Fans Standard keren zich tegen Preud'homme en Nicaise

door
Fans Standard keren zich tegen Preud'homme en Nicaise

Standard sluit om 20u zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen KV Oostende, maar eigenlijk is die partij al helemaal overbodig. Beide teams komen immers niet meer in aanmerking om de Europe Play-Off nog te winnen. De Rouches blijven dus achter zonder Europees ticket, nadat ze eerder al de bekerfinale verloren tegen KRC Genk. Dat zorgt voor de nodige onrust in Luik.

De voorbije dagen roerden de supporters zich immers stevig. De supportersvereniging La Famille des Rouches kwam deze week met maar liefst twee open brieven waarin de teleurstellende prestaties aangeklaagd werden en er ook grote vraagtekens geplaatst werden bij het sportieve én financiële beleid van de club. Het is immers een publiek geheim dat Standard tegenwoordig zéér krap bij kas zit.

Volgens RTBF grijpt voorzitter Bruno Venanzi alvast in om de supporters gerust te stellen. Hij zou zaterdag namelijk een noodvergadering beleggen met La Famille des Rouches, voor de wedstrijd tegen KVO. Daarmee hoopt hij tegemoet te kunnen komen aan de zorgen van de fans. 

UPDATE 19u37
Ondanks dat er volgens La Dernière Heure sprake was van een 'constructief' gesprek tussen het Standard-bestuur en La Famille des Rouches, gaan de protesten van de fans onverminderd voort. Zo werden voor de match tegen KVO verschillende spandoeken opgehangen in de omgeving van Sclessin. Daarbij keren de fans zich vooral tegen vice-voorzitter Michel Preud'homme en sportief directeur Benjamin Nicaise.

Preud'homme krijgt het verwijt onvoldoende aanwezig te zijn in het beleid. "MPH floptransfer", staat er op één spandoek te lezen. "600.000 euro per jaar, het mooie leven van een gepensioneerde", bloklettert een andere. Ook Nicaise krijgt het hard te verduren. "Je enige geslaagde transfer is een bankoverschrijving", sneren ze naar de sportieve baas.

LEES OOK: Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Terechte kritiek?

Meest recent

Groen licht voor Garcia: verrassende Duivels-keuze?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

24
24
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

146
146
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

105
105
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

92
92
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

60
60
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

108
108
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

184
184
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

23
23
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

290
290
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

113
113
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

71
71
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

115
115
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

191
191
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

120
120
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

96
96
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

89
89
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

133
133
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

194
194
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

243
243
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

109
109
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

82
82
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

349
349
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

202
202
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

630
630
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

227
227

Meer sportnieuws