'Anderlecht stuur twee huurlingen weer door'

570
'Anderlecht stuur twee huurlingen weer door'

Halfweg de Champions' Play-Offs blijft RSC Anderlecht uitzicht houden op de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de voorronde van de Champions League. Vincent Kompany en zijn mannen staan dus voor nog drie belangrijke wedstrijden. Ondertussen wordt ook de komende transferperiode al voorbereid.


Om volgend seizoen op meerdere fronten te kunnen strijden zal Paars-Wit immers een aantal gerichte aanwinsten willen aantrekken. Daarnaast hoopt de club enkele huurlingen langer aan boord te houden. Topschutter Lukas Nmecha geldt daarbij als prioriteit. Maar de eerste grote zomeraankoop zou wel eens Majeed Ashimeru kunnen worden. Volgens SudPresse heeft het bestuur alvast de intentie om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Om Ashimeru definitief over te nemen moet RSCA zo'n 2.5 miljoen euro neertellen, wat een meer dan redelijk bedrag is gezien zijn kwaliteiten.

UPDATE 12u30
De bedoeling is dus om Ashimeru en Nmecha langer in het Lotto Park te houden en ook Matt Miazga lijkt in aanmerking te komen voor een verlengd verblijf. Maar dat geldt niet voor elke huurling. Volgens Het Laatste Nieuws mag Abdoulay Diaby normaal gezien beschikken na zijn uitleenbeurt. Mede door blessureleed kon de Malinese aanvaller amper overtuigen. Bovendien kost het zo'n 3 miljoen euro om hem permanent over te nemen, wat gezien zijn situatie veel te veel is. Een definitieve beslissing zou er wel nog niet genomen zijn over Diaby. Al lijkt dat slechts kwestie van tijd.

Ook in het huurcontract van Paul Mukairu beschikt RSCA over een aankoopoptie. In zijn geval is de kans eveneens klein dat Paars-Wit hierop beroep zal doen. De Nigeriaanse winger kende een veelbelovende start, de laatste maanden komt hij echter amper nog in de plannen voor. Indien Anderlecht een deal kan vinden om hem goedkoper over te nemen dan zijn aankoopoptie (zo'n 2.5 miljoen), is een verlengd verblijf nog niet uitgesloten. Dat scenario is echter behoorlijk onwaarschijnlijk.

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Anderlecht moet Mukairu wel definitief overnemen ...

Meest recent

Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

50
50
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

6
6
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

9
9
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

43
43
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

19
19
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

90
90
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

179
179
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

356
356
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

214
214
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

225
225
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

53
53
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

278
278
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

131
131
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

41
41
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

42
42
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

113
113
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

100
100
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

59
59
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132

Meer sportnieuws