Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

1059
Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

Voor de aanvang van het huidige voetbalseizoen werd AA Gent bestempeld als een outsider voor de titel. De Buffalo's presteerden echter zeer matig tijdens deze jaargang en dat kwam mede door een tegenvallend transferbeleid.


DE LANGE LIJST

Bij de inkomende transfers dit jaar overheerste de kwantiteit nadrukkelijk boven de kwaliteit. En bij de uitgaande transfers zijn er heel wat overbodig geachte spelers die bij een andere club opvallend genoeg helemaal boven water komen. Zo maakten wij onlangs een diepgaand stuk over de sterke prestaties van Giorgi Beridze (Ujpest), Giorgi Kvilitaia (Anorthosis Famagusta, huur) en Tim Kleindienst (Heidenheim, huur). En ook Thomas Kaminski mag aan dat rijtje worden toegevoegd.

Thomas Kaminski startte het huidige voetbalseizoen als de eerste doelman van AA Gent, maar na amper één competitiewedstrijd speelde hij die status alweer kwijt. Kaminski ging – samen met Igor Plastun – gruwelijk in de fout tegen Sint-Truiden, en het was alvast niet zijn eerste flater als doelman van de Buffalo's. Kaminski betaalde zijn individuele fout cash met een degradatie tot bankzitter tot gevolg. Davy Roef werd daarna de nieuwe nummer één in de Ghelamco Arena.



Thomas Kaminski kon zich niet neerleggen bij die plotselinge verandering en hij zag en statuut als invaller niet zitten. Blackburn Rovers klopte daarna aan en Kaminski moest niet lang meer twijfelen. Hoewel hij zeker zijn verdiensten had bij AA Gent, leek het vertrek naar de Championship toch meer op een vertrek via de achterdeur. Kaminski is een regelmatig presterende doelman, die er sporadisch eens bovenuit springt, maar anderzijds telt hij veel individuele fouten.

DE BALANS 

Het had er dus alle schijn van dat Thomas Kaminski een vlucht vooruit nam naar Blackburn Rovers, na zijn pijnlijke sportieve degradatie bij AA Gent. Bij de huidige nummer 15 van de Championship werd Kaminski meteen een basisspeler en hij telt vandaag reeds 42 competitiewedstrijden voor de Rovers. Ook bij de fans van Blackburn is Kaminski alvast geliefd. De supporters stemden hem namelijk tot 2020-2021 Player of the Year, wat een erg knappe prestatie is als debutant.

Thomas Kaminski maakte dit seizoen een goede beurt bij Blackburn, waar hij sporadisch een foutje maakte. De eerlijkheid gebiedt ons wel te vermelden dat hij in de Championship ook niet geëvolueerd is tot een echte puntenpakker. Zo slikte Kaminski 46 doelpunten, wat exact ook hetzelfde aantal verwachte tegendoelpunten was op basis van de expected goals. Ook op het vlak van efficiëntie bij zijn geïncasseerde doelpogingen is zijn prestatie middelmatig.



Maar duurzame en constante prestaties is ook een belangrijke parameter, en 't is vooral daarin dat Thomas Kaminski tegenwoordig uitblinkt bij Blackburn Rovers. Opvallend genoeg werpt Kaminski zich ook op tot één van grootste meevoetballende doelmannen in de Championship, terwijl hij in België nochtans nooit tot die categorie behoorde. In de tweede Engelse voetbaldivisie wordt Kaminski gemiddeld 19 keer per wedstrijd aangespeeld, slechts vier andere doelmannen krijgen frequenter meer passes dan Kaminski.

LEES OOK: De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Is Kaminski een onderschatte doelman?

Meest recent

Boskamp verwoest Anderlecht: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

53
53
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

19
19
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

55
55
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

37
37
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

193
193
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

111
111
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

113
113
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

80
80
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

18
18
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

45
45
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

110
110
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

61
61
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

38
38
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

96
96
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

140
140
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

338
338
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

122
122
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

86
86
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

213
213
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

52
52
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

202
202
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

768
768
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

70
70
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

105
105
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

79
79

Meer sportnieuws