Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

1496
Vanaken bereikt nieuwe ondergrens bij Club

Waar is Hans Vanaken? Die vraag houdt de fans van Club Brugge al geruime tijd in de ban. In de Champions' Play-off is de tweevoudige Gouden Schoen al telkens onzichtbaar geweest. Zowel tegen RSC Anderlecht als tegen KRC Genk blonk Vanaken uit door sportieve onopvallendheid.


TEGENVALLEND

3 doelpunten en 1 assist in de laatste 10 competitiewedstrijden. Menig middenvelder in de Jupiler Pro League zou verblijd zijn met dergelijke statistieken, maar niet Hans Vanaken. De Gouden Schoen anno 2018 en 2019 is op het vlak van statistieken de meest beslissende speler van Club Brugge in de voorbije jaren. Bovendien was Vanaken steeds alomtegenwoordig in het Brugse spelbeeld, waarin hij een goed geolied en kwalitatief duo vormde met Ruud Vormer.


Maar in het huidige seizoen zijn de statistieken en prestaties van Hans Vanaken niet meer zo bepalend en beslissend zoals voorheen. In de laatste weken slaagt de Rode Duivel er bijvoorbeeld maar niet in om zijn stempel te drukken bij Club Brugge. De betreffende oorzaak van dat probleem is voornamelijk te vinden op het collectief vlak, maar toch blijft het opvallend dat Vanaken dit seizoen slechts een schim van zichzelf blijft ten opzichte van de voorbije jaargangen.

PERS EN FANS 

Ook vrijdagavond tegen KRC Genk haalde Hans Vanaken niet zijn gebruikelijk hoogstaand niveau. Zijn prestatie was nu ook weer niet helemaal dramatisch, zo legde Vanaken bijvoorbeeld een uitmuntende passing voor, maar hij was wederom niet bepalend of beslissend. De supporters van Club Brugge gaven reeds ruchtbaarheid aan deze vormcrisis, Vanaken heeft nu eenmaal veel meer in zijn mars dan wat hij nu brengt, en ook de kranten waren hard voor zijn mindere prestatie tegen Genk.



Tijdens de eerste helft in de Luminus Arena pakte Hans Vanaken nog uit met een mooie dribbel, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky geweldig van zich kon afhouden. Maar voor de rest was Vanaken veel te afwezig in het offensieve spelbeeld van Club Brugge. Spookachtig, zoals La Dernière Heure zijn prestatie goed verwoordde. Vanaken had te weinig invloed en was evenmin dominant. Dat was vorige week ook al het geval tegen Anderlecht, trouwens. 

ENKEL DOST MINDER DAN VANAKEN

De voorlopige balans van Hans Vanaken en Club Brugge in de Champions' Play-off is dan ook niet rooskleurig. Club pakte na twee wedstrijden amper één punt op zes, terwijl Vanaken in de nacompetitie ook nog geen enkele keer beslissend was met een doelpunt en/of een assist. Bovendien beantwoordt het sportieve niveau van Vanaken niet meteen aan de verwachtingen die rond een speler van zijn kaliber hangen. Dat heeft ook deels te maken omdat de eveneens bepalende spelers rond hem tegenwoordig niet naar behoren functioneren zoals Ruud Vormer, Charles De Ketelaere maar ook Noa Lang en Bas Dost.



Hans Vanaken kon vrijdag tegen Genk bijvoorbeeld geen enkele keer tussen de palen trappen. Bovendien rondde hij geen enkele dribbel succesvol af. Vanakens knappe actie in de eerste helft, waarbij hij Junya Ito en Patrik Hrosovsky in de wind zette, werd namelijk afgefloten door een overtreding op hem. Maar de opvallendste waarneming is te vinden op het gebied van de offensieve efficiëntie. Slechts twee van zijn zes aanvallende acties kenden een positieve afloop, waarbij Vanaken vrijdag op dat vlak tot de minst presterende Club-spelers behoorde. Clinton Mata legde eveneens een rapport van 33% geslaagde offensieve acties voor, terwijl Bas Dost zelfs geen enkele geslaagde aanvallende actie kon laten noteren.

LEES OOK: Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Moet Vanaken zijn niveau dringend opkrikken?

Meest recent

Defour ziet luxe bij België: "Hij verdient basisplaats"

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

18
18
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

18
18
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

74
74
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

68
68
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

47
47
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

141
141
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

33
33
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

59
59
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

125
125
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

51
51
Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

164
164
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

169
169
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

163
163
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

163
163
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

392
392
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

1181
1181
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

203
203
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

443
443
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

225
225
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

217
217
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

47
47
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

983
983
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

135
135
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

154
154
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

92
92

Meer sportnieuws