"Vanaken móét vertrekken, weg uit zijn comfortzone"

door

Club Brugge-trainer Philippe Clement verraste donderdag door Hans Vanaken op de bank te zetten tegen Antwerp FC. Een tactische keuze, al speelde het ongetwijfeld mee dat de tweevoudige Gouden Schoen al een tijdje minder presteert. Analist Marc Degryse laat in een interview met Het Laatste Nieuws dan ook verstaan dat het voor hem tijd is om andere oorden op te zoeken.


Vanaken speelt al sinds 2015 op Jan Breydel en oogstte daar heel wat succes. De Limburger pakte bij Blauw-Zwart al drie landstitels, twee bekers en twee Supercups. Daarnaast won hij er twee keer de Gouden Schoen en twee keer de trofee van 'Profvoetballer van het Jaar'. Doorheen de jaren liet hij een transfer naar het buitenland echter telkens aan zich voorbij gaan. Maar volgens Degryse is het dus tijd om daar verandering in te brengen. Zo laat de voormalige Rode Duivel bij Het Laatste Nieuws noteren dat Vanaken weg móét bij Club en zijn comfortzone achter zich moet laten.

De vraag is echter welke buitenlandse club bereid is om te investeren in zijn komst. Veel interesse lijkt er momenteel niet te heersen. West Ham United toonde tijdens de vorige zomermercato wel concrete belangstelling. Vanaken liet die aanbieding echter liggen. Vervolgens draaiden de Hammers een erg sterk seizoen, de kans dat zij komende zomer terugkeren is dan ook klein. Bovendien heeft Vanaken nog een lopend contract tot 2025. Gegadigden zullen dus sowieso met een flinke som over de brug moeten komen, terwijl de spelmaker in augustus toch alweer 29 jaar wordt.

LEES OOK: Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Denkt u dat Vanaken ooit nog in een buitenlandse topcompetitie zal spelen?

Meest recent

Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

48
48
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

52
52
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

21
21
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

109
109
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

206
206
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

160
160
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

120
120
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

173
173
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

286
286
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

575
575
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

323
323
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

506
506
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

278
278
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

396
396
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

94
94
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

222
222
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

45
45
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

129
129
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

252
252
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

211
211
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

101
101
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

180
180
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

78
78
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

59
59
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

129
129

Meer sportnieuws