Zondebok na opdoffer Club: "De exponent van zwak Brugge"

door
Zondebok na opdoffer Club:

Club Brugge heeft vrijdagavond opnieuw een flinke tik gekregen in de Champions' Play-Off. Nog geen week na het puntenverlies tegen RSC Anderlecht, liep Blauw-Zwart tegen schipbreuk aan op het veld van KRC Genk. De eerste achtervolger haalde met zware 3-0-cijfers van de leider.


De eerste helft was nog behoorlijk van Club, maar eenmaal de 1-0 op het bord stond zakte de ploeg van coach Philippe Clement helemaal in mekaar. Bij de Bruggelingen bleven dan ook een aantal dragende spelers ver onder hun gewenste niveau. Met name Hans Vanaken speelde een erg matige wedstrijd. In de kranten krijgt de tweevoudige Gouden Schoen dan ook heel wat kritiek over zich heen. "Weer geen topmatch. Slaagt er in deze play-offs voorlopig niet in zijn stempel te drukken", verklaart men bij Het Laatste Nieuws zijn beoordeling van 5 op 10.

Bij La Dernière Heure is men nog iets strenger en krijgt Vanaken, die er omschreven wordt als 'spookachtig', slechts een 4 op 10. Ook Het Nieuwsblad had meer verwacht van de Limburgse spelmaker: "Toverde tijdens de eerste helft een poortje uit z’n sloffen, maar verder niet opvallend noch beslissend." Sporza tot slot wees er op dat Vanaken, die donderdag tegen Antwerp ook nog eens geschorst, regelmatig liep te klagen. "Een bleke en mekkerende Vanaken was de exponent van een zoekende landskampioen."

LEES OOK: Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

Vanaken was de zwakste man bij Club Brugge ...

Meest recent

Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

1
1
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

19
19
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

49
49
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

101
101
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

281
281
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

79
79
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

63
63
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

147
147
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

84
84
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

70
70
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

122
122
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

255
255
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

231
231
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

68
68
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

170
170
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

55
55
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

312
312
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

150
150
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

136
136
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

70
70
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

135
135
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

48
48
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

475
475

Meer sportnieuws