'Anderlecht stuur twee huurlingen weer door'

door
'Anderlecht stuur twee huurlingen weer door'

Halfweg de Champions' Play-Offs blijft RSC Anderlecht uitzicht houden op de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de voorronde van de Champions League. Vincent Kompany en zijn mannen staan dus voor nog drie belangrijke wedstrijden. Ondertussen wordt ook de komende transferperiode al voorbereid.


Om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen strijden zal Paars-Wit immers een aantal gerichte aanwinsten willen aantrekken. Daarnaast hoopt de club enkele huurlingen langer aan boord te houden. Topschutter Lukas Nmecha geldt daarbij als prioriteit. Maar de eerste grote zomeraankoop zou wel eens Majeed Ashimeru kunnen worden. Volgens SudPresse heeft het bestuur alvast de intentie om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Om Ashimeru definitief over te nemen moet RSCA zo'n 2.5 miljoen euro neertellen, wat een meer dan redelijk bedrag is gezien zijn kwaliteiten.

UPDATE 12u30
De bedoeling is dus om Ashimeru en Nmecha langer in het Lotto Park te houden en ook Matt Miazga lijkt in aanmerking te komen voor een verlengd verblijf. Maar dat geldt niet voor elke huurling. Volgens Het Laatste Nieuws mag Abdoulay Diaby normaal gezien beschikken na zijn uitleenbeurt. Mede door blessureleed kon de Malinese aanvaller amper overtuigen. Bovendien kost het zo'n 3 miljoen euro om hem permanent over te nemen, wat gezien zijn situatie veel te veel is. Een definitieve beslissing zou er wel nog niet genomen zijn over Diaby. Al lijkt dat slechts kwestie van tijd.

Ook in het huurcontract van Paul Mukairu beschikt RSCA over een aankoopoptie. In zijn geval is de kans eveneens klein dat Paars-Wit hierop beroep zal doen. De Nigeriaanse winger kende een veelbelovende start, de laatste maanden komt hij echter amper nog in de plannen voor. Indien Anderlecht een deal kan vinden om hem goedkoper over te nemen dan zijn aankoopoptie (zo'n 2.5 miljoen), is een verlengd verblijf nog niet uitgesloten. Dat scenario is echter behoorlijk onwaarschijnlijk.

LEES OOK: 'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Anderlecht moet Mukairu wel definitief overnemen ...

Meest recent

Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

396
396
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

19
19
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

16
16
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

55
55
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

26
26
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

44
44
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

250
250
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

172
172
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

66
66
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

192
192
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

223
223
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

32
32
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

100
100
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

199
199
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

168
168
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

373
373
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

221
221
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

87
87
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

248
248
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

355
355
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

112
112
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

66
66
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

428
428
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

549
549

Meer sportnieuws