Genk zet dankzij Thorstvedt stevig druk op leider Club Brugge

208 stemmen
Genk zet dankzij Thorstvedt stevig druk op leider Club Brugge

Club Brugge kon al voor de wedstrijd tegen Anderlecht kampioen zijn maar daar heeft Racing Genk een stevig stokje voor gestoken. De ploeg van John van den Brom veegde vanavond de vloer aan met een zeer matig Antwerp en hoopt nog steeds op een ultiem titelduel komend weekend.

Racing Genk kon vanavond nog wat druk zetten op leider Club Brugge. Mits winst van de Limburgers en verlies van Blauw-Zwart, zou alles beslist worden op de slotspeeldag. Antwerp van zijn kant moest zich vooral richten op de derde plaats en kon daarvoor vanavond ook maar best de zege pakken. Bij de bezoekers zat Lamkel Zé opnieuw in de kern, hij begon wel op de bank. Racing Genk deed het grotendeels met de vertrouwde namen.
Genk kietelt aan Club Brugge halfweg
De thuisploeg opende prima en kreeg in de openingsfase al een paar halve kansen, voorlopig hield The Great Old stand. Na dik vijf minuten spelen moest Butez een eerste keer in actie komen bij een schot in de korte hoek van Bongonda en bij de daaropvolgende hoekschop knalde Ito over. De intenties van de thuisploeg waren alvast duidelijk. Halfweg de eerste helft kwam Antwerp ook eindelijk eens tot een voldragen aanval en een kans, Miyoshi drong door tot in de zestien meter maar besloot vervolgens naast. De bezoekers voetbalden nadien met een pak meer vertrouwen en Blauw-Wit slaagde er nog moeilijk in om zijn wil op te leggen. In het slotkwartier was het toch weer team van John van den Brom dat het meeste aandrong maar Heynen en Ito konden Butez voorlopig niet verschalken. Vlak voor de pauze lukte het dan toch voor de thuisploeg toen Thorstvedt de bal kreeg aan de rand van de zestien meter en genadeloos uithaalde: 1-0 was uiteindelijk de verdiende ruststand.

In een intens duel neemt Racing Genk op slag van rust de leiding.
Thorstvedt grote held met hattrick
Antwerp kwam aanvankelijk goed uit de kleedkamer met wat halve kansen maar slikte na vijf minuten al de 2-0. Butez pakte eerst nog prima een schot van Ito maar in de rebound loste hij en Torstvedt profiteerde door zijn tweede van de avond aan te tekenen: 2-0. Een oppermachtig Racing Genk kreeg ook nadien voldoende kansen om de score nog verder uit te diepen en kwam iets voorbij het uur al op 3-0, Thorstvedt kreeg centraal de bal in de loop van Onuachu en voltooide zijn hattrick.  Op een kwartier van het einde maakte invaller Dessers de pil nog wat bitterder voor de bezoekers door de 4-0 voorbij een hulpeloze Butez te schuiven, wat een blamage voor The Great Old. In het absolute slot vergat Dessers nog om de forfaitcijfers op het scorebord te zetten maar aan de zege van de Limburgers veranderde dat uiteraard niets meer. Zo zet Racing Genk ander maal een rivaal schaakmat en zal het vurig supporteren voor Anderlecht vanavond.
Scoreverloop:
1-0 (43') Thorstvedt, 2-0 (49') Thorstvedt, 3-0 (64') Thorstvedt, 4-0 (75') Dessers

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Pakt Genk toch nog de titel?

Meest recent

Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

0
0
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

10
10
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

18
18
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

63
63
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

78
78
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

316
316
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

58
58
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

124
124
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

255
255
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

62
62
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

810
810
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

453
453
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

30
30
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

812
812
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

146
146
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

405
405
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

769
769
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

541
541
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

341
341
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

559
559
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

150
150
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

166
166
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

108
108

Meer sportnieuws