Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

1089
Thorstvedt zorgt voor grote verbazing bij Genk

KRC Genk telt tegenwoordig meerdere mannen in vorm en daar hoort Kristian Thorstvedt uiteraard ook bij. De Noorse middenvelder is de voorbije weken erg beslissend gebleken en bovendien zet hij tevens grote stappen in zijn ontwikkelingsproces. In de voorbije speeldag pakte hij zelfs uit met een erg opmerkelijke prestatie. Geen enkele andere speler bij Club Brugge, RSC Anderlecht en Antwerp FC kon namelijk de feilloze passing van Thorstvedt overstijgen.


ONUACHU-HAALAND 

In de laatste negen matchen van KRC Genk werd Kristian Thorstvedt telkens uitgespeeld als aanvallende middenvelder. En dat blijkt een uiterst succesvolle zet te zijn van coach John van den Brom. De 22-jarige Noor was over de periode van deze negen wedstrijden namelijk even vaak beslissend met drie doelpunten, twee assists en ook vier pré-assists. 't Is dan ook geen wonder dat analist Marc Degryse hem in Het Laatste Nieuws omschreef als dé ontdekking van Genk.

Kristian Thorstvedt is niet de meest technisch begaafde voetballer en hij blinkt ook niet meteen uit met een indrukwekkende snelheid of finesse. De Noor is echter een hardwerkende middenvelder met een nooit aflatende inzet en een indrukwekkende powerplay. Om die redenen doet Thorstvedt het ook zo goed als bliksemafleider rond Paul Onuachu, eenzelfde betrekking die hij gewoon is van bij de Noorse nationale ploeg. Daar lukt die rol van Thorstvedt uitstekend met ene Erling Braut Haaland.

 

't Is vooral in de Champions' play-offs dat Kristian Thorstvedt zich onmisbaar maakt in de ploeg van John van den Brom. De Noorse middenvelder oogt onvermoeibaar door constant te infiltreren tussen de linies en daardoor slaagt hij erin om zo'n hoog rendement te halen qua doelpunten, assists en pré-assists. Door zijn energieke speelstijl is Thorstvedt ook een echte aanjager bij Genk en gebruikt hij zijn lichaam ook telkens goed in de fysieke één-tegen-één-duels. 

MISTER 100% 

Maar om Kristian Thorstvedt enkel te omschrijven als een pure fysieke middenvelder, dat is de 22-jarige toch wat oneer aandoen. Thorstvedt kan namelijk ook het spel goed lezen en hij heeft een klare kijk. In die optiek kon Thorstvedt op speeldag vier van de Champions' Play-offs tevens een erg opmerkelijke prestatie neerzetten. Een unicum zelfs. Elk van zijn 28 verstuurde passes kwam namelijk succesvol aan bij een ploegmaat, waardoor hij met een 100% accuraatheid veruit de beste passeur was van de voorbije matchday. En dat dus onder alle spelers die in actie kwamen in speeldag 4.

Die betreffende passing aan een zuiverheid van 100% is best wel opvallend, gezien de hoge positie waarin Kristian Thorstvedt werd uitgespeeld tegen RSC Anderlecht. Als aanvallende middenvelder is dergelijke passing trouwens erg uitzonderlijk en zo'n gemiddelde wordt dan ook eerder verwacht bij doelmannen of centrale verdedigers – posities waar er doorgaans minder risico is op het gebied van balverlies. 't Is trouwens al de derde keer dit seizoen dat Thorstvedt dit huzarenstukje flikt, al gebeurde dat de vorige keren wel telkens tijdens een invalbeurt.



Deze opmerkelijke statistiek toont aan dat Kristian Thorstvedt tegenwoordig een opvallende evolutie en progressie doormaakt. Als 22-jarige heeft hij bovendien ook nog heel wat marge om zich te verbeteren. En dat beseft men bij KRC Genk blijkbaar ook. De club heeft namelijk de gesprekken gestart met Thorstvedt omtrent een contractverlenging en -verbetering. Daarmee willen de Limburgers eventuele geïnteresseerde clubs een stapje voor zijn. Indien Genk hem langer aan boord kan houden, dan zal de club op langere termijn – gelet op de steile ontwikkeling van Thorstvedt – alvast flink wat meer geld kunnen cashen dan vandaag.

LEES OOK: Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Is Thorstvedt een onderschatte speler?

Meest recent

CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

13
13
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

28
28
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

91
91
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

11
11
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

235
235
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

121
121
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

55
55
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

195
195
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

262
262
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

27
27
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

123
123
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

195
195
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

136
136
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

171
171
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

102
102
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

598
598
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

57
57
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

146
146
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

152
152
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

415
415
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

228
228
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

581
581
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

52
52
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

345
345
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

112
112

Meer sportnieuws