Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

397 stemmen
Verbeke moet vier basispionnen in Anderlecht proberen te houden

RSC Anderlecht speelt volgend seizoen in Europa, wat een bijzonder groot succes is. Paars-Wit droomde van een tweede plaats, maar Club Brugge en KRC Genk staan voorlopig nog een stuk verder. Voor sportief directeur Peter Verbeke breken er drukke weken aan. Anderlecht heeft een ploeg met zeer veel talent en als deze basisploeg kan samengehouden worden, mag RSCA dromen van een mooi volgend seizoen. 

Dat is echter bijzonder moeilijk. Verbeke zal al zijn onderhandelingskwaliteiten moeten bovenhalen. We beginnen met de twee enige huurlingen die echt overtuigden. Matt Miazga bewees met zijn kracht en coaching dat hij een profiel heeft dat nodig is in de Jupiler Pro League. Hij overtuigde, ook al maakte hij ook de nodige foutjes zoals tegen Genk en Club Brugge. Verbeke zei al dat Chelsea 3 à 4 miljoen euro zou vragen.



Dé grote vraag is of Anderlecht Lukas Nmecha kan houden. De Duitser kent met 21 goals en 3 assists in 40 wedstrijden een sterk seizoen. Hij is dé beste transfer in jaren. Anderlecht wil hem houden en zou een grote inspanning willen doen. RSCA zou een goede zaak doen als het beide huurlingen kan houden. Zij maken de ploeg beter. 

Nieuwe contracten? 

Dan zijn er de contracten van Yari Verschaeren en Sambi Lokonga. De eerste heeft nog maar één jaar contract en tekende nog niet bij. Verschaeren is bepalender geworden met goals en assists, maar moet zich nog meer laten gelden als spelbepaler. Hij is duidelijk nog niet klaar voor het buitenland. Hij kan nog een jaar groeien met Europees voetbal en hem houden zou een goede zaak zijn voor de club én speler. Verbeke krijgt echter te maken met een management dat de boot wat afhoudt. 

Sambi Lokonga is dan weer de metronoom van Anderlecht. Hij is dit seizoen uitgegroeid tot misschien wel de beste controlerende middenvelder in de Belgische competitie. Een leider op en naast het veld. In een ideale wereld kan RSCA hem nog een jaar houden, maar ook hier is er een contractprobleem. De speler ligt nog maar tot medio 2023 onder contract. RSCA kan deze zomer nog de jackpot vragen (15-20 miljoen euro), maar een jaar voor het einde van zijn contract is dat niét meer het geval. Kan Verbeke Lokonga misschien overtuigen om een jaar aan verbeterde voorwaarden – zijn contract is al pittig maar dat is hij waard - bij te tekenen? Misschien kan een opstapclausule in het contract, waar beide partijen tevreden mee zijn, soelaas brengen? Lokonga vervangen zou bijzonder moeilijk zijn, al is de kans groot dat hij RSCA gaat verlaten. Het is geen toeval dat RSCA in verband wordt gebracht met centrale middenvelders. 



Nood aan een betere bank 

Deze vier basisspelers gaan dus bepalen hoe ver Anderlecht volgend jaar mag mikken. Achteraan komen Hendrik Van Crombrugge en Hannes Delcroix terug uit blessure en er staat dus wel iets in Brussel. Bovendien komt Lior Refaelov er ook nog eens bij. Dat is een serieuze kwaliteitsinjectie, die mogelijk nefast kan zijn voor Majeed Ashimeru. De middenvelder wordt gehuurd van RB Salzburg en is een raadsel. Hij speelde 2-3 goede matchen, maar ook héél wat zwakke matchen zoals tegen KRC Genk en Club Brugge. Ashimeru loopt zelf goed en slim, maar ziét soms de ruimte rondom zich niet en voert dan de verkeerde passing uit. Daar is nog werk aan, net als aan zijn fysiek vermogen. Hij lijkt vaak na een uur al einde Latijn. Anderlecht gaat de aankoopoptie van 2,5 miljoen euro wellicht lichten, maar Ashimeru zal komend seizoen wel een hoger niveau moeten halen om een volwaardige basisspeler te zijn. Refaelov kan immers ook op zijn positie spelen. Ashimeru heeft wel het nodige potentieel en in een druk Europees seizoen zal hij genoeg aan bod komen. 



De andere huurlingen werden gewogen en te licht bevonden. Paul Mukairu toonde zich even, maar bracht te weinig. Abdoulay Diaby en Jacob Bruun Larsen waren twee flops. Zij brachten amper tot niets bij, de Deen speelde enkel 30 minuten sterk tegen Club Brugge, ook al scoorde hij ook nog de 3-3 tegen Club. Verbeke is samen met zijn scouting op zoek naar versterking en er doen enkele zeer interessante namen de ronde. 

RSCA heeft naast bovenstaande dossiers ook andere versterkingen nodig. De bank oogt wat licht, want met jongens als Mohammed Dauda zal het niet lukken. Er mag nog een linksachter, een dribbelvaardige en efficiënte flankaanvaller en naast Nmecha nog een extra spits bij. Die dossiers zijn echter minder prioriteit dan die van Verschaeren, Lokonga, Nmecha en Miazga. 

De vele uitgeleende spelers die terugkeren kunnen mogelijk, zoals Landry Dimata, nog wat extra geld opbrengen. Van dat geld kan Verbeke dan mogelijk de markt opgaan om de kern in de breedte terug wat sterker te maken en de gehuurde vertrekkers te vervangen. Het beloven alvast drukke weken te worden voor de jonge sportief directeur, maar dit jaar heeft hij toch alvast iets meer geld.

CR

LEES OOK: Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

Gaat RSCA Lokonga kunnen houden?

Meest recent

Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

6
6
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

63
63
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

240
240
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

139
139
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

142
142
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

43
43
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

308
308
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

71
71
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

237
237
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

192
192
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

238
238
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

988
988
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

487
487
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

198
198
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

170
170
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

89
89
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

236
236
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

212
212
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

593
593
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

737
737
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

332
332
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

642
642
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

490
490
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

712
712
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

305
305

Meer sportnieuws