TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

410 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Beweging bij Club, Lukaku stap dichter bij transfer'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil komende zomer versterking halen in meerdere linies en volgt daarvoor verschillende pistes. Zo meldt El VBar, een programma op het bekende radiostation Radio Caracol, dat de Bruggelingen zich aan het front gemeld hebben voor Yerson Mosquera. Deze 20-jarige centrale verdediger komt momenteel uit voor Atlético Nacional. Turkse bronnen blijven Blauw-Zwart dan weer aan Ally Samatta linken. Die zou voor een beperkte som verkocht worden door Fenerbahce. Flankaanvaller Kamaldeen Sulemana is eveneens in beeld, maar hij lijkt voor Ajax te kiezen.

Volgens Globo zou Club ook azen op de 20-jarige Rodrigo Muniz. Maar vooral KRC Genk is concreet voor de Braziliaanse aanvaller. Zo meldt Jornal O Dia dat de Limburgers inmiddels al een bod van in totaal 5 miljoen euro (verdeeld over verschillende schijven) hebben uitgebracht. Zijn club Flamengo zou op zich wel willen meewerken. De Brazilianen willen echter 50% van de transferrechten behouden, zodat ze de helft van de latere doorverkoopsom kunnen opstrijken. Genk zou maar tot 30% willen gaan.

Volgens La Dernière Heure is een vertrek van Elias Cobbaut niet uitgesloten bij Anderlecht. De verdediger zou zelf een nieuwe uitdaging overwegen. Niet voor niets zou hij afgelopen winter zijn overgestapt op een ander management. In januari 2020 zou RSCA nog zo'n 10 miljoen euro voor hem gevraagd hebben. Zo'n bedrag is momenteel uitgesloten, maar Paars-Wit zou bereid zijn om mee te werken als er een 'interessant bod' op tafel komt. Op dit moment zou er wel nog geen concrete interesse heersen.

Achter de schermen is AA Gent druk bezig met versterkingen voor volgend seizoen. Volgens het Zweedse medium Expressen hebben de Buffalo's zelfs al een bod van 2 miljoen euro gedaan op Joseph Okumu, een Keniaanse verdediger van IF Elfsborg. De Zweedse club zou echter graag het dubbele vangen voor de 23-jarige.

Zulte Waregem moet mogelijk op het middenveld een sterkhouder zien te vervangen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er ruime interesse heerst in Omar Govea. Zowel vanuit het binnenland als vanuit het buitenland zouden verschillende clubs hun zinnen hebben gezet op de 25-jarige middenvelder.

Beerschot zou in de zomer wel eens kunnen rekenen op de komst van Andrew Jung. De 23-jarige Franse aanvaller is eigendom van Châteauroux, waar hij nog één jaar onder contract ligt. Châteauroux is net als Beerschot eigendom van de World United Group van prins Abdullah bin Mosaad. Zij gaan de spits mogelijk doorsturen naar 't Kiel.

Op Instagram nam Daan Heymans maandagavond afscheid van Waasland-Beveren. De 21-jarige Heymans was sinds 2018 aan de slag op de Freethiel, en verlaat de club op transfervrije basis. De voorbije week raakte al bekend dat Heymans op de radar stond van het Italiaanse Venezia. Die ploeg zou ook flink aandringen op zijn komst.

BUITENLAND
Ondanks het behalen van de titel, blijft Internazionale met zware financiële problemen kampen. In die mate dat aan de spelers gevraagd werd om hun loon van twee maanden te laten vallen. Ondertussen wordt er gezocht naar een partner die de club van een lening (van naar verluidt 200 à 250 miljoen euro) wil voorzien om de komende zomer door te komen. Indien die lening er niet komt, lijkt Internazionale sowieso genoodzaakt om spelers te verkopen. En daarvoor komt onder meer Romelu Lukaku in aanmerking. Zo meldt Sport/Mediaset dat Manchester City al de eerste contacten heeft gelegd met de entourage van Lukaku.

Neymar heeft afgelopen weekend zijn contract bij Paris Saint-Germain opengebroken tot medio 2025, met een optie tot 2026. Volgens UOL Esporte zit daar wel een speciale clausule in. Zo zou de Braziliaan tegen het einde van zijn carrière nog een verrassende transfer kunnen maken naar zijn jeugdclub Santos.

Edinson Cavani heeft zijn contract bij Manchester United verlengd met één seizoen. De Uruguayaanse spits trok vorig seizoen transfervrij richting United, en kende sindsdien een uitstekend debuutjaar bij de Red Devils. Met veertien doelpunten had de inmiddels 34-jarige ‘Matador’ een groot aandeel in het succes van United in de Premier League én de Europa League.

LEES OOK: De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

Waar heeft Club Brugge het meeste nood aan?

Meest recent

Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

47
47
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

27
27
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

65
65
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

275
275
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

262
262
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

281
281
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

73
73
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

479
479
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

93
93
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

321
321
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

46
46
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

86
86
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

132
132
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

270
270
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

79
79
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

842
842
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

226
226
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

323
323
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

460
460
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

93
93
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

562
562
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

112
112
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

324
324
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

160
160

Meer sportnieuws