TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil komende zomer versterking halen in meerdere linies en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo meldt El VBar, een programma op het bekende radiostation Radio Caracol, dat de Bruggelingen zich aan het front gemeld hebben voor Yerson Mosquera. Deze 20-jarige centrale verdediger komt momenteel uit voor Atlético Nacional. Turkse bronnen blijven Blauw-Zwart dan weer aan Ally Samatta linken. Die zou voor een beperkte som verkocht worden door Fenerbahce. Flankaanvaller Kamaldeen Sulemana is eveneens in beeld, maar hij lijkt voor Ajax te kiezen.

Volgens Globo zou Club ook azen op de 20-jarige Rodrigo Muniz. Maar vooral KRC Genk is concreet voor de Braziliaanse aanvaller. Zo meldt Jornal O Dia dat de Limburgers inmiddels al een bod van in totaal 5 miljoen euro (verdeeld over verschillende schijven) hebben uitgebracht. Zijn club Flamengo zou op zich wel willen meewerken. De Brazilianen willen echter 50% van de transferrechten behouden, zodat ze de helft van de latere doorverkoopsom kunnen opstrijken. Genk zou maar tot 30% willen gaan.

Volgens La Dernière Heure is een vertrek van Elias Cobbaut niet uitgesloten bij Anderlecht. De verdediger zou zelf een nieuwe uitdaging overwegen. Niet voor niets zou hij afgelopen winter zijn overgestapt op een ander management. In januari 2020 zou RSCA nog zo'n 10 miljoen euro voor hem gevraagd hebben. Zo'n bedrag is momenteel uitgesloten, maar Paars-Wit zou bereid zijn om mee te werken als er een 'interessant bod' op tafel komt. Op dit moment zou er wel nog geen concrete interesse heersen.

Achter de schermen is AA Gent druk bezig met versterkingen voor volgend seizoen. Volgens het Zweedse medium Expressen hebben de Buffalo's zelfs al een bod van 2 miljoen euro gedaan op Joseph Okumu, een Keniaanse verdediger van IF Elfsborg. De Zweedse club zou echter graag het dubbele vangen voor de 23-jarige.

Zulte Waregem moet mogelijk op het middenveld een sterkhouder zien te vervangen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er ruime interesse heerst in Omar Govea. Zowel vanuit het binnenland als vanuit het buitenland zouden verschillende clubs hun zinnen hebben gezet op de 25-jarige middenvelder.

Beerschot zou in de zomer wel eens kunnen rekenen op de komst van Andrew Jung. De 23-jarige Franse aanvaller is eigendom van Châteauroux, waar hij nog één jaar onder contract ligt. Châteauroux is net als Beerschot eigendom van de World United Group van prins Abdullah bin Mosaad. Zij gaan de spits mogelijk doorsturen naar 't Kiel.

Op Instagram nam Daan Heymans maandagavond afscheid van Waasland-Beveren. De 21-jarige Heymans was sinds 2018 aan de slag op de Freethiel, en verlaat de club op transfervrije basis. De voorbije week raakte al bekend dat Heymans op de radar stond van het Italiaanse Venezia. Die ploeg zou ook flink aandringen op zijn komst.

BUITENLAND
Ondanks het behalen van de titel, blijft Internazionale met zware financiële problemen kampen. In die mate dat aan de spelers gevraagd werd om hun loon van twee maanden te laten vallen. Ondertussen wordt er gezocht naar een partner die de club van een lening (van naar verluidt 200 à 250 miljoen euro) wil voorzien om de komende zomer door te komen. Indien die lening er niet komt, lijkt Internazionale sowieso genoodzaakt om spelers te verkopen. En daarvoor komt onder meer Romelu Lukaku in aanmerking. Zo meldt Sport/Mediaset dat Manchester City al de eerste contacten heeft gelegd met de entourage van Lukaku.

Neymar heeft afgelopen weekend zijn contract bij Paris Saint-Germain opengebroken tot medio 2025, met een optie tot 2026. Volgens UOL Esporte zit daar wel een speciale clausule in. Zo zou de Braziliaan tegen het einde van zijn carrière nog een verrassende transfer kunnen maken naar zijn jeugdclub Santos.

Edinson Cavani heeft zijn contract bij Manchester United verlengd met één seizoen. De Uruguayaanse spits trok vorig seizoen transfervrij richting United, en kende sindsdien een uitstekend debuutjaar bij de Red Devils. Met veertien doelpunten had de inmiddels 34-jarige ‘Matador’ een groot aandeel in het succes van United in de Premier League én de Europa League.

LEES OOK: 'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Waar heeft Club Brugge het meeste nood aan?

Meest recent

Tranen na Italiaans drama: "Overschatte, arrogante spelers"

Het wereldkampioenschap van komende zomer zal afgewerkt worden zonder een viervoudige winnaar. ...

0
0
Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Er zijn voetballers die na hun actieve carrière in een zwart gat vallen, anderen lijken het ...

7
7
Alle tickets verdeeld: dit zijn de twee laatste WK-deelnemers

Eindelijk is het zover. Met nog exact 71 dagen te gaan tot de openingsmatch tussen Mexico en ...

36
36
De Winter geeft oorzaak voor molenwiekende De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

45
45
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

148
148
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

214
214
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

35
35
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

112
112
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

359
359
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

33
33
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

99
99
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

140
140
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

191
191
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

117
117
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

86
86
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

140
140
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

207
207
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

140
140
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

94
94
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

101
101
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

798
798
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

34
34
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

80
80
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

195
195
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

226
226

Meer sportnieuws