Fans Standard keren zich tegen Preud'homme en Nicaise

419 stemmen
Fans Standard keren zich tegen Preud'homme en Nicaise

Standard sluit om 20u zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen KV Oostende, maar eigenlijk is die partij al helemaal overbodig. Beide teams komen immers niet meer in aanmerking om de Europe Play-Off nog te winnen. De Rouches blijven dus achter zonder Europees ticket, nadat ze eerder al de bekerfinale verloren tegen KRC Genk. Dat zorgt voor de nodige onrust in Luik.

De voorbije dagen roerden de supporters zich immers stevig. De supportersvereniging La Famille des Rouches kwam deze week met maar liefst twee open brieven waarin de teleurstellende prestaties aangeklaagd werden en er ook grote vraagtekens geplaatst werden bij het sportieve én financiële beleid van de club. Het is immers een publiek geheim dat Standard tegenwoordig zéér krap bij kas zit.

Volgens RTBF grijpt voorzitter Bruno Venanzi alvast in om de supporters gerust te stellen. Hij zou zaterdag namelijk een noodvergadering beleggen met La Famille des Rouches, voor de wedstrijd tegen KVO. Daarmee hoopt hij tegemoet te kunnen komen aan de zorgen van de fans. 

UPDATE 19u37
Ondanks dat er volgens La Dernière Heure sprake was van een 'constructief' gesprek tussen het Standard-bestuur en La Famille des Rouches, gaan de protesten van de fans onverminderd voort. Zo werden voor de match tegen KVO verschillende spandoeken opgehangen in de omgeving van Sclessin. Daarbij keren de fans zich vooral tegen vice-voorzitter Michel Preud'homme en sportief directeur Benjamin Nicaise.

Preud'homme krijgt het verwijt onvoldoende aanwezig te zijn in het beleid. "MPH floptransfer", staat er op één spandoek te lezen. "600.000 euro per jaar, het mooie leven van een gepensioneerde", bloklettert een andere. Ook Nicaise krijgt het hard te verduren. "Je enige geslaagde transfer is een bankoverschrijving", sneren ze naar de sportieve baas.

LEES OOK: Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Terechte kritiek?

Meest recent

Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

8
8
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

16
16
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

16
16
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

92
92
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

338
338
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

110
110
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

604
604
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

133
133
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

67
67
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

178
178
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

258
258
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

258
258
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

82
82
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

64
64
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

76
76
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

83
83
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

137
137
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

88
88
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

272
272
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

137
137
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

595
595
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

133
133
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

676
676
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

580
580
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

71
71

Meer sportnieuws