Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

1089 stemmen
Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

KRC Genk telt tegenwoordig meerdere mannen in vorm en daar hoort Kristian Thorstvedt uiteraard ook bij. De Noorse middenvelder is de voorbije weken erg beslissend gebleken en bovendien zet hij tevens grote stappen in zijn ontwikkelingsproces. In de voorbije speeldag pakte hij zelfs uit met een erg opmerkelijke prestatie. Geen enkele andere speler bij Club Brugge, RSC Anderlecht en Antwerp FC kon namelijk de feilloze passing van Thorstvedt overstijgen.


ONUACHU-HAALAND 

In de laatste negen matchen van KRC Genk werd Kristian Thorstvedt telkens uitgespeeld als aanvallende middenvelder. En dat blijkt een uiterst succesvolle zet te zijn van coach John van den Brom. De 22-jarige Noor was over de periode van deze negen wedstrijden namelijk even vaak beslissend met drie doelpunten, twee assists en ook vier pré-assists. 't Is dan ook geen wonder dat analist Marc Degryse hem in Het Laatste Nieuws omschreef als dé ontdekking van Genk.

Kristian Thorstvedt is niet de meest technisch begaafde voetballer en hij blinkt ook niet meteen uit met een indrukwekkende snelheid of finesse. De Noor is echter een hardwerkende middenvelder met een nooit aflatende inzet en een indrukwekkende powerplay. Om die redenen doet Thorstvedt het ook zo goed als bliksemafleider rond Paul Onuachu, eenzelfde betrekking die hij gewoon is van bij de Noorse nationale ploeg. Daar lukt die rol van Thorstvedt uitstekend met ene Erling Braut Haaland.

 

't Is vooral in de Champions' play-offs dat Kristian Thorstvedt zich onmisbaar maakt in de ploeg van John van den Brom. De Noorse middenvelder oogt onvermoeibaar door constant te infiltreren tussen de linies en daardoor slaagt hij erin om zo'n hoog rendement te halen qua doelpunten, assists en pré-assists. Door zijn energieke speelstijl is Thorstvedt ook een echte aanjager bij Genk en gebruikt hij zijn lichaam ook telkens goed in de fysieke één-tegen-één-duels. 

MISTER 100% 

Maar om Kristian Thorstvedt enkel te omschrijven als een pure fysieke middenvelder, dat is de 22-jarige toch wat oneer aandoen. Thorstvedt kan namelijk ook het spel goed lezen en hij heeft een klare kijk. In die optiek kon Thorstvedt op speeldag vier van de Champions' Play-offs tevens een erg opmerkelijke prestatie neerzetten. Een unicum zelfs. Elk van zijn 28 verstuurde passes kwam namelijk succesvol aan bij een ploegmaat, waardoor hij met een 100% accuraatheid veruit de beste passeur was van de voorbije matchday. En dat dus onder alle spelers die in actie kwamen in speeldag 4.

Die betreffende passing aan een zuiverheid van 100% is best wel opvallend, gezien de hoge positie waarin Kristian Thorstvedt werd uitgespeeld tegen RSC Anderlecht. Als aanvallende middenvelder is dergelijke passing trouwens erg uitzonderlijk en zo'n gemiddelde wordt dan ook eerder verwacht bij doelmannen of centrale verdedigers – posities waar er doorgaans minder risico is op het gebied van balverlies. 't Is trouwens al de derde keer dit seizoen dat Thorstvedt dit huzarenstukje flikt, al gebeurde dat de vorige keren wel telkens tijdens een invalbeurt.



Deze opmerkelijke statistiek toont aan dat Kristian Thorstvedt tegenwoordig een opvallende evolutie en progressie doormaakt. Als 22-jarige heeft hij bovendien ook nog heel wat marge om zich te verbeteren. En dat beseft men bij KRC Genk blijkbaar ook. De club heeft namelijk de gesprekken gestart met Thorstvedt omtrent een contractverlenging en -verbetering. Daarmee willen de Limburgers eventuele geïnteresseerde clubs een stapje voor zijn. Indien Genk hem langer aan boord kan houden, dan zal de club op langere termijn – gelet op de steile ontwikkeling van Thorstvedt – alvast flink wat meer geld kunnen cashen dan vandaag.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Is Thorstvedt een onderschatte speler?

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

7
7
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

13
13
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

8
8
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

109
109
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

64
64
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

32
32
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

33
33
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

242
242
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

197
197
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

625
625
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

315
315
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

591
591
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

66
66
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

394
394
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

167
167
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

605
605
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

681
681
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

993
993

Meer sportnieuws