Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

door
Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

KRC Genk telt tegenwoordig meerdere mannen in vorm en daar hoort Kristian Thorstvedt uiteraard ook bij. De Noorse middenvelder is de voorbije weken erg beslissend gebleken en bovendien zet hij tevens grote stappen in zijn ontwikkelingsproces. In de voorbije speeldag pakte hij zelfs uit met een erg opmerkelijke prestatie. Geen enkele andere speler bij Club Brugge, RSC Anderlecht en Antwerp FC kon namelijk de feilloze passing van Thorstvedt overstijgen.


ONUACHU-HAALAND 

In de laatste negen matchen van KRC Genk werd Kristian Thorstvedt telkens uitgespeeld als aanvallende middenvelder. En dat blijkt een uiterst succesvolle zet te zijn van coach John van den Brom. De 22-jarige Noor was over de periode van deze negen wedstrijden namelijk even vaak beslissend met drie doelpunten, twee assists en ook vier pré-assists. 't Is dan ook geen wonder dat analist Marc Degryse hem in Het Laatste Nieuws omschreef als dé ontdekking van Genk.

Kristian Thorstvedt is niet de meest technisch begaafde voetballer en hij blinkt ook niet meteen uit met een indrukwekkende snelheid of finesse. De Noor is echter een hardwerkende middenvelder met een nooit aflatende inzet en een indrukwekkende powerplay. Om die redenen doet Thorstvedt het ook zo goed als bliksemafleider rond Paul Onuachu, eenzelfde betrekking die hij gewoon is van bij de Noorse nationale ploeg. Daar lukt die rol van Thorstvedt uitstekend met ene Erling Braut Haaland.

 

't Is vooral in de Champions' play-offs dat Kristian Thorstvedt zich onmisbaar maakt in de ploeg van John van den Brom. De Noorse middenvelder oogt onvermoeibaar door constant te infiltreren tussen de linies en daardoor slaagt hij erin om zo'n hoog rendement te halen qua doelpunten, assists en pré-assists. Door zijn energieke speelstijl is Thorstvedt ook een echte aanjager bij Genk en gebruikt hij zijn lichaam ook telkens goed in de fysieke één-tegen-één-duels. 

MISTER 100% 

Maar om Kristian Thorstvedt enkel te omschrijven als een pure fysieke middenvelder, dat is de 22-jarige toch wat oneer aandoen. Thorstvedt kan namelijk ook het spel goed lezen en hij heeft een klare kijk. In die optiek kon Thorstvedt op speeldag vier van de Champions' Play-offs tevens een erg opmerkelijke prestatie neerzetten. Een unicum zelfs. Elk van zijn 28 verstuurde passes kwam namelijk succesvol aan bij een ploegmaat, waardoor hij met een 100% accuraatheid veruit de beste passeur was van de voorbije matchday. En dat dus onder alle spelers die in actie kwamen in speeldag 4.

Die betreffende passing aan een zuiverheid van 100% is best wel opvallend, gezien de hoge positie waarin Kristian Thorstvedt werd uitgespeeld tegen RSC Anderlecht. Als aanvallende middenvelder is dergelijke passing trouwens erg uitzonderlijk en zo'n gemiddelde wordt dan ook eerder verwacht bij doelmannen of centrale verdedigers – posities waar er doorgaans minder risico is op het gebied van balverlies. 't Is trouwens al de derde keer dit seizoen dat Thorstvedt dit huzarenstukje flikt, al gebeurde dat de vorige keren wel telkens tijdens een invalbeurt.



Deze opmerkelijke statistiek toont aan dat Kristian Thorstvedt tegenwoordig een opvallende evolutie en progressie doormaakt. Als 22-jarige heeft hij bovendien ook nog heel wat marge om zich te verbeteren. En dat beseft men bij KRC Genk blijkbaar ook. De club heeft namelijk de gesprekken gestart met Thorstvedt omtrent een contractverlenging en -verbetering. Daarmee willen de Limburgers eventuele geïnteresseerde clubs een stapje voor zijn. Indien Genk hem langer aan boord kan houden, dan zal de club op langere termijn – gelet op de steile ontwikkeling van Thorstvedt – alvast flink wat meer geld kunnen cashen dan vandaag.

LEES OOK: 'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

Is Thorstvedt een onderschatte speler?

Meest recent

'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

18
18
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

16
16
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

44
44
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

380
380
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

47
47
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

294
294
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

45
45
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

413
413
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

66
66
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

92
92
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

197
197
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

28
28
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

108
108
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

99
99
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

127
127
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

181
181
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

245
245
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

91
91
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

547
547
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

170
170
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

178
178
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

422
422
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

160
160
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

182
182

Meer sportnieuws