TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

door
TU: 'Eerste zomeraankoop RSCA, Barça heeft topaanwinst beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht hoopt enkele huurlingen langer aan boord te houden. Topschutter Lukas Nmecha geldt daarbij als prioriteit. Maar de eerste grote zomeraankoop zou wel eens Majeed Ashimeru kunnen worden. Volgens SudPresse heeft het bestuur alvast de intentie om de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst te lichten. Om de Ghanees definitief over te nemen van RB Salzburg moet RSCA zo'n 2.5 miljoen euro neertellen. Ibrahim Saidou, een jonge linksachter uit Kameroen, kon dan weer niet overtuigen en werd doorgestuurd.

KRC Genk is al druk in de weer op de transfermarkt. Volgens BILD zal Mats Möller Daehli volgende week alvast zijn handtekening zetten onder een meerjarig contract bij Nürnberg. Sportief directeur Olaf Rebbe zou een akkoord hebben bereikt met de Limburgers over de transfer. Daarnaast zou Racing ook zelf prijs hebben. Spaanse media verklaren dat de transfer van Mujaid Sadick naar Genk zo goed als rond is. La Opinion a Coruna meldt bijvoorbeeld dat de verwachte aankondiging niet lang meer op zich zal laten wachten.

Standard staat er financieel niet al te sterk voor. De Luikenaars hopen daarom dat Zinho Vanheusden in de zomer naar Internazionale gaat terugkeren. Dat is echter nog niet zeker.  Inter heeft een terugkoopoptie van 16 miljoen euro en die kan het deze zomer in werking laten treden. Johan Vanheusden, de vader van Zinho, denkt niet dat de Italiaanse kampioen die gaat lichten. Dat laat hij weten aan La Dernière Heure.

AA Gent kan duidelijk versterking gebruiken en daarvoor speuren de Buffalo's ook in eigen land rond. Volgens Het Belang van Limburg azen ze op een speler van KV Kortrijk. De krant meent immers te weten dat Gilles Dewaele mogelijk naar de Ghelamco Arena vertrekt. De rechtsachter kende een sterk seizoen bij de Kerels met 3 goals en 3 assists in 30 competitiewedstrijden. Bij KVK zullen ze wel het nodige geld willen voor de fysiek sterke rechtsachter.

Degradant Moeskroen lijkt zijn eerste basisspeler kwijt te zijn. Volgens La Dernière Heure is het namelijk Zulte Waregem dat met Alessandro Ciranni aan de haal gaat. De West-Vlamingen drukten de voorbij weken naar verluidt flink door om zijn komst te bewerkstelligen. Club en speler zouden inmiddels al volledig rond zijn over een driejarig contract. De bedoeling is om de transfer volgende week officieel bekend te maken.

Waasland-Beveren werd in de barrages alsnog door Seraing naar 1B verwezen. Dat zal ervoor zorgen dat enkele sterkhouders de Freethiel zullen verlaten. De eerste belangrijke speler die vertrekt, is Daan Heymans. De 21-jarige offensieve middenvelder tekende een contract voor drie seizoenen bij Venezia, de club heeft de transfer nu bevestigd. Heymans kan zo volgend seizoen mogelijk aan de slag gaan in de Serie A, want Venezia is nog volop in de running voor promotie.

BUITENLAND
Volgens het medium Tyc Sports heeft FC Barcelona een akkoord bereikt met de 32-jarige Sergio Agüero. Maar er zou afgesproken zijn om dit nieuws pas ná de Champions League-finale tegen Chelsea bekend te maken. Manchester City kan deze trofee voor het eerst winnen. Agüero kondigde eerder wel al dat hij bij City zou vertrekken wanneer zijn contract komende zomer afloopt. Ook zijn huidige ploegmaat Eric Garcia gaat naar alle waarschijnlijkheid weer in Catalonië aan de slag.

Barça wil echter ook een pak spelers verkopen, volgens Mundo Deportivo mogen liefst 14 namen beschikken. Deze schoonmaakoperatie maakt deel uit van de renovatie van president Joan Laporta, want er moet ruimte worden gecreëerd in het salaris- en transferbudget. De totale aankoopsom van de genoemde spelers zou alvast 289 miljoen euro bedragen, maar het lijkt weinig waarschijnlijk dat Barcelona de volle pot zal kunnen vangen voor hen.

Zaakwaarnemer Jorge Mendes ziet het vooralsnog niet gebeuren dat Cristiano Ronaldo een comeback maakt bij Sporting CP. De voorbije weken werd hij meermaals gelinkt aan de kampioen van Portugal. Maar Mendes acht de kans klein. "Cristiano is trots op de landstitel van Sporting, zoals hij dat ook publiekelijk heeft laten weten. Maar op dit moment past Portugal niet in zijn carrièreplannen", aldus de zaakwaarnemer in Record.

LEES OOK: Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Denkt u dat Nmecha volgend seizoen nog bij RSCA speelt?

Meest recent

AFAS-stadion ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

47
47
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

45
45
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

43
43
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

177
177
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

40
40
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

46
46
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

101
101
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

48
48
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

188
188
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

215
215
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

41
41
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

134
134
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

50
50
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

198
198
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

84
84
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

305
305
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

310
310
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

482
482
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

139
139
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

522
522
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

274
274
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

106
106

Meer sportnieuws