KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

638 stemmen
KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

KRC Genk is de enige topclub die op sportief en financieel vlak de afgelopen Club Brugge kan bijhouden. De Limburgers staan er financieel goed voor en pakten in twee jaar tijd de titel, de supercup en de Beker van België. Er was een tijd dat een prijs een uitschieter was voor Genk.

 Dat is het ondertussen al even niet meer. De afgelopen 10 jaar won het 2 landstitels, 3 supercups en 2 keer de Beker van België. Dat zijn 7 prijzen, wat bijzonder straf is. In België doet enkel Anderlecht (4 titels en 4 bekers) beter. Club Brugge tikt ook af op zeven prijzen (vier titels, één beker en twee supercups). AA Gent riep zichzelf voor het seizoen uit als tweede club van België, maar dat was de waarheid toch wel stevig geweld aandoen. 



Genk was in het verleden na een prijs vaak een jojoclub en kende na een piek diepe dalen die enkele jaren duurden. Het maakte het volksfeest er telkens des te mooier op, maar sinds Dimitri De Condé in 2015 technisch directeur werd is de club van mindset gewijzigd. De dalen moeten een stuk minder frequent worden. De Condé legt de lat hoog en wil een winnaarsmentaliteit zoals die er nu bij Club Brugge is en stilaan weer bij Anderlecht. 

Bij Genk is de druk altijd lager dan in Brussel en Brugge, maar De Condé & co willen meer. Genk profileert zich steeds meer als een echte topclub en niet als ‘die leuke provincieclub’ die veel sympathie krijgt in België. Dat John van den Brom na enkele mindere resultaten al onder druk kwam te liggen is een teken dat de druk ook intern wordt opgevoerd. Genk is hongerig en wil meer. 



Sinds De Condé als TD werkzaam is bij Genk eindigde de club na de play-offs vierde, achtste (en winnaar PO II), eerste, zevende en nu tweede. Daar zit nog iets te veel wisselvalligheid in, maar de laatste jaren zit er wel progressie in. Genk groeit, op en naast het veld. Dé uitdaging voor komend seizoen is om minstens top drie te halen en echt een heel seizoen mee te doen voor de titel. Genk heeft de financiële middelen, de knowhow en de kern om dat te bereiken. De lat moet omhoog en Genk moet de komende jaren nog stabieler worden. Daarmee willen we zeggen dat de ploeg eigenlijk niet meer buiten de top vier mag vallen.

CR

Is Genk een echte topclub geworden?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

16
16
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

10
10
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

46
46
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

283
283
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

41
41
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

144
144
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

177
177
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

138
138
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

438
438
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

107
107
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

105
105
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

52
52
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

146
146
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

297
297
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

116
116
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

56
56
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

73
73
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

234
234
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

69
69
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

156
156
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

425
425
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

280
280
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

539
539
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws