Fans Standard keren zich tegen Preud'homme en Nicaise

door
Fans Standard keren zich tegen Preud'homme en Nicaise

Standard sluit om 20u zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen KV Oostende, maar eigenlijk is die partij al helemaal overbodig. Beide teams komen immers niet meer in aanmerking om de Europe Play-Off nog te winnen. De Rouches blijven dus achter zonder Europees ticket, nadat ze eerder al de bekerfinale verloren tegen KRC Genk. Dat zorgt voor de nodige onrust in Luik.

De voorbije dagen roerden de supporters zich immers stevig. De supportersvereniging La Famille des Rouches kwam deze week met maar liefst twee open brieven waarin de teleurstellende prestaties aangeklaagd werden en er ook grote vraagtekens geplaatst werden bij het sportieve én financiële beleid van de club. Het is immers een publiek geheim dat Standard tegenwoordig zéér krap bij kas zit.

Volgens RTBF grijpt voorzitter Bruno Venanzi alvast in om de supporters gerust te stellen. Hij zou zaterdag namelijk een noodvergadering beleggen met La Famille des Rouches, voor de wedstrijd tegen KVO. Daarmee hoopt hij tegemoet te kunnen komen aan de zorgen van de fans. 

UPDATE 19u37
Ondanks dat er volgens La Dernière Heure sprake was van een 'constructief' gesprek tussen het Standard-bestuur en La Famille des Rouches, gaan de protesten van de fans onverminderd voort. Zo werden voor de match tegen KVO verschillende spandoeken opgehangen in de omgeving van Sclessin. Daarbij keren de fans zich vooral tegen vice-voorzitter Michel Preud'homme en sportief directeur Benjamin Nicaise.

Preud'homme krijgt het verwijt onvoldoende aanwezig te zijn in het beleid. "MPH floptransfer", staat er op één spandoek te lezen. "600.000 euro per jaar, het mooie leven van een gepensioneerde", bloklettert een andere. Ook Nicaise krijgt het hard te verduren. "Je enige geslaagde transfer is een bankoverschrijving", sneren ze naar de sportieve baas.

LEES OOK: Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Terechte kritiek?

Meest recent

‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

11
11
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

24
24
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

50
50
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

11
11
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

201
201
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

52
52
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

147
147
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

175
175
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

193
193
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

203
203
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

263
263
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

184
184
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

508
508
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

135
135
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

274
274
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

199
199
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

161
161
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

387
387
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

153
153
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

158
158
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

74
74
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

206
206
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

407
407
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

444
444

Meer sportnieuws