KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

638 stemmen
KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

KRC Genk is de enige topclub die op sportief en financieel vlak de afgelopen Club Brugge kan bijhouden. De Limburgers staan er financieel goed voor en pakten in twee jaar tijd de titel, de supercup en de Beker van België. Er was een tijd dat een prijs een uitschieter was voor Genk.

 Dat is het ondertussen al even niet meer. De afgelopen 10 jaar won het 2 landstitels, 3 supercups en 2 keer de Beker van België. Dat zijn 7 prijzen, wat bijzonder straf is. In België doet enkel Anderlecht (4 titels en 4 bekers) beter. Club Brugge tikt ook af op zeven prijzen (vier titels, één beker en twee supercups). AA Gent riep zichzelf voor het seizoen uit als tweede club van België, maar dat was de waarheid toch wel stevig geweld aandoen. 



Genk was in het verleden na een prijs vaak een jojoclub en kende na een piek diepe dalen die enkele jaren duurden. Het maakte het volksfeest er telkens des te mooier op, maar sinds Dimitri De Condé in 2015 technisch directeur werd is de club van mindset gewijzigd. De dalen moeten een stuk minder frequent worden. De Condé legt de lat hoog en wil een winnaarsmentaliteit zoals die er nu bij Club Brugge is en stilaan weer bij Anderlecht. 

Bij Genk is de druk altijd lager dan in Brussel en Brugge, maar De Condé & co willen meer. Genk profileert zich steeds meer als een echte topclub en niet als ‘die leuke provincieclub’ die veel sympathie krijgt in België. Dat John van den Brom na enkele mindere resultaten al onder druk kwam te liggen is een teken dat de druk ook intern wordt opgevoerd. Genk is hongerig en wil meer. 



Sinds De Condé als TD werkzaam is bij Genk eindigde de club na de play-offs vierde, achtste (en winnaar PO II), eerste, zevende en nu tweede. Daar zit nog iets te veel wisselvalligheid in, maar de laatste jaren zit er wel progressie in. Genk groeit, op en naast het veld. Dé uitdaging voor komend seizoen is om minstens top drie te halen en echt een heel seizoen mee te doen voor de titel. Genk heeft de financiële middelen, de knowhow en de kern om dat te bereiken. De lat moet omhoog en Genk moet de komende jaren nog stabieler worden. Daarmee willen we zeggen dat de ploeg eigenlijk niet meer buiten de top vier mag vallen.

CR

Is Genk een echte topclub geworden?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

108
108
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

75
75
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

30
30
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

387
387
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

482
482
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

325
325
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

298
298
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

166
166
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

620
620
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

553
553
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

733
733
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

470
470
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

100
100
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

71
71
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

83
83
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

472
472
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

218
218
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

355
355
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

224
224
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

79
79
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

369
369
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

457
457
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

41
41

Meer sportnieuws