TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil komende zomer versterking halen in meerdere linies en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo meldt El VBar, een programma op het bekende radiostation Radio Caracol, dat de Bruggelingen zich aan het front gemeld hebben voor Yerson Mosquera. Deze 20-jarige centrale verdediger komt momenteel uit voor Atlético Nacional. Turkse bronnen blijven Blauw-Zwart dan weer aan Ally Samatta linken. Die zou voor een beperkte som verkocht worden door Fenerbahce. Flankaanvaller Kamaldeen Sulemana is eveneens in beeld, maar hij lijkt voor Ajax te kiezen.

Volgens Globo zou Club ook azen op de 20-jarige Rodrigo Muniz. Maar vooral KRC Genk is concreet voor de Braziliaanse aanvaller. Zo meldt Jornal O Dia dat de Limburgers inmiddels al een bod van in totaal 5 miljoen euro (verdeeld over verschillende schijven) hebben uitgebracht. Zijn club Flamengo zou op zich wel willen meewerken. De Brazilianen willen echter 50% van de transferrechten behouden, zodat ze de helft van de latere doorverkoopsom kunnen opstrijken. Genk zou maar tot 30% willen gaan.

Volgens La Dernière Heure is een vertrek van Elias Cobbaut niet uitgesloten bij Anderlecht. De verdediger zou zelf een nieuwe uitdaging overwegen. Niet voor niets zou hij afgelopen winter zijn overgestapt op een ander management. In januari 2020 zou RSCA nog zo'n 10 miljoen euro voor hem gevraagd hebben. Zo'n bedrag is momenteel uitgesloten, maar Paars-Wit zou bereid zijn om mee te werken als er een 'interessant bod' op tafel komt. Op dit moment zou er wel nog geen concrete interesse heersen.

Achter de schermen is AA Gent druk bezig met versterkingen voor volgend seizoen. Volgens het Zweedse medium Expressen hebben de Buffalo's zelfs al een bod van 2 miljoen euro gedaan op Joseph Okumu, een Keniaanse verdediger van IF Elfsborg. De Zweedse club zou echter graag het dubbele vangen voor de 23-jarige.

Zulte Waregem moet mogelijk op het middenveld een sterkhouder zien te vervangen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er ruime interesse heerst in Omar Govea. Zowel vanuit het binnenland als vanuit het buitenland zouden verschillende clubs hun zinnen hebben gezet op de 25-jarige middenvelder.

Beerschot zou in de zomer wel eens kunnen rekenen op de komst van Andrew Jung. De 23-jarige Franse aanvaller is eigendom van Châteauroux, waar hij nog één jaar onder contract ligt. Châteauroux is net als Beerschot eigendom van de World United Group van prins Abdullah bin Mosaad. Zij gaan de spits mogelijk doorsturen naar 't Kiel.

Op Instagram nam Daan Heymans maandagavond afscheid van Waasland-Beveren. De 21-jarige Heymans was sinds 2018 aan de slag op de Freethiel, en verlaat de club op transfervrije basis. De voorbije week raakte al bekend dat Heymans op de radar stond van het Italiaanse Venezia. Die ploeg zou ook flink aandringen op zijn komst.

BUITENLAND
Ondanks het behalen van de titel, blijft Internazionale met zware financiële problemen kampen. In die mate dat aan de spelers gevraagd werd om hun loon van twee maanden te laten vallen. Ondertussen wordt er gezocht naar een partner die de club van een lening (van naar verluidt 200 à 250 miljoen euro) wil voorzien om de komende zomer door te komen. Indien die lening er niet komt, lijkt Internazionale sowieso genoodzaakt om spelers te verkopen. En daarvoor komt onder meer Romelu Lukaku in aanmerking. Zo meldt Sport/Mediaset dat Manchester City al de eerste contacten heeft gelegd met de entourage van Lukaku.

Neymar heeft afgelopen weekend zijn contract bij Paris Saint-Germain opengebroken tot medio 2025, met een optie tot 2026. Volgens UOL Esporte zit daar wel een speciale clausule in. Zo zou de Braziliaan tegen het einde van zijn carrière nog een verrassende transfer kunnen maken naar zijn jeugdclub Santos.

Edinson Cavani heeft zijn contract bij Manchester United verlengd met één seizoen. De Uruguayaanse spits trok vorig seizoen transfervrij richting United, en kende sindsdien een uitstekend debuutjaar bij de Red Devils. Met veertien doelpunten had de inmiddels 34-jarige ‘Matador’ een groot aandeel in het succes van United in de Premier League én de Europa League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

Waar heeft Club Brugge het meeste nood aan?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

118
118
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

93
93
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

28
28
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

21
21
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

181
181
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

66
66
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

393
393
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

153
153
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

159
159
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

368
368
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

368
368
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

292
292
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

118
118
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

214
214
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

545
545
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

146
146
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

116
116
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

75
75
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

256
256
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

162
162
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

410
410
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

297
297

Meer sportnieuws