"Vanaken móét vertrekken, weg uit zijn comfortzone"

door

Club Brugge-trainer Philippe Clement verraste donderdag door Hans Vanaken op de bank te zetten tegen Antwerp FC. Een tactische keuze, al speelde het ongetwijfeld mee dat de tweevoudige Gouden Schoen al een tijdje minder presteert. Analist Marc Degryse laat in een interview met Het Laatste Nieuws dan ook verstaan dat het voor hem tijd is om andere oorden op te zoeken.


Vanaken speelt al sinds 2015 op Jan Breydel en oogstte daar heel wat succes. De Limburger pakte bij Blauw-Zwart al drie landstitels, twee bekers en twee Supercups. Daarnaast won hij er twee keer de Gouden Schoen en twee keer de trofee van 'Profvoetballer van het Jaar'. Doorheen de jaren liet hij een transfer naar het buitenland echter telkens aan zich voorbij gaan. Maar volgens Degryse is het dus tijd om daar verandering in te brengen. Zo laat de voormalige Rode Duivel bij Het Laatste Nieuws noteren dat Vanaken weg móét bij Club en zijn comfortzone achter zich moet laten.

De vraag is echter welke buitenlandse club bereid is om te investeren in zijn komst. Veel interesse lijkt er momenteel niet te heersen. West Ham United toonde tijdens de vorige zomermercato wel concrete belangstelling. Vanaken liet die aanbieding echter liggen. Vervolgens draaiden de Hammers een erg sterk seizoen, de kans dat zij komende zomer terugkeren is dan ook klein. Bovendien heeft Vanaken nog een lopend contract tot 2025. Gegadigden zullen dus sowieso met een flinke som over de brug moeten komen, terwijl de spelmaker in augustus toch alweer 29 jaar wordt.

LEES OOK: België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

Denkt u dat Vanaken ooit nog in een buitenlandse topcompetitie zal spelen?

Meest recent

Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

3
3
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

29
29
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

12
12
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

23
23
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

300
300
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

54
54
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

70
70
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

218
218
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

194
194
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

345
345
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

157
157
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

41
41
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

142
142
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

193
193
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

149
149
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

244
244
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

227
227
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

201
201
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

47
47
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

297
297
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

359
359
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

198
198
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

216
216

Meer sportnieuws