Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

1089 stemmen
Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

KRC Genk telt tegenwoordig meerdere mannen in vorm en daar hoort Kristian Thorstvedt uiteraard ook bij. De Noorse middenvelder is de voorbije weken erg beslissend gebleken en bovendien zet hij tevens grote stappen in zijn ontwikkelingsproces. In de voorbije speeldag pakte hij zelfs uit met een erg opmerkelijke prestatie. Geen enkele andere speler bij Club Brugge, RSC Anderlecht en Antwerp FC kon namelijk de feilloze passing van Thorstvedt overstijgen.


ONUACHU-HAALAND 

In de laatste negen matchen van KRC Genk werd Kristian Thorstvedt telkens uitgespeeld als aanvallende middenvelder. En dat blijkt een uiterst succesvolle zet te zijn van coach John van den Brom. De 22-jarige Noor was over de periode van deze negen wedstrijden namelijk even vaak beslissend met drie doelpunten, twee assists en ook vier pré-assists. 't Is dan ook geen wonder dat analist Marc Degryse hem in Het Laatste Nieuws omschreef als dé ontdekking van Genk.

Kristian Thorstvedt is niet de meest technisch begaafde voetballer en hij blinkt ook niet meteen uit met een indrukwekkende snelheid of finesse. De Noor is echter een hardwerkende middenvelder met een nooit aflatende inzet en een indrukwekkende powerplay. Om die redenen doet Thorstvedt het ook zo goed als bliksemafleider rond Paul Onuachu, eenzelfde betrekking die hij gewoon is van bij de Noorse nationale ploeg. Daar lukt die rol van Thorstvedt uitstekend met ene Erling Braut Haaland.

 

't Is vooral in de Champions' play-offs dat Kristian Thorstvedt zich onmisbaar maakt in de ploeg van John van den Brom. De Noorse middenvelder oogt onvermoeibaar door constant te infiltreren tussen de linies en daardoor slaagt hij erin om zo'n hoog rendement te halen qua doelpunten, assists en pré-assists. Door zijn energieke speelstijl is Thorstvedt ook een echte aanjager bij Genk en gebruikt hij zijn lichaam ook telkens goed in de fysieke één-tegen-één-duels. 

MISTER 100% 

Maar om Kristian Thorstvedt enkel te omschrijven als een pure fysieke middenvelder, dat is de 22-jarige toch wat oneer aandoen. Thorstvedt kan namelijk ook het spel goed lezen en hij heeft een klare kijk. In die optiek kon Thorstvedt op speeldag vier van de Champions' Play-offs tevens een erg opmerkelijke prestatie neerzetten. Een unicum zelfs. Elk van zijn 28 verstuurde passes kwam namelijk succesvol aan bij een ploegmaat, waardoor hij met een 100% accuraatheid veruit de beste passeur was van de voorbije matchday. En dat dus onder alle spelers die in actie kwamen in speeldag 4.

Die betreffende passing aan een zuiverheid van 100% is best wel opvallend, gezien de hoge positie waarin Kristian Thorstvedt werd uitgespeeld tegen RSC Anderlecht. Als aanvallende middenvelder is dergelijke passing trouwens erg uitzonderlijk en zo'n gemiddelde wordt dan ook eerder verwacht bij doelmannen of centrale verdedigers – posities waar er doorgaans minder risico is op het gebied van balverlies. 't Is trouwens al de derde keer dit seizoen dat Thorstvedt dit huzarenstukje flikt, al gebeurde dat de vorige keren wel telkens tijdens een invalbeurt.



Deze opmerkelijke statistiek toont aan dat Kristian Thorstvedt tegenwoordig een opvallende evolutie en progressie doormaakt. Als 22-jarige heeft hij bovendien ook nog heel wat marge om zich te verbeteren. En dat beseft men bij KRC Genk blijkbaar ook. De club heeft namelijk de gesprekken gestart met Thorstvedt omtrent een contractverlenging en -verbetering. Daarmee willen de Limburgers eventuele geïnteresseerde clubs een stapje voor zijn. Indien Genk hem langer aan boord kan houden, dan zal de club op langere termijn – gelet op de steile ontwikkeling van Thorstvedt – alvast flink wat meer geld kunnen cashen dan vandaag.

LEES OOK: Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Is Thorstvedt een onderschatte speler?

Meest recent

Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

16
16
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

50
50
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

206
206
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

33
33
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

65
65
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

824
824
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

764
764
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

126
126
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

427
427
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

836
836
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

531
531
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

766
766
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

642
642
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

543
543
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

124
124
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

32
32
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

271
271
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

755
755
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

192
192
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

30
30
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

180
180
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

344
344
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

295
295
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

674
674
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

49
49

Meer sportnieuws