TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

door
TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht hoopt enkele huurlingen langer aan boord te houden. Topschutter Lukas Nmecha geldt daarbij als prioriteit. Maar de eerste grote zomeraankoop zou wel eens Majeed Ashimeru kunnen worden. Volgens SudPresse heeft het bestuur alvast de intentie om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Om de Ghanees definitief over te nemen van RB Salzburg moet RSCA zo'n 2.5 miljoen euro neertellen. Ibrahim Saidou, een jonge linksachter uit Kameroen, kon dan weer niet overtuigen en werd doorgestuurd.

KRC Genk is al druk in de weer op de transfermarkt. Volgens BILD zal Mats Möller Daehli volgende week alvast zijn handtekening zetten onder een meerjarig contract bij Nürnberg. Sportief directeur Olaf Rebbe zou een akkoord hebben bereikt met de Limburgers over de transfer. Daarnaast zou Racing ook zelf prijs hebben. Spaanse media verklaren dat de transfer van Mujaid Sadick naar Genk zo goed als rond is. La Opinion a Coruna meldt bijvoorbeeld dat de verwachte aankondiging niet lang meer op zich zal laten wachten.

Standard staat er financieel niet al te sterk voor. De Luikenaars hopen daarom dat Zinho Vanheusden in de zomer naar Internazionale gaat terugkeren. Dat is echter nog niet zeker.  Inter heeft een terugkoopoptie van 16 miljoen euro en die kan het deze zomer in werking laten treden. Johan Vanheusden, de vader van Zinho, denkt niet dat de Italiaanse kampioen die gaat lichten. Dat laat hij weten aan La Dernière Heure.

AA Gent kan duidelijk versterking gebruiken en daarvoor speuren de Buffalo's ook in eigen land rond. Volgens Het Belang van Limburg azen ze op een speler van KV Kortrijk. De krant meent immers te weten dat Gilles Dewaele mogelijk naar de Ghelamco Arena vertrekt. De rechtsachter kende een sterk seizoen bij de Kerels met 3 goals en 3 assists in 30 competitiewedstrijden. Bij KVK zullen ze wel het nodige geld willen voor de fysiek sterke rechtsachter.

Degradant Moeskroen lijkt zijn eerste basisspeler kwijt te zijn. Volgens La Dernière Heure is het namelijk Zulte Waregem dat met Alessandro Ciranni aan de haal gaat. De West-Vlamingen drukten de voorbij weken naar verluidt flink door om zijn komst te bewerkstelligen. Club en speler zouden inmiddels al volledig rond zijn over een driejarig contract. De bedoeling is om de transfer volgende week officieel bekend te maken.

Waasland-Beveren werd in de barrages alsnog door Seraing naar 1B verwezen. Dat zal ervoor zorgen dat enkele sterkhouders de Freethiel zullen verlaten. De eerste belangrijke speler die vertrekt, is Daan Heymans. De 21-jarige offensieve middenvelder tekende een contract voor drie seizoenen bij Venezia, de club heeft de transfer nu bevestigd. Heymans kan zo volgend seizoen mogelijk aan de slag gaan in de Serie A, want Venezia is nog volop in de running voor promotie.

BUITENLAND
Volgens het medium Tyc Sports heeft FC Barcelona een akkoord bereikt met de 32-jarige Sergio Agüero. Maar er zou afgesproken zijn om dit nieuws pas ná de Champions League-finale tegen Chelsea bekend te maken. Manchester City kan deze trofee voor het eerst winnen. Agüero kondigde eerder wel al dat hij bij City zou vertrekken wanneer zijn contract komende zomer afloopt. Ook zijn huidige ploegmaat Eric Garcia gaat naar alle waarschijnlijkheid weer in Catalonië aan de slag.

Barça wil echter ook een pak spelers verkopen, volgens Mundo Deportivo mogen liefst 14 namen beschikken. Deze schoonmaakoperatie maakt deel uit van de renovatie van president Joan Laporta, want er moet ruimte worden gecreëerd in het salaris- en transferbudget. De totale aankoopsom van de genoemde spelers zou alvast 289 miljoen euro bedragen, maar het lijkt weinig waarschijnlijk dat Barcelona de volle pot zal kunnen vangen voor hen.

Zaakwaarnemer Jorge Mendes ziet het vooralsnog niet gebeuren dat Cristiano Ronaldo een comeback maakt bij Sporting CP. De voorbije weken werd hij meermaals gelinkt aan de kampioen van Portugal. Maar Mendes acht de kans klein. "Cristiano is trots op de landstitel van Sporting, zoals hij dat ook publiekelijk heeft laten weten. Maar op dit moment past Portugal niet in zijn carrièreplannen", aldus de zaakwaarnemer in Record.

LEES OOK: Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog bij RSCA speelt?

Meest recent

KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

26
26
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

55
55
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

122
122
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

50
50
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

101
101
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

257
257
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

93
93
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

444
444
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

221
221
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

64
64
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

233
233
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

195
195
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

239
239
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

173
173
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

453
453
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

392
392
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

252
252
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

60
60
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

124
124
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

173
173
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

70
70
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

319
319
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

235
235
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

101
101

Meer sportnieuws