De Condé slaat opnieuw toe met opvallende transfer

1216 stemmen
De Condé slaat opnieuw toe met opvallende transfer

KRC Genk groeide de voorbije jaren uit tot een winstgevende voetbalclub. Dat heeft grotendeels te maken met het lucratieve transferbeleid onder Dimitri de Condé. Straks zullen Jhon Lucumi en Carlos Cuesta met flink wat winst doorverkocht worden, en de technisch directeur hoopt later datzelfde scenario te herhalen met de reeds aangetrokken Mark McKenzie. Maar ook Mujaid Sadick, eveneens een centrale verdediger, staat op het punt om een contract te tekenen bij Genk, volgens Spaanse media is de deal nagenoeg in kannen en kruiken.


CUESTA-LUCUMI

Ze hebben dit seizoen redelijk wat kritiek te slikken gekregen, maar Jhon Lucumi en Carlos Cuesta tonen in de voorbije weken terug hun grote kwaliteiten aan bij KRC Genk. Op enkele onzuivere inspeelpasses na, geeft het Colombiaanse centrale duo blijk van een defensieve betrouwbaarheid en een indrukwekkende fysieke duelkracht. En die groeiende vorm komt precies op tijd. Het is al langer geweten dat Genk in de eerstvolgende transferperiode wil cashen voor Lucumi en Cuesta, die respectievelijk sinds 2018 en 2019 onder contract staan bij de Belgische bekerwinnaar.

Het Laatste Nieuws gaf onlangs nog nadrukkelijk aan dat het zo goed als vaststaat dat Jhon Lucumi en/of Carlos Cuesta straks andere zullen opzoeken. Met een respectievelijke actuele marktwaarde van 11 miljoen euro en 5 miljoen euro kan KRC Genk dus opnieuw een gouden zaak doen op de transfermarkt, want hun gezamenlijke aanschafwaarde bedroeg namelijk 'slechts' 6,3 miljoen euro. Op papier lonkt er dus een gouden zaak met een theoretische winst van 9,7 miljoen euro, alhoewel de slinkse Dimitri de Condé wellicht nog meer kapitaal in de wacht zal slepen.



Met die verse transferinkomsten onder de arm zal de technisch directeur van KRC Genk moeten heropbouwen om het sportieve verlies van Jhon Lucumi en Carlos Cuesta op te vangen. Dimitri de Condé is een meester in het ontdekken van onbekend voetbaltalent, dat zich in Limburg vervolgens ten volle kan ontplooien en daarnaast ook een serieuze financiële meerwaarde kan opleveren. Het businessmodel van Genk onder de Condé is al jaren succesvol gebleken en er is dan ook geen reden om die aanpak te wijzigen – hoewel de club nog nadrukkelijker wil inzetten op de eigen jeugd.

MCKENZIE – SADICK 

Dimitri de Condé heeft in januari reeds geanticipeerd met het oog op een vertrek van Carlos Cuesta en/of Jhon Lucumi: Mark McKenzie werd bij Philadelphia Union aangekocht voor de fikse transfersom van 5,45 miljoen euro. Er werd dus serieus geïnvesteerd in de 22-jarige Amerikaan, die bij het verwachte vertrek van Cuesta en/of Lucumi straks voluit zijn kans zal krijgen in de centrale as van de verdediging. McKenzie is een stevige verdediger met twee uitstekende voeten, kopbalsterk en klaarkijkend. De algemene verwachting is dat de jonge Amerikaan voor een meerwaarde zal zorgen bij Genk, iets wat hij dit seizoen trouwens al meermaals aantoonde.



Maar naast Mark McKenzie zal er nog een extra centrale verdediger moeten aangetrokken worden. Volgens verschillende Spaanse media is KRC Genk namelijk nagenoeg rond met Deportivo La Coruna omtrent de transfer van Mujaid Sadick, een 21-jarige Spaanse centrale verdediger. Dat zou alvast geen fabeltje zijn want ook Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg – doorgaans erg goed geïnformeerd over het reilen en zeilen bij de Genkenaars – melden het nakende akkoord tussen beide clubs. Sadick zou alvast pakken goedkoper uitvallen dan McKenzie want de Spanjaard zou 'slechts' 1,7 miljoen euro moeten kosten, een bedrag dat met allerlei bonussen nog kan oplopen tot 2 miljoen euro.

DE ADELBRIEVEN VAN SADICK 

Met de vermoedelijke komst van Mujaid Sadick haalt KRC Genk wederom een onbekende speler, maar opnieuw eentje met veel potentieel. Sadick werd geboren in de Spaanse gemeente Logrono en heeft een Nigeriaanse en Ghanese roots. Als jeugdproduct van Deportivo La Coruna werd hij meermaals opgeroepen voor de Spaanse U17 en 18, die selecties voor de nationale jeugdelftallen betekenen dus dat Sadick het een en ander in zijn mars heeft. Anderzijds speelt hij dit seizoen met de afgegleden grootheid Deportivo op clubniveau wel in de Spaanse derde klasse.

Daar is Mujaid Sadick één van de betere spelers van de competitie en is hij dit seizoen een onmisbare pion gebleken in Riazor. Sadick telt in de huidige jaargang namelijk 2.019 speelminuten in de Segunda B, waarmee hij na Borja Granero de meest ingezette speler is bij Deportivo La Coruna. Hij werd door de fans van de club ook genomineerd als Speler van het Jaar, met 11,6% van alle stemmen eindigde Sadick uiteindelijk als derde in die verkiezing.



 “Hij is de beste centrale verdediger in deze afdeling”, verklaarde Luisito, coach van Pontevedra, onlangs over Mujaid Sadick in de Spaanse media. Luisito kent de kwaliteiten van Sadick overigens als geen ander, want vorig seizoen werkten zij bij Deportivo La Coruna nog samen. Sadick wordt in Spanje tevens omschreven als één van de beste producten uit de jeugdopleiding van Deportivo, waardoor hij vorig seizoen genoemd werd als één van de 55 grootste Spaanse talenten van het moment.  

FYSIEK EN DEFENSIEF 

Hoewel Mujaid Sadick op jonge leeftijd toch redelijk wat adelbrieven kan voorleggen, wordt het vooralsnog afwachten hoe hij zich zal aanpassen op een hoger voetbalniveau zoals de Jupiler Pro League. Hij telt vandaag bijvoorbeeld slechts 2 wedstrijden in La Liga en 67 in de lagere Spaanse voetbalafdelingen. Anderzijds heeft KRC Genk wel pakken ervaring met een kwalitatieve talentdetectie, die door dergelijke zaken heen kan kijken en objectief kan analyseren.



De kernkwaliteiten van Mujaid Sadick liggen vooral op het verdedigende en fysieke vlak, en daardoor kan hij aanzien worden als een adequate vervanger voor Jhon Lucumi en Carlos Cuesta. Hoewel Sadick niet bepaald groot is voor de positie als centrale verdediger, de Spanjaard meet namelijk 1,82 meter, staat hij op het fysiek gebied toch meer dan zijn mannetje. Hij is in de Segunda B bijvoorbeeld één van de centrale verdedigers die de meeste rechtstreekse duels aangaat.

VOETBALLEND  

Bovendien is Mujaid Sadick ook erg succesvol in de duels met zijn tegenstander. De 21-jarige wint namelijk 65% van zijn duels, waarmee hij enkel zes positionele collega's in de derde Spaanse voetbalafdeling voor zich moet dulden. Het valt te verwachten dat dit betreffende gemiddelde in België, indien hij effectief de overstap zal maken naar Genk, toch iets zal afzwakken gelet op het niveauverschil tussen de Segunda B en de Jupiler Pro League. 



Maar de absolute sterkte van Mujaid Sadick ligt vooral op het defensieve gebied, daarin is hij namelijk nog 10% efficiënter dan in de algemene duels. Met een efficiëntie van 75% in de defensieve duels is hij de vijfde beste centrale verdediger in de Spaanse Segunda B. Ook op het vlak van defensieve regelmatigheid schaart hij zich in de top vijf onder zijn positionele collega's. Op het vlak van passing en uitvoetballend vermogen heeft Sadick echter wel nog wat werkpunten voor de boeg, maar dit seizoen werkte hij daar al hard aan met gerichte trainingen.

LEES OOK: Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

Moet Genk hem halen?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

42
42
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

57
57
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

21
21
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

56
56
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

184
184
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

399
399
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

62
62
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

257
257
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

391
391
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

351
351
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

350
350
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

261
261
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

236
236
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

455
455
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

310
310
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

289
289
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

304
304
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

80
80
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

196
196
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

178
178
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

322
322
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

502
502

Meer sportnieuws