Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

1496 stemmen
Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

Waar is Hans Vanaken? Die vraag houdt de fans van Club Brugge al geruime tijd in de ban. In de Champions' Play-off is de tweevoudige Gouden Schoen al telkens onzichtbaar geweest. Zowel tegen RSC Anderlecht als tegen KRC Genk blonk Vanaken uit door sportieve onopvallendheid.


TEGENVALLEND

3 doelpunten en 1 assist in de laatste 10 competitiewedstrijden. Menig middenvelder in de Jupiler Pro League zou verblijd zijn met dergelijke statistieken, maar niet Hans Vanaken. De Gouden Schoen anno 2018 en 2019 is op het vlak van statistieken de meest beslissende speler van Club Brugge in de voorbije jaren. Bovendien was Vanaken steeds alomtegenwoordig in het Brugse spelbeeld, waarin hij een goed geolied en kwalitatief duo vormde met Ruud Vormer.


Maar in het huidige seizoen zijn de statistieken en prestaties van Hans Vanaken niet meer zo bepalend en beslissend zoals voorheen. In de laatste weken slaagt de Rode Duivel er bijvoorbeeld maar niet in om zijn stempel te drukken bij Club Brugge. De betreffende oorzaak van dat probleem is voornamelijk te vinden op het collectief vlak, maar toch blijft het opvallend dat Vanaken dit seizoen slechts een schim van zichzelf blijft ten opzichte van de voorbije jaargangen.

PERS EN FANS 

Ook vrijdagavond tegen KRC Genk haalde Hans Vanaken niet zijn gebruikelijk hoogstaand niveau. Zijn prestatie was nu ook weer niet helemaal dramatisch, zo legde Vanaken bijvoorbeeld een uitmuntende passing voor, maar hij was wederom niet bepalend of beslissend. De supporters van Club Brugge gaven reeds ruchtbaarheid aan deze vormcrisis, Vanaken heeft nu eenmaal veel meer in zijn mars dan wat hij nu brengt, en ook de kranten waren hard voor zijn mindere prestatie tegen Genk.



Tijdens de eerste helft in de Luminus Arena pakte Hans Vanaken nog uit met een mooie dribbel, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky geweldig van zich kon afhouden. Maar voor de rest was Vanaken veel te afwezig in het offensieve spelbeeld van Club Brugge. Spookachtig, zoals La Dernière Heure zijn prestatie goed verwoordde. Vanaken had te weinig invloed en was evenmin dominant. Dat was vorige week ook al het geval tegen Anderlecht, trouwens. 

ENKEL DOST MINDER DAN VANAKEN

De voorlopige balans van Hans Vanaken en Club Brugge in de Champions' Play-off is dan ook niet rooskleurig. Club pakte na twee wedstrijden amper één punt op zes, terwijl Vanaken in de nacompetitie ook nog geen enkele keer beslissend was met een doelpunt en/of een assist. Bovendien beantwoordt het sportieve niveau van Vanaken niet meteen aan de verwachtingen die rond een speler van zijn kaliber hangen. Dat heeft ook deels te maken omdat de eveneens bepalende spelers rond hem tegenwoordig niet naar behoren functioneren zoals Ruud Vormer, Charles De Ketelaere maar ook Noa Lang en Bas Dost.



Hans Vanaken kon vrijdag tegen Genk bijvoorbeeld geen enkele keer tussen de palen trappen. Bovendien rondde hij geen enkele dribbel succesvol af. Vanakens knappe actie in de eerste helft, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky in de wind zette, werd namelijk afgefloten door een overtreding op hem. Maar de opvallendste waarneming is te vinden op het gebied van de offensieve efficiëntie. Slechts twee van zijn zes aanvallende acties kenden een positieve afloop, waarbij Vanaken vrijdag op dat vlak tot de minst presterende Club-spelers behoorde. Clinton Mata legde eveneens een rapport van 33% geslaagde offensieve acties voor, terwijl Bas Dost zelfs geen enkele geslaagde aanvallende actie kon laten noteren.

LEES OOK: Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Moet Vanaken zijn niveau dringend opkrikken?

Meest recent

Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

0
0
Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

14
14
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

115
115
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

91
91
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

29
29
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

41
41
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

277
277
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

42
42
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

117
117
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

153
153
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

52
52
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

128
128
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

216
216
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

38
38
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

55
55
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

64
64
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

117
117
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

94
94
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

200
200
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

485
485
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

239
239
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

365
365
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35

Meer sportnieuws