Vanden Stock moet klacht vrezen na Veljkovic-uitspraken

door
Vanden Stock moet klacht vrezen na Veljkovic-uitspraken

RSC Anderlecht heeft sinds kort de sportieve én financiële heropbouw ingezet. Dat proces vergt veel tijd en nog veel meer inspanningen. Om beide redenen werd de macht en de invloed van spelersmakelaars beperkt tot een minimum, dat was in het verleden nochtans helemaal anders.


Anderlecht was nog niet zolang geleden 'the place to be' voor spelersmakelaars, die er bovendien royale vergoedingen konden opstrijken. Onder het bewind van Marc Coucke werd dat geleidelijk aan afgebouwd, maar onder ex-voorzitter Roger Vanden Stock was dat wel het geval. Toenmalig sportief directeur Herman Van Holsbeeck deed bijvoorbeeld vaak zaken met de veelbesproken agenten Mogi Bayat en Dejan Veljkovic.

In La Capitale verklaart Vanden Stock dat hij het goed kon vinden met Bayat en dat zijn geleverde prestaties altijd in orde waren. Maar over Veljkovic heeft de oud-preses geen goede woorden over. "Ik heb Dejan Veljkovic nog uit mijn kantoor geschopt. Hij vertelde me dat hij wedstrijden kon regelen met de scheidsrechters", klonk het namelijk in de Waalse krant.

UPDATE 12u30
De uitspraken rond Veljkovic zijn niet in dovemansoren gevallen en kunnen nog een pijnlijke staartje krijgen voor Vanden Stock. Zo meldt Kris Luyckx, Veljkovc' advocaat, dat zijn cliënt overweegt om een klacht neer te leggen wegens laster en eerroof. De makelaar ontkent de bewering formeel. De zaak werd ook nooit onderzocht in het Propere Handen-dossier. Bovendien gaf Vanden Stock het voorval zelf nooit aan, waardoor hij verzaakte aan de meldingsplicht. Het laatste woord is hier dus nog niet over gezegd.

LEES OOK: 'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Denkt u dat er momenteel nog steeds aan matchfixing wordt gedaan in de JPL?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

19
19
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

105
105
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

269
269
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

67
67
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

62
62
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

51
51
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

86
86
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

17
17
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

889
889
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

60
60
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

161
161
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

254
254
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

44
44
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

70
70
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

360
360
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

75
75
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

95
95
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

330
330
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

323
323
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

60
60
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

171
171
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

81
81
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

210
210

Meer sportnieuws