Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

1059
Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

Voor de aanvang van het huidige voetbalseizoen werd AA Gent bestempeld als een outsider voor de titel. De Buffalo's presteerden echter zeer matig tijdens deze jaargang en dat kwam mede door een tegenvallend transferbeleid.


DE LANGE LIJST

Bij de inkomende transfers dit jaar overheerste de kwantiteit nadrukkelijk boven de kwaliteit. En bij de uitgaande transfers zijn er heel wat overbodig geachte spelers die bij een andere club opvallend genoeg helemaal boven water komen. Zo maakten wij onlangs een diepgaand stuk over de sterke prestaties van Giorgi Beridze (Ujpest), Giorgi Kvilitaia (Anorthosis Famagusta, huur) en Tim Kleindienst (Heidenheim, huur). En ook Thomas Kaminski mag aan dat rijtje worden toegevoegd.

Thomas Kaminski startte het huidige voetbalseizoen als de eerste doelman van AA Gent, maar na amper één competitiewedstrijd speelde hij die status alweer kwijt. Kaminski ging – samen met Igor Plastun – gruwelijk in de fout tegen Sint-Truiden, en het was alvast niet zijn eerste flater als doelman van de Buffalo's. Kaminski betaalde zijn individuele fout cash met een degradatie tot bankzitter tot gevolg. Davy Roef werd daarna de nieuwe nummer één in de Ghelamco Arena.



Thomas Kaminski kon zich niet neerleggen bij die plotselinge verandering en hij zag en statuut als invaller niet zitten. Blackburn Rovers klopte daarna aan en Kaminski moest niet lang meer twijfelen. Hoewel hij zeker zijn verdiensten had bij AA Gent, leek het vertrek naar de Championship toch meer op een vertrek via de achterdeur. Kaminski is een regelmatig presterende doelman, die er sporadisch eens bovenuit springt, maar anderzijds telt hij veel individuele fouten.

DE BALANS 

Het had er dus alle schijn van dat Thomas Kaminski een vlucht vooruit nam naar Blackburn Rovers, na zijn pijnlijke sportieve degradatie bij AA Gent. Bij de huidige nummer 15 van de Championship werd Kaminski meteen een basisspeler en hij telt vandaag reeds 42 competitiewedstrijden voor de Rovers. Ook bij de fans van Blackburn is Kaminski alvast geliefd. De supporters stemden hem namelijk tot 2020-2021 Player of the Year, wat een erg knappe prestatie is als debutant.

Thomas Kaminski maakte dit seizoen een goede beurt bij Blackburn, waar hij sporadisch een foutje maakte. De eerlijkheid gebiedt ons wel te vermelden dat hij in de Championship ook niet geëvolueerd is tot een echte puntenpakker. Zo slikte Kaminski 46 doelpunten, wat exact ook hetzelfde aantal verwachte tegendoelpunten was op basis van de expected goals. Ook op het vlak van efficiëntie bij zijn geïncasseerde doelpogingen is zijn prestatie middelmatig.



Maar duurzame en constante prestaties is ook een belangrijke parameter, en 't is vooral daarin dat Thomas Kaminski tegenwoordig uitblinkt bij Blackburn Rovers. Opvallend genoeg werpt Kaminski zich ook op tot één van grootste meevoetballende doelmannen in de Championship, terwijl hij in België nochtans nooit tot die categorie behoorde. In de tweede Engelse voetbaldivisie wordt Kaminski gemiddeld 19 keer per wedstrijd aangespeeld, slechts vier andere doelmannen krijgen frequenter meer passes dan Kaminski.

LEES OOK: Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

Is Kaminski een onderschatte doelman?

Meest recent

‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

64
64
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

59
59
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

40
40
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

19
19
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

147
147
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

46
46
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

52
52
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

264
264
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

94
94
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

49
49
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

494
494
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

240
240
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

238
238
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

208
208
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

256
256
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

858
858
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

453
453
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

255
255
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

132
132
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

372
372
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

173
173
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

268
268
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

482
482
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

564
564
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

381
381

Meer sportnieuws