Anderlecht bereidt vijfvoudige transferslag voor

door
Anderlecht bereidt vijfvoudige transferslag voor

 Peter Verbeke heeft veel werk voor de boeg bij Anderlecht. Paars-Wit staat voor een heel drukke transferzomer waarin er veel ingaande en uitgaande activiteit wordt verwacht. Tijdens de voorbije dagen werd Anderlecht alvast gelinkt aan vijf potentiële aanwinsten, waarbij de ene veelbelovender is dan de andere. Wij maakten alvast een analyse over deze vijf spelers. 

GABRIEL ROJAS (SAN LORENZO)

RSC Anderlecht beschikt met Bogdan Mykhaylichenko over een gedegen linksachter, maar dat belet niet dat Sporting de spelersmarkt verder afschuimt naar andere interessante opties. En al zeker omdat Mykhaylichenko's concurrent Kemar Lawrence onlangs vertrok naar Toronto FC. Op de linksachter mag er dus duidelijk wat bij, iets wat overigens al duidelijk werd door de vermeende interesse in de linksbacks Fali Candé (Portimonense) en Gabriel Gudmundsson (FC Groningen).

Sinds kort wordt nu ook Gabriel Rojas (San Lorenzo) genoemd bij RSC Anderlecht: verschillende Argentijnse media stellen zelfs dat Sporting reeds contact heeft opgenomen met diens zaakwaarnemers. De 23-jarige Argentijn is een behouden linksachter die er tevens van houdt om zijn ploeg van offensieve impulsen te voorzien – vooral dan door voorzetten af te leveren. Maar toch ligt de grote sterkte van Rojas eerder op het defensieve gebied. 



Ondanks zijn kleine gestalte van 1 meter 78 houdt Gabriel Rojas zich doorgaans goed staande in de defensieve duels. Qua efficiëntie in dat onderdeel bezet hij namelijk de derde plaats onder zijn positionele collega's uit de Argentijnse competitie. De grote vraag is evenwel of Rojas Anderlecht genoeg te bieden op het offensief gebied, alsook op het vlak van diepgang en voetballend vermogen. Die zaken zijn voor Anderlecht namelijk nog belangrijker dan zijn aflopend contract bij San Lorenzo.

LAURENT ABERGEL (FC LORIENT)

FC Lorient strijdt nog volop voor het behoud in de Ligue 1 en Laurent Abergel speelt daarin een cruciale rol. De defensieve middenvelder kwam dit seizoen reeds enkele competitiewedstrijd in actie en coach Christophe Pélissier rekent hard op zijn vice-aanvoerder. Abergel is een zuivere nummer zes, die zich vooral focust op zijn defensief werk. Per wedstrijd kan er bijvoorbeeld namelijk geen enkele verdedigende middenvelder in de Ligue 1 meer defensieve acties laten noteren.



De 28-jarige straalt enthousiasme uit en bezit een sterke persoonlijkheid met veel energie. Die kwaliteiten komen zichtbaar tot uiting op het veld maar eveneens in de kleedkamer. Daarnaast is Laurent Abergel de passing-metronoom bij FC Lorient, met 1.448 verstuurde passes is hij deze jaargang de absolute primus bij les Merlus. Op het sportief vlak zou Laurent Abergel qua profiel een te duchten concurrent zijn voor Adrien Trebel en Peter Zulj (momenteel verhuurd aan het Turkse Göztepe).

ALEXANDER JALLOW (IFK GÖTEBORG)

Met Alexander Jallow aast Anderlecht op polyvalentie. De 23-jarige flankverdediger kan namelijk op links en op rechts uit de voeten, wat een grote meerwaarde kan betekenen voor de ploeg van Vincent Kompany. Jallow is een moderne, atletische en snelle aanvallende vleugelverdediger, een profiel dat bijgevolg moeilijk te vinden is op de spelersmarkt. Hij zou dus een oplossing kunnen bieden om het vertrek van linksback Kemar Lawrence te compenseren én tegelijk concurrentie te bieden voor Michael Amir Murillo op rechts.



Alexander Jallow komt momenteel uit voor IFK Göteborg en daar etaleert hij zijn aanvallende impulsen op wekelijkse basis. De jonge Zweed is meer offensief dan defensief georiënteerd, onder zijn positionele collega's in de Allsvenskan duikt hij bijvoorbeeld het meest op in de box, en daarnaast beschikt Jallow over een zuivere passing. 't Is zo'n talent waar Vincent Kompany de intrinsieke kwaliteit kan uithalen. Naast Anderlecht tonen ook Torino en Sampdoria interesse in Jallow.

KENNY STEPPE (SINT-TRUIDEN)

Anderlecht wil volgend seizoen haar keepersgilde herschikken. Hendrik Van Crombrugge blijft weliswaar de ontegensprekelijke numero uno, de jonge Bart Verbruggen wordt de tweede doelman en Kenny Steppe (Sint-Truiden) moet straks de nummer drie worden. De Antwerpenaar startte dit seizoen als basisspeler bij STVV, maar door de zwakke collectieve en defensieve prestaties werd Steppe tussen de palen al gauw vervangen door Daniel Schmidt. De Japanner gaf die basisplaats niet meer af en daarna raakte Steppe – ook door een blessure – niet meer in de ploeg terecht.

Anderlecht voorziet voor Kenny Steppe een rol in de schaduw à la Frank Boeckx, en bovendien past de 32-jarige ook in het sportieve plan van Vincent Kompany. Steppe valt namelijk erg weinig op een flagrante fout te betrappen – iets wat wel meermaals het geval was bij Timon Wellenreuther – en bovendien beschikt hij over een groot voetballend vermogen. Dit seizoen is Steppe namelijk de op zeven na beste uitvoetballende doelman in de Jupiler Pro League. Daarnaast is wat extra ervaring in de jonge spelersgroep van Anderlecht allerminst een overbodige luxe.



Het is Anderlecht ook menens om Kenny Steppe aan te werven. In de voorbije wintermercato trok Sporting al een eerste keer aan zijn mouw: Anderlecht wilde in januari nog 250 duizend euro betalen. Toen hield Steppe nog de boot af omdat hij pas beslissen over zijn toekomst in de eerstvolgende zomerse transferperiode. Dat komt voornamelijk omdat hij zich goed voelt in Limburg, maar anderzijds ziet hij een verhuis naar Anderlecht ook zitten. Voorlopig kon Anderlecht evenwel nog geen akkoord sluiten met Sint-Truiden als met Kenny Steppe.

OWEN OTASOWIE (WOLVERHAMPTON)

Een centrale verdediger, een nummer zes, een box-to-box-middenvelder of zelfs een valse negen? Over de beste positie van Owen Otasowie rijzen er nog vraagtekens maar over de kwaliteiten van de 20-jarige Amerikaan helemaal niet. Volgens The Athletic lonkt Anderlecht naar de speler van Wolverhampton, maar ook OGC Nice en VfL Wolfsburg liggen op de loer voor het veelbelovende talent. In 2019 stond Otasowie zelfs nog in de belangstelling van grotere Europese topclubs zoals Juventus, Arsenal, Real Madrid en Paris-Saint Germain, maar toen besloot hij om een nieuwe meerjarige verbintenis te tekenen bij Wolverhampton Wanderers.



Dit seizoen stelde Wolves-coach Nuno Espirito Santo de jonge Owen Otasowie op in zes Premier League-wedstrijden. Bij elke prestatie van zijn youngster was Nuno telkens lovend over diens inbreng. Otasowie is van nature een centrale verdediger maar zoals hierboven vermeld is hij ook uiterst polyvalent. De éénvoudige Amerikaanse international is een zelfverzekerde speler met een groot voetballend vermogen. Hij lijdt weinig balverlies en zijn fysieke capaciteiten zijn indrukwekkend. Bovendien is Otasowie razend ambitieus en leergierig. En dan is de aanwezigheid van Vincent Kompany – ex-Premier League- en Manchester City-coryfee - een enorm voordeel voor Anderlecht om Otasowie aan te trekken.

LEES OOK: Nieuwe steunpilaar? Aanwinst maakt indruk bij Anderlecht

Trending:

Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit
Groot nieuws uit onverwachte hoek: Marc Degryse pakt uit

Wie moet Anderlecht zeker halen?

Meest recent

'Jashari heeft transferakkoord beet: salaris al onthuld'

Het begint er meer en meer naar uit te zien dat Ardon Jashari deze zomer vertrekt bij Club Brugge ...

35
35
'Gent in de wolken met onverwachte miljoenentransfer'

Om komend seizoen kans te maken op een Europees ticket, kan KAA Gent nog wat versterking gebruiken. ...

54
54
'Megatransfer Barça in gevaar: Bayern onderneemt actie'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

39
39
Nieuwe steunpilaar? Aanwinst maakt indruk bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn tweede oefenwedstrijd van de voorbereiding achter de rug. Onder een loden ...

314
314
OHL houdt goudhaantje vast, Beveren shopt bij Standard

De start van het Belgische voetbalseizoen komt steeds dichter. Maar de ploegen uit de Jupiler Pro ...

37
37
'Contract van vier jaar: Club op zucht van transferdeal'

De zomerse transfermolen begint bij Club Brugge KV stilaan op volle toeren te draaien, vooral aan ...

863
863
'Mondeling akkoord: Arsenal vindt eindelijk topspits'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

309
309
'Anderlecht dokt miljoenen: details Camara-deal gelekt'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Daags nadat de komst van middenvelder ...

795
795
Fink zet slijpmachine aan: nieuwe Genk-diamanten staan klaar

KRC Genk is foutloos begonnen aan zijn oefencampagne. Ondanks een zware eerste trainingsweek werd ...

313
313
‘Onverwachte zet: Club Brugge slaat genadeloos toe’

Club Brugge verrast vriend en vijand met een nieuwe transferzet op het zomerse toneel. De ...

543
543
'Gent lacht tanden bloot: enorme transferom voor Fofana'

AA Gent krijgt straks mogelijke een welgekomen financiële bonus erbij. De Buffalo's hebben ...

394
394
Topdeal in JPL: Standard haalt Nielsen weg bij Club Brugge

Club Brugge heeft woensdagavond zijn tweede grote uitgaande transfer van de zomermercato ...

201
201
Atlético spendeert 70 miljoen, Chelsea strikt PL-uitblinker

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Atlético ...

73
73
'Club houdt been stijf: Union loopt blauwtje in Brugge'

Het middenveld van Club Brugge ondergaat straks wellicht een metamorfose. Niet alleen dreigt Ardon ...

627
627
'Renard pleegt coup: Anderlecht shopt bij Standard'

Vanaf volgend seizoen zijn er opnieuw bezoekende fans welkom in de zogenaamde Clasico tussen RSC ...

653
653
'Genk drukt door: opvolger Tolu al in de wachtkamer'

Op formele bevestiging blijft het voorlopig wachten, maar met de lucratieve overstap van Christopher ...

272
272
'Anderlecht pikt fors graantje mee bij knaltransfer Sadiki'

Union deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken door miskende talenten elders weg te plukken. ...

319
319
'Groen licht: Club Brugge rondt recordtransfer af'

De afgelopen dagen is er al veel inkt gevloeid over de mogelijke overstap van Ardon Jashari naar AC ...

1333
1333
'Hasi hakt knoop door: verrassende vertrekker bij RSCA?'

RSC Anderlecht haalde tot dusver al vijf zomeraanwinsten in huis, maar langs uitgaande zijde bleef ...

825
825
Anderlecht legt zoon ex-Rode Duivel onder contract

RSC Anderlecht heeft al vele jaren een uitstekende jeugdopleiding. De spelers die doorbraken ...

164
164
Niemand zag dit aankomen: Van Looy biecht op als Antwerp-fan

Eerder vandaag kon u al lezen dat Erik Van Looy weer enkele nieuwe kandidaten wist te strikken voor ...

224
224
Pocognoli velt oordeel over 'uittocht' bij Union SG

Union SG bereidt zich in alle rust voor op het nieuwe seizoen. Geen Europese voorrondes voor hen, ...

112
112
Anderlecht speelt gelijk: Olivier Renard is aan zet

We weten het wel: je moet geen drastische conclusies trekken na oefenmatchen, maar één ...

524
524
"Real Madrid, Barcelona... Ze wilden me weghalen bij RSCA"

Charly Musonda Junior besloot om op 28-jarige leeftijd de schoenen aan de haak te hangen. Geen ...

301
301
Standard kondigt aan: "Hij stopt met voetballen"

Officieel nieuws bij Standard. Daar laat de Luikse club via de clubkanalen weten dat een van de ...

78
78

Meer sportnieuws