'Messi kost Barça zomerse toptransfer Haaland'

door
'Messi kost Barça zomerse toptransfer Haaland'

De kans is groot dat Erling Braut Haaland zijn huidige club Borussia Dortmund in de zomer inruilt voor één van Europa's grootmachten. Maar FC Barcelona zal het dan zeker niet worden. Door een gebrek aan financiële middelen is de Catalaanse topclub niet in staat om zijn komst te bekostigen.


In april ontmoette een delegatie van Barcelona diens zaakwaarnemer Mino Raiola en vader Alf-Inge Haaland. Verschillende opties passeerden de revue, maar volgens TV3 heeft de club zeker 150 miljoen euro nodig om hem los te werken bij Borussia Dortmund en dat is in coronatijd simpelweg onbespreekbaar. Bovendien komt zijn salaris en alle bijkomstige premies en bonussen daar nog bovenop.

Barça heeft ook een tweede belangrijke reden om Haaland te laten lopen. Op dit moment is het de prioriteit om Lionel Messi te behouden. De Catalaanse topclub heeft financiële ruimte nodig om de Argentijn te overtuigen en een forse investering voor Haaland maakt dat een stuk ingewikkelder, mocht het überhaupt een haalbare optie zijn geweest. Mogelijk moeten er zelfs grootverdieners wijken om die reden.

De Catalanen hebben de komst van Haaland wel niet helemaal opgegeven. Barcelona hoopt dat de spits nog één seizoen bij Dortmund blijft en medio 2022 alsnog wil luisteren naar het aanbod van de club. Zijn transfersom zakt dankzij een clausule dan namelijk naar 75 miljoen euro en dat is voor de clubleiding wél een acceptabele investering. Haaland sluit een langer verblijf zelf niet uit. Deels doordat Dortmund dankzij een sterke eindspurt zeker is van Champions League-deelname.

LEES OOK: 'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

Wat zou u doen als preses van Barça?

Meest recent

Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

9
9
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

126
126
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

123
123
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

15
15
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

46
46
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

102
102
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

305
305
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

147
147
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

519
519
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

429
429
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

172
172
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

44
44
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

245
245
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

43
43
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

760
760
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

188
188
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

138
138
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

54
54
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

293
293
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

376
376
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

96
96
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

229
229
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

615
615
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

131
131
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

83
83

Meer sportnieuws