AA Gent zwaar de mist in met 3 pure goaltjesdieven

door
AA Gent zwaar de mist in met 3 pure goaltjesdieven

AA Gent is dit seizoen afhankelijk van Ruslan Yaremchuk: de Oekraïense spits zorgt eigenhandig voor 35 procent van de totale Gentse doelpuntenproductie. In de Ghelamco was een extra scorende spits dus geen overbodige luxe, en daarom trok de club in januari Tarik Tissoudali aan. Maar de Buffalo's lieten recentelijk nog drie zo'n vlotscorende types de deur uitlopen. Op huurbasis en/of permanent. 


MINDER GOALS 

Vorig seizoen scoorde geen enkele ploeg in de Jupiler Pro League meer doelpunten dan AA Gent. De Buffalo's lukten toen namelijk 59 goals in 29 competitiematchen, wat zelfs één doelpunt meer was dan landskampioen Club Brugge. In de huidige jaargang loopt het aanvallend, maar ook in andere spelonderdelen, heel wat minder bij Gent. De offensieve slagkracht nam gevoelig af naar 43 goals in 31 competitiematchen, wat goed is voor een elfde plaats onder de Belgische clubs in 1A.

Als we de bovenstaande cijfers omrekenen naar doelpunten per 90 minuten, dan wordt de achteruitgang veel duidelijker. Vorig seizoen scoorden de Buffalo's nog 1,9 doelpunt per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde dit jaar daalde naar amper 1,3 doelpunt per wedstrijd. Dan is het niet zo verrassend dat de Oost-Vlamingen tegenwoordig maar de negende plaats bezetten in de puntenrangschikking van de Jupiler Pro League.

IN YAREMCHUK WE TRUST

Aan Ruslan Yaremchuk (15 doelpunten) ligt het gebrek aan goals zeker niet, maar daarna is het zoeken naar vlotscorende spelers. De eerste achtervolgers na de Oekraïner zijn Osman Bukari (4 doelpunten), Nicklas Dorsch (3 doelpunten), Alessio Castro-Montes (3 doelpunten), Sven Kums (3 doelpunten). Een extra spits met een neus voor doelpunten was dus geen overbodige luxe in de Ghelamco Arena, een euvel dat in januari gecorrigeerd werd door de komst van Tarik Tissoudali – die ondertussen al drie doelpunten maakte voor AA Gent.



De blessuregevoelige Laurent Depoitre loopt weliswaar ook nog rond in Oost-Vlaanderen, maar verder dan twee doelpunten kwam de boomlange spits niet. Bij Gent zullen ze misschien wel spijt hebben door dit seizoen Giorgi Beridze, Giorgi Kvilitaia en Tim Kleindienst te laten vertrekken. Hoewel dit trio nooit een grote indruk naliet in het blauw-witte shirt van AA Gent, vinden deze overbodig geachte spelers tegenwoordig blindelings de weg naar het doel bij hun nieuwe club.

G. BERIDZE

De Georgische flankaanvaller stond van 2015 tot en met 2020 onder contract bij AA Gent, maar Giorgi Beridze speelde er amper twee officiële wedstrijden. De 23-jarige werd in de voorbije seizoenen uitgeleend aan drie verschillende ploegen, waar hij wel telkens een uitstekende indruk naliet. Een eerste uitleenbeurt aan het Slovaakse AS Trencin was al meteen een schot in de roos (12 doelpunten en 15 assists), en daar werd hij ook uitgeroepen Speler van het Jaar. Daarna volgde nog een passage bij het Hongaarse Ujpest FC (5 doelpunten en 6 assists) en vorig seizoen ook Sporting Lokeren (7 doelpunten en één assist).

Als flankspeler scoorde Giorgi Beridze zich vorig seizoen bij Lokeren in de top-tien van de efficiëntste doelpuntenmakers in 1B. Onder de flankspelers haalde hij zelfs het derde beste rendement voor doel, na Godwin Saviour en Amir Nouri van KSV Roeselare. Met 0,33 doelpunt per 90 minuten was Beridze ook de vierde regelmatigste doelpuntenmaker onder alle flankspelers van 1B. Dat had de viervoudige Georgische international vooral te danken aan zijn gericht vizier. 40% van zijn doelschoten belanden effectief op het doel, wat toen exact het seizoensgemiddelde was van alle AA Gent-spelers.



Ondanks zijn uitstekende huurbeurten aan AS Trencin, Ujpest en Sporting Lokeren kreeg Giorgi Beridze ook dit seizoen geen volwaardige kans bij AA Gent. De clubleiding besloot zijn aflopend contract niet te verlengen waarna de Georgiër terugkeerde naar Ujpest, waar hij eerder al een goeie uitleenbeurt kende. In Hongarije doet Beridze het opnieuw uitstekend met 8 goals in 19 competitiematchen, waarmee hij de zesde beste doelschutter is van de competitie. Als flankaanvaller is dat best wel een behoorlijke adelbrief om te kunnen voorleggen …

T. KLEINDIENST

De 24-jarige voldeed vorige zomer volledig aan het vooropgestelde profiel. Tim Kleindienst meet meer dan 1 meter 90, hij is een targetman én hij kostte minder dan zes miljoen euro. Door uiteenlopende redenen verkoos AA Gent Kleindienst boven andere kandidaten zoals Joao Klauss, Dieumerci Mbokani, Adolfo Gaich, Alexander Sorloth en Eldor Shomurodov. Kleindienst werd ook omschreven als een vlotscorende spits. Vorig seizoen scoorde de sterke aanvaller namelijk 14 doelpunten op 27 competitiewedstrijden in de 2. Bundesliga bij FC Heidenheim. Kleindienst verdeelde die goals netjes door vijf stuks te scoren met het hoofd, vijf met de rechtervoet en vier met links.

In de Ghelamco Arena vond Tim Kleindienst ook Nicklas Dorsch terug, zijn foerier van bij Heidenheim. In Zuid-Duitsland vond het duo elkaar blindelings op het veld, naar eigen zeggen hadden Kleindienst en Dorsch zelfs aan een blik genoeg om de juiste keuze te maken. Voor Kleindienst leken alle ingrediënten dus aanwezig om zijn reputatie als 'Top-Stürmer' ook waar te maken in België. Maar uiteindelijk kreeg dat scenario een gans andere en eerder dramatische wending. Terwijl Dorsch uitgroeide tot een steunpilaar bij AA Gent, en zelfs tot een echte revelatie in de Jupiler Pro League, verdween  Kleindienst helemaal naar de achtergrond.



Van augustus tot en met eind januari verscheen Tim Kleindienst namelijk amper vier keer in de basis bij de Buffalo's. Zes keer haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet. En dat strookte niet meteen met de interne hoge verwachtingen én zijn flink prijskaartje van 3,5 miljoen euro. Bovendien lukte Kleindienst in de Jupiler Pro League ook niet meer dan één doelpunt. Ondertussen werd de aanvaller terug verhuurd aan Heidenheim, waar hij al zeven keer kon scoren in zes competitiematchen. “Maar AA Gent vergelijken met Heidenheim heeft geen enkele zin”, gaf Hein Vanhaezebrouck daar eerder al duiding aan. “Hij keert terug naar de ploeg die hij kent en kan zich dus meteen integreren. Heidenheim is tweede klasse, dus misschien is dat ook makkelijker.” 

G. KVILITAIA

In 46 officiële wedstrijden voor AA Gent maakte Giorgi Kvilitaia zich nooit onmisbaar. De Georgische international kon wel zeven doelpunten scoren voor de Buffalo's, maar uiteindelijk woog hij te licht om zijn stempel te drukken in de Ghelamco Arena. Bovendien was Kvilitaia een dure vogel. In 2018 nam AA Gent hem over van Rapid Wien, en dat voor een serieuze transfersom van drie miljoen euro. Jess Thorup stelde Kvilitaia het meest op bij AA Gent, de Deen liet hem namelijk uitkomen in 43 wedstrijden. De overige drie wedstrijden werkte Kvilitaia af onder coach Yves Vanderhaeghe. 

Het gebrek aan speelgelegenheid en impact wordt toegeschreven aan een gebrek aan intrinsieke kwaliteiten, maar daarnaast is Giorgi Kvilitaia ook een erg blessuregevoelige speler. Anderzijds vervulde hij wel een belangrijke rol in de spelersgroep als vertrouwenspersoon van zijn landgenoot en goudhaantje Giorgi Chakvetadze. Maar in het voorbije tussenseizoen had de clubleiding geen rol van betekenis meer klaar voor Kvilitaia. Sinds september vorig jaar wordt de Georgiër namelijk verhuurd aan Anorthosis Famagusta. 



Giorgi Kvilitaia werd het grote slachtoffer van de offensieve weelde bij de Buffalo's. In de periode dat hij de club verliet, stond Laszlo Bölöni aan het roer en de Roemeen hanteerde een formatie met slechts één diepe spits. Daardoor was de concurrentie met Ruslan Yaremchuk, Tim Kleindienst, Laurent Depoitre en Anderson Niangbo veel te groot. Maar in Cyprus hervindt de lange spits duidelijk zijn neus voor doelpunten, want momenteel zit Kvilitaia al aan 12 goals in 22 matchen. Op naar een herkansing in het volgende seizoen?

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

Wie verdiende er meer krediet bij AA Gent?

Meest recent

Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

5
5
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

19
19
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

76
76
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

59
59
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

41
41
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

94
94
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

76
76
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

326
326
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

422
422
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

220
220
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

196
196
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

279
279
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1085
1085
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

312
312
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

173
173
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

171
171
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

168
168
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

136
136
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

274
274
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

124
124
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

438
438
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1021
1021
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

178
178
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

191
191

Meer sportnieuws