TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

door
TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht hoopt enkele huurlingen langer aan boord te houden. Topschutter Lukas Nmecha geldt daarbij als prioriteit. Maar de eerste grote zomeraankoop zou wel eens Majeed Ashimeru kunnen worden. Volgens SudPresse heeft het bestuur alvast de intentie om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Om de Ghanees definitief over te nemen van RB Salzburg moet RSCA zo'n 2.5 miljoen euro neertellen. Ibrahim Saidou, een jonge linksachter uit Kameroen, kon dan weer niet overtuigen en werd doorgestuurd.

KRC Genk is al druk in de weer op de transfermarkt. Volgens BILD zal Mats Möller Daehli volgende week alvast zijn handtekening zetten onder een meerjarig contract bij Nürnberg. Sportief directeur Olaf Rebbe zou een akkoord hebben bereikt met de Limburgers over de transfer. Daarnaast zou Racing ook zelf prijs hebben. Spaanse media verklaren dat de transfer van Mujaid Sadick naar Genk zo goed als rond is. La Opinion a Coruna meldt bijvoorbeeld dat de verwachte aankondiging niet lang meer op zich zal laten wachten.

Standard staat er financieel niet al te sterk voor. De Luikenaars hopen daarom dat Zinho Vanheusden in de zomer naar Internazionale gaat terugkeren. Dat is echter nog niet zeker.  Inter heeft een terugkoopoptie van 16 miljoen euro en die kan het deze zomer in werking laten treden. Johan Vanheusden, de vader van Zinho, denkt niet dat de Italiaanse kampioen die gaat lichten. Dat laat hij weten aan La Dernière Heure.

AA Gent kan duidelijk versterking gebruiken en daarvoor speuren de Buffalo's ook in eigen land rond. Volgens Het Belang van Limburg azen ze op een speler van KV Kortrijk. De krant meent immers te weten dat Gilles Dewaele mogelijk naar de Ghelamco Arena vertrekt. De rechtsachter kende een sterk seizoen bij de Kerels met 3 goals en 3 assists in 30 competitiewedstrijden. Bij KVK zullen ze wel het nodige geld willen voor de fysiek sterke rechtsachter.

Degradant Moeskroen lijkt zijn eerste basisspeler kwijt te zijn. Volgens La Dernière Heure is het namelijk Zulte Waregem dat met Alessandro Ciranni aan de haal gaat. De West-Vlamingen drukten de voorbij weken naar verluidt flink door om zijn komst te bewerkstelligen. Club en speler zouden inmiddels al volledig rond zijn over een driejarig contract. De bedoeling is om de transfer volgende week officieel bekend te maken.

Waasland-Beveren werd in de barrages alsnog door Seraing naar 1B verwezen. Dat zal ervoor zorgen dat enkele sterkhouders de Freethiel zullen verlaten. De eerste belangrijke speler die vertrekt, is Daan Heymans. De 21-jarige offensieve middenvelder tekende een contract voor drie seizoenen bij Venezia, de club heeft de transfer nu bevestigd. Heymans kan zo volgend seizoen mogelijk aan de slag gaan in de Serie A, want Venezia is nog volop in de running voor promotie.

BUITENLAND
Volgens het medium Tyc Sports heeft FC Barcelona een akkoord bereikt met de 32-jarige Sergio Agüero. Maar er zou afgesproken zijn om dit nieuws pas ná de Champions League-finale tegen Chelsea bekend te maken. Manchester City kan deze trofee voor het eerst winnen. Agüero kondigde eerder wel al dat hij bij City zou vertrekken wanneer zijn contract komende zomer afloopt. Ook zijn huidige ploegmaat Eric Garcia gaat naar alle waarschijnlijkheid weer in Catalonië aan de slag.

Barça wil echter ook een pak spelers verkopen, volgens Mundo Deportivo mogen liefst 14 namen beschikken. Deze schoonmaakoperatie maakt deel uit van de renovatie van president Joan Laporta, want er moet ruimte worden gecreëerd in het salaris- en transferbudget. De totale aankoopsom van de genoemde spelers zou alvast 289 miljoen euro bedragen, maar het lijkt weinig waarschijnlijk dat Barcelona de volle pot zal kunnen vangen voor hen.

Zaakwaarnemer Jorge Mendes ziet het vooralsnog niet gebeuren dat Cristiano Ronaldo een comeback maakt bij Sporting CP. De voorbije weken werd hij meermaals gelinkt aan de kampioen van Portugal. Maar Mendes acht de kans klein. "Cristiano is trots op de landstitel van Sporting, zoals hij dat ook publiekelijk heeft laten weten. Maar op dit moment past Portugal niet in zijn carrièreplannen", aldus de zaakwaarnemer in Record.

LEES OOK: Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog bij RSCA speelt?

Meest recent

'Klopp dropt eerste transfereis bij Real: ster moet wijken'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

23
23
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

27
27
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

194
194
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

504
504
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

108
108
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

333
333
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

44
44
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

148
148
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

465
465
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

47
47
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

614
614
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

354
354
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

930
930
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

231
231
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

68
68
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

40
40
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

190
190
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

191
191
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

124
124
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

588
588
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

269
269
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

404
404
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

115
115
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

529
529

Meer sportnieuws