"Vanaken móét vertrekken, weg uit zijn comfortzone"

door

Club Brugge-trainer Philippe Clement verraste donderdag door Hans Vanaken op de bank te zetten tegen Antwerp FC. Een tactische keuze, al speelde het ongetwijfeld mee dat de tweevoudige Gouden Schoen al een tijdje minder presteert. Analist Marc Degryse laat in een interview met Het Laatste Nieuws dan ook verstaan dat het voor hem tijd is om andere oorden op te zoeken.


Vanaken speelt al sinds 2015 op Jan Breydel en oogstte daar heel wat succes. De Limburger pakte bij Blauw-Zwart al drie landstitels, twee bekers en twee Supercups. Daarnaast won hij er twee keer de Gouden Schoen en twee keer de trofee van 'Profvoetballer van het Jaar'. Doorheen de jaren liet hij een transfer naar het buitenland echter telkens aan zich voorbij gaan. Maar volgens Degryse is het dus tijd om daar verandering in te brengen. Zo laat de voormalige Rode Duivel bij Het Laatste Nieuws noteren dat Vanaken weg móét bij Club en zijn comfortzone achter zich moet laten.

De vraag is echter welke buitenlandse club bereid is om te investeren in zijn komst. Veel interesse lijkt er momenteel niet te heersen. West Ham United toonde tijdens de vorige zomermercato wel concrete belangstelling. Vanaken liet die aanbieding echter liggen. Vervolgens draaiden de Hammers een erg sterk seizoen, de kans dat zij komende zomer terugkeren is dan ook klein. Bovendien heeft Vanaken nog een lopend contract tot 2025. Gegadigden zullen dus sowieso met een flinke som over de brug moeten komen, terwijl de spelmaker in augustus toch alweer 29 jaar wordt.

LEES OOK: Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Denkt u dat Vanaken ooit nog in een buitenlandse topcompetitie zal spelen?

Meest recent

Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

3
3
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

87
87
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

464
464
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

89
89
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

200
200
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

148
148
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

120
120
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

130
130
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

408
408
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

105
105
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

143
143
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

409
409
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

35
35
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

266
266
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

182
182
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

30
30
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

162
162
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

303
303
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

35
35
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

48
48
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

549
549
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

330
330
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

122
122
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

116
116
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

143
143

Meer sportnieuws