'Anderlecht stuur twee huurlingen weer door'

door
'Anderlecht stuur twee huurlingen weer door'

Halfweg de Champions' Play-Offs blijft RSC Anderlecht uitzicht houden op de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de voorronde van de Champions League. Vincent Kompany en zijn mannen staan dus voor nog drie belangrijke wedstrijden. Ondertussen wordt ook de komende transferperiode al voorbereid.


Om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen strijden zal Paars-Wit immers een aantal gerichte aanwinsten willen aantrekken. Daarnaast hoopt de club enkele huurlingen langer aan boord te houden. Topschutter Lukas Nmecha geldt daarbij als prioriteit. Maar de eerste grote zomeraankoop zou wel eens Majeed Ashimeru kunnen worden. Volgens SudPresse heeft het bestuur alvast de intentie om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Om Ashimeru definitief over te nemen moet RSCA zo'n 2.5 miljoen euro neertellen, wat een meer dan redelijk bedrag is gezien zijn kwaliteiten.

UPDATE 12u30
De bedoeling is dus om Ashimeru en Nmecha langer in het Lotto Park te houden en ook Matt Miazga lijkt in aanmerking te komen voor een verlengd verblijf. Maar dat geldt niet voor elke huurling. Volgens Het Laatste Nieuws mag Abdoulay Diaby normaal gezien beschikken na zijn uitleenbeurt. Mede door blessureleed kon de Malinese aanvaller amper overtuigen. Bovendien kost het zo'n 3 miljoen euro om hem permanent over te nemen, wat gezien zijn situatie veel te veel is. Een definitieve beslissing zou er wel nog niet genomen zijn over Diaby. Al lijkt dat slechts kwestie van tijd.

Ook in het huurcontract van Paul Mukairu beschikt RSCA over een aankoopoptie. In zijn geval is de kans eveneens klein dat Paars-Wit hierop beroep zal doen. De Nigeriaanse winger kende een veelbelovende start, de laatste maanden komt hij echter amper nog in de plannen voor. Indien Anderlecht een deal kan vinden om hem goedkoper over te nemen dan zijn aankoopoptie (zo'n 2.5 miljoen), is een verlengd verblijf nog niet uitgesloten. Dat scenario is echter behoorlijk onwaarschijnlijk.

LEES OOK: 'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moet Mukairu wel definitief overnemen ...

Meest recent

PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

15
15
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

79
79
Cruciaal nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

34
34
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

197
197
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

490
490
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

154
154
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

496
496
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

263
263
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

312
312
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

232
232
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

357
357
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

178
178
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

527
527
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

508
508
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

384
384
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

1702
1702
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

390
390
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

158
158
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

412
412
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

712
712
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

553
553
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

1235
1235
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

933
933
Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing

Na zeven wedstrijden is STVV zijn ongeslagen status kwijt. De Kanaries gingen zondagavond pijnlijk ...

130
130

Meer sportnieuws