KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

638
KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

KRC Genk is de enige topclub die op sportief en financieel vlak de afgelopen Club Brugge kan bijhouden. De Limburgers staan er financieel goed voor en pakten in twee jaar tijd de titel, de supercup en de Beker van België. Er was een tijd dat een prijs een uitschieter was voor Genk.

 Dat is het ondertussen al even niet meer. De afgelopen 10 jaar won het 2 landstitels, 3 supercups en 2 keer de Beker van België. Dat zijn 7 prijzen, wat bijzonder straf is. In België doet enkel Anderlecht (4 titels en 4 bekers) beter. Club Brugge tikt ook af op zeven prijzen (vier titels, één beker en twee supercups). AA Gent riep zichzelf voor het seizoen uit als tweede club van België, maar dat was de waarheid toch wel stevig geweld aandoen. 



Genk was in het verleden na een prijs vaak een jojoclub en kende na een piek diepe dalen die enkele jaren duurden. Het maakte het volksfeest er telkens des te mooier op, maar sinds Dimitri De Condé in 2015 technisch directeur werd is de club van mindset gewijzigd. De dalen moeten een stuk minder frequent worden. De Condé legt de lat hoog en wil een winnaarsmentaliteit zoals die er nu bij Club Brugge is en stilaan weer bij Anderlecht. 

Bij Genk is de druk altijd lager dan in Brussel en Brugge, maar De Condé & co willen meer. Genk profileert zich steeds meer als een echte topclub en niet als ‘die leuke provincieclub’ die veel sympathie krijgt in België. Dat John van den Brom na enkele mindere resultaten al onder druk kwam te liggen is een teken dat de druk ook intern wordt opgevoerd. Genk is hongerig en wil meer. 



Sinds De Condé als TD werkzaam is bij Genk eindigde de club na de play-offs vierde, achtste (en winnaar PO II), eerste, zevende en nu tweede. Daar zit nog iets te veel wisselvalligheid in, maar de laatste jaren zit er wel progressie in. Genk groeit, op en naast het veld. Dé uitdaging voor komend seizoen is om minstens top drie te halen en echt een heel seizoen mee te doen voor de titel. Genk heeft de financiële middelen, de knowhow en de kern om dat te bereiken. De lat moet omhoog en Genk moet de komende jaren nog stabieler worden. Daarmee willen we zeggen dat de ploeg eigenlijk niet meer buiten de top vier mag vallen.

CR

Is Genk een echte topclub geworden?

Meest recent

Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

6
6
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

21
21
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

36
36
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

83
83
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

29
29
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

37
37
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

189
189
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

172
172
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

108
108
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

745
745
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

273
273
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

97
97
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

184
184
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

81
81
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

210
210
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

261
261
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

534
534
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

264
264
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

254
254
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

75
75
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

331
331
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

187
187
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

53
53
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

57
57

Meer sportnieuws