Vanden Stock: "Vrees nog steeds voor faillissement Anderlecht"

1083 stemmen
Vanden Stock:

Indien RSC Anderlecht zondagavond niet verliest op het veld van Antwerp FC, eindigen de Brusselaars het seizoen op de derde plaats. Ten opzichte van de vorige jaren is er dus duidelijk sprake van progressie. Toch is oud-voorzitter Roger Vanden Stock er niet helemaal gerust in.


Sinds zijn turbulente vertrek bij de recordkampioen, kwam Vanden Stock nog zelden in de media. Maar in aanloop naar de slotspeeldag van de competitie gaf hij nu toch een interview aan enkele kranten. En daarin liet hij zich onder meer uit over de financiële toestand van de club. Die leek terug wat beter na de kapitaalsverhoging en het langverwachte akkoord onder de aandeelhouders. Toch is Vanden Stock er nog niet gerust in. Zo wijst hij erop dat RSCA nog steeds verlieslatend is en dat de schuldenberg stilaan wel heel hoge proporties aanneemt.

Hoofdaandeelhouder Marc Coucke, weliswaar niet de beste vriend van Vanden Stock, stak tot dusver telkens een tandje bij wanneer de nood het hoogst was. Maar dan kan natuurlijk niet blijven duren. "Hoe lang gaat Coucke dat volhouden? Ik had schrik voor het faillissement en die angst is nog niet verdwenen", aldus Vanden Stock bij onder meer SudPresse. Op sportief gebied kan de ex-preses dan weer wel genieten van het werk dat coach Vincent Kompany levert met de vele jongeren. Al hoopt hij dat de grootste talenten straks niet verkocht moeten worden uit financiële noodzaak.

LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Denkt u dat het nieuwe bestuur Anderlecht weer financieel gezond zal krijgen?

Meest recent

'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

18
18
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

15
15
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

96
96
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

40
40
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

30
30
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

81
81
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

605
605
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

60
60
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

382
382
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

37
37
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

22
22
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

33
33
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

329
329
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

288
288
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

202
202
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

762
762
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

540
540
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

400
400
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

270
270
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

102
102
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

66
66
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

254
254
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

108
108
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

83
83

Meer sportnieuws