Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

1059
Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

Voor de aanvang van het huidige voetbalseizoen werd AA Gent bestempeld als een outsider voor de titel. De Buffalo's presteerden echter zeer matig tijdens deze jaargang en dat kwam mede door een tegenvallend transferbeleid.


DE LANGE LIJST

Bij de inkomende transfers dit jaar overheerste de kwantiteit nadrukkelijk boven de kwaliteit. En bij de uitgaande transfers zijn er heel wat overbodig geachte spelers die bij een andere club opvallend genoeg helemaal boven water komen. Zo maakten wij onlangs een diepgaand stuk over de sterke prestaties van Giorgi Beridze (Ujpest), Giorgi Kvilitaia (Anorthosis Famagusta, huur) en Tim Kleindienst (Heidenheim, huur). En ook Thomas Kaminski mag aan dat rijtje worden toegevoegd.

Thomas Kaminski startte het huidige voetbalseizoen als de eerste doelman van AA Gent, maar na amper één competitiewedstrijd speelde hij die status alweer kwijt. Kaminski ging – samen met Igor Plastun – gruwelijk in de fout tegen Sint-Truiden, en het was alvast niet zijn eerste flater als doelman van de Buffalo's. Kaminski betaalde zijn individuele fout cash met een degradatie tot bankzitter tot gevolg. Davy Roef werd daarna de nieuwe nummer één in de Ghelamco Arena.



Thomas Kaminski kon zich niet neerleggen bij die plotselinge verandering en hij zag en statuut als invaller niet zitten. Blackburn Rovers klopte daarna aan en Kaminski moest niet lang meer twijfelen. Hoewel hij zeker zijn verdiensten had bij AA Gent, leek het vertrek naar de Championship toch meer op een vertrek via de achterdeur. Kaminski is een regelmatig presterende doelman, die er sporadisch eens bovenuit springt, maar anderzijds telt hij veel individuele fouten.

DE BALANS 

Het had er dus alle schijn van dat Thomas Kaminski een vlucht vooruit nam naar Blackburn Rovers, na zijn pijnlijke sportieve degradatie bij AA Gent. Bij de huidige nummer 15 van de Championship werd Kaminski meteen een basisspeler en hij telt vandaag reeds 42 competitiewedstrijden voor de Rovers. Ook bij de fans van Blackburn is Kaminski alvast geliefd. De supporters stemden hem namelijk tot 2020-2021 Player of the Year, wat een erg knappe prestatie is als debutant.

Thomas Kaminski maakte dit seizoen een goede beurt bij Blackburn, waar hij sporadisch een foutje maakte. De eerlijkheid gebiedt ons wel te vermelden dat hij in de Championship ook niet geëvolueerd is tot een echte puntenpakker. Zo slikte Kaminski 46 doelpunten, wat exact ook hetzelfde aantal verwachte tegendoelpunten was op basis van de expected goals. Ook op het vlak van efficiëntie bij zijn geïncasseerde doelpogingen is zijn prestatie middelmatig.



Maar duurzame en constante prestaties is ook een belangrijke parameter, en 't is vooral daarin dat Thomas Kaminski tegenwoordig uitblinkt bij Blackburn Rovers. Opvallend genoeg werpt Kaminski zich ook op tot één van grootste meevoetballende doelmannen in de Championship, terwijl hij in België nochtans nooit tot die categorie behoorde. In de tweede Engelse voetbaldivisie wordt Kaminski gemiddeld 19 keer per wedstrijd aangespeeld, slechts vier andere doelmannen krijgen frequenter meer passes dan Kaminski.

LEES OOK: Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

Is Kaminski een onderschatte doelman?

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

102
102
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

38
38
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

13
13
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

19
19
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

13
13
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

20
20
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

75
75
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

65
65
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

45
45
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

21
21
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

22
22
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

229
229
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

76
76
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

237
237
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws