"Anderlecht zal er alles aan doen om Club te dwarsbomen"

door

De ontlading op Jan Breydel was zondagavond bijzonder groot na de eerste Play-Off-zege van Club Brugge. Dankzij de overwinning tegen Antwerp FC kan Blauw-Zwart de twee slotspeeldagen immers aanvatten met een voorsprong van vijf punten. En toch is de titelstrijd nog niet helemaal gestreden, er staan mogelijk nog drie cruciale duels op het programma.


De eerste beslissende wedstrijd wordt die van donderdag tussen KRC Genk en Antwerp. Indien de Limburgers dan niet winnen, is de titelstrijd gestreden. Maar als Racing op eigen veld wel de volle buit pakt, komt het plots weer op twee punten van de leidersplaats te staan. In dat geval móét Club later op de avond zelf minstens een punt zien te pakken op het veld van Anderlecht. Lukt dat niet, dan wacht aanstaande zondag een allesbeslissend duel tussen nummers één en twee uit het klassement. De Bruggelingen hebben dan wel het thuisvoordeel, maar in zo'n wedstrijd is alles mogelijk.

Voormalig Rode Duivel Gert Claessens, die destijds zowel bij Genk als Club speelde, denkt dan ook dat het nog niet voorbij is voor Blauw-Zwart. "Zeker in de PO's is Genk dé ploeg in vorm, ze zijn ook het meest efficiënt. Daarom kan het volgens mij nog voor hun. Brugge heeft het moeilijk en Anderlecht speelt thuis. Ik denk dat zij alles in het werk zullen stellen om Club te dwarsbomen. Het is dan aan hun om dan toch iets mee te graaien. Want als het op de laatste wedstrijd aankomt, wordt het heel gevaarlijk", aldus Claessens bij TVL Sportcafé.

LEES OOK: Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Denkt u dat Club minstens een punt pakt op Anderlecht?

Meest recent

Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

16
16
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

12
12
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

26
26
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

50
50
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

36
36
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

68
68
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

309
309
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

12
12
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

195
195
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

281
281
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

617
617
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

145
145
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

571
571
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

308
308
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

123
123
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

114
114
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

459
459
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

473
473
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

541
541
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

632
632
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

252
252
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

1049
1049
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

493
493
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

139
139
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

265
265

Meer sportnieuws