AA Gent zwaar de mist in met 3 pure goaltjesdieven

door
AA Gent zwaar de mist in met 3 pure goaltjesdieven

AA Gent is dit seizoen afhankelijk van Ruslan Yaremchuk: de Oekraïense spits zorgt eigenhandig voor 35 procent van de totale Gentse doelpuntenproductie. In de Ghelamco was een extra scorende spits dus geen overbodige luxe, en daarom trok de club in januari Tarik Tissoudali aan. Maar de Buffalo's lieten recentelijk nog drie zo'n vlotscorende types de deur uitlopen. Op huurbasis en/of permanent. 


MINDER GOALS 

Vorig seizoen scoorde geen enkele ploeg in de Jupiler Pro League meer doelpunten dan AA Gent. De Buffalo's lukten toen namelijk 59 goals in 29 competitiematchen, wat zelfs één doelpunt meer was dan landskampioen Club Brugge. In de huidige jaargang loopt het aanvallend, maar ook in andere spelonderdelen, heel wat minder bij Gent. De offensieve slagkracht nam gevoelig af naar 43 goals in 31 competitiematchen, wat goed is voor een elfde plaats onder de Belgische clubs in 1A.

Als we de bovenstaande cijfers omrekenen naar doelpunten per 90 minuten, dan wordt de achteruitgang veel duidelijker. Vorig seizoen scoorden de Buffalo's nog 1,9 doelpunt per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde dit jaar daalde naar amper 1,3 doelpunt per wedstrijd. Dan is het niet zo verrassend dat de Oost-Vlamingen tegenwoordig maar de negende plaats bezetten in de puntenrangschikking van de Jupiler Pro League.

IN YAREMCHUK WE TRUST

Aan Ruslan Yaremchuk (15 doelpunten) ligt het gebrek aan goals zeker niet, maar daarna is het zoeken naar vlotscorende spelers. De eerste achtervolgers na de Oekraïner zijn Osman Bukari (4 doelpunten), Nicklas Dorsch (3 doelpunten), Alessio Castro-Montes (3 doelpunten), Sven Kums (3 doelpunten). Een extra spits met een neus voor doelpunten was dus geen overbodige luxe in de Ghelamco Arena, een euvel dat in januari gecorrigeerd werd door de komst van Tarik Tissoudali – die ondertussen al drie doelpunten maakte voor AA Gent.



De blessuregevoelige Laurent Depoitre loopt weliswaar ook nog rond in Oost-Vlaanderen, maar verder dan twee doelpunten kwam de boomlange spits niet. Bij Gent zullen ze misschien wel spijt hebben door dit seizoen Giorgi Beridze, Giorgi Kvilitaia en Tim Kleindienst te laten vertrekken. Hoewel dit trio nooit een grote indruk naliet in het blauw-witte shirt van AA Gent, vinden deze overbodig geachte spelers tegenwoordig blindelings de weg naar het doel bij hun nieuwe club.

G. BERIDZE

De Georgische flankaanvaller stond van 2015 tot en met 2020 onder contract bij AA Gent, maar Giorgi Beridze speelde er amper twee officiële wedstrijden. De 23-jarige werd in de voorbije seizoenen uitgeleend aan drie verschillende ploegen, waar hij wel telkens een uitstekende indruk naliet. Een eerste uitleenbeurt aan het Slovaakse AS Trencin was al meteen een schot in de roos (12 doelpunten en 15 assists), en daar werd hij ook uitgeroepen Speler van het Jaar. Daarna volgde nog een passage bij het Hongaarse Ujpest FC (5 doelpunten en 6 assists) en vorig seizoen ook Sporting Lokeren (7 doelpunten en één assist).

Als flankspeler scoorde Giorgi Beridze zich vorig seizoen bij Lokeren in de top-tien van de efficiëntste doelpuntenmakers in 1B. Onder de flankspelers haalde hij zelfs het derde beste rendement voor doel, na Godwin Saviour en Amir Nouri van KSV Roeselare. Met 0,33 doelpunt per 90 minuten was Beridze ook de vierde regelmatigste doelpuntenmaker onder alle flankspelers van 1B. Dat had de viervoudige Georgische international vooral te danken aan zijn gericht vizier. 40% van zijn doelschoten belanden effectief op het doel, wat toen exact het seizoensgemiddelde was van alle AA Gent-spelers.



Ondanks zijn uitstekende huurbeurten aan AS Trencin, Ujpest en Sporting Lokeren kreeg Giorgi Beridze ook dit seizoen geen volwaardige kans bij AA Gent. De clubleiding besloot zijn aflopend contract niet te verlengen waarna de Georgiër terugkeerde naar Ujpest, waar hij eerder al een goeie uitleenbeurt kende. In Hongarije doet Beridze het opnieuw uitstekend met 8 goals in 19 competitiematchen, waarmee hij de zesde beste doelschutter is van de competitie. Als flankaanvaller is dat best wel een behoorlijke adelbrief om te kunnen voorleggen …

T. KLEINDIENST

De 24-jarige voldeed vorige zomer volledig aan het vooropgestelde profiel. Tim Kleindienst meet meer dan 1 meter 90, hij is een targetman én hij kostte minder dan zes miljoen euro. Door uiteenlopende redenen verkoos AA Gent Kleindienst boven andere kandidaten zoals Joao Klauss, Dieumerci Mbokani, Adolfo Gaich, Alexander Sorloth en Eldor Shomurodov. Kleindienst werd ook omschreven als een vlotscorende spits. Vorig seizoen scoorde de sterke aanvaller namelijk 14 doelpunten op 27 competitiewedstrijden in de 2. Bundesliga bij FC Heidenheim. Kleindienst verdeelde die goals netjes door vijf stuks te scoren met het hoofd, vijf met de rechtervoet en vier met links.

In de Ghelamco Arena vond Tim Kleindienst ook Nicklas Dorsch terug, zijn foerier van bij Heidenheim. In Zuid-Duitsland vond het duo elkaar blindelings op het veld, naar eigen zeggen hadden Kleindienst en Dorsch zelfs aan een blik genoeg om de juiste keuze te maken. Voor Kleindienst leken alle ingrediënten dus aanwezig om zijn reputatie als 'Top-Stürmer' ook waar te maken in België. Maar uiteindelijk kreeg dat scenario een gans andere en eerder dramatische wending. Terwijl Dorsch uitgroeide tot een steunpilaar bij AA Gent, en zelfs tot een echte revelatie in de Jupiler Pro League, verdween  Kleindienst helemaal naar de achtergrond.



Van augustus tot en met eind januari verscheen Tim Kleindienst namelijk amper vier keer in de basis bij de Buffalo's. Zes keer haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet. En dat strookte niet meteen met de interne hoge verwachtingen én zijn flink prijskaartje van 3,5 miljoen euro. Bovendien lukte Kleindienst in de Jupiler Pro League ook niet meer dan één doelpunt. Ondertussen werd de aanvaller terug verhuurd aan Heidenheim, waar hij al zeven keer kon scoren in zes competitiematchen. “Maar AA Gent vergelijken met Heidenheim heeft geen enkele zin”, gaf Hein Vanhaezebrouck daar eerder al duiding aan. “Hij keert terug naar de ploeg die hij kent en kan zich dus meteen integreren. Heidenheim is tweede klasse, dus misschien is dat ook makkelijker.” 

G. KVILITAIA

In 46 officiële wedstrijden voor AA Gent maakte Giorgi Kvilitaia zich nooit onmisbaar. De Georgische international kon wel zeven doelpunten scoren voor de Buffalo's, maar uiteindelijk woog hij te licht om zijn stempel te drukken in de Ghelamco Arena. Bovendien was Kvilitaia een dure vogel. In 2018 nam AA Gent hem over van Rapid Wien, en dat voor een serieuze transfersom van drie miljoen euro. Jess Thorup stelde Kvilitaia het meest op bij AA Gent, de Deen liet hem namelijk uitkomen in 43 wedstrijden. De overige drie wedstrijden werkte Kvilitaia af onder coach Yves Vanderhaeghe. 

Het gebrek aan speelgelegenheid en impact wordt toegeschreven aan een gebrek aan intrinsieke kwaliteiten, maar daarnaast is Giorgi Kvilitaia ook een erg blessuregevoelige speler. Anderzijds vervulde hij wel een belangrijke rol in de spelersgroep als vertrouwenspersoon van zijn landgenoot en goudhaantje Giorgi Chakvetadze. Maar in het voorbije tussenseizoen had de clubleiding geen rol van betekenis meer klaar voor Kvilitaia. Sinds september vorig jaar wordt de Georgiër namelijk verhuurd aan Anorthosis Famagusta. 



Giorgi Kvilitaia werd het grote slachtoffer van de offensieve weelde bij de Buffalo's. In de periode dat hij de club verliet, stond Laszlo Bölöni aan het roer en de Roemeen hanteerde een formatie met slechts één diepe spits. Daardoor was de concurrentie met Ruslan Yaremchuk, Tim Kleindienst, Laurent Depoitre en Anderson Niangbo veel te groot. Maar in Cyprus hervindt de lange spits duidelijk zijn neus voor doelpunten, want momenteel zit Kvilitaia al aan 12 goals in 22 matchen. Op naar een herkansing in het volgende seizoen?

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

Wie verdiende er meer krediet bij AA Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

34
34
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

128
128
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

61
61
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

72
72
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

115
115
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

230
230
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

148
148
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

195
195
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

389
389
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

222
222
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

559
559
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

218
218
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

214
214
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

146
146
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

60
60
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

154
154
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

631
631
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

393
393
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws