Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

397 stemmen
Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

RSC Anderlecht speelt volgend seizoen in Europa, wat een bijzonder groot succes is. Paars-Wit droomde van een tweede plaats, maar Club Brugge en KRC Genk staan voorlopig nog een stuk verder. Voor sportief directeur Peter Verbeke breken er drukke weken aan. Anderlecht heeft een ploeg met zeer veel talent en als deze basisploeg kan samengehouden worden, mag RSCA dromen van een mooi volgend seizoen. 

Dat is echter bijzonder moeilijk. Verbeke zal al zijn onderhandelingskwaliteiten moeten bovenhalen. We beginnen met de twee enige huurlingen die echt overtuigden. Matt Miazga bewees met zijn kracht en coaching dat hij een profiel heeft dat nodig is in de Jupiler Pro League. Hij overtuigde, ook al maakte hij ook de nodige foutjes zoals tegen Genk en Club Brugge. Verbeke zei al dat Chelsea 3 à 4 miljoen euro zou vragen.



Dé grote vraag is of Anderlecht Lukas Nmecha kan houden. De Duitser kent met 21 goals en 3 assists in 40 wedstrijden een sterk seizoen. Hij is dé beste transfer in jaren. Anderlecht wil hem houden en zou een grote inspanning willen doen. RSCA zou een goede zaak doen als het beide huurlingen kan houden. Zij maken de ploeg beter. 

Nieuwe contracten? 

Dan zijn er de contracten van Yari Verschaeren en Sambi Lokonga. De eerste heeft nog maar één jaar contract en tekende nog niet bij. Verschaeren is bepalender geworden met goals en assists, maar moet zich nog meer laten gelden als spelbepaler. Hij is duidelijk nog niet klaar voor het buitenland. Hij kan nog een jaar groeien met Europees voetbal en hem houden zou een goede zaak zijn voor de club én speler. Verbeke krijgt echter te maken met een management dat de boot wat afhoudt. 

Sambi Lokonga is dan weer de metronoom van Anderlecht. Hij is dit seizoen uitgegroeid tot misschien wel de beste controlerende middenvelder in de Belgische competitie. Een leider op en naast het veld. In een ideale wereld kan RSCA hem nog een jaar houden, maar ook hier is er een contractprobleem. De speler ligt nog maar tot medio 2023 onder contract. RSCA kan deze zomer nog de jackpot vragen (15-20 miljoen euro), maar een jaar voor het einde van zijn contract is dat niét meer het geval. Kan Verbeke Lokonga misschien overtuigen om een jaar aan verbeterde voorwaarden – zijn contract is al pittig maar dat is hij waard - bij te tekenen? Misschien kan een opstapclausule in het contract, waar beide partijen tevreden mee zijn, soelaas brengen? Lokonga vervangen zou bijzonder moeilijk zijn, al is de kans groot dat hij RSCA gaat verlaten. Het is geen toeval dat RSCA in verband wordt gebracht met centrale middenvelders. 



Nood aan een betere bank 

Deze vier basisspelers gaan dus bepalen hoe ver Anderlecht volgend jaar mag mikken. Achteraan komen Hendrik Van Crombrugge en Hannes Delcroix terug uit blessure en er staat dus wel iets in Brussel. Bovendien komt Lior Refaelov er ook nog eens bij. Dat is een serieuze kwaliteitsinjectie, die mogelijk nefast kan zijn voor Majeed Ashimeru. De middenvelder wordt gehuurd van RB Salzburg en is een raadsel. Hij speelde 2-3 goede matchen, maar ook héél wat zwakke matchen zoals tegen KRC Genk en Club Brugge. Ashimeru loopt zelf goed en slim, maar ziét soms de ruimte rondom zich niet en voert dan de verkeerde passing uit. Daar is nog werk aan, net als aan zijn fysiek vermogen. Hij lijkt vaak na een uur al einde Latijn. Anderlecht gaat de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro wellicht lichten, maar Ashimeru zal komend seizoen wel een hoger niveau moeten halen om een volwaardige basisspeler te zijn. Refaelov kan immers ook op zijn positie spelen. Ashimeru heeft wel het nodige potentieel en in een druk Europees seizoen zal hij genoeg aan bod komen. 



De andere huurlingen werden gewogen en te licht bevonden. Paul Mukairu toonde zich even, maar bracht te weinig. Abdoulay Diaby en Jacob Bruun Larsen waren twee flops. Zij brachten amper tot niets bij, de Deen speelde enkel 30 minuten sterk tegen Club Brugge, ook al scoorde hij ook nog de 3-3 tegen Club. Verbeke is samen met zijn scouting op zoek naar versterking en er doen enkele zeer interessante namen de ronde. 

RSCA heeft naast bovenstaande dossiers ook andere versterkingen nodig. De bank oogt wat licht, want met jongens als Mohammed Dauda zal het niet lukken. Er mag nog een linksachter, een dribbelvaardige en efficiënte flankaanvaller en naast Nmecha nog een extra spits bij. Die dossiers zijn echter minder prioriteit dan die van Verschaeren, Lokonga, Nmecha en Miazga. 

De vele uitgeleende spelers die terugkeren kunnen mogelijk, zoals Landry Dimata, nog wat extra geld opbrengen. Van dat geld kan Verbeke dan mogelijk de markt opgaan om de kern in de breedte terug wat sterker te maken en de gehuurde vertrekkers te vervangen. Het beloven alvast drukke weken te worden voor de jonge sportief directeur, maar dit jaar heeft hij toch alvast iets meer geld.

CR

LEES OOK: Coucke onthult groot project: "Ook voor broekschijters!"

Gaat RSCA Lokonga kunnen houden?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

115
115
Coucke onthult groot project: "Ook voor broekschijters!"

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

1
1
LIVE BEKERFINALE: Veel duels, weinig kansen in RUSG-RSCA

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

22
22
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

12
12
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

110
110
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

34
34
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

47
47
Verschueren geeft hint over terugkeer Lukaku

Voor Anderlecht kan het een hoogdag worden. Bij Paars-Wit leeft de hoop dat bekerwinst hen opnieuw ...

84
84
'Winger kan Genk nog miljoenen opleveren'

KRC Genk probeert in de komende weken nog de Europe Play-Off naar zich toe te trekken, maar sowieso ...

71
71
Taravel verrast met 4 wissels, Union start zonder Rodriguez

Vanaf 15u wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. In het Koning ...

184
184
Deschacht zet Anderlecht-fans in vuur en vlam met uitspraak

Bij Anderlecht leven ze in volle spanning toe naar de bekerfinale. Dat gebeurt ook met de nodige ...

65
65
Standard bevestigt dramatisch nieuws over Homawoo

Standard en de play-offs bleek de voorbije jaren geen goed huwelijk, maar dit seizoen strijden de ...

47
47
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

202
202
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

87
87
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

140
140
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

251
251
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

210
210
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

108
108
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

204
204
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

40
40
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

159
159
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

154
154
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

109
109
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

235
235
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

721
721
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

504
504

Meer sportnieuws