Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

door
Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

Waar is Hans Vanaken? Die vraag houdt de fans van Club Brugge al geruime tijd in de ban. In de Champions' Play-off is de tweevoudige Gouden Schoen al telkens onzichtbaar geweest. Zowel tegen RSC Anderlecht als tegen KRC Genk blonk Vanaken uit door sportieve onopvallendheid.


TEGENVALLEND

3 doelpunten en 1 assist in de laatste 10 competitiewedstrijden. Menig middenvelder in de Jupiler Pro League zou verblijd zijn met dergelijke statistieken, maar niet Hans Vanaken. De Gouden Schoen anno 2018 en 2019 is op het vlak van statistieken de meest beslissende speler van Club Brugge in de voorbije jaren. Bovendien was Vanaken steeds alomtegenwoordig in het Brugse spelbeeld, waarin hij een goed geolied en kwalitatief duo vormde met Ruud Vormer.


Maar in het huidige seizoen zijn de statistieken en prestaties van Hans Vanaken niet meer zo bepalend en beslissend zoals voorheen. In de laatste weken slaagt de Rode Duivel er bijvoorbeeld maar niet in om zijn stempel te drukken bij Club Brugge. De betreffende oorzaak van dat probleem is voornamelijk te vinden op het collectief vlak, maar toch blijft het opvallend dat Vanaken dit seizoen slechts een schim van zichzelf blijft ten opzichte van de voorbije jaargangen.

PERS EN FANS 

Ook vrijdagavond tegen KRC Genk haalde Hans Vanaken niet zijn gebruikelijk hoogstaand niveau. Zijn prestatie was nu ook weer niet helemaal dramatisch, zo legde Vanaken bijvoorbeeld een uitmuntende passing voor, maar hij was wederom niet bepalend of beslissend. De supporters van Club Brugge gaven reeds ruchtbaarheid aan deze vormcrisis, Vanaken heeft nu eenmaal veel meer in zijn mars dan wat hij nu brengt, en ook de kranten waren hard voor zijn mindere prestatie tegen Genk.



Tijdens de eerste helft in de Luminus Arena pakte Hans Vanaken nog uit met een mooie dribbel, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky geweldig van zich kon afhouden. Maar voor de rest was Vanaken veel te afwezig in het offensieve spelbeeld van Club Brugge. Spookachtig, zoals La Dernière Heure zijn prestatie goed verwoordde. Vanaken had te weinig invloed en was evenmin dominant. Dat was vorige week ook al het geval tegen Anderlecht, trouwens. 

ENKEL DOST MINDER DAN VANAKEN

De voorlopige balans van Hans Vanaken en Club Brugge in de Champions' Play-off is dan ook niet rooskleurig. Club pakte na twee wedstrijden amper één punt op zes, terwijl Vanaken in de nacompetitie ook nog geen enkele keer beslissend was met een doelpunt en/of een assist. Bovendien beantwoordt het sportieve niveau van Vanaken niet meteen aan de verwachtingen die rond een speler van zijn kaliber hangen. Dat heeft ook deels te maken omdat de eveneens bepalende spelers rond hem tegenwoordig niet naar behoren functioneren zoals Ruud Vormer, Charles De Ketelaere maar ook Noa Lang en Bas Dost.



Hans Vanaken kon vrijdag tegen Genk bijvoorbeeld geen enkele keer tussen de palen trappen. Bovendien rondde hij geen enkele dribbel succesvol af. Vanakens knappe actie in de eerste helft, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky in de wind zette, werd namelijk afgefloten door een overtreding op hem. Maar de opvallendste waarneming is te vinden op het gebied van de offensieve efficiëntie. Slechts twee van zijn zes aanvallende acties kenden een positieve afloop, waarbij Vanaken vrijdag op dat vlak tot de minst presterende Club-spelers behoorde. Clinton Mata legde eveneens een rapport van 33% geslaagde offensieve acties voor, terwijl Bas Dost zelfs geen enkele geslaagde aanvallende actie kon laten noteren.

LEES OOK: Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Moet Vanaken zijn niveau dringend opkrikken?

Meest recent

Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

13
13
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

19
19
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

15
15
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

131
131
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

55
55
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

64
64
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

109
109
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

53
53
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

306
306
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

140
140
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

369
369
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

106
106
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

61
61
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

262
262
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

362
362
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

357
357
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

230
230
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

115
115
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

248
248
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

291
291
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

307
307
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

124
124
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

148
148
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

186
186
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

163
163

Meer sportnieuws