KVM breekt Europe Play-Off open na ongezien spektakelstuk

278 stemmen
KVM breekt Europe Play-Off open na ongezien spektakelstuk

In de Europe Play-Off is de spanning na twee speeldagen weer helemaal terug. Leider KV Oostende ging zondagnamiddag immers onderuit op het veld van KV Mechelen na een heerlijk spektakelstuk met acht doelpunten. Ondanks twee snelle tegentreffers haalde Malinwa het met 5-3.


KVM leek als eerste toe te slaan op eigen veld, maar de 1-0 van Druijf werd afgekeurd wegens buitenspel. Vervolgens nam KVO het roer helemaal over. Via sterkhouders Sakala en Theate stond de Kustploeg na een halfuurtje spelen al op een dubbele voorsprong. Malinwa liet het hoofd echter niet hangen. Integendeel. Man in vorm Storm zorgde voor de aansluitingstreffer en Mrabti maakte gelijk na een fraaie aanval. Bovendien zag KVM opnieuw een doelpunt afgekeurd worden wegens buitenspel.

Aan spektakel dus geen gebrek in de eerste helft, maar de tweede periode werd zo mogelijk nog beter. Beide ploegen bleven mekaar met open vizier bekampen, wat zorgde voor een karrevracht aan kansen. Na goed een uur spelen leek de thuisploeg bovendien een strafschop te krijgen. De VAR zag echter een duik van Storm en greep terecht in. De KVM-aanvaller haalde niet veel later toch zijn gram en zette de 3-2 op het bord met zijn tweede van de middag.

En nieuwe tik voor KVO, toch was de wedstrijd nog niet gespeeld. Tegen de gang van het spel in maakte Hjulsager er 3-3 van met een heerlijke afwerking. En toch was het een ontketend Malinwa dat aan het langste einde trok. Vanlerberghe en invaller De Camargo maakten het spektakelstuk compleet: 5-3. Door deze zege lijkt plots alles weer speelbaar in de PO II. Oostende blijft leider, maar ziet Mechelen en Standard naderen tot op twee punten. Zelfs AA Gent is nog niet helemaal uitgeteld.
Scorerverloop:
0-1 (14') Fashion Sakala
0-2 (30') Athur Theate
1-2 (34') Nikolas Storm
2-2 (38') Kerim Mrabti
3-2 (66') Nikola Storm
3-3 (81') Andrew Hjulsager
4-3 (84') Jordi Vanlerberghe
5-3 (92') Igor De Camargo

LEES OOK: 'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

Wie was uw man van de match?

Meest recent

"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

26
26
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

211
211
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

211
211
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

263
263
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

67
67
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

443
443
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

84
84
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

301
301
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

43
43
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

82
82
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

130
130
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

264
264
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

77
77
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

822
822
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

225
225
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

314
314
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

452
452
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

91
91
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

553
553
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

111
111
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

315
315
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

160
160
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

317
317

Meer sportnieuws