Genk zet dankzij Thorstvedt stevig druk op leider Club Brugge

door
Genk zet dankzij Thorstvedt stevig druk op leider Club Brugge

Club Brugge kon al voor de wedstrijd tegen Anderlecht kampioen zijn maar daar heeft Racing Genk een stevig stokje voor gestoken. De ploeg van John van den Brom veegde vanavond de vloer aan met een zeer matig Antwerp en hoopt nog steeds op een ultiem titelduel komend weekend.

Racing Genk kon vanavond nog wat druk zetten op leider Club Brugge. Mits winst van de Limburgers en verlies van Blauw-Zwart, zou alles beslist worden op de slotspeeldag. Antwerp van zijn kant moest zich vooral richten op de derde plaats en kon daarvoor vanavond ook maar best de zege pakken. Bij de bezoekers zat Lamkel Zé opnieuw in de kern, hij begon wel op de bank. Racing Genk deed het grotendeels met de vertrouwde namen.
Genk kietelt aan Club Brugge halfweg
De thuisploeg opende prima en kreeg in de openingsfase al een paar halve kansen, voorlopig hield The Great Old stand. Na dik vijf minuten spelen moest Butez een eerste keer in actie komen bij een schot in de korte hoek van Bongonda en bij de daaropvolgende hoekschop knalde Ito over. De intenties van de thuisploeg waren alvast duidelijk. Halfweg de eerste helft kwam Antwerp ook eindelijk eens tot een voldragen aanval en een kans, Miyoshi drong door tot in de zestien meter maar besloot vervolgens naast. De bezoekers voetbalden nadien met een pak meer vertrouwen en Blauw-Wit slaagde er nog moeilijk in om zijn wil op te leggen. In het slotkwartier was het toch weer team van John van den Brom dat het meeste aandrong maar Heynen en Ito konden Butez voorlopig niet verschalken. Vlak voor de pauze lukte het dan toch voor de thuisploeg toen Thorstvedt de bal kreeg aan de rand van de zestien meter en genadeloos uithaalde: 1-0 was uiteindelijk de verdiende ruststand.

In een intens duel neemt Racing Genk op slag van rust de leiding.
Thorstvedt grote held met hattrick
Antwerp kwam aanvankelijk goed uit de kleedkamer met wat halve kansen maar slikte na vijf minuten al de 2-0. Butez pakte eerst nog prima een schot van Ito maar in de rebound loste hij en Torstvedt profiteerde door zijn tweede van de avond aan te tekenen: 2-0. Een oppermachtig Racing Genk kreeg ook nadien voldoende kansen om de score nog verder uit te diepen en kwam iets voorbij het uur al op 3-0, Thorstvedt kreeg centraal de bal in de loop van Onuachu en voltooide zijn hattrick.  Op een kwartier van het einde maakte invaller Dessers de pil nog wat bitterder voor de bezoekers door de 4-0 voorbij een hulpeloze Butez te schuiven, wat een blamage voor The Great Old. In het absolute slot vergat Dessers nog om de forfaitcijfers op het scorebord te zetten maar aan de zege van de Limburgers veranderde dat uiteraard niets meer. Zo zet Racing Genk ander maal een rivaal schaakmat en zal het vurig supporteren voor Anderlecht vanavond.
Scoreverloop:
1-0 (43') Thorstvedt, 2-0 (49') Thorstvedt, 3-0 (64') Thorstvedt, 4-0 (75') Dessers

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Pakt Genk toch nog de titel?

Meest recent

Rode Duivels dromen weer dankzij geweldige Doku-twist

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

5
5
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

49
49
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

44
44
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

49
49
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

133
133
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

40
40
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

75
75
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

33
33
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

183
183
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

136
136
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

160
160
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

56
56
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

75
75
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

614
614
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

383
383
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

598
598
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

433
433
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

320
320
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

133
133
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

120
120
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

383
383
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

194
194
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

301
301
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

373
373
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

56
56

Meer sportnieuws