De Condé slaat opnieuw toe met opvallende transfer

1216 stemmen
De Condé slaat opnieuw toe met opvallende transfer

KRC Genk groeide de voorbije jaren uit tot een winstgevende voetbalclub. Dat heeft grotendeels te maken met het lucratieve transferbeleid onder Dimitri de Condé. Straks zullen Jhon Lucumi en Carlos Cuesta met flink wat winst doorverkocht worden, en de technisch directeur hoopt later datzelfde scenario te herhalen met de reeds aangetrokken Mark McKenzie. Maar ook Mujaid Sadick, eveneens een centrale verdediger, staat op het punt om een contract te tekenen bij Genk, volgens Spaanse media is de deal nagenoeg in kannen en kruiken.


CUESTA-LUCUMI

Ze hebben dit seizoen redelijk wat kritiek te slikken gekregen, maar Jhon Lucumi en Carlos Cuesta tonen in de voorbije weken terug hun grote kwaliteiten aan bij KRC Genk. Op enkele onzuivere inspeelpasses na, geeft het Colombiaanse centrale duo blijk van een defensieve betrouwbaarheid en een indrukwekkende fysieke duelkracht. En die groeiende vorm komt precies op tijd. Het is al langer geweten dat Genk in de eerstvolgende transferperiode wil cashen voor Lucumi en Cuesta, die respectievelijk sinds 2018 en 2019 onder contract staan bij de Belgische bekerwinnaar.

Het Laatste Nieuws gaf onlangs nog nadrukkelijk aan dat het zo goed als vaststaat dat Jhon Lucumi en/of Carlos Cuesta straks andere zullen opzoeken. Met een respectievelijke actuele marktwaarde van 11 miljoen euro en 5 miljoen euro kan KRC Genk dus opnieuw een gouden zaak doen op de transfermarkt, want hun gezamenlijke aanschafwaarde bedroeg namelijk 'slechts' 6,3 miljoen euro. Op papier lonkt er dus een gouden zaak met een theoretische winst van 9,7 miljoen euro, alhoewel de slinkse Dimitri de Condé wellicht nog meer kapitaal in de wacht zal slepen.



Met die verse transferinkomsten onder de arm zal de technisch directeur van KRC Genk moeten heropbouwen om het sportieve verlies van Jhon Lucumi en Carlos Cuesta op te vangen. Dimitri de Condé is een meester in het ontdekken van onbekend voetbaltalent, dat zich in Limburg vervolgens ten volle kan ontplooien en daarnaast ook een serieuze financiële meerwaarde kan opleveren. Het businessmodel van Genk onder de Condé is al jaren succesvol gebleken en er is dan ook geen reden om die aanpak te wijzigen – hoewel de club nog nadrukkelijker wil inzetten op de eigen jeugd.

MCKENZIE – SADICK 

Dimitri de Condé heeft in januari reeds geanticipeerd met het oog op een vertrek van Carlos Cuesta en/of Jhon Lucumi: Mark McKenzie werd bij Philadelphia Union aangekocht voor de fikse transfersom van 5,45 miljoen euro. Er werd dus serieus geïnvesteerd in de 22-jarige Amerikaan, die bij het verwachte vertrek van Cuesta en/of Lucumi straks voluit zijn kans zal krijgen in de centrale as van de verdediging. McKenzie is een stevige verdediger met twee uitstekende voeten, kopbalsterk en klaarkijkend. De algemene verwachting is dat de jonge Amerikaan voor een meerwaarde zal zorgen bij Genk, iets wat hij dit seizoen trouwens al meermaals aantoonde.



Maar naast Mark McKenzie zal er nog een extra centrale verdediger moeten aangetrokken worden. Volgens verschillende Spaanse media is KRC Genk namelijk nagenoeg rond met Deportivo La Coruna omtrent de transfer van Mujaid Sadick, een 21-jarige Spaanse centrale verdediger. Dat zou alvast geen fabeltje zijn want ook Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg – doorgaans erg goed geïnformeerd over het reilen en zeilen bij de Genkenaars – melden het nakende akkoord tussen beide clubs. Sadick zou alvast pakken goedkoper uitvallen dan McKenzie want de Spanjaard zou 'slechts' 1,7 miljoen euro moeten kosten, een bedrag dat met allerlei bonussen nog kan oplopen tot 2 miljoen euro.

DE ADELBRIEVEN VAN SADICK 

Met de vermoedelijke komst van Mujaid Sadick haalt KRC Genk wederom een onbekende speler, maar opnieuw eentje met veel potentieel. Sadick werd geboren in de Spaanse gemeente Logrono en heeft een Nigeriaanse en Ghanese roots. Als jeugdproduct van Deportivo La Coruna werd hij meermaals opgeroepen voor de Spaanse U17 en 18, die selecties voor de nationale jeugdelftallen betekenen dus dat Sadick het een en ander in zijn mars heeft. Anderzijds speelt hij dit seizoen met de afgegleden grootheid Deportivo op clubniveau wel in de Spaanse derde klasse.

Daar is Mujaid Sadick één van de betere spelers van de competitie en is hij dit seizoen een onmisbare pion gebleken in Riazor. Sadick telt in de huidige jaargang namelijk 2.019 speelminuten in de Segunda B, waarmee hij na Borja Granero de meest ingezette speler is bij Deportivo La Coruna. Hij werd door de fans van de club ook genomineerd als Speler van het Jaar, met 11,6% van alle stemmen eindigde Sadick uiteindelijk als derde in die verkiezing.



 “Hij is de beste centrale verdediger in deze afdeling”, verklaarde Luisito, coach van Pontevedra, onlangs over Mujaid Sadick in de Spaanse media. Luisito kent de kwaliteiten van Sadick overigens als geen ander, want vorig seizoen werkten zij bij Deportivo La Coruna nog samen. Sadick wordt in Spanje tevens omschreven als één van de beste producten uit de jeugdopleiding van Deportivo, waardoor hij vorig seizoen genoemd werd als één van de 55 grootste Spaanse talenten van het moment.  

FYSIEK EN DEFENSIEF 

Hoewel Mujaid Sadick op jonge leeftijd toch redelijk wat adelbrieven kan voorleggen, wordt het vooralsnog afwachten hoe hij zich zal aanpassen op een hoger voetbalniveau zoals de Jupiler Pro League. Hij telt vandaag bijvoorbeeld slechts 2 wedstrijden in La Liga en 67 in de lagere Spaanse voetbalafdelingen. Anderzijds heeft KRC Genk wel pakken ervaring met een kwalitatieve talentdetectie, die door dergelijke zaken heen kan kijken en objectief kan analyseren.



De kernkwaliteiten van Mujaid Sadick liggen vooral op het verdedigende en fysieke vlak, en daardoor kan hij aanzien worden als een adequate vervanger voor Jhon Lucumi en Carlos Cuesta. Hoewel Sadick niet bepaald groot is voor de positie als centrale verdediger, de Spanjaard meet namelijk 1,82 meter, staat hij op het fysiek gebied toch meer dan zijn mannetje. Hij is in de Segunda B bijvoorbeeld één van de centrale verdedigers die de meeste rechtstreekse duels aangaat.

VOETBALLEND  

Bovendien is Mujaid Sadick ook erg succesvol in de duels met zijn tegenstander. De 21-jarige wint namelijk 65% van zijn duels, waarmee hij enkel zes positionele collega's in de derde Spaanse voetbalafdeling voor zich moet dulden. Het valt te verwachten dat dit betreffende gemiddelde in België, indien hij effectief de overstap zal maken naar Genk, toch iets zal afzwakken gelet op het niveauverschil tussen de Segunda B en de Jupiler Pro League. 



Maar de absolute sterkte van Mujaid Sadick ligt vooral op het defensieve gebied, daarin is hij namelijk nog 10% efficiënter dan in de algemene duels. Met een efficiëntie van 75% in de defensieve duels is hij de vijfde beste centrale verdediger in de Spaanse Segunda B. Ook op het vlak van defensieve regelmatigheid schaart hij zich in de top vijf onder zijn positionele collega's. Op het vlak van passing en uitvoetballend vermogen heeft Sadick echter wel nog wat werkpunten voor de boeg, maar dit seizoen werkte hij daar al hard aan met gerichte trainingen.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

Moet Genk hem halen?

Meest recent

'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

32
32
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

66
66
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

19
19
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

27
27
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

47
47
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

166
166
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

125
125
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

31
31
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

160
160
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

127
127
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

114
114
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

80
80
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

369
369
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

291
291
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

121
121
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

116
116
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

84
84
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

28
28
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

154
154
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

186
186
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

40
40
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

128
128
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

348
348
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

397
397
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

260
260

Meer sportnieuws