TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

410
TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil komende zomer versterking halen in meerdere linies en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo meldt El VBar, een programma op het bekende radiostation Radio Caracol, dat de Bruggelingen zich aan het front gemeld hebben voor Yerson Mosquera. Deze 20-jarige centrale verdediger komt momenteel uit voor Atlético Nacional. Turkse bronnen blijven Blauw-Zwart dan weer aan Ally Samatta linken. Die zou voor een beperkte som verkocht worden door Fenerbahce. Flankaanvaller Kamaldeen Sulemana is eveneens in beeld, maar hij lijkt voor Ajax te kiezen.

Volgens Globo zou Club ook azen op de 20-jarige Rodrigo Muniz. Maar vooral KRC Genk is concreet voor de Braziliaanse aanvaller. Zo meldt Jornal O Dia dat de Limburgers inmiddels al een bod van in totaal 5 miljoen euro (verdeeld over verschillende schijven) hebben uitgebracht. Zijn club Flamengo zou op zich wel willen meewerken. De Brazilianen willen echter 50% van de transferrechten behouden, zodat ze de helft van de latere doorverkoopsom kunnen opstrijken. Genk zou maar tot 30% willen gaan.

Volgens La Dernière Heure is een vertrek van Elias Cobbaut niet uitgesloten bij Anderlecht. De verdediger zou zelf een nieuwe uitdaging overwegen. Niet voor niets zou hij afgelopen winter zijn overgestapt op een ander management. In januari 2020 zou RSCA nog zo'n 10 miljoen euro voor hem gevraagd hebben. Zo'n bedrag is momenteel uitgesloten, maar Paars-Wit zou bereid zijn om mee te werken als er een 'interessant bod' op tafel komt. Op dit moment zou er wel nog geen concrete interesse heersen.

Achter de schermen is AA Gent druk bezig met versterkingen voor volgend seizoen. Volgens het Zweedse medium Expressen hebben de Buffalo's zelfs al een bod van 2 miljoen euro gedaan op Joseph Okumu, een Keniaanse verdediger van IF Elfsborg. De Zweedse club zou echter graag het dubbele vangen voor de 23-jarige.

Zulte Waregem moet mogelijk op het middenveld een sterkhouder zien te vervangen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er ruime interesse heerst in Omar Govea. Zowel vanuit het binnenland als vanuit het buitenland zouden verschillende clubs hun zinnen hebben gezet op de 25-jarige middenvelder.

Beerschot zou in de zomer wel eens kunnen rekenen op de komst van Andrew Jung. De 23-jarige Franse aanvaller is eigendom van Châteauroux, waar hij nog één jaar onder contract ligt. Châteauroux is net als Beerschot eigendom van de World United Group van prins Abdullah bin Mosaad. Zij gaan de spits mogelijk doorsturen naar 't Kiel.

Op Instagram nam Daan Heymans maandagavond afscheid van Waasland-Beveren. De 21-jarige Heymans was sinds 2018 aan de slag op de Freethiel, en verlaat de club op transfervrije basis. De voorbije week raakte al bekend dat Heymans op de radar stond van het Italiaanse Venezia. Die ploeg zou ook flink aandringen op zijn komst.

BUITENLAND
Ondanks het behalen van de titel, blijft Internazionale met zware financiële problemen kampen. In die mate dat aan de spelers gevraagd werd om hun loon van twee maanden te laten vallen. Ondertussen wordt er gezocht naar een partner die de club van een lening (van naar verluidt 200 à 250 miljoen euro) wil voorzien om de komende zomer door te komen. Indien die lening er niet komt, lijkt Internazionale sowieso genoodzaakt om spelers te verkopen. En daarvoor komt onder meer Romelu Lukaku in aanmerking. Zo meldt Sport/Mediaset dat Manchester City al de eerste contacten heeft gelegd met de entourage van Lukaku.

Neymar heeft afgelopen weekend zijn contract bij Paris Saint-Germain opengebroken tot medio 2025, met een optie tot 2026. Volgens UOL Esporte zit daar wel een speciale clausule in. Zo zou de Braziliaan tegen het einde van zijn carrière nog een verrassende transfer kunnen maken naar zijn jeugdclub Santos.

Edinson Cavani heeft zijn contract bij Manchester United verlengd met één seizoen. De Uruguayaanse spits trok vorig seizoen transfervrij richting United, en kende sindsdien een uitstekend debuutjaar bij de Red Devils. Met veertien doelpunten had de inmiddels 34-jarige ‘Matador’ een groot aandeel in het succes van United in de Premier League én de Europa League.

LEES OOK: Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Waar heeft Club Brugge het meeste nood aan?

Meest recent

Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

11
11
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

13
13
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

147
147
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

91
91
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

229
229
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

226
226
Drietal scoort punten bij Duivels: bondscoach zwaait met lof

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

239
239
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

59
59
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

290
290
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

263
263
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

485
485
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

385
385
Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

177
177
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

63
63
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

105
105
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

73
73
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

148
148
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

318
318
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

127
127
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

54
54
Hasi sneert naar Anderlecht: "Niet eerlijk geweest"

Besnik Hasi doet het momenteel bijzonder goed bij Amedspor in Turkije. Die club staat verrassend ...

181
181
Van Bommel met gigantische luxe: zelfs Brazilië is jaloers

De jeugdopleidingen van bepaalde clubs in België zijn van wereldklasse. De Rode Duivels hebben ...

385
385
Frankrijk als nieuwe start: één Duivel voor cruciale periode

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Frankrijk. Uiteraard is dat een speciale match voor Mika ...

128
128
Ramp voor België: AC Milan loert naar Van Bommel

Mark van Bommel heeft amper één match als bondscoach van de Rode Duivels achter de ...

436
436
Van Bommel charmeert: verhaal à la Martinez op komst?

Mark van Bommel heeft zijn opening bij de Rode Duivels niet gemist. België speelde fris en ...

80
80

Meer sportnieuws