TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

door
TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht hoopt enkele huurlingen langer aan boord te houden. Topschutter Lukas Nmecha geldt daarbij als prioriteit. Maar de eerste grote zomeraankoop zou wel eens Majeed Ashimeru kunnen worden. Volgens SudPresse heeft het bestuur alvast de intentie om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Om de Ghanees definitief over te nemen van RB Salzburg moet RSCA zo'n 2.5 miljoen euro neertellen. Ibrahim Saidou, een jonge linksachter uit Kameroen, kon dan weer niet overtuigen en werd doorgestuurd.

KRC Genk is al druk in de weer op de transfermarkt. Volgens BILD zal Mats Möller Daehli volgende week alvast zijn handtekening zetten onder een meerjarig contract bij Nürnberg. Sportief directeur Olaf Rebbe zou een akkoord hebben bereikt met de Limburgers over de transfer. Daarnaast zou Racing ook zelf prijs hebben. Spaanse media verklaren dat de transfer van Mujaid Sadick naar Genk zo goed als rond is. La Opinion a Coruna meldt bijvoorbeeld dat de verwachte aankondiging niet lang meer op zich zal laten wachten.

Standard staat er financieel niet al te sterk voor. De Luikenaars hopen daarom dat Zinho Vanheusden in de zomer naar Internazionale gaat terugkeren. Dat is echter nog niet zeker.  Inter heeft een terugkoopoptie van 16 miljoen euro en die kan het deze zomer in werking laten treden. Johan Vanheusden, de vader van Zinho, denkt niet dat de Italiaanse kampioen die gaat lichten. Dat laat hij weten aan La Dernière Heure.

AA Gent kan duidelijk versterking gebruiken en daarvoor speuren de Buffalo's ook in eigen land rond. Volgens Het Belang van Limburg azen ze op een speler van KV Kortrijk. De krant meent immers te weten dat Gilles Dewaele mogelijk naar de Ghelamco Arena vertrekt. De rechtsachter kende een sterk seizoen bij de Kerels met 3 goals en 3 assists in 30 competitiewedstrijden. Bij KVK zullen ze wel het nodige geld willen voor de fysiek sterke rechtsachter.

Degradant Moeskroen lijkt zijn eerste basisspeler kwijt te zijn. Volgens La Dernière Heure is het namelijk Zulte Waregem dat met Alessandro Ciranni aan de haal gaat. De West-Vlamingen drukten de voorbij weken naar verluidt flink door om zijn komst te bewerkstelligen. Club en speler zouden inmiddels al volledig rond zijn over een driejarig contract. De bedoeling is om de transfer volgende week officieel bekend te maken.

Waasland-Beveren werd in de barrages alsnog door Seraing naar 1B verwezen. Dat zal ervoor zorgen dat enkele sterkhouders de Freethiel zullen verlaten. De eerste belangrijke speler die vertrekt, is Daan Heymans. De 21-jarige offensieve middenvelder tekende een contract voor drie seizoenen bij Venezia, de club heeft de transfer nu bevestigd. Heymans kan zo volgend seizoen mogelijk aan de slag gaan in de Serie A, want Venezia is nog volop in de running voor promotie.

BUITENLAND
Volgens het medium Tyc Sports heeft FC Barcelona een akkoord bereikt met de 32-jarige Sergio Agüero. Maar er zou afgesproken zijn om dit nieuws pas ná de Champions League-finale tegen Chelsea bekend te maken. Manchester City kan deze trofee voor het eerst winnen. Agüero kondigde eerder wel al dat hij bij City zou vertrekken wanneer zijn contract komende zomer afloopt. Ook zijn huidige ploegmaat Eric Garcia gaat naar alle waarschijnlijkheid weer in Catalonië aan de slag.

Barça wil echter ook een pak spelers verkopen, volgens Mundo Deportivo mogen liefst 14 namen beschikken. Deze schoonmaakoperatie maakt deel uit van de renovatie van president Joan Laporta, want er moet ruimte worden gecreëerd in het salaris- en transferbudget. De totale aankoopsom van de genoemde spelers zou alvast 289 miljoen euro bedragen, maar het lijkt weinig waarschijnlijk dat Barcelona de volle pot zal kunnen vangen voor hen.

Zaakwaarnemer Jorge Mendes ziet het vooralsnog niet gebeuren dat Cristiano Ronaldo een comeback maakt bij Sporting CP. De voorbije weken werd hij meermaals gelinkt aan de kampioen van Portugal. Maar Mendes acht de kans klein. "Cristiano is trots op de landstitel van Sporting, zoals hij dat ook publiekelijk heeft laten weten. Maar op dit moment past Portugal niet in zijn carrièreplannen", aldus de zaakwaarnemer in Record.

LEES OOK: De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog bij RSCA speelt?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

47
47
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

45
45
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

68
68
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

102
102
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

137
137
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

170
170
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

63
63
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

79
79
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

417
417
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

376
376
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

821
821
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

280
280
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

445
445
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

259
259
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1018
1018
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

339
339
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

394
394
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

273
273
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

584
584

Meer sportnieuws