde passing uit. Daar is nog werk aan, net als aan zijn fysiek vermogen. Hij lijkt vaak na een uur al einde Latijn. Anderlecht gaat de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro wellicht lichten, maar Ashimeru zal komend seizoen wel een hoger niveau moeten halen om een volwaardige basisspeler te zijn. Refaelov kan immers ook op zijn positie spelen. Ashimeru heeft wel het nodige potentieel en in een druk Europees seizoen zal hij genoeg aan bod komen. 



De andere huurlingen werden gewogen en te licht bevonden. Paul Mukairu toonde zich even, maar bracht te weinig. Abdoulay Diaby en Jacob Bruun Larsen waren twee flops. Zij brachten amper tot niets bij, de Deen speelde enkel 30 minuten sterk tegen Club Brugge, ook al scoorde hij ook nog de 3-3 tegen Club. Verbeke is samen met zijn scouting op zoek naar versterking en er doen enkele zeer interessante namen de ronde. 

RSCA heeft naast bovenstaande dossiers ook andere versterkingen nodig. De bank oogt wat licht, want met jongens als Mohammed Dauda zal het niet lukken. Er mag nog een linksachter, een dribbelvaardige en efficiënte flankaanvaller en naast Nmecha nog een extra spits bij. Die dossiers zijn echter minder prioriteit dan die van Verschaeren, Lokonga, Nmecha en Miazga. 

De vele uitgeleende spelers die terugkeren kunnen mogelijk, zoals Landry Dimata, nog wat extra geld opbrengen. Van dat geld kan Verbeke dan mogelijk de markt opgaan om de kern in de breedte terug wat sterker te maken en de gehuurde vertrekkers te vervangen. Het beloven alvast drukke weken te worden voor de jonge sportief directeur, maar dit jaar heeft hij toch alvast iets meer geld.

CR

LEES OOK: Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Gaat RSCA Lokonga kunnen houden?

Meest recent

'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

25
25
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

16
16
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

51
51
Ex-topman voetbalbond slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

6
6
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

162
162
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

420
420
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

42
42
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

175
175
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

31
31
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

327
327
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

56
56
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

313
313
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

57
57
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

167
167
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

155
155
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

81
81
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

304
304
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

128
128
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

665
665
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

422
422
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

495
495
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

657
657
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

236
236
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

286
286

Meer sportnieuws