AA Gent zwaar de mist in met 3 pure goaltjesdieven

497 stemmen
AA Gent zwaar de mist in met 3 pure goaltjesdieven

AA Gent is dit seizoen afhankelijk van Ruslan Yaremchuk: de Oekraïense spits zorgt eigenhandig voor 35 procent van de totale Gentse doelpuntenproductie. In de Ghelamco was een extra scorende spits dus geen overbodige luxe, en daarom trok de club in januari Tarik Tissoudali aan. Maar de Buffalo's lieten recentelijk nog drie zo'n vlotscorende types de deur uitlopen. Op huurbasis en/of permanent. 


MINDER GOALS 

Vorig seizoen scoorde geen enkele ploeg in de Jupiler Pro League meer doelpunten dan AA Gent. De Buffalo's lukten toen namelijk 59 goals in 29 competitiematchen, wat zelfs één doelpunt meer was dan landskampioen Club Brugge. In de huidige jaargang loopt het aanvallend, maar ook in andere spelonderdelen, heel wat minder bij Gent. De offensieve slagkracht nam gevoelig af naar 43 goals in 31 competitiematchen, wat goed is voor een elfde plaats onder de Belgische clubs in 1A.

Als we de bovenstaande cijfers omrekenen naar doelpunten per 90 minuten, dan wordt de achteruitgang veel duidelijker. Vorig seizoen scoorden de Buffalo's nog 1,9 doelpunt per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde dit jaar daalde naar amper 1,3 doelpunt per wedstrijd. Dan is het niet zo verrassend dat de Oost-Vlamingen tegenwoordig maar de negende plaats bezetten in de puntenrangschikking van de Jupiler Pro League.

IN YAREMCHUK WE TRUST

Aan Ruslan Yaremchuk (15 doelpunten) ligt het gebrek aan goals zeker niet, maar daarna is het zoeken naar vlotscorende spelers. De eerste achtervolgers na de Oekraïner zijn Osman Bukari (4 doelpunten), Nicklas Dorsch (3 doelpunten), Alessio Castro-Montes (3 doelpunten), Sven Kums (3 doelpunten). Een extra spits met een neus voor doelpunten was dus geen overbodige luxe in de Ghelamco Arena, een euvel dat in januari gecorrigeerd werd door de komst van Tarik Tissoudali – die ondertussen al drie doelpunten maakte voor AA Gent.



De blessuregevoelige Laurent Depoitre loopt weliswaar ook nog rond in Oost-Vlaanderen, maar verder dan twee doelpunten kwam de boomlange spits niet. Bij Gent zullen ze misschien wel spijt hebben door dit seizoen Giorgi Beridze, Giorgi Kvilitaia en Tim Kleindienst te laten vertrekken. Hoewel dit trio nooit een grote indruk naliet in het blauw-witte shirt van AA Gent, vinden deze overbodig geachte spelers tegenwoordig blindelings de weg naar het doel bij hun nieuwe club.

G. BERIDZE

De Georgische flankaanvaller stond van 2015 tot en met 2020 onder contract bij AA Gent, maar Giorgi Beridze speelde er amper twee officiële wedstrijden. De 23-jarige werd in de voorbije seizoenen uitgeleend aan drie verschillende ploegen, waar hij wel telkens een uitstekende indruk naliet. Een eerste uitleenbeurt aan het Slovaakse AS Trencin was al meteen een schot in de roos (12 doelpunten en 15 assists), en daar werd hij ook uitgeroepen Speler van het Jaar. Daarna volgde nog een passage bij het Hongaarse Ujpest FC (5 doelpunten en 6 assists) en vorig seizoen ook Sporting Lokeren (7 doelpunten en één assist).

Als flankspeler scoorde Giorgi Beridze zich vorig seizoen bij Lokeren in de top-tien van de efficiëntste doelpuntenmakers in 1B. Onder de flankspelers haalde hij zelfs het derde beste rendement voor doel, na Godwin Saviour en Amir Nouri van KSV Roeselare. Met 0,33 doelpunt per 90 minuten was Beridze ook de vierde regelmatigste doelpuntenmaker onder alle flankspelers van 1B. Dat had de viervoudige Georgische international vooral te danken aan zijn gericht vizier. 40% van zijn doelschoten belanden effectief op het doel, wat toen exact het seizoensgemiddelde was van alle AA Gent-spelers.



Ondanks zijn uitstekende huurbeurten aan AS Trencin, Ujpest en Sporting Lokeren kreeg Giorgi Beridze ook dit seizoen geen volwaardige kans bij AA Gent. De clubleiding besloot zijn aflopend contract niet te verlengen waarna de Georgiër terugkeerde naar Ujpest, waar hij eerder al een goeie uitleenbeurt kende. In Hongarije doet Beridze het opnieuw uitstekend met 8 goals in 19 competitiematchen, waarmee hij de zesde beste doelschutter is van de competitie. Als flankaanvaller is dat best wel een behoorlijke adelbrief om te kunnen voorleggen …

T. KLEINDIENST

De 24-jarige voldeed vorige zomer volledig aan het vooropgestelde profiel. Tim Kleindienst meet meer dan 1 meter 90, hij is een targetman én hij kostte minder dan zes miljoen euro. Door uiteenlopende redenen verkoos AA Gent Kleindienst boven andere kandidaten zoals Joao Klauss, Dieumerci Mbokani, Adolfo Gaich, Alexander Sorloth en Eldor Shomurodov. Kleindienst werd ook omschreven als een vlotscorende spits. Vorig seizoen scoorde de sterke aanvaller namelijk 14 doelpunten op 27 competitiewedstrijden in de 2. Bundesliga bij FC Heidenheim. Kleindienst verdeelde die goals netjes door vijf stuks te scoren met het hoofd, vijf met de rechtervoet en vier met links.

In de Ghelamco Arena vond Tim Kleindienst ook Nicklas Dorsch terug, zijn foerier van bij Heidenheim. In Zuid-Duitsland vond het duo elkaar blindelings op het veld, naar eigen zeggen hadden Kleindienst en Dorsch zelfs aan een blik genoeg om de juiste keuze te maken. Voor Kleindienst leken alle ingrediënten dus aanwezig om zijn reputatie als 'Top-Stürmer' ook waar te maken in België. Maar uiteindelijk kreeg dat scenario een gans andere en eerder dramatische wending. Terwijl Dorsch uitgroeide tot een steunpilaar bij AA Gent, en zelfs tot een echte revelatie in de Jupiler Pro League, verdween  Kleindienst helemaal naar de achtergrond.



Van augustus tot en met eind januari verscheen Tim Kleindienst namelijk amper vier keer in de basis bij de Buffalo's. Zes keer haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet. En dat strookte niet meteen met de interne hoge verwachtingen én zijn flink prijskaartje van 3,5 miljoen euro. Bovendien lukte Kleindienst in de Jupiler Pro League ook niet meer dan één doelpunt. Ondertussen werd de aanvaller terug verhuurd aan Heidenheim, waar hij al zeven keer kon scoren in zes competitiematchen. “Maar AA Gent vergelijken met Heidenheim heeft geen enkele zin”, gaf Hein Vanhaezebrouck daar eerder al duiding aan. “Hij keert terug naar de ploeg die hij kent en kan zich dus meteen integreren. Heidenheim is tweede klasse, dus misschien is dat ook makkelijker.” 

G. KVILITAIA

In 46 officiële wedstrijden voor AA Gent maakte Giorgi Kvilitaia zich nooit onmisbaar. De Georgische international kon wel zeven doelpunten scoren voor de Buffalo's, maar uiteindelijk woog hij te licht om zijn stempel te drukken in de Ghelamco Arena. Bovendien was Kvilitaia een dure vogel. In 2018 nam AA Gent hem over van Rapid Wien, en dat voor een serieuze transfersom van drie miljoen euro. Jess Thorup stelde Kvilitaia het meest op bij AA Gent, de Deen liet hem namelijk uitkomen in 43 wedstrijden. De overige drie wedstrijden werkte Kvilitaia af onder coach Yves Vanderhaeghe. 

Het gebrek aan speelgelegenheid en impact wordt toegeschreven aan een gebrek aan intrinsieke kwaliteiten, maar daarnaast is Giorgi Kvilitaia ook een erg blessuregevoelige speler. Anderzijds vervulde hij wel een belangrijke rol in de spelersgroep als vertrouwenspersoon van zijn landgenoot en goudhaantje Giorgi Chakvetadze. Maar in het voorbije tussenseizoen had de clubleiding geen rol van betekenis meer klaar voor Kvilitaia. Sinds september vorig jaar wordt de Georgiër namelijk verhuurd aan Anorthosis Famagusta. 



Giorgi Kvilitaia werd het grote slachtoffer van de offensieve weelde bij de Buffalo's. In de periode dat hij de club verliet, stond Laszlo Bölöni aan het roer en de Roemeen hanteerde een formatie met slechts één diepe spits. Daardoor was de concurrentie met Ruslan Yaremchuk, Tim Kleindienst, Laurent Depoitre en Anderson Niangbo veel te groot. Maar in Cyprus hervindt de lange spits duidelijk zijn neus voor doelpunten, want momenteel zit Kvilitaia al aan 12 goals in 22 matchen. Op naar een herkansing in het volgende seizoen?

LEES OOK: AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

🚀

Wie verdiende er meer krediet bij AA Gent?

Meest recent

'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

13
13
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

8
8
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

77
77
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

108
108
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

65
65
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

21
21
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

207
207
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

126
126
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

54
54
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

20
20
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

37
37
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

34
34
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

79
79
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

279
279
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

228
228
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

107
107
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

708
708
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

336
336
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

721
721
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

69
69
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

411
411
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

178
178
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

112
112
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

645
645

Meer sportnieuws