'Anderlecht stuur twee huurlingen weer door'

door
'Anderlecht stuur twee huurlingen weer door'

Halfweg de Champions' Play-Offs blijft RSC Anderlecht uitzicht houden op de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de voorronde van de Champions League. Vincent Kompany en zijn mannen staan dus voor nog drie belangrijke wedstrijden. Ondertussen wordt ook de komende transferperiode al voorbereid.


Om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen strijden zal Paars-Wit immers een aantal gerichte aanwinsten willen aantrekken. Daarnaast hoopt de club enkele huurlingen langer aan boord te houden. Topschutter Lukas Nmecha geldt daarbij als prioriteit. Maar de eerste grote zomeraankoop zou wel eens Majeed Ashimeru kunnen worden. Volgens SudPresse heeft het bestuur alvast de intentie om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Om Ashimeru definitief over te nemen moet RSCA zo'n 2.5 miljoen euro neertellen, wat een meer dan redelijk bedrag is gezien zijn kwaliteiten.

UPDATE 12u30
De bedoeling is dus om Ashimeru en Nmecha langer in het Lotto Park te houden en ook Matt Miazga lijkt in aanmerking te komen voor een verlengd verblijf. Maar dat geldt niet voor elke huurling. Volgens Het Laatste Nieuws mag Abdoulay Diaby normaal gezien beschikken na zijn uitleenbeurt. Mede door blessureleed kon de Malinese aanvaller amper overtuigen. Bovendien kost het zo'n 3 miljoen euro om hem permanent over te nemen, wat gezien zijn situatie veel te veel is. Een definitieve beslissing zou er wel nog niet genomen zijn over Diaby. Al lijkt dat slechts kwestie van tijd.

Ook in het huurcontract van Paul Mukairu beschikt RSCA over een aankoopoptie. In zijn geval is de kans eveneens klein dat Paars-Wit hierop beroep zal doen. De Nigeriaanse winger kende een veelbelovende start, de laatste maanden komt hij echter amper nog in de plannen voor. Indien Anderlecht een deal kan vinden om hem goedkoper over te nemen dan zijn aankoopoptie (zo'n 2.5 miljoen), is een verlengd verblijf nog niet uitgesloten. Dat scenario is echter behoorlijk onwaarschijnlijk.

LEES OOK: Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Anderlecht moet Mukairu wel definitief overnemen ...

Meest recent

Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

3
3
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

53
53
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

80
80
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

26
26
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

55
55
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

228
228
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

42
42
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

175
175
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

176
176
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

60
60
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

21
21
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

65
65
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

180
180
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

90
90
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

69
69
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

110
110
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

373
373
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

39
39
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

163
163
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

48
48
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

48
48
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

144
144
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

275
275
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

9
9
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

335
335

Meer sportnieuws