Fans Standard keren zich tegen Preud'homme en Nicaise

419 stemmen
Fans Standard keren zich tegen Preud'homme en Nicaise

Standard sluit om 20u zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen KV Oostende, maar eigenlijk is die partij al helemaal overbodig. Beide teams komen immers niet meer in aanmerking om de Europe Play-Off nog te winnen. De Rouches blijven dus achter zonder Europees ticket, nadat ze eerder al de bekerfinale verloren tegen KRC Genk. Dat zorgt voor de nodige onrust in Luik.

De voorbije dagen roerden de supporters zich immers stevig. De supportersvereniging La Famille des Rouches kwam deze week met maar liefst twee open brieven waarin de teleurstellende prestaties aangeklaagd werden en er ook grote vraagtekens geplaatst werden bij het sportieve én financiële beleid van de club. Het is immers een publiek geheim dat Standard tegenwoordig zéér krap bij kas zit.

Volgens RTBF grijpt voorzitter Bruno Venanzi alvast in om de supporters gerust te stellen. Hij zou zaterdag namelijk een noodvergadering beleggen met La Famille des Rouches, voor de wedstrijd tegen KVO. Daarmee hoopt hij tegemoet te kunnen komen aan de zorgen van de fans. 

UPDATE 19u37
Ondanks dat er volgens La Dernière Heure sprake was van een 'constructief' gesprek tussen het Standard-bestuur en La Famille des Rouches, gaan de protesten van de fans onverminderd voort. Zo werden voor de match tegen KVO verschillende spandoeken opgehangen in de omgeving van Sclessin. Daarbij keren de fans zich vooral tegen vice-voorzitter Michel Preud'homme en sportief directeur Benjamin Nicaise.

Preud'homme krijgt het verwijt onvoldoende aanwezig te zijn in het beleid. "MPH floptransfer", staat er op één spandoek te lezen. "600.000 euro per jaar, het mooie leven van een gepensioneerde", bloklettert een andere. Ook Nicaise krijgt het hard te verduren. "Je enige geslaagde transfer is een bankoverschrijving", sneren ze naar de sportieve baas.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Terechte kritiek?

Meest recent

'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

66
66
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

19
19
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

97
97
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

178
178
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

526
526
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

29
29
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

126
126
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

172
172
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

112
112
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

96
96
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

292
292
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

434
434
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

180
180
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

671
671
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

684
684
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

118
118
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

93
93
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

178
178
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

215
215
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

91
91
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

83
83
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

139
139
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

429
429
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

79
79

Meer sportnieuws