Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

1496
Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

Waar is Hans Vanaken? Die vraag houdt de fans van Club Brugge al geruime tijd in de ban. In de Champions' Play-off is de tweevoudige Gouden Schoen al telkens onzichtbaar geweest. Zowel tegen RSC Anderlecht als tegen KRC Genk blonk Vanaken uit door sportieve onopvallendheid.


TEGENVALLEND

3 doelpunten en 1 assist in de laatste 10 competitiewedstrijden. Menig middenvelder in de Jupiler Pro League zou verblijd zijn met dergelijke statistieken, maar niet Hans Vanaken. De Gouden Schoen anno 2018 en 2019 is op het vlak van statistieken de meest beslissende speler van Club Brugge in de voorbije jaren. Bovendien was Vanaken steeds alomtegenwoordig in het Brugse spelbeeld, waarin hij een goed geolied en kwalitatief duo vormde met Ruud Vormer.


Maar in het huidige seizoen zijn de statistieken en prestaties van Hans Vanaken niet meer zo bepalend en beslissend zoals voorheen. In de laatste weken slaagt de Rode Duivel er bijvoorbeeld maar niet in om zijn stempel te drukken bij Club Brugge. De betreffende oorzaak van dat probleem is voornamelijk te vinden op het collectief vlak, maar toch blijft het opvallend dat Vanaken dit seizoen slechts een schim van zichzelf blijft ten opzichte van de voorbije jaargangen.

PERS EN FANS 

Ook vrijdagavond tegen KRC Genk haalde Hans Vanaken niet zijn gebruikelijk hoogstaand niveau. Zijn prestatie was nu ook weer niet helemaal dramatisch, zo legde Vanaken bijvoorbeeld een uitmuntende passing voor, maar hij was wederom niet bepalend of beslissend. De supporters van Club Brugge gaven reeds ruchtbaarheid aan deze vormcrisis, Vanaken heeft nu eenmaal veel meer in zijn mars dan wat hij nu brengt, en ook de kranten waren hard voor zijn mindere prestatie tegen Genk.



Tijdens de eerste helft in de Luminus Arena pakte Hans Vanaken nog uit met een mooie dribbel, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky geweldig van zich kon afhouden. Maar voor de rest was Vanaken veel te afwezig in het offensieve spelbeeld van Club Brugge. Spookachtig, zoals La Dernière Heure zijn prestatie goed verwoordde. Vanaken had te weinig invloed en was evenmin dominant. Dat was vorige week ook al het geval tegen Anderlecht, trouwens. 

ENKEL DOST MINDER DAN VANAKEN

De voorlopige balans van Hans Vanaken en Club Brugge in de Champions' Play-off is dan ook niet rooskleurig. Club pakte na twee wedstrijden amper één punt op zes, terwijl Vanaken in de nacompetitie ook nog geen enkele keer beslissend was met een doelpunt en/of een assist. Bovendien beantwoordt het sportieve niveau van Vanaken niet meteen aan de verwachtingen die rond een speler van zijn kaliber hangen. Dat heeft ook deels te maken omdat de eveneens bepalende spelers rond hem tegenwoordig niet naar behoren functioneren zoals Ruud Vormer, Charles De Ketelaere maar ook Noa Lang en Bas Dost.



Hans Vanaken kon vrijdag tegen Genk bijvoorbeeld geen enkele keer tussen de palen trappen. Bovendien rondde hij geen enkele dribbel succesvol af. Vanakens knappe actie in de eerste helft, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky in de wind zette, werd namelijk afgefloten door een overtreding op hem. Maar de opvallendste waarneming is te vinden op het gebied van de offensieve efficiëntie. Slechts twee van zijn zes aanvallende acties kenden een positieve afloop, waarbij Vanaken vrijdag op dat vlak tot de minst presterende Club-spelers behoorde. Clinton Mata legde eveneens een rapport van 33% geslaagde offensieve acties voor, terwijl Bas Dost zelfs geen enkele geslaagde aanvallende actie kon laten noteren.

LEES OOK: Club Brugge pakt uit met derde shirt: knap eerbetoon

Moet Vanaken zijn niveau dringend opkrikken?

Meest recent

Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

17
17
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

204
204
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

225
225
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

284
284
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

197
197
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

143
143
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

519
519
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

212
212
KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

161
161
'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

1210
1210
Gebrekkig respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

709
709
'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

93
93
'Dossier Saliba: spectaculaire transfersom genoemd'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

394
394
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

223
223
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

158
158
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

501
501
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

198
198
Tzolis looft Club na debuut: ook Arteta meteen verliefd

Christos Tzolis maakte deze zomer de recordtransfer van Club Brugge naar Arsenal. De Engelse ...

271
271
Van Gucht zet de aanval in en belooft grote VTM-onthullingen

Ruben Van Gucht heeft de voorbije dagen al nadrukkelijk een rol gespeeld in de promotie voor het ...

319
319
Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Club Brugge heeft de komst van Matteo Dams bekendgemaakt. De linksback werd al een tijdje genoemd in ...

432
432
‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

De veelbesproken wissel van Thibaut Courtois op het WK tegen Spanje blijft voor discussie zorgen. ...

529
529
‘Plotse wending rond recordbom Anderlecht’

Anderlecht leek een recordbedrag te moeten betalen om zijn toptarget los te weken, maar plots is het ...

820
820
‘Transferrel Adedeji krijgt bijzonder pijnlijke wending’

De transferrel rond Noah Adedeji-Sternberg krijgt stilaan een bijzonder pijnlijke wending. Terwijl ...

920
920
Wilmots gooit verdere transferplannen Standard op tafel

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

189
189
Wederopstanding bij Club: verrassende naam charmeert Leko

Club Brugge zag de voorbije weken heel wat belangrijke krachten vertrekken. Dat werd grotendeels ...

604
604

Meer sportnieuws