Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

1059 stemmen
Transferbeleid AA Gent slaat nieuwe flater

Voor de aanvang van het huidige voetbalseizoen werd AA Gent bestempeld als een outsider voor de titel. De Buffalo's presteerden echter zeer matig tijdens deze jaargang en dat kwam mede door een tegenvallend transferbeleid.


DE LANGE LIJST

Bij de inkomende transfers dit jaar overheerste de kwantiteit nadrukkelijk boven de kwaliteit. En bij de uitgaande transfers zijn er heel wat overbodig geachte spelers die bij een andere club opvallend genoeg helemaal boven water komen. Zo maakten wij onlangs een diepgaand stuk over de sterke prestaties van Giorgi Beridze (Ujpest), Giorgi Kvilitaia (Anorthosis Famagusta, huur) en Tim Kleindienst (Heidenheim, huur). En ook Thomas Kaminski mag aan dat rijtje worden toegevoegd.

Thomas Kaminski startte het huidige voetbalseizoen als de eerste doelman van AA Gent, maar na amper één competitiewedstrijd speelde hij die status alweer kwijt. Kaminski ging – samen met Igor Plastun – gruwelijk in de fout tegen Sint-Truiden, en het was alvast niet zijn eerste flater als doelman van de Buffalo's. Kaminski betaalde zijn individuele fout cash met een degradatie tot bankzitter tot gevolg. Davy Roef werd daarna de nieuwe nummer één in de Ghelamco Arena.



Thomas Kaminski kon zich niet neerleggen bij die plotselinge verandering en hij zag en statuut als invaller niet zitten. Blackburn Rovers klopte daarna aan en Kaminski moest niet lang meer twijfelen. Hoewel hij zeker zijn verdiensten had bij AA Gent, leek het vertrek naar de Championship toch meer op een vertrek via de achterdeur. Kaminski is een regelmatig presterende doelman, die er sporadisch eens bovenuit springt, maar anderzijds telt hij veel individuele fouten.

DE BALANS 

Het had er dus alle schijn van dat Thomas Kaminski een vlucht vooruit nam naar Blackburn Rovers, na zijn pijnlijke sportieve degradatie bij AA Gent. Bij de huidige nummer 15 van de Championship werd Kaminski meteen een basisspeler en hij telt vandaag reeds 42 competitiewedstrijden voor de Rovers. Ook bij de fans van Blackburn is Kaminski alvast geliefd. De supporters stemden hem namelijk tot 2020-2021 Player of the Year, wat een erg knappe prestatie is als debutant.

Thomas Kaminski maakte dit seizoen een goede beurt bij Blackburn, waar hij sporadisch een foutje maakte. De eerlijkheid gebiedt ons wel te vermelden dat hij in de Championship ook niet geëvolueerd is tot een echte puntenpakker. Zo slikte Kaminski 46 doelpunten, wat exact ook hetzelfde aantal verwachte tegendoelpunten was op basis van de expected goals. Ook op het vlak van efficiëntie bij zijn geïncasseerde doelpogingen is zijn prestatie middelmatig.



Maar duurzame en constante prestaties is ook een belangrijke parameter, en 't is vooral daarin dat Thomas Kaminski tegenwoordig uitblinkt bij Blackburn Rovers. Opvallend genoeg werpt Kaminski zich ook op tot één van grootste meevoetballende doelmannen in de Championship, terwijl hij in België nochtans nooit tot die categorie behoorde. In de tweede Engelse voetbaldivisie wordt Kaminski gemiddeld 19 keer per wedstrijd aangespeeld, slechts vier andere doelmannen krijgen frequenter meer passes dan Kaminski.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

🚀

Is Kaminski een onderschatte doelman?

Meest recent

Castagne bewierrookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

7
7
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

32
32
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

27
27
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

91
91
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

299
299
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

450
450
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

424
424
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

69
69
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

383
383
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

506
506
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

241
241
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

56
56
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

222
222
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

448
448
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

263
263
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

703
703
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

213
213
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

243
243
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

560
560
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

388
388
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

731
731
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

619
619
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

223
223
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

727
727
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

179
179

Meer sportnieuws