"Vanaken móét vertrekken, weg uit zijn comfortzone"

door

Club Brugge-trainer Philippe Clement verraste donderdag door Hans Vanaken op de bank te zetten tegen Antwerp FC. Een tactische keuze, al speelde het ongetwijfeld mee dat de tweevoudige Gouden Schoen al een tijdje minder presteert. Analist Marc Degryse laat in een interview met Het Laatste Nieuws dan ook verstaan dat het voor hem tijd is om andere oorden op te zoeken.


Vanaken speelt al sinds 2015 op Jan Breydel en oogstte daar heel wat succes. De Limburger pakte bij Blauw-Zwart al drie landstitels, twee bekers en twee Supercups. Daarnaast won hij er twee keer de Gouden Schoen en twee keer de trofee van 'Profvoetballer van het Jaar'. Doorheen de jaren liet hij een transfer naar het buitenland echter telkens aan zich voorbij gaan. Maar volgens Degryse is het dus tijd om daar verandering in te brengen. Zo laat de voormalige Rode Duivel bij Het Laatste Nieuws noteren dat Vanaken weg móét bij Club en zijn comfortzone achter zich moet laten.

De vraag is echter welke buitenlandse club bereid is om te investeren in zijn komst. Veel interesse lijkt er momenteel niet te heersen. West Ham United toonde tijdens de vorige zomermercato wel concrete belangstelling. Vanaken liet die aanbieding echter liggen. Vervolgens draaiden de Hammers een erg sterk seizoen, de kans dat zij komende zomer terugkeren is dan ook klein. Bovendien heeft Vanaken nog een lopend contract tot 2025. Gegadigden zullen dus sowieso met een flinke som over de brug moeten komen, terwijl de spelmaker in augustus toch alweer 29 jaar wordt.

LEES OOK: Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

Denkt u dat Vanaken ooit nog in een buitenlandse topcompetitie zal spelen?

Meest recent

Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

4
4
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

23
23
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

138
138
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

148
148
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

92
92
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

149
149
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

132
132
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

79
79
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

108
108
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

451
451
Waarom DAZN-bom wél positief effect kan hebben op JPL

Het Belgische voetbal kent (alweer) woelige maanden. DAZN zorgde voor een enorme bom. Tot het einde ...

182
182
‘Club Brugge haalt La Liga-topper: bom in kleedkamer?’

Hij is international, heeft sterke prestaties in La Liga op zijn cv, maar speelt dit seizoen amper. ...

720
720
Grote uitverkoop dreigt in de Jupiler Pro League

Het jaar 2026 zal wellicht jaar worden dat de Jupiler Pro League-clubs nog gretiger dan anders ...

121
121
Anderlecht en Hasi hopen: twee ‘aanwinsten’ voor 2026

Bij RSC Anderlecht is er versterking nodig. Er moet aanvallend kwaliteit bij, op de rechterflank en ...

316
316
Garcia verrast: 'vergeten' Rode Duivel schittert in Bundesliga

Bondscoach Rudi Garcia heeft zeer veel weelde centraal op het middenveld. De trainer krijgt er nog ...

257
257
Vechten RSCA en Club Brugge weldra om buitenkans?

RSC Anderlecht en Club Brugge zouden beiden wel een extra winger kunnen gebruiken. Gaan de twee eens ...

335
335
RSCA, Club en Genk dromen: meer dan 100 miljoen euro

In de Jupiler Pro League gaan er in 2026 weer tal van transfers afgerond worden. Bij RSC Anderlecht, ...

464
464
Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Sébastien Pocognoli verraste in oktober vriend en vijand door plots te vertrekken bij Union. ...

817
817
De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Belgische clubs genieten op dit moment van een welverdiende winterstop, maar in onder meer ...

86
86
Saintfiet naar kwartfinale Africa Cup na penaltythriller

Er staat alvast minstens één Belg straks in de kwartfinales van de Africa Cup. ...

104
104
'Nieuwe miljoenentransfer voor Cercle Brugge'

Cercle Brugge beleeft op sportief vlak alweer een moeilijk seizoen. De Vereniging staat na twee ...

198
198
'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Voor Lucas Stassin is het voorbije halfjaar bijzonder frustrerend geweest. De 21-jarige spits hoopte ...

125
125
Anderlecht trekt op stage met één grote verrassing

Anderlecht sloot 2025 af met een flinke kater. Het verloor in zijn laatste wedstrijd van het ...

224
224
'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

364
364
Carrière weer gelanceerd? Delcroix heeft transfer beet

Enkele jaren geleden werd Hannes Delcroix bij Anderlecht nog gezien als een groot talent. Hij werd ...

57
57

Meer sportnieuws