De Condé slaat opnieuw toe met opvallende transfer

1216
De Condé slaat opnieuw toe met opvallende transfer

KRC Genk groeide de voorbije jaren uit tot een winstgevende voetbalclub. Dat heeft grotendeels te maken met het lucratieve transferbeleid onder Dimitri de Condé. Straks zullen Jhon Lucumi en Carlos Cuesta met flink wat winst doorverkocht worden, en de technisch directeur hoopt later datzelfde scenario te herhalen met de reeds aangetrokken Mark McKenzie. Maar ook Mujaid Sadick, eveneens een centrale verdediger, staat op het punt om een contract te tekenen bij Genk, volgens Spaanse media is de deal nagenoeg in kannen en kruiken.


CUESTA-LUCUMI

Ze hebben dit seizoen redelijk wat kritiek te slikken gekregen, maar Jhon Lucumi en Carlos Cuesta tonen in de voorbije weken terug hun grote kwaliteiten aan bij KRC Genk. Op enkele onzuivere inspeelpasses na, geeft het Colombiaanse centrale duo blijk van een defensieve betrouwbaarheid en een indrukwekkende fysieke duelkracht. En die groeiende vorm komt precies op tijd. Het is al langer geweten dat Genk in de eerstvolgende transferperiode wil cashen voor Lucumi en Cuesta, die respectievelijk sinds 2018 en 2019 onder contract staan bij de Belgische bekerwinnaar.

Het Laatste Nieuws gaf onlangs nog nadrukkelijk aan dat het zo goed als vaststaat dat Jhon Lucumi en/of Carlos Cuesta straks andere zullen opzoeken. Met een respectievelijke actuele marktwaarde van 11 miljoen euro en 5 miljoen euro kan KRC Genk dus opnieuw een gouden zaak doen op de transfermarkt, want hun gezamenlijke aanschafwaarde bedroeg namelijk 'slechts' 6,3 miljoen euro. Op papier lonkt er dus een gouden zaak met een theoretische winst van 9,7 miljoen euro, alhoewel de slinkse Dimitri de Condé wellicht nog meer kapitaal in de wacht zal slepen.



Met die verse transferinkomsten onder de arm zal de technisch directeur van KRC Genk moeten heropbouwen om het sportieve verlies van Jhon Lucumi en Carlos Cuesta op te vangen. Dimitri de Condé is een meester in het ontdekken van onbekend voetbaltalent, dat zich in Limburg vervolgens ten volle kan ontplooien en daarnaast ook een serieuze financiële meerwaarde kan opleveren. Het businessmodel van Genk onder de Condé is al jaren succesvol gebleken en er is dan ook geen reden om die aanpak te wijzigen – hoewel de club nog nadrukkelijker wil inzetten op de eigen jeugd.

MCKENZIE – SADICK 

Dimitri de Condé heeft in januari reeds geanticipeerd met het oog op een vertrek van Carlos Cuesta en/of Jhon Lucumi: Mark McKenzie werd bij Philadelphia Union aangekocht voor de fikse transfersom van 5,45 miljoen euro. Er werd dus serieus geïnvesteerd in de 22-jarige Amerikaan, die bij het verwachte vertrek van Cuesta en/of Lucumi straks voluit zijn kans zal krijgen in de centrale as van de verdediging. McKenzie is een stevige verdediger met twee uitstekende voeten, kopbalsterk en klaarkijkend. De algemene verwachting is dat de jonge Amerikaan voor een meerwaarde zal zorgen bij Genk, iets wat hij dit seizoen trouwens al meermaals aantoonde.



Maar naast Mark McKenzie zal er nog een extra centrale verdediger moeten aangetrokken worden. Volgens verschillende Spaanse media is KRC Genk namelijk nagenoeg rond met Deportivo La Coruna omtrent de transfer van Mujaid Sadick, een 21-jarige Spaanse centrale verdediger. Dat zou alvast geen fabeltje zijn want ook Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg – doorgaans erg goed geïnformeerd over het reilen en zeilen bij de Genkenaars – melden het nakende akkoord tussen beide clubs. Sadick zou alvast pakken goedkoper uitvallen dan McKenzie want de Spanjaard zou 'slechts' 1,7 miljoen euro moeten kosten, een bedrag dat met allerlei bonussen nog kan oplopen tot 2 miljoen euro.

DE ADELBRIEVEN VAN SADICK 

Met de vermoedelijke komst van Mujaid Sadick haalt KRC Genk wederom een onbekende speler, maar opnieuw eentje met veel potentieel. Sadick werd geboren in de Spaanse gemeente Logrono en heeft een Nigeriaanse en Ghanese roots. Als jeugdproduct van Deportivo La Coruna werd hij meermaals opgeroepen voor de Spaanse U17 en 18, die selecties voor de nationale jeugdelftallen betekenen dus dat Sadick het een en ander in zijn mars heeft. Anderzijds speelt hij dit seizoen met de afgegleden grootheid Deportivo op clubniveau wel in de Spaanse derde klasse.

Daar is Mujaid Sadick één van de betere spelers van de competitie en is hij dit seizoen een onmisbare pion gebleken in Riazor. Sadick telt in de huidige jaargang namelijk 2.019 speelminuten in de Segunda B, waarmee hij na Borja Granero de meest ingezette speler is bij Deportivo La Coruna. Hij werd door de fans van de club ook genomineerd als Speler van het Jaar, met 11,6% van alle stemmen eindigde Sadick uiteindelijk als derde in die verkiezing.



 “Hij is de beste centrale verdediger in deze afdeling”, verklaarde Luisito, coach van Pontevedra, onlangs over Mujaid Sadick in de Spaanse media. Luisito kent de kwaliteiten van Sadick overigens als geen ander, want vorig seizoen werkten zij bij Deportivo La Coruna nog samen. Sadick wordt in Spanje tevens omschreven als één van de beste producten uit de jeugdopleiding van Deportivo, waardoor hij vorig seizoen genoemd werd als één van de 55 grootste Spaanse talenten van het moment.  

FYSIEK EN DEFENSIEF 

Hoewel Mujaid Sadick op jonge leeftijd toch redelijk wat adelbrieven kan voorleggen, wordt het vooralsnog afwachten hoe hij zich zal aanpassen op een hoger voetbalniveau zoals de Jupiler Pro League. Hij telt vandaag bijvoorbeeld slechts 2 wedstrijden in La Liga en 67 in de lagere Spaanse voetbalafdelingen. Anderzijds heeft KRC Genk wel pakken ervaring met een kwalitatieve talentdetectie, die door dergelijke zaken heen kan kijken en objectief kan analyseren.



De kernkwaliteiten van Mujaid Sadick liggen vooral op het verdedigende en fysieke vlak, en daardoor kan hij aanzien worden als een adequate vervanger voor Jhon Lucumi en Carlos Cuesta. Hoewel Sadick niet bepaald groot is voor de positie als centrale verdediger, de Spanjaard meet namelijk 1,82 meter, staat hij op het fysiek gebied toch meer dan zijn mannetje. Hij is in de Segunda B bijvoorbeeld één van de centrale verdedigers die de meeste rechtstreekse duels aangaat.

VOETBALLEND  

Bovendien is Mujaid Sadick ook erg succesvol in de duels met zijn tegenstander. De 21-jarige wint namelijk 65% van zijn duels, waarmee hij enkel zes positionele collega's in de derde Spaanse voetbalafdeling voor zich moet dulden. Het valt te verwachten dat dit betreffende gemiddelde in België, indien hij effectief de overstap zal maken naar Genk, toch iets zal afzwakken gelet op het niveauverschil tussen de Segunda B en de Jupiler Pro League. 



Maar de absolute sterkte van Mujaid Sadick ligt vooral op het defensieve gebied, daarin is hij namelijk nog 10% efficiënter dan in de algemene duels. Met een efficiëntie van 75% in de defensieve duels is hij de vijfde beste centrale verdediger in de Spaanse Segunda B. Ook op het vlak van defensieve regelmatigheid schaart hij zich in de top vijf onder zijn positionele collega's. Op het vlak van passing en uitvoetballend vermogen heeft Sadick echter wel nog wat werkpunten voor de boeg, maar dit seizoen werkte hij daar al hard aan met gerichte trainingen.

LEES OOK: Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Moet Genk hem halen?

Meest recent

Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

43
43
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

30
30
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

135
135
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

123
123
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

197
197
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

147
147
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

63
63
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

74
74
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

38
38
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

176
176
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

100
100
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

207
207
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

190
190
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

281
281
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

68
68
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

63
63
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

498
498
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

71
71
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

84
84
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

55
55
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

171
171
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

83
83
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

91
91
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

28
28
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

87
87

Meer sportnieuws