Maarten Martens wuift Club Brugge uit: "Club heeft dat bewezen"

door
Maarten Martens wuift Club Brugge uit:

Club Brugge haalde de voorbije jaren enkele bekende ex-voetballers aan boord om zijn trainersstaf en jeugdopleiding te versterken. Eén van de opvallendste namen die het wist te strikken, was Maarten Martens. De ex-Rode Duivel ging na zijn afscheid als speler in 2016 aan de slag bij de jeugd van Club en werkte zich de voorbije jaren gestaag op.


Dit seizoen was Martens trainer van de U18 en assistent van Rik De Mil bij Club NXT in 1B. Na vijf jaar trekt de 36-jarige echter de deur van het Belfius Basecamp achter zich dicht. Noordhollands Dagblad meldt namelijk dat Martens volgend seizoen terugkeert bij AZ, de club waar hij zijn hoogdagen als speler beleefde. Martens zal hoofdtrainer worden van Jong AZ, dat in de Nederlandse tweede klasse uitkomt.

Martens speelde na eerdere passages bij Anderlecht en RKC van 2006 tot 2014 in Alkmaar en veroverde in 2009 de Nederlandse titel met AZ. Zijn carrière werd echter gefnuikt door blessures, waardoor hij op negen caps bij de Rode Duivels bleef steken en zich na zijn vertrek uit Nederland niet kon doorzetten bij PAOK en Cercle Brugge. In 2015 zette hij op amper 31-jarige leeftijd al een punt achter zijn spelerscarrière.

UPDATE 10/05

Op haar Twitteraccount heeft de Nederlandse club AZ Maartens Martens nu ook officieel voorgesteld als hoofdcoach van Jong AZ. De ex-Rode Duivel lijkt in zijn nopjes met de overgang naar de club waar hij van 2006 tot 2014 voetbalde. Hij kijkt nog eens terug op zijn periode bij de U18 van Blauw-Zwart en Club NXT, waar hij assistent was van Rik De Mil.

"Ik kreeg al heel snel de kans in de jeugdwerking van Club Brugge, wat op een halfuurtje van mij thuis eigenlijk ideaal was. Zeker omdat Club Brugge een club is die heel veel plannen had en dat hebben ze nu de laatste jaren ook wel bewezen met ook steeds meer jeugd in het eerste elftal", klinkt het. Zijn nieuwe avontuur bij AZ ziet hij als een "heel mooie kans" en een "goede volgende stap". 

LEES OOK: Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Goede stap van Martens?

Meest recent

Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

13
13
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

42
42
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

102
102
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

64
64
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

114
114
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

165
165
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

139
139
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

129
129
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

25
25
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

172
172
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

347
347
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

290
290
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

159
159
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

54
54
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

149
149
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

120
120
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

453
453
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

149
149
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

285
285
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

56
56
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

72
72
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

403
403
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

101
101
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

406
406

Meer sportnieuws