TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

door
TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht hoopt enkele huurlingen langer aan boord te houden. Topschutter Lukas Nmecha geldt daarbij als prioriteit. Maar de eerste grote zomeraankoop zou wel eens Majeed Ashimeru kunnen worden. Volgens SudPresse heeft het bestuur alvast de intentie om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Om de Ghanees definitief over te nemen van RB Salzburg moet RSCA zo'n 2.5 miljoen euro neertellen. Ibrahim Saidou, een jonge linksachter uit Kameroen, kon dan weer niet overtuigen en werd doorgestuurd.

KRC Genk is al druk in de weer op de transfermarkt. Volgens BILD zal Mats Möller Daehli volgende week alvast zijn handtekening zetten onder een meerjarig contract bij Nürnberg. Sportief directeur Olaf Rebbe zou een akkoord hebben bereikt met de Limburgers over de transfer. Daarnaast zou Racing ook zelf prijs hebben. Spaanse media verklaren dat de transfer van Mujaid Sadick naar Genk zo goed als rond is. La Opinion a Coruna meldt bijvoorbeeld dat de verwachte aankondiging niet lang meer op zich zal laten wachten.

Standard staat er financieel niet al te sterk voor. De Luikenaars hopen daarom dat Zinho Vanheusden in de zomer naar Internazionale gaat terugkeren. Dat is echter nog niet zeker.  Inter heeft een terugkoopoptie van 16 miljoen euro en die kan het deze zomer in werking laten treden. Johan Vanheusden, de vader van Zinho, denkt niet dat de Italiaanse kampioen die gaat lichten. Dat laat hij weten aan La Dernière Heure.

AA Gent kan duidelijk versterking gebruiken en daarvoor speuren de Buffalo's ook in eigen land rond. Volgens Het Belang van Limburg azen ze op een speler van KV Kortrijk. De krant meent immers te weten dat Gilles Dewaele mogelijk naar de Ghelamco Arena vertrekt. De rechtsachter kende een sterk seizoen bij de Kerels met 3 goals en 3 assists in 30 competitiewedstrijden. Bij KVK zullen ze wel het nodige geld willen voor de fysiek sterke rechtsachter.

Degradant Moeskroen lijkt zijn eerste basisspeler kwijt te zijn. Volgens La Dernière Heure is het namelijk Zulte Waregem dat met Alessandro Ciranni aan de haal gaat. De West-Vlamingen drukten de voorbij weken naar verluidt flink door om zijn komst te bewerkstelligen. Club en speler zouden inmiddels al volledig rond zijn over een driejarig contract. De bedoeling is om de transfer volgende week officieel bekend te maken.

Waasland-Beveren werd in de barrages alsnog door Seraing naar 1B verwezen. Dat zal ervoor zorgen dat enkele sterkhouders de Freethiel zullen verlaten. De eerste belangrijke speler die vertrekt, is Daan Heymans. De 21-jarige offensieve middenvelder tekende een contract voor drie seizoenen bij Venezia, de club heeft de transfer nu bevestigd. Heymans kan zo volgend seizoen mogelijk aan de slag gaan in de Serie A, want Venezia is nog volop in de running voor promotie.

BUITENLAND
Volgens het medium Tyc Sports heeft FC Barcelona een akkoord bereikt met de 32-jarige Sergio Agüero. Maar er zou afgesproken zijn om dit nieuws pas ná de Champions League-finale tegen Chelsea bekend te maken. Manchester City kan deze trofee voor het eerst winnen. Agüero kondigde eerder wel al dat hij bij City zou vertrekken wanneer zijn contract komende zomer afloopt. Ook zijn huidige ploegmaat Eric Garcia gaat naar alle waarschijnlijkheid weer in Catalonië aan de slag.

Barça wil echter ook een pak spelers verkopen, volgens Mundo Deportivo mogen liefst 14 namen beschikken. Deze schoonmaakoperatie maakt deel uit van de renovatie van president Joan Laporta, want er moet ruimte worden gecreëerd in het salaris- en transferbudget. De totale aankoopsom van de genoemde spelers zou alvast 289 miljoen euro bedragen, maar het lijkt weinig waarschijnlijk dat Barcelona de volle pot zal kunnen vangen voor hen.

Zaakwaarnemer Jorge Mendes ziet het vooralsnog niet gebeuren dat Cristiano Ronaldo een comeback maakt bij Sporting CP. De voorbije weken werd hij meermaals gelinkt aan de kampioen van Portugal. Maar Mendes acht de kans klein. "Cristiano is trots op de landstitel van Sporting, zoals hij dat ook publiekelijk heeft laten weten. Maar op dit moment past Portugal niet in zijn carrièreplannen", aldus de zaakwaarnemer in Record.

LEES OOK: Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog bij RSCA speelt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

101
101
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

25
25
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

110
110
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

79
79
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

555
555
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

85
85
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

66
66
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

92
92
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

119
119
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

42
42
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

231
231
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

45
45
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

344
344
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

20
20
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

290
290
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

194
194
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

541
541
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

189
189
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

101
101
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

240
240
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

399
399
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

117
117
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

718
718
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

439
439
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

80
80
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

146
146

Meer sportnieuws