Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

1089
Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

KRC Genk telt tegenwoordig meerdere mannen in vorm en daar hoort Kristian Thorstvedt uiteraard ook bij. De Noorse middenvelder is de voorbije weken erg beslissend gebleken en bovendien zet hij tevens grote stappen in zijn ontwikkelingsproces. In de voorbije speeldag pakte hij zelfs uit met een erg opmerkelijke prestatie. Geen enkele andere speler bij Club Brugge, RSC Anderlecht en Antwerp FC kon namelijk de feilloze passing van Thorstvedt overstijgen.


ONUACHU-HAALAND 

In de laatste negen matchen van KRC Genk werd Kristian Thorstvedt telkens uitgespeeld als aanvallende middenvelder. En dat blijkt een uiterst succesvolle zet te zijn van coach John van den Brom. De 22-jarige Noor was over de periode van deze negen wedstrijden namelijk even vaak beslissend met drie doelpunten, twee assists en ook vier pré-assists. 't Is dan ook geen wonder dat analist Marc Degryse hem in Het Laatste Nieuws omschreef als dé ontdekking van Genk.

Kristian Thorstvedt is niet de meest technisch begaafde voetballer en hij blinkt ook niet meteen uit met een indrukwekkende snelheid of finesse. De Noor is echter een hardwerkende middenvelder met een nooit aflatende inzet en een indrukwekkende powerplay. Om die redenen doet Thorstvedt het ook zo goed als bliksemafleider rond Paul Onuachu, eenzelfde betrekking die hij gewoon is van bij de Noorse nationale ploeg. Daar lukt die rol van Thorstvedt uitstekend met ene Erling Braut Haaland.

 

't Is vooral in de Champions' play-offs dat Kristian Thorstvedt zich onmisbaar maakt in de ploeg van John van den Brom. De Noorse middenvelder oogt onvermoeibaar door constant te infiltreren tussen de linies en daardoor slaagt hij erin om zo'n hoog rendement te halen qua doelpunten, assists en pré-assists. Door zijn energieke speelstijl is Thorstvedt ook een echte aanjager bij Genk en gebruikt hij zijn lichaam ook telkens goed in de fysieke één-tegen-één-duels. 

MISTER 100% 

Maar om Kristian Thorstvedt enkel te omschrijven als een pure fysieke middenvelder, dat is de 22-jarige toch wat oneer aandoen. Thorstvedt kan namelijk ook het spel goed lezen en hij heeft een klare kijk. In die optiek kon Thorstvedt op speeldag vier van de Champions' Play-offs tevens een erg opmerkelijke prestatie neerzetten. Een unicum zelfs. Elk van zijn 28 verstuurde passes kwam namelijk succesvol aan bij een ploegmaat, waardoor hij met een 100% accuraatheid veruit de beste passeur was van de voorbije matchday. En dat dus onder alle spelers die in actie kwamen in speeldag 4.

Die betreffende passing aan een zuiverheid van 100% is best wel opvallend, gezien de hoge positie waarin Kristian Thorstvedt werd uitgespeeld tegen RSC Anderlecht. Als aanvallende middenvelder is dergelijke passing trouwens erg uitzonderlijk en zo'n gemiddelde wordt dan ook eerder verwacht bij doelmannen of centrale verdedigers – posities waar er doorgaans minder risico is op het gebied van balverlies. 't Is trouwens al de derde keer dit seizoen dat Thorstvedt dit huzarenstukje flikt, al gebeurde dat de vorige keren wel telkens tijdens een invalbeurt.



Deze opmerkelijke statistiek toont aan dat Kristian Thorstvedt tegenwoordig een opvallende evolutie en progressie doormaakt. Als 22-jarige heeft hij bovendien ook nog heel wat marge om zich te verbeteren. En dat beseft men bij KRC Genk blijkbaar ook. De club heeft namelijk de gesprekken gestart met Thorstvedt omtrent een contractverlenging en -verbetering. Daarmee willen de Limburgers eventuele geïnteresseerde clubs een stapje voor zijn. Indien Genk hem langer aan boord kan houden, dan zal de club op langere termijn – gelet op de steile ontwikkeling van Thorstvedt – alvast flink wat meer geld kunnen cashen dan vandaag.

LEES OOK: Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

Is Thorstvedt een onderschatte speler?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

58
58
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

73
73
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

44
44
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

104
104
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

63
63
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

144
144
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

187
187
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

60
60
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

24
24
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

108
108
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

138
138
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

375
375
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

373
373
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

282
282
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

229
229
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

62
62
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

51
51
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

101
101
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

174
174
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

112
112
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

200
200

Meer sportnieuws