De Condé slaat opnieuw toe met opvallende transfer

1216
De Condé slaat opnieuw toe met opvallende transfer

KRC Genk groeide de voorbije jaren uit tot een winstgevende voetbalclub. Dat heeft grotendeels te maken met het lucratieve transferbeleid onder Dimitri de Condé. Straks zullen Jhon Lucumi en Carlos Cuesta met flink wat winst doorverkocht worden, en de technisch directeur hoopt later datzelfde scenario te herhalen met de reeds aangetrokken Mark McKenzie. Maar ook Mujaid Sadick, eveneens een centrale verdediger, staat op het punt om een contract te tekenen bij Genk, volgens Spaanse media is de deal nagenoeg in kannen en kruiken.


CUESTA-LUCUMI

Ze hebben dit seizoen redelijk wat kritiek te slikken gekregen, maar Jhon Lucumi en Carlos Cuesta tonen in de voorbije weken terug hun grote kwaliteiten aan bij KRC Genk. Op enkele onzuivere inspeelpasses na, geeft het Colombiaanse centrale duo blijk van een defensieve betrouwbaarheid en een indrukwekkende fysieke duelkracht. En die groeiende vorm komt precies op tijd. Het is al langer geweten dat Genk in de eerstvolgende transferperiode wil cashen voor Lucumi en Cuesta, die respectievelijk sinds 2018 en 2019 onder contract staan bij de Belgische bekerwinnaar.

Het Laatste Nieuws gaf onlangs nog nadrukkelijk aan dat het zo goed als vaststaat dat Jhon Lucumi en/of Carlos Cuesta straks andere zullen opzoeken. Met een respectievelijke actuele marktwaarde van 11 miljoen euro en 5 miljoen euro kan KRC Genk dus opnieuw een gouden zaak doen op de transfermarkt, want hun gezamenlijke aanschafwaarde bedroeg namelijk 'slechts' 6,3 miljoen euro. Op papier lonkt er dus een gouden zaak met een theoretische winst van 9,7 miljoen euro, alhoewel de slinkse Dimitri de Condé wellicht nog meer kapitaal in de wacht zal slepen.



Met die verse transferinkomsten onder de arm zal de technisch directeur van KRC Genk moeten heropbouwen om het sportieve verlies van Jhon Lucumi en Carlos Cuesta op te vangen. Dimitri de Condé is een meester in het ontdekken van onbekend voetbaltalent, dat zich in Limburg vervolgens ten volle kan ontplooien en daarnaast ook een serieuze financiële meerwaarde kan opleveren. Het businessmodel van Genk onder de Condé is al jaren succesvol gebleken en er is dan ook geen reden om die aanpak te wijzigen – hoewel de club nog nadrukkelijker wil inzetten op de eigen jeugd.

MCKENZIE – SADICK 

Dimitri de Condé heeft in januari reeds geanticipeerd met het oog op een vertrek van Carlos Cuesta en/of Jhon Lucumi: Mark McKenzie werd bij Philadelphia Union aangekocht voor de fikse transfersom van 5,45 miljoen euro. Er werd dus serieus geïnvesteerd in de 22-jarige Amerikaan, die bij het verwachte vertrek van Cuesta en/of Lucumi straks voluit zijn kans zal krijgen in de centrale as van de verdediging. McKenzie is een stevige verdediger met twee uitstekende voeten, kopbalsterk en klaarkijkend. De algemene verwachting is dat de jonge Amerikaan voor een meerwaarde zal zorgen bij Genk, iets wat hij dit seizoen trouwens al meermaals aantoonde.



Maar naast Mark McKenzie zal er nog een extra centrale verdediger moeten aangetrokken worden. Volgens verschillende Spaanse media is KRC Genk namelijk nagenoeg rond met Deportivo La Coruna omtrent de transfer van Mujaid Sadick, een 21-jarige Spaanse centrale verdediger. Dat zou alvast geen fabeltje zijn want ook Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg – doorgaans erg goed geïnformeerd over het reilen en zeilen bij de Genkenaars – melden het nakende akkoord tussen beide clubs. Sadick zou alvast pakken goedkoper uitvallen dan McKenzie want de Spanjaard zou 'slechts' 1,7 miljoen euro moeten kosten, een bedrag dat met allerlei bonussen nog kan oplopen tot 2 miljoen euro.

DE ADELBRIEVEN VAN SADICK 

Met de vermoedelijke komst van Mujaid Sadick haalt KRC Genk wederom een onbekende speler, maar opnieuw eentje met veel potentieel. Sadick werd geboren in de Spaanse gemeente Logrono en heeft een Nigeriaanse en Ghanese roots. Als jeugdproduct van Deportivo La Coruna werd hij meermaals opgeroepen voor de Spaanse U17 en 18, die selecties voor de nationale jeugdelftallen betekenen dus dat Sadick het een en ander in zijn mars heeft. Anderzijds speelt hij dit seizoen met de afgegleden grootheid Deportivo op clubniveau wel in de Spaanse derde klasse.

Daar is Mujaid Sadick één van de betere spelers van de competitie en is hij dit seizoen een onmisbare pion gebleken in Riazor. Sadick telt in de huidige jaargang namelijk 2.019 speelminuten in de Segunda B, waarmee hij na Borja Granero de meest ingezette speler is bij Deportivo La Coruna. Hij werd door de fans van de club ook genomineerd als Speler van het Jaar, met 11,6% van alle stemmen eindigde Sadick uiteindelijk als derde in die verkiezing.



 “Hij is de beste centrale verdediger in deze afdeling”, verklaarde Luisito, coach van Pontevedra, onlangs over Mujaid Sadick in de Spaanse media. Luisito kent de kwaliteiten van Sadick overigens als geen ander, want vorig seizoen werkten zij bij Deportivo La Coruna nog samen. Sadick wordt in Spanje tevens omschreven als één van de beste producten uit de jeugdopleiding van Deportivo, waardoor hij vorig seizoen genoemd werd als één van de 55 grootste Spaanse talenten van het moment.  

FYSIEK EN DEFENSIEF 

Hoewel Mujaid Sadick op jonge leeftijd toch redelijk wat adelbrieven kan voorleggen, wordt het vooralsnog afwachten hoe hij zich zal aanpassen op een hoger voetbalniveau zoals de Jupiler Pro League. Hij telt vandaag bijvoorbeeld slechts 2 wedstrijden in La Liga en 67 in de lagere Spaanse voetbalafdelingen. Anderzijds heeft KRC Genk wel pakken ervaring met een kwalitatieve talentdetectie, die door dergelijke zaken heen kan kijken en objectief kan analyseren.



De kernkwaliteiten van Mujaid Sadick liggen vooral op het verdedigende en fysieke vlak, en daardoor kan hij aanzien worden als een adequate vervanger voor Jhon Lucumi en Carlos Cuesta. Hoewel Sadick niet bepaald groot is voor de positie als centrale verdediger, de Spanjaard meet namelijk 1,82 meter, staat hij op het fysiek gebied toch meer dan zijn mannetje. Hij is in de Segunda B bijvoorbeeld één van de centrale verdedigers die de meeste rechtstreekse duels aangaat.

VOETBALLEND  

Bovendien is Mujaid Sadick ook erg succesvol in de duels met zijn tegenstander. De 21-jarige wint namelijk 65% van zijn duels, waarmee hij enkel zes positionele collega's in de derde Spaanse voetbalafdeling voor zich moet dulden. Het valt te verwachten dat dit betreffende gemiddelde in België, indien hij effectief de overstap zal maken naar Genk, toch iets zal afzwakken gelet op het niveauverschil tussen de Segunda B en de Jupiler Pro League. 



Maar de absolute sterkte van Mujaid Sadick ligt vooral op het defensieve gebied, daarin is hij namelijk nog 10% efficiënter dan in de algemene duels. Met een efficiëntie van 75% in de defensieve duels is hij de vijfde beste centrale verdediger in de Spaanse Segunda B. Ook op het vlak van defensieve regelmatigheid schaart hij zich in de top vijf onder zijn positionele collega's. Op het vlak van passing en uitvoetballend vermogen heeft Sadick echter wel nog wat werkpunten voor de boeg, maar dit seizoen werkte hij daar al hard aan met gerichte trainingen.

LEES OOK: Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

🚀

Moet Genk hem halen?

Meest recent

‘Hard dilemma voor van Bommel: Lukaku niet tevreden’

Waar is Romelu Lukaku bij de Rode Duivels onder Mark van Bommel? Op het afgelopen WK was de ...

22
22
Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Nicolo Tresoldi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge en dit seizoen is de Duitse ...

10
10
‘Eerste City-bom al bekend: procedurefout onthuld’

Manchester City is schuldig bevonden aan 114 inbreuken tegen de Financial Fair Play-regels. Er ...

56
56
‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Roméo Lavia is weer Rode Duivel en dat is niet onopgemerkt gebleven. Ook in de Britse media ...

57
57
Vandenbempt ziet drie ontdekkingen Rode Duivels

Bondscoach Mark van Bommel heeft een eerste nederlaag moeten slikken bij de Rode Duivels. Na zijn ...

182
182
‘Topclub gaat vol voor Tresoldi: Club eist monsterbedrag’

Nicolo Tresoldi werd afgelopen zomer nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht. ...

136
136
Ongeziene Lavia-statistiek: van Bommel hakt knoop door

Roméo Lavia is hét grote lichtpunt na Frankrijk. De Rode Duivels gingen dan wel ...

162
162
Infantino slaat snoeihard terug op UEFA

Gianni Infantino werd na zijn plannen om het WK te verkopen volledig afgemaakt. De Zwitser geeft ...

44
44
"Ze gaan te ver"-Vrouwelijke shock rond Alderweireld

Toby Alderweireld is sinds zijn afscheid als profvoetballer nauwelijks nog weg te denken van het ...

84
84
Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Bryan Ruiz was in het verleden een smaakmaker van KAA Gent en de Costa Ricaan bouwde vervolgens een ...

37
37
Groot probleem Rode Duivels: De Ketelaere geviseerd

De Rode Duivels zijn aan het tijdperk onder Mark van Bommel begonnen met een zege op Italië en ...

328
328
TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

311
311
Mark van Bommel drukt stempel al: “Nieuwe identiteit”

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels inmiddels achter de rug. De bondscoach van ...

62
62
Miljoenen extra voor KBVB? Infantino onderzoekt masterplan

Gianni Infantino is een charmeoffensief aan het plannen om de nationale voetbalbonden weer achter ...

30
30
Franse media verdeeld na België – Frankrijk: vier buizen

De Rode Duivels gingen met het kleinste verschil onderuit tegen Frankrijk namens de Nations League. ...

185
185
'Bliksemtransfer Romelu Lukaku naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku koos afgelopen zomer voor een uitdaging bij het Turkse Fenerbahçe, maar de Rode ...

952
952
Wéér nachtmerrie voor Rode Duivels: “Onwaarschijnlijk”

De Rode Duivels zijn in de Nations League met een drie op zes begonnen. Bondscoach Mark van Bommel ...

153
153
Hommeles in Turkije vlak voor België: kritiek en arrestaties

Het rommelt bij Turkije. Na een dramatisch WK loopt het ook voor geen meter in de Nations League. Na ...

96
96
Mechele en co lyr-isch: enorme ontdekking bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

101
101
Van Bommel-aanpak maakt brokken: Degryse ziet groot 'slachtoffer'

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

350
350
Potje De Bruyne kookt over: oorzaak woede-uitbarsting gekend

Tegen Italië was hij nog heer en meester op het Belgische middenveld. Maandagavond tegen ...

681
681
Rotaties bij Belgen: wissels in basiself, nieuwe naam in selectie?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

216
216
Zidane door het lint: Frans bondscoach verklaart wilde reactie

Zinedine Zidane kan voorlopig een perfect rapport voorleggen als bondscoach van Frankrijk. Ondanks ...

165
165
Fluitconcerten bij Duitsland: Klopp bijt van zich af

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

133
133
"De minste Duivel" - Belgische pers duidt zondebok aan

Slechts enkele dagen na hun Italiaanse triomf staan de Rode Duivels weer met beide voeten op de ...

608
608

Meer sportnieuws