Vanden Stock: "Vrees nog steeds voor faillissement Anderlecht"

1083
Vanden Stock:

Indien RSC Anderlecht zondagavond niet verliest op het veld van Antwerp FC, eindigen de Brusselaars het seizoen op de derde plaats. Ten opzichte van de vorige jaren is er dus duidelijk sprake van progressie. Toch is oud-voorzitter Roger Vanden Stock er niet helemaal gerust in.


Sinds zijn turbulente vertrek bij de recordkampioen, kwam Vanden Stock nog zelden in de media. Maar in aanloop naar de slotspeeldag van de competitie gaf hij nu toch een interview aan enkele kranten. En daarin liet hij zich onder meer uit over de financiële toestand van de club. Die leek terug wat beter na de kapitaalsverhoging en het langverwachte akkoord onder de aandeelhouders. Toch is Vanden Stock er nog niet gerust in. Zo wijst hij erop dat RSCA nog steeds verlieslatend is en dat de schuldenberg stilaan wel heel hoge proporties aanneemt.

Hoofdaandeelhouder Marc Coucke, weliswaar niet de beste vriend van Vanden Stock, stak tot dusver telkens een tandje bij wanneer de nood het hoogst was. Maar dan kan natuurlijk niet blijven duren. "Hoe lang gaat Coucke dat volhouden? Ik had schrik voor het faillissement en die angst is nog niet verdwenen", aldus Vanden Stock bij onder meer SudPresse. Op sportief gebied kan de ex-preses dan weer wel genieten van het werk dat coach Vincent Kompany levert met de vele jongeren. Al hoopt hij dat de grootste talenten straks niet verkocht moeten worden uit financiële noodzaak.

LEES OOK: ‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

Denkt u dat het nieuwe bestuur Anderlecht weer financieel gezond zal krijgen?

Meest recent

Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

2
2
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

73
73
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

17
17
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

17
17
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

53
53
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

152
152
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

27
27
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

60
60
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

95
95
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

13
13
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

53
53
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

336
336
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

166
166
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

180
180
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

82
82
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

128
128
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

86
86
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

69
69
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

137
137
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

300
300
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

219
219

Meer sportnieuws