KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

638
KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

KRC Genk is de enige topclub die op sportief en financieel vlak de afgelopen Club Brugge kan bijhouden. De Limburgers staan er financieel goed voor en pakten in twee jaar tijd de titel, de supercup en de Beker van België. Er was een tijd dat een prijs een uitschieter was voor Genk.

 Dat is het ondertussen al even niet meer. De afgelopen 10 jaar won het 2 landstitels, 3 supercups en 2 keer de Beker van België. Dat zijn 7 prijzen, wat bijzonder straf is. In België doet enkel Anderlecht (4 titels en 4 bekers) beter. Club Brugge tikt ook af op zeven prijzen (vier titels, één beker en twee supercups). AA Gent riep zichzelf voor het seizoen uit als tweede club van België, maar dat was de waarheid toch wel stevig geweld aandoen. 



Genk was in het verleden na een prijs vaak een jojoclub en kende na een piek diepe dalen die enkele jaren duurden. Het maakte het volksfeest er telkens des te mooier op, maar sinds Dimitri De Condé in 2015 technisch directeur werd is de club van mindset gewijzigd. De dalen moeten een stuk minder frequent worden. De Condé legt de lat hoog en wil een winnaarsmentaliteit zoals die er nu bij Club Brugge is en stilaan weer bij Anderlecht. 

Bij Genk is de druk altijd lager dan in Brussel en Brugge, maar De Condé & co willen meer. Genk profileert zich steeds meer als een echte topclub en niet als ‘die leuke provincieclub’ die veel sympathie krijgt in België. Dat John van den Brom na enkele mindere resultaten al onder druk kwam te liggen is een teken dat de druk ook intern wordt opgevoerd. Genk is hongerig en wil meer. 



Sinds De Condé als TD werkzaam is bij Genk eindigde de club na de play-offs vierde, achtste (en winnaar PO II), eerste, zevende en nu tweede. Daar zit nog iets te veel wisselvalligheid in, maar de laatste jaren zit er wel progressie in. Genk groeit, op en naast het veld. Dé uitdaging voor komend seizoen is om minstens top drie te halen en echt een heel seizoen mee te doen voor de titel. Genk heeft de financiële middelen, de knowhow en de kern om dat te bereiken. De lat moet omhoog en Genk moet de komende jaren nog stabieler worden. Daarmee willen we zeggen dat de ploeg eigenlijk niet meer buiten de top vier mag vallen.

CR

LEES OOK: KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

Is Genk een echte topclub geworden?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

45
45
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

64
64
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

38
38
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

97
97
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

54
54
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

135
135
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

167
167
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

57
57
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

105
105
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

132
132
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

364
364
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

362
362
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

269
269
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

220
220
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

60
60
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

34
34
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

27
27
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

99
99
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

171
171
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

111
111
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws