KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

638 stemmen
KRC Genk profileert zich steeds meer als echte topclub

KRC Genk is de enige topclub die op sportief en financieel vlak de afgelopen Club Brugge kan bijhouden. De Limburgers staan er financieel goed voor en pakten in twee jaar tijd de titel, de supercup en de Beker van België. Er was een tijd dat een prijs een uitschieter was voor Genk.

 Dat is het ondertussen al even niet meer. De afgelopen 10 jaar won het 2 landstitels, 3 supercups en 2 keer de Beker van België. Dat zijn 7 prijzen, wat bijzonder straf is. In België doet enkel Anderlecht (4 titels en 4 bekers) beter. Club Brugge tikt ook af op zeven prijzen (vier titels, één beker en twee supercups). AA Gent riep zichzelf voor het seizoen uit als tweede club van België, maar dat was de waarheid toch wel stevig geweld aandoen. 



Genk was in het verleden na een prijs vaak een jojoclub en kende na een piek diepe dalen die enkele jaren duurden. Het maakte het volksfeest er telkens des te mooier op, maar sinds Dimitri De Condé in 2015 technisch directeur werd is de club van mindset gewijzigd. De dalen moeten een stuk minder frequent worden. De Condé legt de lat hoog en wil een winnaarsmentaliteit zoals die er nu bij Club Brugge is en stilaan weer bij Anderlecht. 

Bij Genk is de druk altijd lager dan in Brussel en Brugge, maar De Condé & co willen meer. Genk profileert zich steeds meer als een echte topclub en niet als ‘die leuke provincieclub’ die veel sympathie krijgt in België. Dat John van den Brom na enkele mindere resultaten al onder druk kwam te liggen is een teken dat de druk ook intern wordt opgevoerd. Genk is hongerig en wil meer. 



Sinds De Condé als TD werkzaam is bij Genk eindigde de club na de play-offs vierde, achtste (en winnaar PO II), eerste, zevende en nu tweede. Daar zit nog iets te veel wisselvalligheid in, maar de laatste jaren zit er wel progressie in. Genk groeit, op en naast het veld. Dé uitdaging voor komend seizoen is om minstens top drie te halen en echt een heel seizoen mee te doen voor de titel. Genk heeft de financiële middelen, de knowhow en de kern om dat te bereiken. De lat moet omhoog en Genk moet de komende jaren nog stabieler worden. Daarmee willen we zeggen dat de ploeg eigenlijk niet meer buiten de top vier mag vallen.

CR

Is Genk een echte topclub geworden?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

59
59
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

33
33
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

293
293
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

158
158
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

635
635
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

136
136
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

854
854
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

400
400
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

156
156
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1025
1025
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

486
486
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

978
978
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

166
166
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

596
596
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

544
544
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

399
399
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

400
400
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

892
892
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

184
184
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

83
83
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

438
438
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

364
364
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

650
650
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

389
389
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

938
938

Meer sportnieuws