Genk zet dankzij Thorstvedt stevig druk op leider Club Brugge

208 stemmen
Genk zet dankzij Thorstvedt stevig druk op leider Club Brugge

Club Brugge kon al voor de wedstrijd tegen Anderlecht kampioen zijn maar daar heeft Racing Genk een stevig stokje voor gestoken. De ploeg van John van den Brom veegde vanavond de vloer aan met een zeer matig Antwerp en hoopt nog steeds op een ultiem titelduel komend weekend.

Racing Genk kon vanavond nog wat druk zetten op leider Club Brugge. Mits winst van de Limburgers en verlies van Blauw-Zwart, zou alles beslist worden op de slotspeeldag. Antwerp van zijn kant moest zich vooral richten op de derde plaats en kon daarvoor vanavond ook maar best de zege pakken. Bij de bezoekers zat Lamkel Zé opnieuw in de kern, hij begon wel op de bank. Racing Genk deed het grotendeels met de vertrouwde namen.
Genk kietelt aan Club Brugge halfweg
De thuisploeg opende prima en kreeg in de openingsfase al een paar halve kansen, voorlopig hield The Great Old stand. Na dik vijf minuten spelen moest Butez een eerste keer in actie komen bij een schot in de korte hoek van Bongonda en bij de daaropvolgende hoekschop knalde Ito over. De intenties van de thuisploeg waren alvast duidelijk. Halfweg de eerste helft kwam Antwerp ook eindelijk eens tot een voldragen aanval en een kans, Miyoshi drong door tot in de zestien meter maar besloot vervolgens naast. De bezoekers voetbalden nadien met een pak meer vertrouwen en Blauw-Wit slaagde er nog moeilijk in om zijn wil op te leggen. In het slotkwartier was het toch weer team van John van den Brom dat het meeste aandrong maar Heynen en Ito konden Butez voorlopig niet verschalken. Vlak voor de pauze lukte het dan toch voor de thuisploeg toen Thorstvedt de bal kreeg aan de rand van de zestien meter en genadeloos uithaalde: 1-0 was uiteindelijk de verdiende ruststand.

In een intens duel neemt Racing Genk op slag van rust de leiding.
Thorstvedt grote held met hattrick
Antwerp kwam aanvankelijk goed uit de kleedkamer met wat halve kansen maar slikte na vijf minuten al de 2-0. Butez pakte eerst nog prima een schot van Ito maar in de rebound loste hij en Torstvedt profiteerde door zijn tweede van de avond aan te tekenen: 2-0. Een oppermachtig Racing Genk kreeg ook nadien voldoende kansen om de score nog verder uit te diepen en kwam iets voorbij het uur al op 3-0, Thorstvedt kreeg centraal de bal in de loop van Onuachu en voltooide zijn hattrick.  Op een kwartier van het einde maakte invaller Dessers de pil nog wat bitterder voor de bezoekers door de 4-0 voorbij een hulpeloze Butez te schuiven, wat een blamage voor The Great Old. In het absolute slot vergat Dessers nog om de forfaitcijfers op het scorebord te zetten maar aan de zege van de Limburgers veranderde dat uiteraard niets meer. Zo zet Racing Genk ander maal een rivaal schaakmat en zal het vurig supporteren voor Anderlecht vanavond.
Scoreverloop:
1-0 (43') Thorstvedt, 2-0 (49') Thorstvedt, 3-0 (64') Thorstvedt, 4-0 (75') Dessers

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Pakt Genk toch nog de titel?

Meest recent

Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

44
44
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

14
14
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

99
99
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

22
22
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

290
290
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

354
354
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

108
108
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

71
71
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

342
342
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

342
342
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

362
362
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

126
126
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

149
149
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

644
644
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

143
143
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

273
273
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

308
308
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

295
295
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

63
63
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

310
310
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

125
125
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

301
301
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

512
512

Meer sportnieuws