Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

1059
Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

Voor de aanvang van het huidige voetbalseizoen werd AA Gent bestempeld als een outsider voor de titel. De Buffalo's presteerden echter zeer matig tijdens deze jaargang en dat kwam mede door een tegenvallend transferbeleid.


DE LANGE LIJST

Bij de inkomende transfers dit jaar overheerste de kwantiteit nadrukkelijk boven de kwaliteit. En bij de uitgaande transfers zijn er heel wat overbodig geachte spelers die bij een andere club opvallend genoeg helemaal boven water komen. Zo maakten wij onlangs een diepgaand stuk over de sterke prestaties van Giorgi Beridze (Ujpest), Giorgi Kvilitaia (Anorthosis Famagusta, huur) en Tim Kleindienst (Heidenheim, huur). En ook Thomas Kaminski mag aan dat rijtje worden toegevoegd.

Thomas Kaminski startte het huidige voetbalseizoen als de eerste doelman van AA Gent, maar na amper één competitiewedstrijd speelde hij die status alweer kwijt. Kaminski ging – samen met Igor Plastun – gruwelijk in de fout tegen Sint-Truiden, en het was alvast niet zijn eerste flater als doelman van de Buffalo's. Kaminski betaalde zijn individuele fout cash met een degradatie tot bankzitter tot gevolg. Davy Roef werd daarna de nieuwe nummer één in de Ghelamco Arena.



Thomas Kaminski kon zich niet neerleggen bij die plotselinge verandering en hij zag en statuut als invaller niet zitten. Blackburn Rovers klopte daarna aan en Kaminski moest niet lang meer twijfelen. Hoewel hij zeker zijn verdiensten had bij AA Gent, leek het vertrek naar de Championship toch meer op een vertrek via de achterdeur. Kaminski is een regelmatig presterende doelman, die er sporadisch eens bovenuit springt, maar anderzijds telt hij veel individuele fouten.

DE BALANS 

Het had er dus alle schijn van dat Thomas Kaminski een vlucht vooruit nam naar Blackburn Rovers, na zijn pijnlijke sportieve degradatie bij AA Gent. Bij de huidige nummer 15 van de Championship werd Kaminski meteen een basisspeler en hij telt vandaag reeds 42 competitiewedstrijden voor de Rovers. Ook bij de fans van Blackburn is Kaminski alvast geliefd. De supporters stemden hem namelijk tot 2020-2021 Player of the Year, wat een erg knappe prestatie is als debutant.

Thomas Kaminski maakte dit seizoen een goede beurt bij Blackburn, waar hij sporadisch een foutje maakte. De eerlijkheid gebiedt ons wel te vermelden dat hij in de Championship ook niet geëvolueerd is tot een echte puntenpakker. Zo slikte Kaminski 46 doelpunten, wat exact ook hetzelfde aantal verwachte tegendoelpunten was op basis van de expected goals. Ook op het vlak van efficiëntie bij zijn geïncasseerde doelpogingen is zijn prestatie middelmatig.



Maar duurzame en constante prestaties is ook een belangrijke parameter, en 't is vooral daarin dat Thomas Kaminski tegenwoordig uitblinkt bij Blackburn Rovers. Opvallend genoeg werpt Kaminski zich ook op tot één van grootste meevoetballende doelmannen in de Championship, terwijl hij in België nochtans nooit tot die categorie behoorde. In de tweede Engelse voetbaldivisie wordt Kaminski gemiddeld 19 keer per wedstrijd aangespeeld, slechts vier andere doelmannen krijgen frequenter meer passes dan Kaminski.

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Is Kaminski een onderschatte doelman?

Meest recent

Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

3
3
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

115
115
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

34
34
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

50
50
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

59
59
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

21
21
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

146
146
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

94
94
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

35
35
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

47
47
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

92
92
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

117
117
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

135
135
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

15
15
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

21
21
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

44
44
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

90
90
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

48
48
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

43
43
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

350
350
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

78
78
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

33
33
Anderlecht verrast door opvallende transfertip voor januari

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

234
234
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

56
56
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

124
124

Meer sportnieuws