Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

1496
Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

Waar is Hans Vanaken? Die vraag houdt de fans van Club Brugge al geruime tijd in de ban. In de Champions' Play-off is de tweevoudige Gouden Schoen al telkens onzichtbaar geweest. Zowel tegen RSC Anderlecht als tegen KRC Genk blonk Vanaken uit door sportieve onopvallendheid.


TEGENVALLEND

3 doelpunten en 1 assist in de laatste 10 competitiewedstrijden. Menig middenvelder in de Jupiler Pro League zou verblijd zijn met dergelijke statistieken, maar niet Hans Vanaken. De Gouden Schoen anno 2018 en 2019 is op het vlak van statistieken de meest beslissende speler van Club Brugge in de voorbije jaren. Bovendien was Vanaken steeds alomtegenwoordig in het Brugse spelbeeld, waarin hij een goed geolied en kwalitatief duo vormde met Ruud Vormer.


Maar in het huidige seizoen zijn de statistieken en prestaties van Hans Vanaken niet meer zo bepalend en beslissend zoals voorheen. In de laatste weken slaagt de Rode Duivel er bijvoorbeeld maar niet in om zijn stempel te drukken bij Club Brugge. De betreffende oorzaak van dat probleem is voornamelijk te vinden op het collectief vlak, maar toch blijft het opvallend dat Vanaken dit seizoen slechts een schim van zichzelf blijft ten opzichte van de voorbije jaargangen.

PERS EN FANS 

Ook vrijdagavond tegen KRC Genk haalde Hans Vanaken niet zijn gebruikelijk hoogstaand niveau. Zijn prestatie was nu ook weer niet helemaal dramatisch, zo legde Vanaken bijvoorbeeld een uitmuntende passing voor, maar hij was wederom niet bepalend of beslissend. De supporters van Club Brugge gaven reeds ruchtbaarheid aan deze vormcrisis, Vanaken heeft nu eenmaal veel meer in zijn mars dan wat hij nu brengt, en ook de kranten waren hard voor zijn mindere prestatie tegen Genk.



Tijdens de eerste helft in de Luminus Arena pakte Hans Vanaken nog uit met een mooie dribbel, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky geweldig van zich kon afhouden. Maar voor de rest was Vanaken veel te afwezig in het offensieve spelbeeld van Club Brugge. Spookachtig, zoals La Dernière Heure zijn prestatie goed verwoordde. Vanaken had te weinig invloed en was evenmin dominant. Dat was vorige week ook al het geval tegen Anderlecht, trouwens. 

ENKEL DOST MINDER DAN VANAKEN

De voorlopige balans van Hans Vanaken en Club Brugge in de Champions' Play-off is dan ook niet rooskleurig. Club pakte na twee wedstrijden amper één punt op zes, terwijl Vanaken in de nacompetitie ook nog geen enkele keer beslissend was met een doelpunt en/of een assist. Bovendien beantwoordt het sportieve niveau van Vanaken niet meteen aan de verwachtingen die rond een speler van zijn kaliber hangen. Dat heeft ook deels te maken omdat de eveneens bepalende spelers rond hem tegenwoordig niet naar behoren functioneren zoals Ruud Vormer, Charles De Ketelaere maar ook Noa Lang en Bas Dost.



Hans Vanaken kon vrijdag tegen Genk bijvoorbeeld geen enkele keer tussen de palen trappen. Bovendien rondde hij geen enkele dribbel succesvol af. Vanakens knappe actie in de eerste helft, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky in de wind zette, werd namelijk afgefloten door een overtreding op hem. Maar de opvallendste waarneming is te vinden op het gebied van de offensieve efficiëntie. Slechts twee van zijn zes aanvallende acties kenden een positieve afloop, waarbij Vanaken vrijdag op dat vlak tot de minst presterende Club-spelers behoorde. Clinton Mata legde eveneens een rapport van 33% geslaagde offensieve acties voor, terwijl Bas Dost zelfs geen enkele geslaagde aanvallende actie kon laten noteren.

LEES OOK: Van Bommel bondscoach: Vanaken breekt stilte over keuze KBVB

Moet Vanaken zijn niveau dringend opkrikken?

Meest recent

Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

10
10
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

29
29
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

322
322
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

348
348
Trump springt in de bres voor Infantino: “Vreselijke vergissing”

Dat Donald Trump en Gianni Infantino goede vrienden zijn werd op het WK al duidelijk. Beide heren ...

87
87
Thibaut Courtois doet boekje open over José Mourinho

Thibaut Courtois is op de weg terug bij Real Madrid. De doelman viel geblesseerd uit op het WK, maar ...

63
63
Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Het seizoen is van start gegaan. RSC Anderlecht had het moeilijk tegen La Louviere en ook Royal ...

211
211
Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

82
82
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

298
298
Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Het waren heftige beelden. Op klaarlichte dag werd Mohammed Fuseini op brutale wijze overvallen. De ...

32
32
'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

73
73
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

561
561
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

1602
1602
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

152
152
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

172
172
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

114
114
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

706
706
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

808
808
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

998
998
'Bliksemvertrek Kanga: transferdetails AA Gent bekend'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

413
413
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

362
362
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

691
691
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

256
256
'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

294
294
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

635
635

Meer sportnieuws