TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

410
TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil komende zomer versterking halen in meerdere linies en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo meldt El VBar, een programma op het bekende radiostation Radio Caracol, dat de Bruggelingen zich aan het front gemeld hebben voor Yerson Mosquera. Deze 20-jarige centrale verdediger komt momenteel uit voor Atlético Nacional. Turkse bronnen blijven Blauw-Zwart dan weer aan Ally Samatta linken. Die zou voor een beperkte som verkocht worden door Fenerbahce. Flankaanvaller Kamaldeen Sulemana is eveneens in beeld, maar hij lijkt voor Ajax te kiezen.

Volgens Globo zou Club ook azen op de 20-jarige Rodrigo Muniz. Maar vooral KRC Genk is concreet voor de Braziliaanse aanvaller. Zo meldt Jornal O Dia dat de Limburgers inmiddels al een bod van in totaal 5 miljoen euro (verdeeld over verschillende schijven) hebben uitgebracht. Zijn club Flamengo zou op zich wel willen meewerken. De Brazilianen willen echter 50% van de transferrechten behouden, zodat ze de helft van de latere doorverkoopsom kunnen opstrijken. Genk zou maar tot 30% willen gaan.

Volgens La Dernière Heure is een vertrek van Elias Cobbaut niet uitgesloten bij Anderlecht. De verdediger zou zelf een nieuwe uitdaging overwegen. Niet voor niets zou hij afgelopen winter zijn overgestapt op een ander management. In januari 2020 zou RSCA nog zo'n 10 miljoen euro voor hem gevraagd hebben. Zo'n bedrag is momenteel uitgesloten, maar Paars-Wit zou bereid zijn om mee te werken als er een 'interessant bod' op tafel komt. Op dit moment zou er wel nog geen concrete interesse heersen.

Achter de schermen is AA Gent druk bezig met versterkingen voor volgend seizoen. Volgens het Zweedse medium Expressen hebben de Buffalo's zelfs al een bod van 2 miljoen euro gedaan op Joseph Okumu, een Keniaanse verdediger van IF Elfsborg. De Zweedse club zou echter graag het dubbele vangen voor de 23-jarige.

Zulte Waregem moet mogelijk op het middenveld een sterkhouder zien te vervangen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er ruime interesse heerst in Omar Govea. Zowel vanuit het binnenland als vanuit het buitenland zouden verschillende clubs hun zinnen hebben gezet op de 25-jarige middenvelder.

Beerschot zou in de zomer wel eens kunnen rekenen op de komst van Andrew Jung. De 23-jarige Franse aanvaller is eigendom van Châteauroux, waar hij nog één jaar onder contract ligt. Châteauroux is net als Beerschot eigendom van de World United Group van prins Abdullah bin Mosaad. Zij gaan de spits mogelijk doorsturen naar 't Kiel.

Op Instagram nam Daan Heymans maandagavond afscheid van Waasland-Beveren. De 21-jarige Heymans was sinds 2018 aan de slag op de Freethiel, en verlaat de club op transfervrije basis. De voorbije week raakte al bekend dat Heymans op de radar stond van het Italiaanse Venezia. Die ploeg zou ook flink aandringen op zijn komst.

BUITENLAND
Ondanks het behalen van de titel, blijft Internazionale met zware financiële problemen kampen. In die mate dat aan de spelers gevraagd werd om hun loon van twee maanden te laten vallen. Ondertussen wordt er gezocht naar een partner die de club van een lening (van naar verluidt 200 à 250 miljoen euro) wil voorzien om de komende zomer door te komen. Indien die lening er niet komt, lijkt Internazionale sowieso genoodzaakt om spelers te verkopen. En daarvoor komt onder meer Romelu Lukaku in aanmerking. Zo meldt Sport/Mediaset dat Manchester City al de eerste contacten heeft gelegd met de entourage van Lukaku.

Neymar heeft afgelopen weekend zijn contract bij Paris Saint-Germain opengebroken tot medio 2025, met een optie tot 2026. Volgens UOL Esporte zit daar wel een speciale clausule in. Zo zou de Braziliaan tegen het einde van zijn carrière nog een verrassende transfer kunnen maken naar zijn jeugdclub Santos.

Edinson Cavani heeft zijn contract bij Manchester United verlengd met één seizoen. De Uruguayaanse spits trok vorig seizoen transfervrij richting United, en kende sindsdien een uitstekend debuutjaar bij de Red Devils. Met veertien doelpunten had de inmiddels 34-jarige ‘Matador’ een groot aandeel in het succes van United in de Premier League én de Europa League.

LEES OOK: Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

Waar heeft Club Brugge het meeste nood aan?

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

9
9
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

32
32
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

19
19
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

45
45
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

59
59
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

37
37
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

156
156
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

82
82
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

121
121
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

33
33
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

166
166
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

25
25
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

180
180
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

157
157
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

51
51
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

114
114
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

251
251
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

176
176
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

203
203
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

345
345
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

625
625
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

179
179
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

327
327
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

112
112
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws